POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [13.04.2019, 11:49:35] • Międzyzdroje

Milionowe oszczędności po rewolucyjnych zmianach w Międzyzdrojach. Zobacz film!

Milionowe oszczędności po rewolucyjnych zmianach w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek, 12 kwietnia na spotkaniu z mieszkańcami zaprezentował I część swojej wizji rozwoju Międzyzdrojów. Dzisiaj pokażemy jeden aspekt tej zmiany.



Te spółki to jak huba na zdrowym ciele gminy – powiedział burmistrz. Podczas prezentacji graficznie i za pomocą liczb pokazał dane o chorych i niesprawiedliwych społecznie konstrukcjach dotychczasowych spółek miejskich działających w Międzyzdrojach. Czarno na białym wykazał wręcz niesprawiedliwe wynagradzanie dotychczasowych prezesów tych spółek. Po zmianach, przez 5 lat w kasie gminy pozostanie wiele milionów złotych.

Milionowe oszczędności po rewolucyjnych zmianach w Międzyzdrojach. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Nie godząc się na taką niesprawiedliwość, burmistrz Mateusz Bobek zwolnił dotychczasowych prezesów i dokonuje zmian organizacyjnych w miejskich spółkach. Na piątkowym spotkaniu mieszkańcy dowiedzieli się o podjętych już decyzjach. Burmistrz dodał, że to nie koniec i przy następnym spotkaniu przekaże kolejne swoje działania w tej kwestii.

Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Niedziela [14.04.2019, 15:30:31] • [IP: 188.147.99.***]

Nie narzekajcie na radnych bo dyzma robił poza plecami i dopiero teraz wychodzi szydło z worka

Gość • Niedziela [14.04.2019, 11:58:52] • [IP: 83.13.155.**]

Oszczędności są potrzebne. Szkoda, że tak późno. Kiedy obecny Pan Burmistrz był wcześniej Przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu w Gminie można było wtedy wdrożyć reformy i oszczędności. Wówczas te miliony byłyby realne na dzień dzisiejszy a nie powstałany dziura budżetowa i problemy z realizacją bieżących i planowanych inwestycji. Także to dobry krok ale o wiele lat spóźniony.

Gość • Sobota [13.04.2019, 21:23:03] • [IP: 87.205.64.**]

Czy prawdą jest, że była prezes ZWiK nadal pobiera i będzie do sierpnia br. pobierała wynagrodzenie?

Gość • Sobota [13.04.2019, 20:38:51] • [IP: 185.210.36.***]

TERAZ WIEM ŻE DODRZE ZAGŁOSOWAŁAM -BRAWO PANIE BURMISTRZU

Gość • Sobota [13.04.2019, 19:19:24] • [IP: 37.248.155.***]

Wietrzenie urzędu i spółek dobrze zrobi dla gminy i jej mieszkańców. Brawo za odwagę!

Gość • Sobota [13.04.2019, 16:55:10] • [IP: 83.23.240.**]

Właśnie o to chodziło p.Burmistrzu !!tego oczekiwałem BRAWO!!

Gość • Sobota [13.04.2019, 16:23:59] • [IP: 83.23.240.**]

Brawo P Burmistrzu !!psy szczekają karawana idzie dalej!!celinka i jej rodzinka ujadają!

Gość • Sobota [13.04.2019, 16:11:00] • [IP: 77.253.153.**]

Przez 12 lat podnosił rękę za a teraz obudził się z ręką w nocniku i lament był świadomy na co się decyduje działał w komisjach i po części jest winny obecnej zapaści finanse znał. Kasa pusta ale nagrody dla pracowników będą obiecał. Program Naprawczy juz nadchodzi dużymi krokami. To nie rewolucja to walka o przetrwanie.

