POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [16.06.2019, 20:33:53] • Lubin

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Zrobiło się ciepło, już w marcu kierowcy motocykli wyjechali z garaży. Kiedy jest upał, na drogach widzimy ich coraz więcej. Nie wszyscy zachowują się poprawnie. Do niedawna zmorą była nadmierna prędkość.

Teraz jest nieco lepiej, ale znów coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem różnego rodzaju motocykli. Do tego trzeba dodać majstrowanie przy tłumikach, wydechach. Pojazdy i tak szybciej nie pojadą, bo problem wyśrubowania prędkości tkwi w innym miejscu.

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Takie zdewastowanie wydechu powoduje, że te pojazdy ryczą niemiłosiernie, a przy okazji zabijają ludzi i zwierzęta. Mało kto wie, że po zanieczyszczonym powietrzu, na drugim miejscu jest hałas, który najbardziej szkodzi zdrowiu i powoduje szereg zakłóceń w organizmie człowieka. Uszkadza centralny układ nerwowy. Za takie zachowanie, za zakłócanie spokoju innym mieszkańcom powinno się karać surowo i do skutku. Ryki z silników spalinowych są świadomym działaniem.

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Od dawna wycisza się wszystko co wydaje dźwięk. Od niedawna każda sprzedawana opona musi mieć atest na hałas. Nawet maszyny budowlane zostały wycofane z nadmiernym hałasem. Aby być zdrowym, należy zwracać uwagę takim majsterkowiczom od tłumików, a ostatecznie powiadamiać o tym policję.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [21.06.2019, 01:12:22] • [IP: 159.100.54.***]

PORAZKA CHYBA TE KOMETARZE PIALI CI KTORYCH NA MOTO NIESTAC I ZAZDROSZCZA, A NA SWOIM PODWORKU MOGE HALASOWAC ILE CHCEM DO 22. NIEDLUGO TO BEDZIE PANSTWO KONFIDENTOW I PEDREASTOW. JEZDZE I BEDE JEZDZIL BEDE PLACIL MANDATY I DALEJ BEDE JEZDZIL ZEBY WAM KAPUSTY ZROBIC NA ZLOSC DZIADKI LESNE. JAK DZIECIAK MA TAKIE HOBBY TO CHYBA LEPIEJ NIZ STAC W BRAMIE I PIWO PIC. KRAJ POLICYJNY SIE ROBI I TO PRZEZ WAS MARUDY. W DAWNYCH LATACH BY NAWET NIKT NIE ROBIL Z TEGO PROBLEMU, TYLKO W GLOWKACH SIE PO PRZEWRACALO LUDZIOM CO NA PIS GLOSOWALI WPROWADZCIE STRAZ SASIEDZKA. A MOZE LEPIEJ DLA CROSSOW ZROBIC GDZIES TOR NA ODLUDZIU I WSZYSTKO BY BYLI ZADOWOLENI GDZIE ONI MAJA JEZDZIC. W KAMIENIU BYL MOTOCROS I CO DUPA.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 16:34:17] • [IP: 83.11.91.***]

W Dargobadzu jak szaleją tymi kładami czy crosami.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 14:57:37] • [IP: 176.221.110.***]

w Wapnicy to dopiero dzieja sie halasy redaktorow portalu zapraszamy w dzien i wieczorami a stroze prawa ktorzy tu mieszkaja boja sie wychlic nosa z chalupy.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 13:33:00] • [IP: 37.47.174.***]

W Kamieniu Pom., mieście ponoć uzdrowiskowym wzdłuż ulic jagiełły, plac wolności a także kościuszki jeżdża, HAŁASUJĄ I SMRODZĄ w pobliżu uzdrowiska i wzdłuż trasy, którą codziennie kuracjusze i mieszkańcy spaceruja w strone zalewu.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:50:23] • [IP: 151.248.62.***]

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:53:53] • [IP: 79.186.208.***] [IP: 94.254.207.***] - weź sobie z apteki zatyczki do uszu i śpij dalej, a nie wchodzisz ludziom do domów kto skąd jest O adwokat się znalazł. Niech sobie baran po swoim podwórku jeździ a nie uszczęśliwia innych. A do apteki to idź sobie coś na uspokojenie weź. Skończy się tym że policja go do domu odwiezie bo tak się składa że przepisy znam i to nawet bardzo dobrze. Pozdrawiam ozięble.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:37:06] • [IP: 31.179.206.*]

Maksymalne natężenie hałasu nie może być większe niż: - 93 dB w samochodach benzynowych - 96 dB w samochodach diesel`a - 94 dB w przypadku motocykla z silnikiem mniejszym niż 125cm3 - 96 dB w przypadku motocykla z silnikiem większym niż 125cm3.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:24:12] • [IP: 83.8.109.**]

A śmigłowce wojskowe też tak nap...ą nad głową, że bębenki w uszach pękają.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:07:28] • [IP: 5.174.7.**]

A czemu nikt się nie czepia jak tymi śmiesznymi harleyami jeżdżą czemu nikt nikogo nie gania tylko ściągacze i crossy mają głośny wydech? Bez przesady, przestańcie się mazac

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:04:54] • [IP: 5.174.7.**]

Podaj adresik cwaniaczku ze skoszewa, dzwon na policję bo tylko to najlepiej potraficie, wioska sprzedawczykow, i nie wiesz kto śmiga to nie pisz, bo pisać i gadać to każdy potrafi

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 09:08:04] • [IP: 188.146.192.**]

Jakie chamstwo. Pewnie policjanci to czytają i wyciągną wnioski z arogancji takich kierowców z uszkodzonym tłumikiem.

