POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [07.05.2019, 15:41:58] • Międzyzdroje

Wywóz odpadów w Międzyzdrojach

W odpowiedzi na pojawiające się skargi i uwagi mieszkańców, które w ostatnim czasie wpływają do Urzędu Miejskiego, dotyczące odbioru odpadów komunalnych z posesji prywatnych na terenie gminy Międzyzdroje, pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej skontaktowali się z kierownikiem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim w celu ich przekazania.

Jednocześnie informujemy, że umowa zawarta pomiędzy Gminą Międzyzdroje a P.G.K Sp. z o.o., szczegółowo reguluje zasady i częstotliwość wywozu odpadów z terenów naszej gminy. Częstotliwość odbioru odpadów odbywa się zgodnie z ustalonym harmonogramem modyfikowanym na okres sezonu wakacyjnego tj. na lipiec i sierpień.
Pracownicy firmy wywozowej mają obowiązek zabrania odpadów, które są w pojemnikach. Odpady, które nie zmieściły się do pojemników i są składowane obok nich, winny być przygotowane do odbioru tj. znajdować się w workach.
Harmonogram wywozu odpadów dostępny jest na stronach internetowych www.bip.miedzyzdroje.pl, www.miedzyzdroje.pl, w Informatorze Samorządowym Gminy Międzyzdroje, a także w wersji papierowej w pokoju nr 3 w Urzędzie Miejskim.
Pragniemy również przypomnieć, że Uchwała Rady Miejskiej w Międzyzdrojach nr L/537/18 z dnia 11 października 2018 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Międzyzdroje, nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek udostępnienia pojemników lub/i worków poprzez wystawienie ich przy wejściu od strony ulicy z możliwością wejścia na teren nieruchomości przez pracowników odbierających odpady komunalne.
Ewentualne uwagi dotyczące wywozu odpadów prosimy na bieżąco zgłaszać bezpośrednio do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej do Pani Wioletty Sosińskiej w godzinach pracy Urzędu pokój nr 3 , tel. 91 32 75 657.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■