POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [16.06.2019, 20:33:53] • Lubin

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Zrobiło się ciepło, już w marcu kierowcy motocykli wyjechali z garaży. Kiedy jest upał, na drogach widzimy ich coraz więcej. Nie wszyscy zachowują się poprawnie. Do niedawna zmorą była nadmierna prędkość.

Teraz jest nieco lepiej, ale znów coraz częściej dochodzi do wypadków z udziałem różnego rodzaju motocykli. Do tego trzeba dodać majstrowanie przy tłumikach, wydechach. Pojazdy i tak szybciej nie pojadą, bo problem wyśrubowania prędkości tkwi w innym miejscu.

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Takie zdewastowanie wydechu powoduje, że te pojazdy ryczą niemiłosiernie, a przy okazji zabijają ludzi i zwierzęta. Mało kto wie, że po zanieczyszczonym powietrzu, na drugim miejscu jest hałas, który najbardziej szkodzi zdrowiu i powoduje szereg zakłóceń w organizmie człowieka. Uszkadza centralny układ nerwowy. Za takie zachowanie, za zakłócanie spokoju innym mieszkańcom powinno się karać surowo i do skutku. Ryki z silników spalinowych są świadomym działaniem.

Nadmierna prędkość i nieznośny hałas

fot. Czytelnik

Od dawna wycisza się wszystko co wydaje dźwięk. Od niedawna każda sprzedawana opona musi mieć atest na hałas. Nawet maszyny budowlane zostały wycofane z nadmiernym hałasem. Aby być zdrowym, należy zwracać uwagę takim majsterkowiczom od tłumików, a ostatecznie powiadamiać o tym policję.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [21.06.2019, 01:12:22] • [IP: 159.100.54.***]

PORAZKA CHYBA TE KOMETARZE PIALI CI KTORYCH NA MOTO NIESTAC I ZAZDROSZCZA, A NA SWOIM PODWORKU MOGE HALASOWAC ILE CHCEM DO 22. NIEDLUGO TO BEDZIE PANSTWO KONFIDENTOW I PEDREASTOW. JEZDZE I BEDE JEZDZIL BEDE PLACIL MANDATY I DALEJ BEDE JEZDZIL ZEBY WAM KAPUSTY ZROBIC NA ZLOSC DZIADKI LESNE. JAK DZIECIAK MA TAKIE HOBBY TO CHYBA LEPIEJ NIZ STAC W BRAMIE I PIWO PIC. KRAJ POLICYJNY SIE ROBI I TO PRZEZ WAS MARUDY. W DAWNYCH LATACH BY NAWET NIKT NIE ROBIL Z TEGO PROBLEMU, TYLKO W GLOWKACH SIE PO PRZEWRACALO LUDZIOM CO NA PIS GLOSOWALI WPROWADZCIE STRAZ SASIEDZKA. A MOZE LEPIEJ DLA CROSSOW ZROBIC GDZIES TOR NA ODLUDZIU I WSZYSTKO BY BYLI ZADOWOLENI GDZIE ONI MAJA JEZDZIC. W KAMIENIU BYL MOTOCROS I CO DUPA.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 16:34:17] • [IP: 83.11.91.***]

W Dargobadzu jak szaleją tymi kładami czy crosami.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 14:57:37] • [IP: 176.221.110.***]

w Wapnicy to dopiero dzieja sie halasy redaktorow portalu zapraszamy w dzien i wieczorami a stroze prawa ktorzy tu mieszkaja boja sie wychlic nosa z chalupy.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 13:33:00] • [IP: 37.47.174.***]

W Kamieniu Pom., mieście ponoć uzdrowiskowym wzdłuż ulic jagiełły, plac wolności a także kościuszki jeżdża, HAŁASUJĄ I SMRODZĄ w pobliżu uzdrowiska i wzdłuż trasy, którą codziennie kuracjusze i mieszkańcy spaceruja w strone zalewu.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:50:23] • [IP: 151.248.62.***]

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:53:53] • [IP: 79.186.208.***] [IP: 94.254.207.***] - weź sobie z apteki zatyczki do uszu i śpij dalej, a nie wchodzisz ludziom do domów kto skąd jest O adwokat się znalazł. Niech sobie baran po swoim podwórku jeździ a nie uszczęśliwia innych. A do apteki to idź sobie coś na uspokojenie weź. Skończy się tym że policja go do domu odwiezie bo tak się składa że przepisy znam i to nawet bardzo dobrze. Pozdrawiam ozięble.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:37:06] • [IP: 31.179.206.*]

Maksymalne natężenie hałasu nie może być większe niż: - 93 dB w samochodach benzynowych - 96 dB w samochodach diesel`a - 94 dB w przypadku motocykla z silnikiem mniejszym niż 125cm3 - 96 dB w przypadku motocykla z silnikiem większym niż 125cm3.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:24:12] • [IP: 83.8.109.**]

A śmigłowce wojskowe też tak nap...ą nad głową, że bębenki w uszach pękają.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:07:28] • [IP: 5.174.7.**]

A czemu nikt się nie czepia jak tymi śmiesznymi harleyami jeżdżą czemu nikt nikogo nie gania tylko ściągacze i crossy mają głośny wydech? Bez przesady, przestańcie się mazac

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 10:04:54] • [IP: 5.174.7.**]

Podaj adresik cwaniaczku ze skoszewa, dzwon na policję bo tylko to najlepiej potraficie, wioska sprzedawczykow, i nie wiesz kto śmiga to nie pisz, bo pisać i gadać to każdy potrafi

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 09:08:04] • [IP: 188.146.192.**]

Jakie chamstwo. Pewnie policjanci to czytają i wyciągną wnioski z arogancji takich kierowców z uszkodzonym tłumikiem.

