POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [29.04.2019, 22:08:02] • Szczecin

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży pojazdu o wartości ponad 116 tysięcy złotych

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży pojazdu o wartości ponad 116 tysięcy złotych

fot. Policja

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie, w ramach działań związanych z przestępstwem handlu ludźmi oraz zwalczaniem prostytucji przydrożnej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu m-ki audi Q5 o wartości ponad 116 tysięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań zauważyli mężczyznę jadącego audi Q5, który na widok policjantów chciał się ukryć, chowając twarz.

Kryminalni postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego. Ten jednak na ich widok porzucił auto i zaczął uciekać. Policjanci niezwłocznie udali się w pieszy pościg zatrzymując 41 – letniego mężczyznę. Wtedy wyszło na jaw, że audi którym jechał pochodzi z przestępstwa i zostało skradzione na terenie Niemiec.

Podczas dalszych czynności wykonywanych na miejscu przez kryminalnych zatrzymano drugiego 45 – letniego mężczyznę mającego związek ze sprawą.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, przedstawiono im zarzuty, a następnie prokuratur z Prokuratury Rejonowej Szczecin – Prawobrzeże w Szczecinie po ich przesłuchaniu zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZKS KMP


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■