POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [19.03.2019, 18:02:54] • Kamień Pomorski

„Dzień Matematyki” w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

Po trzech tygodniach przygotowań w dniu 15 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim odbył się „Dzień Matematyki”. Jest to cykliczne święto, które obchodzimy od 7 lat. Przez cały dzień towarzyszył nam aforyzm polskiego matematyka Jana Śniadeckiego: "Matematyka jest królową wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostota i oczywistość jej strojem."

Nasze święto rozpoczęło się uroczystą akademią, podczas której, w przepięknej scenerii przygotowanej przez panią Agnieszkę Kulas, panią Małgorzatę Golusdę i panią Agnieszkę Hołub, uczniowie klas V - VIII przedstawili wiersze i inscenizacje dotyczące matematyki.

Przygotowaną akademię swoją obecnością zaszczycili: przedstawiciele Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty: Kierownik Oddziału Wydziału Kształcenia Ogólnego i Specjalnego w Nowogardzie pani Hanna Boguta i wizytator pani Małgorzata Osuchowska, oraz przedstawiciele organu prowadzącego: Wiceburmistrz Kamienia Pomorskiego pan Leszek Szefliński, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej pani Bożena Muńdziakiewicz. Goście zwrócili uwagę na umiejętności teatralne naszych młodych aktorów.

W trakcie apelu pani Kierownik Hanna Boguta wraz z panem Wiceburmistrzem Leszkiem Szeflńskim i panią dyrektor Beatą Grankin wręczyli nagrody dla najlepszych matematyków szkoły: Aleksandra Borczyka, Adriana Grabarskiego, Kaliny Kryś i Julii Kłoskowskiej. Uczniowie ci reprezentowali szkołę w VII Międzygminnym Konkursie Matematycznym. Nasi goście, podczas krótkiego przemówienia, wyrazili zadowolenie, że właśnie w ten sposób promujemy królową nauk i zachęcamy do uczenia się matematyki. Zaznaczyli również, że umiejętności matematyczne są niezbędne w funkcjonowaniu człowieka na co dzień.

Po apelu uczniowie zostali podzieleni na sześć grup, które kolejno uczestniczyły w propagujących matematykę zajęciach przygotowanych przez nauczycieli tego przedmiotu. Uczniowie klasa IV i V wykonywali z przygotowanych figur matematyczne origami, poznawali techniki szybkiego liczenia, wykonywali plakat dotyczący liczby "PI" oraz miejsc wykorzystania matematyki. Uczniowie klas starszych VI - VIII wykonywali różnego typu bryły, oglądali film edukacyjny dotyczący problemów związanych z liczbami pierwszymi oraz paradoksami matematycznymi, uczestniczyli w zajęciach dotyczących historii matematyki a także rozwiązywali zadania i problemy logiczne matematyczne i niematematyczne.

Uczniowie bardzo angażowali się w prowadzone zajęcia, które pozwoliły im inaczej niż zazwyczaj obcować z matematyką oraz upewnili się, że matematyka jest ciekawa.

Organizatorami Dnia Matematyki byli: Jarosław Wołoszczak i Agnieszka Kulas.

Przygotowanie tego dnia nie byłoby możliwe bez zaangażowania się Grona Pedagogicznego i pracowników obsługi i administracji szkoły.

Organizatorzy składają podziękowania nauczycielom, wychowawcom i opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole. Szczególne podziękowania składają:
pani Małgorzacie Golusdzie, pani Agnieszce Hołub, pani Małgorzacie Kulińskiej, pani Katarzynie Burknap-Miechowicz, pani Bożenie Jańczak, pani Anecie Krakowskiej-Dudzie. Podziękowania dla pracowników obsługi i administracji szkoły za przygotowanie dyplomów, podziękowań, zaproszeń oraz dbałość o porządek i ład w czasie zajęć pań: Alicji Burknap, Ewy Kiełpińskiej, Iwony Makowskiej, Teresy Wasilewskiej, Doroty Jakubcewicz.

Organizatorzy przedsięwzięcia składają podziękowania sponsorom:
Panu Stanisławowi Kuryle - Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego;
Panu Józefowi Malcowi - Staroście kamieńskiemu;
Rodzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego z przewodniczącą Panią Anną Kowalską;
Panu Adrianowi Guranowskiemu - Prezesowi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim.

Autor: Jarosław Wołoszczak


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Każdy z nas marzy, by choć raz poczuć się jak w bajce, zakosztować luksusu, zbliżyć się do wielkiego świata. Wyznacznikami tego są najczęściej piękne miejsca i drogie samochody. Rolls-Royce Motor Cars Warszawa i BASZTA-nieruchomości zawierają w sobie prawdziwą kwintesencję luksusu i klasy. W sobotę w Międzyzdrojach odbył się event, który łączył to, co najlepsze. Organizatorem i gospodarzem imprezy był Piotr Droński ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■