POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.04.2019, 10:01:33] • Międzyzdroje

Janusz Żmurkewicz niepochlebnie o dyrektorze WPN

Janusz Żmurkewicz niepochlebnie o dyrektorze WPN

fot. Sławomir Ryfczyński

W czasie sesji rady miasta, prezydent Świnoujścia odkrył kulisy współpracy z Wojciechem Zyską.

- W ostatnim okresie, odwołany ze stanowiska został dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego, Wojciech Zyska - zaczął prezydent Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz. - Czytałem opinie, jaka wielka szkoda, że pan dr. Zyska, wspaniały dyrektor odszedł. Moja opinia w tej kwestii jest taka, że to dobrze, że tak się stało. Dla mnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego, który torpeduje ważne przedsięwzięcia, realizowane w otoczeniu parku, nie powinien kierować tym parkiem. Dobra zmiana, rzekłbym tak, takie hasło jest modne. Dobrze, że odszedł. Mam nadzieję, że ten, który przyjdzie, będzie patrzył szerzej na to, co się dzieje wokół parku.

W dalszej części wypowiedzi opinię uzasadnił.

- Jeżeli dyrektor parku zmienia raptem trasę wodociągu, który przez Park Woliński musi przebiegać, bo mówimy o wodzie z Kodrąbka. Ustalony przebieg był wcześniej, raptem pan zmienia zdanie i wskazuje zupełnie inną drogę, powodując ogromne koszty, a wręcz niemożliwość tego zadania, to nie można tego pozytywnie ocenić - powiedział Żmurkiewicz i wymieniał dalej. - Dyrektor WPN torpeduje, czy utrudnia, podjęcie realizacji drogi krajowej nr 3... Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma ciągły problem z przejściem przez park, bo ciągle pojawiają się oczekiwania, które trudno spełnić, to też tego pozytywnie ocenić nie można...

Decyzje dyrektora miały również wpływać na świnoujską inwestycję.

- Wreszcie, kiedy dyrektor WPN torpeduje, uniemożliwiając wręcz, zachowując się w sposób wyjątkowo negatywny, budowę przystani żeglarskiej w Łunowie, to tego pozytywnie ocenić nie mogę. Jeżeli żąda za przepłynięcie barki przez wody parku 50 tys. zł... Później zmienił na 12 tys., pytanie jednak, dlaczego trzeba płacić, jak się płynie kawałkiem wody na zalewie. Za chwilę żeglarze będą musieli płacić. Bo się płoszy ryby. Bo się narusza dno, jak się przepłynie jednostką po wodach otuliny parku - ciągnął Żmurkiewicz. - Kiedy uzgadnia z wykonawcą i mówi, że możecie przepłynąć, bo przecież tylko wodą można przetransportować materiały do budowy przystani jachtowej... mówi, żeby przepłynąć, a wieczorem czekają służby, kontrolują, są donosy... Tak to funkcjonowało. Nie mówiłem Państwu o tym, bo liczyłem na współpracę. Dziś już nie muszę współpracować, więc mówię o tym, jak było. A lekko nie było. Wbijanie pala w dno powodowało ogromny problem, bo było płoszenie ryb, stres...

Naszym zdaniem zadaniem dyrektora każdego dyrektora Parku Narodowego, który przecież ma być nienaruszony przez działalność człowieka, a zwłaszcza inwestycje budowlane, jest własnie chronienie natury od czynników zewnętrznych. A Państwo, jak myślicie?

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 16:41:06] • [IP: 80.245.177.***]

Budować drogę rowerową i S3 natychmiast

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 00:24:34] • [IP: 37.47.137.***]

Brak szacunku do środowiska, w którym żyjemy skończy się katastrofą ekologiczną. Ona już się rozpoczęła w morzach i oceanach. Plastikowe archipelagi rozdrobnionych śmieci stają się się" pokarmem" dla ryb a potem dla nas...Kolejne Rządy obiecują nam zrównoważony rozwój, tymczasem chciwość ludzka sprawia, że budując - zbyt wiele niszczymy.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 22:27:07] • [IP: 83.11.145.***]

Może pan Żmurkiewicz powinien sięgnąć po przepisy dotyczące parku Narodowego, wtedy zrozumiałby dyrektora parku.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 21:50:55] • [IP: 95.40.123.**]

Non stop bez przerwy wyjeżdżają tiry z wyciętym drewnem z WPN, ale jak trzeba wyciąć coś pod ścieżkę rowerową to nie b nie -kuriozum Z drugiej strony ustawa o ochronie środowiska jest do poprawy by nie dopuszczać do tych kuriozów

rys • Niedziela [14.04.2019, 20:44:13] • [IP: 83.21.62.**]

tak piszecie, a zwróćcie uwagę ile zostało wycietych drzew w parku, to kompletne spustoszenie i to właśnie za tego dyrektora, moim zdaniem powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jeżeli mówi że leży mu dobro parku narodowego na sercu to ja jestem sceptyczny co do jego poczucia odpowiedzialności za park a swoją drogą wystarczy się przejechać z Miedzyzdrojów do Wisełki lub do Warnowa i popatrzeć na ten powalony i wycięty drzewostan to można oczopląsu dostać, w życiu takiego czegoś nie widziałem

Gość • Niedziela [14.04.2019, 17:55:39] • [IP: 80.245.177.***]

Pytał ktos przyszłych pokoleń, że się za nie wypowiada?

