POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [16.04.2019, 11:47:25] • Kamień Pomorski

Wielka Środa dla nauczycieli

Wielka Środa dla nauczycieli

fot. Organizator

Nauczyciele długo znosili kolejne nieodpowiedzialne działania Ministerstwa Edukacji, bo wiedzieli, że ich obowiązkiem jest, bez względu na wszystko, nie odchodzić od tablic. Warunki ich pracy i warunki nauki polskich dzieci ulegały przyspieszającej degradacji. Dlatego w ramach tej samej odpowiedzialności, która w ostatnich latach kazała im znosić kolejne uderzenia “deformy”, odpowiedzialności za przyszłość polskiej oświaty, za przyszłość uczniów, teraz odeszli od tablic - i tym dramatycznym gestem proszą o nasze wsparcie. Nauczycielki i nauczyciele walczą o jakość polskiego społeczeństwa i o jego bezpieczeństwo - bo ludzie pozbawieni dobrej edukacji, to ludzie bezbronni wobec manipulacji i populizmów, których następstwem bywa realna przemoc. Okazując solidarność nauczycielom i pracownikom oświaty wspieramy nie tylko konkretną grupę zawodową, ale też naszą wspólną lepszą przyszłość.

Nauczyciele wykonują dla naszych dzieci, dla naszych rodzin, bezcenną pracę, latami, często w trudnych warunkach. Mamy wyjątkową niepowtarzalną okazję, że teraz kiedy tak bardzo potrzebują naszego wsparcia, symbolicznie podziękować im za tę pracę.

To bardzo ważne również dlatego, że rząd wciąż nie podjął rzetelnych rozmów ze strajkującymi. Tak jak w wypadku lekarzy rezydentów i osób z niepełnosprawnościami, stosuje taktykę przeczekania protestu i wycieńczenia protestujących. Robi też coś więcej. Używając rządowych mediów, podporządkowanych ministerstwu kuratorów, wchodzących do szkół policjantów, manipuluje emocjami społecznymi przekierowując gniew zmęczonych i sfrustrowanych rodziców z rzeczywistego sprawcy obecnego kryzysu - czyli polityków - na zdesperowanych protestujących nauczycieli, którzy, tak samo jak uczniowie, są tej polityki ofiarami.

Każdy kolejny dzień protestu to kolejny ogromny wysiłek nauczycieli i innych pracowników oświaty, dyrektorów szkół i przedszkoli, którzy cały czas pełnią swoje obowiązki, i rodziców. Dlatego kluczowe jest utrzymanie w świadomości społecznej faktu, że strajk może zakończyć rząd, o ile wreszcie wysłucha nauczycieli. A żeby tak się stało musi widzieć, że nauczyciele nie są sami, że za nimi stoimy.
I że jest nas dużo.

Wyjdźcie na ulice w najbliższą środę - dla nauczycieli.

17 kwietnia 2019 (środa), godz. 12:00
#WielkaŚroda
#WielkaŚrodaDlaNauczycieli
#StrajkNauczycieli
#WspieramStrajkNauczycieli

Co robimy?
W środę w samo południe wyjdźcie przed swoje miejsca pracy, zróbcie sobie wspólne zdjęcie (można też nagrać filmik:), a potem wrzućcie je na Facebook, Twitter lub Instagram z #WielkaŚrodaDlaNauczycieli. Wcześniej możecie wydrukować wykrzyknik, symbol protestu, albo samodzielnie przygotować transparent, z którym się sfotografujecie. W ten sposób symbolicznie, choćby na kwadrans, dołączcie do strajkujących - wasze wsparcie wzmocni ich na o wiele dłużej.

Do tej pory udział w akcji zadeklarowali pracownicy i pracowniczki takich instytucji jak: Bemowskiego Centrum Kultury (Warszawa), Biennale Warszawa (Warszawa), Nowego Teatru (Warszawa), STUDIO teatrgalerii (Warszawa), Teatru Łaźnia Nowa (Kraków), Teatru Ochoty (Warszawa), Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera (Warszawa), Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Syrena (Warszawa), Teatru Współczesnego w Szczecinie i TR Warszawa oraz Kultura Niepodległa i inicjatywa Wspieram Nauczycieli.

Organizatorami akcji są Warszawscy Obywatele Kultury. Współorganizatorami akcji są warszawskie komisje OZZ “Inicjatywa Pracownicza” i Inicjatywa Warszawa 2020.

LINK DO WYDARZENIA NA FB: www.facebook.com/events/398557207392970/


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Wtorek [16.04.2019, 23:55:26] • [IP: 83.8.165.***]

To ludzie ludzia zgotowali ten los nauczyciele przestańcie pisać bzdety to czytają wasi uczniowie

O. O. • Wtorek [16.04.2019, 21:25:31] • [IP: 31.0.69.***]

Co z was za rodzice... do du... y...Jak możecie oddawać swoje dzieci pod skrzydła nierobom, niedouczonym prostakom... Przeprowadzić się do Warszawy, Poznania... Zapisać dzieci do szkół prywatnych... Nie stać was... Zmień pracę...