Gość • Sobota [13.04.2019, 16:03:27] • [IP: 5.173.136.***]

Popieram i gratuluje odwagi i braku kolesiostwa Proszę też pamiętać że miasto to mieszkańcy a nie mający przynosić dochód biznes. Trzeba zrobić tak aby to obywateli przybywało a nie starych niemieckich emerytów albo folksdojcze wykupujących po astronomicznych cenach nasze nieruchomości i nie wnoszących nic dla miasta. Z mojego doświadczenia widzę że młodzi uciekają do innych miast gdzie taniej mogą kupić mieszkanie i/lub mają więcej opcji jeśli chodzi o pracę

Gość • Sobota [13.04.2019, 15:55:52] • [IP: 31.0.37.***]

Może zawiadomienie do prokuratury, gdzie był Bobek kolega dorsza jak razem z tej samej partii radzili przez lata i to za ich czasów powstały spółki, kto miał zarobić zarobił, nie będzie zawiadomienia do prokuratury na kolegę to znaczy że kolejny zlotousty Brzechwa się nam trafił

Gość • Sobota [13.04.2019, 14:57:36] • [IP: 31.0.45.***]

Zwolnił jednych, ma miejsca dla swoich...

Gość • Sobota [13.04.2019, 14:54:30] • [IP: 77.253.153.**]

Dorosz nie wyobrażał sobie Międzyzdrojów bez spółek, Pan też nie wnosił zastrzeżeń do istnienia spółek, zbyt późno zmienił Pan poglądy na temat spółek.Łączenie lub likwidacja były nie możliwe.Przewodniczący Rady ograniczył możliwość zadawania pytań następnym razem będzie już można pytać o wszystko trochę to śmiesznie zabrzmiało ale cel zamierzony osiągnął.

Gość • Sobota [13.04.2019, 14:53:27] • [IP: 94.254.232.***]

Do 14.13 Przecież poprzedni burmistrz zawsze otrzymywał absolutorium. Ci radni, którzy nadal są w radzie, jakoś nie rozpędzali się ze zmianami personalnymi, a wysokie zarobki prezesów nie raziły. Dopiero teraz Burmistrz pokazuje, że można coś zmienić. Oby na lepsze!

Gość • Sobota [13.04.2019, 14:13:42] • [IP: 188.147.106.**]

Spółki to kompetencja tylko i wyłącznie burmistrza. A za tym, cz jest możliwość rozliczenia poprzednika za takie nieuzasadnione bardzo wysokie wydatki, wręcz można pomyśleć że korupcyjne. Bo dlaczego? - tak wysokie pobory wzięte z sufitu.

Gość • Sobota [13.04.2019, 13:26:46] • [IP: 5.173.152.***]

Panie burmistrzu nie glosowalem na pana ale panskie dzialania utwierdzaja mnie w przekonaniu ze popelnilem blad. Brawo.. .

Gość • Sobota [13.04.2019, 13:26:22] • [IP: 37.248.162.***]

Panie Bobek sam Pan mówi 13 lat kedencja" zarobki prezesa Pana ie interesowały? Osobiście nie słyszałem?. Materiał rzucony a rzutnik przez pracowników UM Sztywne spotkanie, wiec co to za spotkanie ograniczające się do pytań że spotkania? Większość pracowników UM, przedstawicieli spółek i radnych. Mieszkańców na palcach jednej ręki można zliczyć?

Gość • Sobota [13.04.2019, 13:21:38] • [IP: 37.47.150.***]

Będzie z czego oddać subwencje...

Gość • Sobota [13.04.2019, 12:56:21] • [IP: 94.254.218.**]

Brawo Panie Bobek czekamy na więcej dość docenia miasta przez prezesików

Gość • Sobota [13.04.2019, 12:45:52] • [IP: 37.248.162.***]

Bez przesady milionowe! A te 2.5 mln? Może warto się zainteresować?

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Każdy z nas marzy, by choć raz poczuć się jak w bajce, zakosztować luksusu, zbliżyć się do wielkiego świata. Wyznacznikami tego są najczęściej piękne miejsca i drogie samochody. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BASZTA-nieruchomości zawierają w sobie prawdziwą kwintesencję luksusu i klasy. W sobotę w Międzyzdrojach odbył się event, który łączył to, co najlepsze. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Piotr Droński ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■