POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.04.2019, 18:20:46] • Kamień Pomorski

Czego nie wie dyrektor Muzeum?

Czego nie wie dyrektor Muzeum?

fot. Organizator

Kilka miesięcy potrzebował dyrektor Muzeum Grzegorz Kurka żeby de facto nie udzielić informacji na zapytania Ariela Juszczaka. Z pisma Muzeum wynika, że Grzegorz Kurka jako dyrektor MHZK nie posiada informacji czy Grzegorz Kurka był na urlopie.

Całą sprawa wygląda dość kuriozalnie i poziomem nawiązuje raczej do sławnej odpowiedzi o orle z Kamienia Pomorskiego, o którym mówiła i pisała cała Polska (szczecin.onet.pl/kamien-pomorski-godlo-niezgodne-z-ustawa-niecodzienna-odpowiedz/ll9b275) niż do pisma poważnej instytucji samorządowej.
Dnia 24 stycznia 2019 Ariel Juszczak zadał dyrektorowi Muzeum kilka wydaje się prostych pytań. Między innymi o to, czy to muzeum czy prywatnie Grzegorz Kurka sprawował nadzór archeologiczny przy pracach w Parku Jana Pawła II? Pytał też - jeżeli był to osobiście Grzegorz Kurka - czy był w tym okresie na urlopie?
Odpowiedź na te pytania zajęła Muzeum aż dwa miesiące. Najpierw Grzegorz Kurka stwierdził, że przygotowanie tej informacji jest „pracochłonne i czasochłonne, co uniemożliwiłoby wykonywanie bieżącej pracy przez pracownika”.
Po dwóch miesiącach czasochłonnego i pracochłonnego przygotowywania odpowiedzi Grzegorz Kurka powołał się na art. 4 ust 3 ustawy. Artykuł ten mówi, że do udzielenia odpowiedzi zobowiązane są podmioty posiadające takie informacje.
Z odpowiedzi można wywnioskować, że Grzegorz Kurka jako dyrektor muzeum nie posiada informacji na temat:
– Czy nadzór archeologiczny, który prowadził Dyrektor Muzeum p. Grzegorz Kurka prowadził, jako pracownik Muzeum czy jako osoba prywatna?
- Kto otrzymał i w jakiej wysokości wynagrodzenie za nadzór – Muzeum czy p. Grzegorz Kurka jako osoba prywatna?
- Czy jeśli p. Grzegorz Kurka prowadził nadzór archeologiczny jako osoba prywatna, czy to nie kolidowało jemu z pracą w Muzeum?
- Czy był w tym okresie na urlopie?
Z odpowiedzi można wywnioskować, że Grzegorz Kurka nie posiada informacji czy to on sam prywatnie czy jako pracownik Muzeum pracował w Parku Jana Pawła II, jako dyrektor muzeum nie posiada informacji czy Muzeum dostało za to jakieś pieniądze a co najśmieszniejsze jako dyrektor placówki nie posiada informacji czy Grzegorz Kurka był wówczas na urlopie.

Mówiąc wprost. Grzegorz Kurka dyrektor Muzeum nie wie czy Grzegorz Kurka był na urlopie w czasie prac w Parku Jana Pawła II.

O zajęcie stanowiska w sprawie takiego poziomu odpowiedzi poprosiliśmy Burmistrza gminy Stanisława Kuryłło przełożonego dyrektora Muzeum. Co Państwo sądzicie o takiej odpowiedzi dyrektora?

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Wtorek [16.04.2019, 08:29:34] • [IP: 87.183.220.***]

To pewno Pani Stefańska no juz ordery w kosciele daje. ..ona jeszcze w aptece leków nie wazyła. ...wybitnie wścibska kobieta lubiąca ponad wszystko plotki.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 20:33:38] • [IP: 37.47.169.***]

Myślę że redaktor powinien się zainteresować i poprosić od muzeum faktury zapłaty za muzeum , kto płaci za wybudowanie i poznać kwotę czynszu myślę że będzie bardzo ciekawa lektura.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 17:54:35] • [IP: 31.0.33.**]

Dodajmy do tego 0, 5 mln zł na kolejny niepotrzebny pomysł kurki czy dworek, nie ma na drogi nie ma na papier do dupy dla dzieci w szkołach !!

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 17:07:21] • [IP: 83.23.251.***]

No to się wkopał chłopina. A ja mu kibicuję, bo takich ludzi-zapaleńców nam trzeba tylko nie na kierowniczych stanowiskach. Jak widać po artykule nie radzi sobie z byciem Dyrektorem, ale doskonale sobie radzi z budową od zera muzeum i proszę nie zapominajmy o tym, a przytym ekscentryczny trochę może być.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 14:17:59] • [IP: 80.53.77.**]

Bezczelność to mało powiedziane. To obraza każdego mieszkańca tej gminy, która łoży grubą kasę na muzeum i jego dyrektora. Spółki to chociaż zarabiały a muzeum jest deficytowe z założenia i chyba takie pytania nie powinny nikogo dziwić. Takie odpowiedzi jak ta i poprzednia o orle możliwe tylko w Kamieniu