Gość • Wtorek [16.04.2019, 21:18:26] • [IP: 83.11.230.*]

Nauczyciele, życzę Wam dużo sił i wytrwałości w dążeniu do celu. A ci, którzy ciągle narzekają i krytykują niech oddadzą swoje dzieci do prywatnych szkół albo załatwią nauczanie domowe. Wtedy może nauczyciele prywatni będą tańczyć tak, jak rodzice zagrają. Pozdrawiam mądrych rodziców. Jest ich wielu, ale niekoniecznie na tym portalu.

Wielokropek • Wtorek [16.04.2019, 20:53:44] • [IP: 83.8.119.***]

Do wszystkim plujących jadem na nauczycieli - w naszym kraju można uczyć samemu dzieci w domu prawo tego nie zabrania. Radzę zacząć od nauki szacunku przede wszystkim wobec Was rodziców oraz innych ludzi. Pisząc te obraźliwe, anonimowe komentarze poczuliście się lepiej? Nauczycielom życzę wytrwałości i mądrych rodziców, a nie takich jak w tych komentarzach.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 20:52:40] • [IP: 77.253.7.***]

nie popieram - stanowczo. Żadna grupa społeczna nie ma takich przywilejów...

Gość • Wtorek [16.04.2019, 19:15:46] • [IP: 37.47.161.***]

Brawo Nauczyciele! Widać kto pisze komentarze, ciężko pracujący ludzie w godzinach popołudniowych hahahaha

Gość • Wtorek [16.04.2019, 17:34:50] • [IP: 37.47.183.***]

Nsuczycielom zycze wytrwalosci i konsekwencji w walce o godną placę i godne traktowanie.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:54:15] • [IP: 83.11.61.**]

No jak kiepski żart żenada w imię czego ?kolejny dzień protestu to kolejny ogromny wysiłek nauczycieli i innych pracowników oświaty -to się wysilają chyba na stołkach od siedzenia odcisków się nabawili

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:19:33] • [IP: 83.11.63.***]

Ja też nie popieram nierobów. Więc anonim z 12:01 do pracy!! już południe!!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 16:18:07] • [IP: 31.0.35.**]

Ale demagogia. Wielkie słowa małe czyny. A warszawiacy niech w Warszawie wybieają sobie władze. Tylko pozniej iech nie płaczą. Ale mało im zamęty w stolicy. NIE dla głupoty bezmózgowia i klamasta. Nauczyciele opamietajcie sie

Gość • Wtorek [16.04.2019, 15:53:14] • [IP: 37.248.162.***]

Do roboty, wielcy nauczyciele, pokazaliscie swoją kodziarska twarz, strach dzieci w wasze ręce oddawać, nie popieram, komuch ami i naftalina od was daje

Gość • Wtorek [16.04.2019, 15:29:09] • [IP: 188.147.44.*]

Popieram nauczycieli !

Gość • Wtorek [16.04.2019, 14:19:24] • [IP: 77.114.69.***]

I wy nazywanie się pedagogami, a dobro dzieci macie gdzieś

Gość • Wtorek [16.04.2019, 14:07:56] • [IP: 83.23.241.**]

Nie i jeszcze raz nie!Do roboty, a nie głupoty w głowach się trzymają, a jak się nie podoba to zawód zmienić👎👎👎

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:38:04] • [IP: 83.23.183.**]

POPIERAM NAUCZYCIELI!

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:30:09] • [IP: 95.160.158.*]

Ja też nie popieram nierobów, którzy siedzą w domu zamiast pracować. Utrzymują się z 500+ i opieki społecznej - bo to im się należy !

Jarek • Wtorek [16.04.2019, 12:26:54] • [IP: 83.23.184.***]

wezcie się za uczciwą pracę z dziećmi, a nie pozory pracy.za tyle godzin pracy to i tak za wielkie pobory.nie douczone prostaki, pseudo intelektualiści do roboty.

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:24:36] • [IP: 79.186.204.***]

NIE DLA POLITYKI W SZKOLE!!>>>

Gość • Wtorek [16.04.2019, 12:01:09] • [IP: 37.47.137.**]

Nie popieram nierobów !!

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Każdy z nas marzy, by choć raz poczuć się jak w bajce, zakosztować luksusu, zbliżyć się do wielkiego świata. Wyznacznikami tego są najczęściej piękne miejsca i drogie samochody. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BASZTA-nieruchomości zawierają w sobie prawdziwą kwintesencję luksusu i klasy. W sobotę w Międzyzdrojach odbył się event, który łączył to, co najlepsze. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Piotr Droński ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■