POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [28.02.2011, 15:11:11] • Wolin

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

ogn. Ireneusz Czajkowski( fot. Straż Pożarna )

Prawdopodobnie ogień zaprószyli bezdomni. W poniedziałek rano (28.02) strażacy musieli gasić pożar wewnątrz opuszczonego budynku. Na szczęście okazał się niewielki. Mamy nadzieję, że ten porzucony na pastwę losu obiekt nie stanie się poligonem do gaszenia pożarów.

- Ktoś podpalił śmieci w zrujnowanym kominku. Przewód kominowy nie nadążał z odbieraniem dymu i po pewnym czasie cały budynek został nim wypełniony. Dym zauważyła spacerująca w okolicy kobieta z dzieckiem – tłumaczy mł. bryg. Daniel Kowaliński, rzecznik prasowy PSP w Kamieniu Pomorskim.

Piaski Wielkie: Podpalono dawny hotel. Wewnątrz nikogo nie było

ogn. Ireneusz Czajkowski( fot. Straż Pożarna )

Strażacy nie mieli problemu z ugaszeniem ognia. Przeszukano pomieszczenia w poszukiwaniu bezdomnych osób, które mogły się zaczadzić.

- Budynek oddymiono za pomocą wentylatora, ale we wnętrzu starego hotelu nikogo nie znaleziono – mówi Daniel Kowaliński.


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 43

Gość • Sobota [04.01.2014, 17:35:03] • [IP: 213.100.227.**]

Bo ludziom nie jest potrzebna demokracja..oni nie wiedzaq co to jest...Ludziom potrzeba Hitlera..

Gość • Poniedziałek [21.03.2011, 23:40:34] • [IP: 83.25.45.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [02.03.2011, 09:16:55] • [IP: 83.168.89.*]

IKAMIEN

Gość • Środa [02.03.2011, 07:42:07] • [IP: 83.21.49.*]

Podobnie było z zabytkiem na którym stoi obecnie BS, nie można było z nim nic zrobić bez zgody konserwatora no i ktoś wpadł na pomysł spalenia i została tylko atrakcyjna działka!

Gość • Środa [02.03.2011, 07:32:20] • [IP: 46.113.195.***]

A dlaczego pan strażak bez zaparatu w zadymionym pomieszczeniu ??

Gość • Wtorek [01.03.2011, 22:09:20] • [IP: 89.174.125.**]

Hotel kupili litwini powiązani z branżą paliwową i pewną znaną spółką ze Szczecina. Następnie aportem przenieśli majątek do spółki joint venture która mieściła się na wschodzie. Tam zaciągneli na hotel kredyt i w między czasie otrzymali od Państwa wakacje. Więc gospodarz siedzi, nie ustanowił pełnomocnika, z hipoteka zarypana... Nie do sprzedania... Jeżeli poałac zniknie jako nieruchomość, a wierzyciel przez 10 lat nie będzie jego mógł sprzedać wystawi grunt na licytacje na Litwie w cenie gruntu. Kupi to kolejna spółka która zapłaci za cenę gruntu, wyczyści hipotekę i nie będzie miała budynku (podatkku od nieurchomości do płącenia)...

Gość • Wtorek [01.03.2011, 20:48:21] • [IP: 83.23.186.***]

za nie płacenie podatków państwo może przejąć i jeżeli jest nie zabezpieczone i grozi tragedią

Gość • Wtorek [01.03.2011, 15:02:50] • [IP: 83.25.166.***]

W demokracji" własność prywatna" jest świętością i nikogo nie można do sprzedaży zmusić jeśli tego nie chce i paragrafu na to nie ma.Taka niestety jest demokracja.A za te ruiny to właściciele śpiewają ceny z księżyca!!

Gość • Wtorek [01.03.2011, 13:22:21] • [IP: 83.18.71.**]

Do gościa IP:83.25.166.Jak mają tak straszyć turystów to niech chociaż odsprzedadzą te ruiny za taką kwotę za jaką ją nabyli.Niektórzy to dali za to śmiesznie niskie ceny i nic nie robią a to wszystko niszczeje AŻ ŻAL PATRZEĆ.Może i na to znajdzie się jakiś paragraf panie gospodarzu miasta i gminy?