Pazdzioch • Poniedziałek [17.06.2019, 09:07:23] • [IP: 83.20.250.**]

Co panikować, lato idzie sami się pozabijaja na swoich motorach

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:54:17] • [IP: 188.147.43.**]

Drogi, luksusowy samochód, czy motocykl, to taki który jest cichy, którego prawie nie słychać. Problem jest taki pojazd wyprodukować. Nie ma problemu z ryczącym szrotem. Ci co przerabiają takie pojazdy na ryczące złomowisko powinni udać się po poradę do psychiatry. To dobra rada, a taka konsultacja wyjdzie na zdrowie wszystkim.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:53:53] • [IP: 79.186.208.***]

[IP: 94.254.207.***] - weź sobie z apteki zatyczki do uszu i śpij dalej, a nie wchodzisz ludziom do domów kto skąd jest

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 08:22:48] • [IP: 37.248.215.***]

Ciekawe kto mądry napisał te bzdury ?? Idiota

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 06:47:21] • [IP: 94.254.207.***]

O właśnie po Skoszewie też taki idiota jeździ co chwila dodając gaz i puszczając można dostać jobla wczoraj po 6 rano już ryczał po wsi, dodam że jest to cymbał z Siniechowa.

Motocyklista • Poniedziałek [17.06.2019, 01:48:55] • [IP: 37.47.146.***]

Totalna bzdura pisana przez ludzi którzy nie mają pojęcia i styczność z motocyklem.

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 00:21:19] • [IP: 37.248.161.***]

Artykuły musiała pisać osoba, która nigdy nie miała styczności z jednośladem :p

Gość • Poniedziałek [17.06.2019, 00:06:23] • [IP: 5.173.176.***]

Po Golczewie też taki debil wyje już przed 5 rano ale że tu nie ma Policji to kto takiego ucieszy chyba drzewo - odpukać.

Gość • Niedziela [16.06.2019, 23:35:06] • [IP: 188.147.107.***]

W Skandynawii, a zwłaszcza w Danii motocykl jak jedzie, to jakby płynął. Cichutko majestatycznie niczym cud techniki. Aż przyjemnie popatrzeć na taki pojazd. Są tak ciche, że kiedy są blisko, to słychać pracę rozrządu, napędy, taki szmer silnika, a u nas ryk z rury wydechowej, a zwłaszcza tych małych motorowerów. Uszkadzają tłumiki, tak by szybciej jechać. To nic nie daje, tylko ryczy i zakłóca życie. Najbardziej narażeni są małe dzieci. Gonić to dziadostwo. W całej Europie z tym dawno sobie poradzono, tylko w Polsce są jakieś problemy. Jeżeli chodzi o sportowe motocykle, to już i tam poprawiono normy hałasy, ale te ryczące nie mogą się poruszać po ulicach. Gonić dziadostwo które nie liczy się z innymi. Za nic mają innego człowieka. To negatywna postać, która nie szanuje innej osoby. Słaby maleńki osobnik myśli, ze jak ryczy to jest wielki. Nie, jest malutki, słaby mało znaczący człowieczek naszego społeczeństwa. Tego nie wolno robić! Nie wolno zakłócać innym życie. Nie psuj tłumika.

EK • Niedziela [16.06.2019, 23:14:20] • [IP: 88.156.143.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:27:44] • [IP: 83.11.83.***]

to bandziory !! karać zamykać

Gość • Niedziela [16.06.2019, 22:26:46] • [IP: 83.11.83.***]

i bąków zeby nie puszczali tez, za wszystko karać więzieniem i śmiercią, i przetestować motory tak zeby były ciche i nie widoczne i czy nie przeszkadzają staruszką. super rozwiązanie. mopzna tez wystrzelać motocyklistów bo jezdzą

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:52:42] • [IP: 83.23.241.**]

Nie Rozumiem Sensu tego Steku Bzdur - Dzwonić na Policje ? Bo po publicznej drodze jedzie Motocykl ? I co Policja ma z tym zrobić ? - Sprawdzić Prawo Jazdy - Ubezpieczenie i Atest na Tłumik - Ustalić poziom Dżwięku ? i co jak już ustali ? No ? Tłumiki Sportowe mają atesty ! Policja ma pozatykać czapkami tłumiki ? Albo powkładać pałki swoje ? a może pozabierać wszystkim motocykle w kraju ? Jakie to cudowne rozwiązanie Proponujesz Redaktorze ? Ty jeszcze zapomniałeś o sportowych Autach - Seria M - AMG - RS - I wiele wiele innych Usportowionych Aut - je też skonfiskować ? Helikoptery też są głośne - to Redaktorze jak zobaczę Helikopter lecący nisko to też mam Dzwonić na Policję ? a jak Burza jest to Też Dzwonić mam ? - a jak Opony wydają głośny dżwięk na terenach wiejskich gdzie przeważnie jest bruk to też dzwonić na Policję ?

Gość • Niedziela [16.06.2019, 21:43:39] • [IP: 178.238.243.***]

Tylko szkoda, że policja nic z tym problemem nie robi. Jakby jej wcale nie było. No chyba, że w policji są sami głusi inwalidzi.

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■