Pazdzioch • Poniedziałek [17.06.2019, 09:07:23] • [IP: 83.20.250.**]

Co panikować, lato idzie sami się pozabijaja na swoich motorach

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:54:17] • [IP: 188.147.43.**]

Drogi, luksusowy samochód, czy motocykl, to taki który jest cichy, którego prawie nie słychać. Problem jest taki pojazd wyprodukować. Nie ma problemu z ryczącym szrotem. Ci co przerabiają takie pojazdy na ryczące złomowisko powinni udać się po poradę do psychiatry. To dobra rada, a taka konsultacja wyjdzie na zdrowie wszystkim.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:53:53] • [IP: 79.186.208.***]

[IP: 94.254.207.***] - weź sobie z apteki zatyczki do uszu i śpij dalej, a nie wchodzisz ludziom do domów kto skąd jest

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:22:48] • [IP: 37.248.215.***]

Ciekawe kto mądry napisał te bzdury ?? Idiota

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 06:47:21] • [IP: 94.254.207.***]

O właśnie po Skoszewie też taki idiota jeździ co chwila dodając gaz i puszczając można dostać jobla wczoraj po 6 rano już ryczał po wsi, dodam że jest to cymbał z Siniechowa.

Motocyklista • Poniedziałek [17.06.2019, 01:48:55] • [IP: 37.47.146.***]

Totalna bzdura pisana przez ludzi którzy nie mają pojęcia i styczność z motocyklem.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 00:21:19] • [IP: 37.248.161.***]

Artykuły musiała pisać osoba, która nigdy nie miała styczności z jednośladem :p

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 00:06:23] • [IP: 5.173.176.***]

Po Golczewie też taki debil wyje już przed 5 rano ale że tu nie ma Policji to kto takiego ucieszy chyba drzewo - odpukać.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 23:35:06] • [IP: 188.147.107.***]

W Skandynawii, a zwłaszcza w Danii motocykl jak jedzie, to jakby płynął. Cichutko majestatycznie niczym cud techniki. Aż przyjemnie popatrzeć na taki pojazd. Są tak ciche, że kiedy są blisko, to słychać pracę rozrządu, napędy, taki szmer silnika, a u nas ryk z rury wydechowej, a zwłaszcza tych małych motorowerów. Uszkadzają tłumiki, tak by szybciej jechać. To nic nie daje, tylko ryczy i zakłóca życie. Najbardziej narażeni są małe dzieci. Gonić to dziadostwo. W całej Europie z tym dawno sobie poradzono, tylko w Polsce są jakieś problemy. Jeżeli chodzi o sportowe motocykle, to już i tam poprawiono normy hałasy, ale te ryczące nie mogą się poruszać po ulicach. Gonić dziadostwo które nie liczy się z innymi. Za nic mają innego człowieka. To negatywna postać, która nie szanuje innej osoby. Słaby maleńki osobnik myśli, ze jak ryczy to jest wielki. Nie, jest malutki, słaby mało znaczący człowieczek naszego społeczeństwa. Tego nie wolno robić! Nie wolno zakłócać innym życie. Nie psuj tłumika.

EK • Niedziela [16.06.2019, 23:14:20] • [IP: 88.156.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:27:44] • [IP: 83.11.83.***]

to bandziory !! karać zamykać

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:26:46] • [IP: 83.11.83.***]

i bąków zeby nie puszczali tez, za wszystko karać więzieniem i śmiercią, i przetestować motory tak zeby były ciche i nie widoczne i czy nie przeszkadzają staruszką. super rozwiązanie. mopzna tez wystrzelać motocyklistów bo jezdzą

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:52:42] • [IP: 83.23.241.**]

Nie Rozumiem Sensu tego Steku Bzdur - Dzwonić na Policje ? Bo po publicznej drodze jedzie Motocykl ? I co Policja ma z tym zrobić ? - Sprawdzić Prawo Jazdy - Ubezpieczenie i Atest na Tłumik - Ustalić poziom Dżwięku ? i co jak już ustali ? No ? Tłumiki Sportowe mają atesty ! Policja ma pozatykać czapkami tłumiki ? Albo powkładać pałki swoje ? a może pozabierać wszystkim motocykle w kraju ? Jakie to cudowne rozwiązanie Proponujesz Redaktorze ? Ty jeszcze zapomniałeś o sportowych Autach - Seria M - AMG - RS - I wiele wiele innych Usportowionych Aut - je też skonfiskować ? Helikoptery też są głośne - to Redaktorze jak zobaczę Helikopter lecący nisko to też mam Dzwonić na Policję ? a jak Burza jest to Też Dzwonić mam ? - a jak Opony wydają głośny dżwięk na terenach wiejskich gdzie przeważnie jest bruk to też dzwonić na Policję ?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:43:39] • [IP: 178.238.243.***]

Tylko szkoda, że policja nic z tym problemem nie robi. Jakby jej wcale nie było. No chyba, że w policji są sami głusi inwalidzi.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■