Gość • Niedziela [14.04.2019, 17:45:59] • [IP: 31.0.66.***]

Powiedział ten co zabudował całą promenadę architektonicznymi skandalami, budynkami, które pasują to historycznej zabudowy miasta jak pięść do oka. Nie wspominając już o niekontrolowaniej wycince drzew pod budowę nowego deptaku. Nauczcie się jeden z drugim, że Park jest od 1960 roku i dalej będzie po tym jak już niektórych nie będzie na stanowiskach i na świecie. Pozdrawiam.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 16:25:17] • [IP: 37.30.21.**]

Dajcie już spokój z tym gościem będzie następny a później następny. Podnieta bezsensowna

Gość • Niedziela [14.04.2019, 14:57:24] • [IP: 77.88.191.**]

To już nie pamiętacie jak załatwił Wiselkę i Kołczewo?

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:40:52] • [IP: 83.8.107.***]

Przyroda i gospodarka w tym rozwój regionu przy dobrej współpracy i poszanowaniu wzajemnym, nie wykluczają się.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:34:51] • [IP: 37.47.188.***]

Mieszkańcy Świnoujścia niepochlebnie o Januszu

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:12:53] • [IP: 5.173.152.***]

Wg Żmurkiewicza wszystkie parki narodowe i krajobrazowe bardzo przeszkadzają urzędniczej egzystencji, bo blokują kolejne zapędy cywilizacji. Typowy konflikt interesów. Przyroda na razie przegrywa. Ale kiedyś odzyska swoje.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 12:49:57] • [IP: 188.147.104.**]

12 kwietnia minął termin składania dokumentów na stanowisko dyrektora WPN. Nikt się nie zgłosił. Pytanie dlaczego?. Pewnie dlatego, ze w każdej chwili może być odwołany jak będzie działał zgodnie z przepisami, a jak naruszy przepisy, to czeka go kara. Dlaczego?

Gość • Niedziela [14.04.2019, 11:57:07] • [IP: 83.20.250.***]

[14.04.2019, 10:08:06] • [IP: 37.248.83.***] Mogę odpowiedzieć za Pana Redaktora, Park jest dla przyszłych pokoleń. By kiedyś nasze wnuki widział las w naturze a nie na obrazku.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 11:54:43] • [IP: 83.20.250.***]

Dyrektor Parku ma chronić, a nie być spolegliwym. Dlatego Go odwołano. Mam nadzieje że następny będzie pamiętał po co go wybrano, bo nie mam ochoty na powtórki z Janowa Podlaskiego.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 11:31:19] • [IP: 5.173.144.***]

Przyroda jest dla nas, a nie my dla niej - racjonalna gospodarka

Gość • Niedziela [14.04.2019, 10:59:46] • [IP: 31.0.126.**]

Wszystko można w ramach zdrowego rozsądku, ale jego często brakuje i traci na tym przyroda...

Gość • Niedziela [14.04.2019, 10:08:06] • [IP: 37.248.83.***]

W odpowiedzi na pytanie Pana Redaktora...A Park jest dla ludzi, czy ludzie dla Parku?

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W ciągu dnia w całym kraju temperatura maksymalna będzie przekraczała 30°C, a na zachodzie przekroczy 35°C. Dodatkowo w drugiej części dnia i wieczorem, na północy, możliwe są pojedyncze burze. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez rozległy obszar wysokiego ciśnienia nad Europą Środkową i Wschodnią. W nocy swój wpływ zaznaczy niż znad Skandynawii z chłodnym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepła masa powietrza zwrotnikowego-morskiego o równowadze stałej ■ Zastanawiacie się co robią wasze zwierzęta, kiedy nie ma was w domu? Kino Eva zaprasza na film! ■ W niedzielne popołudnie po godzinie 17.00 syreny strażackie dały znać mieszkańcom, że gdzieś się pali. Do gaszenia domu przyjechało aż 6 jednostek straży pożarnej. Najszybciej byli strażacy po sąsiedzku z Dargobądza. Zaczęło się od komina na poddaszu. Wąskie strome schody były największą przeszkodą. Trzeba dodać, że mieszkańcy i sąsiedzi podjęli próbę gaszenia ognia, jednak małe ciśnienie i cienki przewód nie dawały szansy na ugaszenie pożaru, ale na tyle było to skuteczne, że zostało obronione wejście na poddasze i strażacy mogli szybko dotrzeć do mocno płonącego dachu. Dzieci z domu wyprowadził sąsiad, a do podtrutego ofiarnie gaszącego mieszkańca przyjechało pogotowie ratunkowe ■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■