POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [18.05.2019, 09:15:53] • Gmina Świerzno

Drzewa „mówią” coś dzieciom

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Pełnia wiosny w przyrodzie. Zakwitają krzewy: jaśminy, głogi i różne odmiany lilaków. Wystarczy wyjść do starych parków, żeby spotkać dziko rosnącą konwalię lub złoć żółtą. Pamiętajmy, aby tylko nacieszyć oczy i nie zrywać roślin chronionych.

W parku w Gostyniu wypuszczają liście i zakwitają ogromne kasztanowce, dęby, graby, jesiony, buki i wiązy. Dzieci ze świetlicy postanowiły poznać gatunki rosnących tu starych drzew, ich nazwy łacińskie, spisać ilość i zmierzyć obwody pni. Rozmowy pod ogromnymi koronami, spostrzeżenia, wyjaśnienia lepiej utrwalą się w ich pamięci, a uporządkowana wiedza da satysfakcję, że najbliższe środowisko jest im dobrze znane.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Najstarszym i największym drzewem w parku jest jesion wyniosły (Fraxinus) o obwodzie pnia 6.50 m i wieku ok.300 lat.

Drzewa „mówią” coś dzieciom

fot. Organizator

Opiekunka świetlicy.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Sobota [18.05.2019, 14:09:39] • [IP: 37.248.162.***]

Cieszcie się dzieci tymi drzewami, bo niedługo nie będzie z czego. W całej Polsce trwa masowa wycinka drzew. Nigdy nie wiadomo które będą następne.

Gośćz Kamienia • Sobota [18.05.2019, 10:18:18] • [IP: 83.23.253.**]

Delektujmy się urokami wiosny. Wybierzmy się na spacer. Poznajmy najbliższą okolicę. Zobaczmy to, czego dotąd nie dostrzegaliśmy. Pozdrawiam urocze Dzieciaki i Opiekunkę świetlicy.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■