POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [28.02.2011, 15:11:11] • Wolin

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

ogn. Ireneusz Czajkowski( fot. Straż Pożarna )

Prawdopodobnie ogień zaprószyli bezdomni. W poniedziałek rano (28.02) strażacy musieli gasić pożar wewnątrz opuszczonego budynku. Na szczęście okazał się niewielki. Mamy nadzieję, że ten porzucony na pastwę losu obiekt nie stanie się poligonem do gaszenia pożarów.

- Ktoś podpalił śmieci w zrujnowanym kominku. Przewód kominowy nie nadążał z odbieraniem dymu i po pewnym czasie cały budynek został nim wypełniony. Dym zauważyła spacerująca w okolicy kobieta z dzieckiem – tłumaczy mł. bryg. Daniel Kowaliński, rzecznik prasowy PSP w Kamieniu Pomorskim.

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

ogn. Ireneusz Czajkowski( fot. Straż Pożarna )

Strażacy nie mieli problemu z ugaszeniem ognia. Przeszukano pomieszczenia w poszukiwaniu bezdomnych osób, które mogły się zaczadzić.

- Budynek oddymiono za pomocą wentylatora, ale we wnętrzu starego hotelu nikogo nie znaleziono – mówi Daniel Kowaliński.


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Sobota [04.01.2014, 17:35:03] • [IP: 213.100.227.**]

Bo ludziom nie jest potrzebna demokracja..oni nie wiedzaq co to jest...Ludziom potrzeba Hitlera..

Gość • Poniedziałek [21.03.2011, 23:40:34] • [IP: 83.25.45.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [02.03.2011, 09:16:55] • [IP: 83.168.89.*]

IKAMIEN

Gość • Środa [02.03.2011, 07:42:07] • [IP: 83.21.49.*]

Podobnie było z zabytkiem na którym stoi obecnie BS, nie można było z nim nic zrobić bez zgody konserwatora no i ktoś wpadł na pomysł spalenia i została tylko atrakcyjna działka!

Gość • Środa [02.03.2011, 07:32:20] • [IP: 46.113.195.***]

A dlaczego pan strażak bez zaparatu w zadymionym pomieszczeniu ??

Gość • Wtorek [01.03.2011, 22:09:20] • [IP: 89.174.125.**]

Hotel kupili litwini powiązani z branżą paliwową i pewną znaną spółką ze Szczecina. Następnie aportem przenieśli majątek do spółki joint venture która mieściła się na wschodzie. Tam zaciągneli na hotel kredyt i w między czasie otrzymali od Państwa wakacje. Więc gospodarz siedzi, nie ustanowił pełnomocnika, z hipoteka zarypana... Nie do sprzedania... Jeżeli poałac zniknie jako nieruchomość, a wierzyciel przez 10 lat nie będzie jego mógł sprzedać wystawi grunt na licytacje na Litwie w cenie gruntu. Kupi to kolejna spółka która zapłaci za cenę gruntu, wyczyści hipotekę i nie będzie miała budynku (podatkku od nieurchomości do płącenia)...

Gość • Wtorek [01.03.2011, 20:48:21] • [IP: 83.23.186.***]

za nie płacenie podatków państwo może przejąć i jeżeli jest nie zabezpieczone i grozi tragedią

Gość • Wtorek [01.03.2011, 15:02:50] • [IP: 83.25.166.***]

W demokracji" własność prywatna" jest świętością i nikogo nie można do sprzedaży zmusić jeśli tego nie chce i paragrafu na to nie ma.Taka niestety jest demokracja.A za te ruiny to właściciele śpiewają ceny z księżyca!!

Gość • Wtorek [01.03.2011, 13:22:21] • [IP: 83.18.71.**]

Do gościa IP:83.25.166.Jak mają tak straszyć turystów to niech chociaż odsprzedadzą te ruiny za taką kwotę za jaką ją nabyli.Niektórzy to dali za to śmiesznie niskie ceny i nic nie robią a to wszystko niszczeje AŻ ŻAL PATRZEĆ.Może i na to znajdzie się jakiś paragraf panie gospodarzu miasta i gminy?

Gość • Wtorek [01.03.2011, 12:23:47] • [IP: 89.229.212.**]

masakra ale chociaż był z tego pozytek na cpanie heh

Gość • Wtorek [01.03.2011, 12:01:00] • [IP: 188.33.36.***]

hahahahahaha, załośnik:)

Gość • Wtorek [01.03.2011, 11:54:26] • [IP: 83.25.166.***]

Te wszystkie prywatne obiekty żeby coś z nimi zrobić musiałaby gmina odkupić od ich właścicieli, a za co jeśli łaska.Jeżeli jest tylu chętnych do zagospodarowania tego wszystkiego i mają szmal to droga wolna, proszę kupować i działać, na ikamienicy w Wolinie jest napis" do sprzedania".