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 08:51:49] • [IP: 37.248.160.***]

Potwierdzam, u konkurencji cenzura jak za czasów słusznych. Widać czego się boją, komentarzy o wiate w Jarszewie. A Kurka... no cóż jest na najlepszej drodze do zyskania sympatii jak kiedyś pewien prezes mariny albo słynna prezesowa tbsu. Zapominasz Grzesiu o jednym, żadna władza nie trwa wiecznie.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 08:44:28] • [IP: 178.37.137.***]

poziom odpowiedzi jest moim zdaniem żenujący. Gdyby burmistrz miał jaja w takim przysłowiowym znaczeniu to zrobiłby z tym porządek. Uważam, że jest to winien nam podatnikom, którzy utrzymujemy i jego i pośrednio dyrektora muzeum. Więc jako płatnik, podatnik chciałbym wiedzieć czy dyrektor sprawował nadzór nad parkiem w godzinach pracy za która płacę czy będąc na urlopie? Panie burmistrzu do dzieła! Oczekuję Pańskiej reakcji i wyjaśnienia sprawy. To nie jest prywatna firma i prywatne pieniądze tylko publiczne.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 08:23:59] • [IP: 83.14.209.**]

Skandal myślą, że mogą robić co chcą jak na prywatnym folwarku, kosić kasę i śmiać się ludziom w twarz. Mam nadzieję, że sprawa ta zostanie wyjaśniona i zarówno Pan A.J. jak i ikamień nie zostawi tej sprawy.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 22:38:35] • [IP: 136.0.99.***]

I widzisz kuraaaaaaaaaaaaaa Widzisz Doigrałeś się - Stachu ty powiedz że Dyrektor Muzeum ma poważniejsze obowiązki niż chodzenie i śledzenie nadzorców archeologicznych Parku Jana Pawła 2 - Medal się należy za robienie z ludzi skończonych Idiotów !

Gość • Niedziela [14.04.2019, 22:16:39] • [IP: 83.20.252.***]

Kura jest taka że dać jej grzędę a i tak siądzie wyżej ! Parodia w Kamieniu jak byli nauczyciele z podstawówki obejmują jedne z kierowniczych dyrektorskich stanowisk w najważniejszych instytucjach w mieście - teraz jeszcze ten strajk - ludzie czy Wy naprawdę macie klapy na oczach ? medale jeszcze jeden drugiemu teraz sobie przydzielają - ty mi daj teraz ludy głupie zapomną to ja tobie dam albo mój kumpel ci da - zasługi musza być zdrowie ! widzisz jakie to proste i kasa się zgadza na państwówce / a jak będą się coś pytać to powiedz coś najgłupszego - wogóle nie zrozumiałego tak jak o impresjonizmie Godła naszego Orła poszła odpowiedz z Ratusza i ludzie głupie nie zrozumieli i rozeszło się po kościach heheheheheh

Gość • Niedziela [14.04.2019, 22:09:45] • [IP: 31.0.42.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [14.04.2019, 21:48:53] • [IP: 31.0.126.**]

Powinien uderzyć się w pierś i naprawić jeżeli nabroil. Muzeum pod jego kierowanie jest na poziomie, jest szanowany człowiekiem. Tylko kto nie pracuje, nie popełnia błędy.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 21:48:05] • [IP: 188.47.87.***]

Brawo Grzesiek, jechać z nimi.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 21:43:04] • [IP: 31.2.12.***]

Facet nieuprzejmy, zadufany w sobie, muzeum traktuje jako prywatny folwark.Pan Ariel powinien zadać jeszcze jedno pytanje-czy motor garażujący w muzeum to własność muzeum, czy własność p.Kurki.Znając obyczaje obecnego burmistrza, śmiem twierdzić, że odpowiedź będzie zagmatwana i niezrozumiała, ale być może żadnej odpowiedzi nie będzie?

Gość • Niedziela [14.04.2019, 20:47:22] • [IP: 37.248.138.**]

Boją się pytań o wiatę do tego stopnia, że banują wpisujących na konkurencyjnym portalu. Nic z tego panowie, nie zamieciecie sprawy pod dywan. Sprawiedliwości musi się stać zadość.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 20:42:50] • [IP: 83.11.176.***]

Stachu widzisz i nie grzmisz? Ogarniasz jeszcze tą gminę czy już tylko tańce i kwiatki?

Gość • Niedziela [14.04.2019, 20:15:58] • [IP: 83.8.23.***]

W normalnym świecie taki dyrektor powinien być zwolniony ale sprawa ponoć trafiła do prokuratury

Gość • Niedziela [14.04.2019, 19:34:58] • [IP: 83.11.176.***]

Juszczak, nie Juszczak a odpowiedź powinna być merytoryczna i uprzejma. To co wysłał Kurka jest po prostu obraźliwe

Gość • Niedziela [14.04.2019, 19:10:07] • [IP: 188.47.85.**]

Juszczak to się nadaje razem z Marcinem.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 19:06:12] • [IP: 83.20.242.***]