POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [22.03.2019, 11:52:52] • Międzyzdroje

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

21 marca w Międzynarodowym Domu Kultury zebrała się licznie grupa uczniów szkół z terenu Gminy Międzyzdroje, by wspólnie świętować pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

W tym roku Gmina Międzyzdroje przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Międzynarodowym Domem Kultury zorganizowała program pn. „ Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary". Podczas spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu szkolnego pn. „Moje Międzyzdroje za 50 lat". W konkursie udział wzięło 13 klas, w tym klasy IV – VI w pierwszej kategorii konkursowej i VII – VIII i III gimnazjum w drugiej kategorii konkursowej.

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie przygotowali filmiki, prace plastyczne i przestrzenne, swoje wyobrażenie gminy Międzyzdroje w przyszłości. Jak widzi młodzież Międzyzdroje za 50 lat? Budynek gimnazjum zostanie zburzony, a na tym miejscu powstanie aquapark. „Miasto rozbuduje się wzdłuż i wszerz", to tylko niektóre z pomysłów. Kolorowe rysunki i makiety przestrzenne oraz wesołe różnorodne filmiki, przedstawiały Międzyzdroje jako miasto nowoczesne i kolorowe.

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Komisja konkursowa miała nie lada trudne zadanie, gdyż wyobraźnia i różnorodność prac była ogromna. Decyzją komisji konkursowej w kategorii klas IV – VII: III miejsce zajęła klasa VI b Szkoła Podstawowa nr 1 – praca plastyczna Dawida Małolepszego pt. „Drony", II miejsce zajęła klasa IV a Szkoła Podstawowa nr 1 – praca przestrzenna pt. „ Nowoczesne Centrum Miasta", I miejsce zajęły ex aequo dwie klasy: klasa V Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy – film pt. „Kapsuła czasu" i klasa IV c Szkoła Podstawowa nr 1 – film klasy IV c. W kategorii II – klas VII – VIII i III gimnazjum: III miejsce zajęła klasa VII Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, film pt. „Teledysk", II miejsce zajęła klasa III b gimnazjum SP 1 – film pt. „Jak będą wyglądać Międzyzdroje za 50 lat? Opinia mieszkańców", I miejsce zajęła klasa VII a Szkoła Podstawowa nr 1, film pt. „Międzyzdroje 2069". Za znaczący wkład pracy i uczestnictwo w konkursie, Komisja postanowiła również przyznać wyróżnienia pozakonkursowe wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie tj.: klasie I Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, klasie II – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy , klasie IV SP2 w Wapnicy, klasie VI SP2 w Wapnicy, klasie VIII SP2 w Wapnicy, klasie V a SP1, klasie V c SP 1, klasie VI c SP1.

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystkie nagrodzone prace uczniów zostały przekazane na ręce Burmistrza Międzyzdrojów i schowane w kapsule czasu. Kapsuła czasu zostanie wmurowana w specjalnie do tego celu przystosowane miejsce, przy nowym ratuszu miejskim. Swoje prace do kapsuły czasu przygotowały również przedszkolaki z Wapnicy i przedszkola miejskiego „Morskie Skarby". Były to klocki, praca plastyczna, list i nagrany filmik z przedszkolakami w roli głównej. Miejska Biblioteka Publiczna przekazała do kapsuły płytę z 70- letnią historią międzyzdrojskiej biblioteki.

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

W ramach organizowanych obchodów pierwszego dnia wiosny dzieci młodsze zobaczyły film w kinie „Eva" pt. „Chłopiec z burzy", a młodzież wzięła udział w koncercie profilaktycznym, organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, w którym wystąpił znany już międzyzdrojanom charyzmatyczny Dobromir „Mak" Makowski.

„Pierwszy Dzień Wiosny czyli Legalne Wagary”. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wszystkie filmiki konkursowe można oglądać na stronie www.miedzyzdroje.pl/ youtobe/UM Międzyzdroje.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [24.03.2019, 19:32:35] • [IP: 5.60.98.**]

Czepiacie się, młodzieżowo 😂😂😂

Gość • Sobota [23.03.2019, 11:03:05] • [IP: 83.23.189.***]

Czyj to irokez męski?Nie wierzę.

Gość • Sobota [23.03.2019, 07:22:36] • [IP: 89.174.73.**]

Ta fryzura średnio pasuje do powagi urzędu burmistrza.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Każdy z nas marzy, by choć raz poczuć się jak w bajce, zakosztować luksusu, zbliżyć się do wielkiego świata. Wyznacznikami tego są najczęściej piękne miejsca i drogie samochody. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BASZTA-nieruchomości zawierają w sobie prawdziwą kwintesencję luksusu i klasy. W sobotę w Międzyzdrojach odbył się event, który łączył to, co najlepsze. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Piotr Droński ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■