Gość • Wtorek [01.03.2011, 12:23:47] • [IP: 89.229.212.**]

masakra ale chociaż był z tego pozytek na cpanie heh

Gość • Wtorek [01.03.2011, 12:01:00] • [IP: 188.33.36.***]

hahahahahaha, załośnik:)

Gość • Wtorek [01.03.2011, 11:54:26] • [IP: 83.25.166.***]

Te wszystkie prywatne obiekty żeby coś z nimi zrobić musiałaby gmina odkupić od ich właścicieli, a za co jeśli łaska.Jeżeli jest tylu chętnych do zagospodarowania tego wszystkiego i mają szmal to droga wolna, proszę kupować i działać, na ikamienicy w Wolinie jest napis" do sprzedania".

Gość • Wtorek [01.03.2011, 10:57:11] • [IP: 188.147.163.***]

do Gość • Wtorek [01.03.2011, 09:45] • [IP: 188.33.36.***]co ty nie powiesz ja mam może elementy a ty całe mieszkanie wyposażone z mebli hotelowych

Gość • Wtorek [01.03.2011, 09:45:02] • [IP: 188.33.36.***]

Do Gość  Poniedziałek [28.02.2011, 16:04]  [IP: 213.158.216.*] Rozejrzyj się dookoła w swoim domu. na pewno znajdziesz jakieś elementy z tego hotelu.

Gość • Wtorek [01.03.2011, 08:42:32] • [IP: 83.21.45.***]

wszystko na bezdomnych a te sterty co były palone-tego gospodarza Francuza -a chata wikingów nic tylko podpalacza mamy

Gość • Wtorek [01.03.2011, 08:02:12] • [IP: 83.21.49.***]

Z a dopuszczenie do takiego stanu rzeczy i tego co się dzieje w naszym powiecie powinno się karać osoby odpowiedzialne a kara powinna być podana do wiadomości publicznej.Może wtedy każdy by robił to co do niego należy.Sami robimy sobie bałagan i niszczymy ewentualne miejsca pracy.Prawie codziennie na ik czytam tu coś zniszczono, tam podpalono itd...Czy na prawdę nić się nie da zrobić ??

Gość • Wtorek [01.03.2011, 04:11:38] • [IP: 79.184.166.***]

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:57] • [IP: 83.18.71.**]pasuje tu powiedzenie o psu ogrodnika, który sam nie zje i drugiemu nie da. ..

Gość • Wtorek [01.03.2011, 00:06:40] • [IP: 83.21.94.***]

Skoro nikt nie chce tego hotelu, to może ja chetnie go przejmę ??.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 23:56:54] • [IP: 83.21.134.***]

Szkoda tego hotelu a jaki piekny widok z niego na jezioro

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 23:31:39] • [IP: 83.9.117.***]

do[28.02.2011, 21:13] • [IP: 83.168.83.*]miedzi nie sprzedal obcokrajowiec tylko malolaty z piask bo brakowalo na skreta a ty nic nie wiesz i nie pisz takich bredni

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:57:59] • [IP: 83.18.71.**]

Hotel w Piaskach, ikamienica w Wolinie. , dworek w Uninie, dworek w Wiejkowie, fabryka domów, nieskończony budynek mieszkalny w Rzeczynie (można go było nieodpłatnie przekazać bardzo potrzebującym sami by skończyli budowę) oraz wiele innych pustostanów a zarazem pozostałości tamtego systemu.Czyż nie można tego zagospodarować i praca znajdzie się dla bezrobotnych ?Tyle mądrych głów siedzi w urzędzie niech zrobią inwentaryzację tych obiektów i przedstawią plan ratowania i zagospodarowania ich. Może coś się da z tym zrobić.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:46:35] • [IP: 178.238.244.**]

WSZYSTKO ROZUMIE ALE POCO TAM POJECHAŁ SAMOCHÓD RATOWNICTWA DROGOWEGO SKORO WYJAZD BYŁ DO POŻARU

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 21:13:31] • [IP: 83.168.83.*]

A ja znam sprawę. Obcokrajowiec to wykupił, wymienił dach... Tylko wcześniej była z miedzi. Miedź sprzedał na takim zysku, ze się opłacało położyć trapez... Gratulacje dla władz gminy, które pozwoliły na to. Oby mniej takiego złodziejstwa dóbr polskich.

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 20:49:48] • [IP: 83.21.201.**]

zgroza co się dzieje w tym kraju !!

Gość • Poniedziałek [28.02.2011, 20:43:54] • [IP: 83.21.79.***]

A niby co może władza zrobić z prywatną własnością? To samo co z ikamienicą w centrum miasta!

Oglądasz 1-25 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■