Gość • Wtorek [01.03.2011, 10:57:11] • [IP: 188.147.163.***]

do Gość • Wtorek [01.03.2011, 09:45] • [IP: 188.33.36.***]co ty nie powiesz ja mam może elementy a ty całe mieszkanie wyposażone z mebli hotelowych

Gość • Wtorek [01.03.2011, 09:45:02] • [IP: 188.33.36.***]

Do Gość  Poniedziałek [28.02.2011, 16:04]  [IP: 213.158.216.*] Rozejrzyj się dookoła w swoim domu. na pewno znajdziesz jakieś elementy z tego hotelu.

Gość • Wtorek [01.03.2011, 08:42:32] • [IP: 83.21.45.***]

wszystko na bezdomnych a te sterty co były palone-tego gospodarza Francuza -a chata wikingów nic tylko podpalacza mamy

Gość • Wtorek [01.03.2011, 08:02:12] • [IP: 83.21.49.***]

Z a dopuszczenie do takiego stanu rzeczy i tego co się dzieje w naszym powiecie powinno się karać osoby odpowiedzialne a kara powinna być podana do wiadomości publicznej.Może wtedy każdy by robił to co do niego należy.Sami robimy sobie bałagan i niszczymy ewentualne miejsca pracy.Prawie codziennie na ik czytam tu coś zniszczono, tam podpalono itd...Czy na prawdę nić się nie da zrobić ??

Gość • Wtorek [01.03.2011, 04:11:38] • [IP: 79.184.166.***]

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:57] • [IP: 83.18.71.**]pasuje tu powiedzenie o psu ogrodnika, który sam nie zje i drugiemu nie da. ..

Gość • Wtorek [01.03.2011, 00:06:40] • [IP: 83.21.94.***]

Skoro nikt nie chce tego hotelu, to może ja chetnie go przejmę ??.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 23:56:54] • [IP: 83.21.134.***]

Szkoda tego hotelu a jaki piekny widok z niego na jezioro

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 23:31:39] • [IP: 83.9.117.***]

do[28.02.2011, 21:13] • [IP: 83.168.83.*]miedzi nie sprzedal obcokrajowiec tylko malolaty z piask bo brakowalo na skreta a ty nic nie wiesz i nie pisz takich bredni

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:57:59] • [IP: 83.18.71.**]

Hotel w Piaskach, ikamienica w Wolinie. , dworek w Uninie, dworek w Wiejkowie, fabryka domów, nieskończony budynek mieszkalny w Rzeczynie (można go było nieodpłatnie przekazać bardzo potrzebującym sami by skończyli budowę) oraz wiele innych pustostanów a zarazem pozostałości tamtego systemu.Czyż nie można tego zagospodarować i praca znajdzie się dla bezrobotnych ?Tyle mądrych głów siedzi w urzędzie niech zrobią inwentaryzację tych obiektów i przedstawią plan ratowania i zagospodarowania ich. Może coś się da z tym zrobić.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:46:35] • [IP: 178.238.244.**]

WSZYSTKO ROZUMIE ALE POCO TAM POJECHAŁ SAMOCHÓD RATOWNICTWA DROGOWEGO SKORO WYJAZD BYŁ DO POŻARU

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:13:31] • [IP: 83.168.83.*]

A ja znam sprawę. Obcokrajowiec to wykupił, wymienił dach... Tylko wcześniej była z miedzi. Miedź sprzedał na takim zysku, ze się opłacało położyć trapez... Gratulacje dla władz gminy, które pozwoliły na to. Oby mniej takiego złodziejstwa dóbr polskich.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 20:49:48] • [IP: 83.21.201.**]

zgroza co się dzieje w tym kraju !!

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 20:43:54] • [IP: 83.21.79.***]

A niby co może władza zrobić z prywatną własnością? To samo co z ikamienicą w centrum miasta!

Oglądasz 1-25 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Zastanawiacie się co robią wasze zwierzęta, kiedy nie ma was w domu? Kino Eva zaprasza na film! ■ W niedzielne popołudnie po godzinie 17.00 syreny strażackie dały znać mieszkańcom, że gdzieś się pali. Do gaszenia domu przyjechało aż 6 jednostek straży pożarnej. Najszybciej byli strażacy po sąsiedzku z Dargobądza. Zaczęło się od komina na poddaszu. Wąskie strome schody były największą przeszkodą. Trzeba dodać, że mieszkańcy i sąsiedzi podjęli próbę gaszenia ognia, jednak małe ciśnienie i cienki przewód nie dawały szansy na ugaszenie pożaru, ale na tyle było to skuteczne, że zostało obronione wejście na poddasze i strażacy mogli szybko dotrzeć do mocno płonącego dachu. Dzieci z domu wyprowadził sąsiad, a do podtrutego ofiarnie gaszącego mieszkańca przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■