POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [22.03.2019, 14:25:53] • Międzyzdroje

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

W dniu 21 marca 2019 roku o godz.12.00 kolejna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach rozpoczęła się od przyjęcia uroczystego ślubowania radnego Filipa Szyszkowskiego, który wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej.

Na początku sesji z porządku obrad wycofany został projekt uchwały w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania i skierowany do dalszych prac w komisjach. W ciągu najbliższych 2 tygodni zostanie zwołana sesja ,,na wniosek”, na której zostanie przyjęta stosowna uchwała. Przewodniczący Rady powitał na sesji nowo wybranych sołtysów: Panią Katarzynę Auguścik – Sołtysa Wapnicy, Pana Artura Kubasika – Sołtysa Lubina, Pana Mariana Buśko- sołtysa Wicka. Radni zgłosili interpelacje i zapytania, dotyczyły one min.: projektu ,,Morze Zieleni”, bieżących napraw ulic, stanu czystości posesji, przebieralni na plaży i innych.

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Burmistrz zapoznał zgromadzonych ze sprawozdaniem między sesjami. Poinformował min.: o zamiarach połączenia spółki Promenada i spółki Nowe Centrum w jedną spółkę, o rozmowach z przedstawicielem MZK w Świnoujściu dotyczących transportu miejskiego dla mieszkańców pomiędzy Międzyzdrojami, a Świnoujściem. Przyjęto uchwałę dotyczącą zmian w budżecie gminy na 2019 rok, w którym ujęto min: wydatki na remonty nawierzchni ciągów pieszo-jezdnych, wydatek związany z zaplanowanym remontem wieżyczki – gabloty meteorologicznej, która od lat stoi w pobliżu wejścia na międzyzdrojskie molo. Dzięki przyjętej uchwale wieżyczka na stałe wpisująca się w krajobraz miasta doczeka się remontu.

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Radni przyjęli uchwały dotyczące wydzierżawienia nieruchomości i ustanowienia służebności gruntowej oraz uchwałę w sprawie zmiany Statutu Gminy Międzyzdroje. Przegłosowano także uchwały dot. powołania radnego Filipa Szyszkowskiego do Komisji Spraw Komunalnych i Społecznych oraz do Komisji Rewizyjnej, której członkami zostali radna Ewelina Jakubowska i radny Filip Szyszkowski.

Dyskusję na sesji wywołała uchwała dotycząca określenia warunków udzielenia bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności nieruchomości. Po burzliwej debacie przyjęto uchwałę o 50% bonifikacie od opłaty z tytułu przekształcenia wnoszonej za dany rok dla osób fizycznych będących właścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub lokali mieszkalnych dla osób o niskich dochodach. Szczegółowe warunki i kryterium dochodowe określa podjęta uchwała dostępna na www.bip.miedzyzdroje.pl

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Następnie Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz przedstawił informację o działaniach podejmowanych w okresie pomiędzy sesjami, a Wiceprzewodniczący Rady Mariusz Samołyk przedstawił pisma, które wpłynęły do Rady Miejskiej.

Następna sesja planowana jest 18 kwietnia 2019 roku, o terminie sesji ,,na wniosek” poinformujemy Państwa po ustaleniu jej terminu.
Treść podjętych uchwał dostępna jest na www.bip.miedzyzdroje.pl w zakładce System Rada, a relację można obejrzeć na kanale www.youtube.com.

VI Sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

fot. Andrzej Ryfczyński

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
UM w Międzyzdrojach


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Piątek [29.03.2019, 22:56:03] • [IP: 83.8.106.***]

Poszerzona strefa płatnego parkowania, podniesione ceny o 100 %za zajecie pasa, zatoczki lub chodnika. A najlepsze to zniesienie wykupu karty parkingowej abonamentowej za 250 zł dla osób pracujących w Moedxyxdrojach ale nie mieszkających. Jeszcze trochę to nikt nie będzie tu do pracy chętny

Gość • Niedziela [24.03.2019, 14:04:20] • [IP: 31.0.35.**]

Szkoda ze nie ma 80%bonifikaty.Licza się tylko cyferki.

Gość • Niedziela [24.03.2019, 12:02:59] • [IP: 188.147.103.**]

a to jeszcze praktycznie 4 lata xD

Gość • Niedziela [24.03.2019, 07:46:47] • [IP: 89.174.73.**]

Dlaczego nie nam oceniać, przedstawiciela władzy publicznej można, a nawet trzeba oceniać !

Gość • Sobota [23.03.2019, 21:10:35] • [IP: 94.254.225.***]

Do takiego stanowiska ta fryzura faktycznie nie odpowiednia ale cóż. ..nie nam oceniać

Gość • Piątek [22.03.2019, 17:05:33] • [IP: 188.47.127.**]

Ładną mamy sołtysową...

Gość • Piątek [22.03.2019, 16:48:17] • [IP: 37.248.162.***]

Ale Burmistrz ma fryzurę. Fiu fiu.

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Każdy z nas marzy, by choć raz poczuć się jak w bajce, zakosztować luksusu, zbliżyć się do wielkiego świata. Wyznacznikami tego są najczęściej piękne miejsca i drogie samochody. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BASZTA-nieruchomości zawierają w sobie prawdziwą kwintesencję luksusu i klasy. W sobotę w Międzyzdrojach odbył się event, który łączył to, co najlepsze. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Piotr Droński ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■