POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [16.05.2019, 15:11:51] • Wapnica

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Mieszkańcy ulicy Okrągłej będą mieli nowy wodociąg i czystą zdrową wodę. Po zakończeniu inwestycji, ten fragment Wapnicy ma szanse być najpiękniejszym miejscem w gminie Międzyzdroje.

Dwadzieścia lat temu kiedy były inwestycje wodociągowe w sołectwach Międzyzdrojów pewnie z brakiem funduszy mało zaludniona ulica Okrągła w Wapnicy nie załapała się na sieć wodociągową. Pomijając całą historię obietnic, tym razem otrzymaliśmy świetny komunikat o dofinansowaniu budowy nowej instalacji wodociągowej.

Ulica Okrągła ma szanse być najpiękniejszą ulicą w Wapnicy

fot. Andrzej Ryfczyński

Jak widać na zdjęciach, ten fragment Wapnicy i cała ulica Okrągła mają dobrą i równą nawierzchnię szutrową. Położenie jest świetne, otoczone pięknymi wzgórzami Wolińskiego Parku Narodowego. Widać jadących turystów na rowerach. Obok nowych domów można zobaczyć strzechy kryte trzciną z naszych wysp. Po wybudowaniu instalacji trzeba nieco poszerzyć jezdnię, ponieważ w wielu miejscach jest za wąska, ale i bez tego jest tam ładnie.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Piątek [17.05.2019, 11:32:20] • [IP: 188.112.63.**]

A co musi się wydarzyć, by droga Trzciągowo - Wapnica była naprawiona, odnowiona? By była alternatywą. ... By załatano dziury w drodze. ... ?

Gość • Piątek [17.05.2019, 09:37:06] • [IP: 83.13.48.***]

Przepięknie usytuowana jest Wapnica, Lubin i Wicko. To sama czysta natura z pięknymi widokami i naszymi płucami. Dbajmy o tą przyrodę to jest najcenniejszy skarb.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■