POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.03.2019, 13:16:14] • Kamień Pomorski

Znikną szamba i niemiły zapach

Znikną szamba i niemiły zapach

fot. Andrzej Ryfczyński

Budowa kanalizacji sanitarnej przy wjeździe do Międzyzdrojów jest już na półmetku. Dzięki tej inwestycji działkowcy z pobliskich ogrodów będą mogli podłączyć do sieci swoje sanitariaty.

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w obrębie wjazdu do Międzyzdrojów.

Znikną szamba i niemiły zapach

fot. Andrzej Ryfczyński

- Prace są już na półmetku - mówił nam Tomasz Jaworski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. - Ukończono prace montażowe tłocznej rury kanalizacji sanitarnej w obrębie drogi wojewódzkiej nr 102. Obecnie montowane są zbiorniki przepompowni, które umożliwią odbiór ścieków z budynków usytuowanych w obrębie ronda oraz części ogrodów działkowych usytuowanych naprzeciwko stacji benzynowej.

Znikną szamba i niemiły zapach

fot. Andrzej Ryfczyński

Jeżeli pogoda nie będzie utrudniała prac, przedsięwzięcie zostanie zakończone przed sezonem turystycznym.

Wykonawca tej inwestycji potwierdził wykonanie też sieci grawitacyjnej do budynku przy rondzie. Kończy budowę trzech zbiorników przepompowni.

Znikną szamba i niemiły zapach

fot. Andrzej Ryfczyński

Inwestycja jest bardzo ważna dla pobliskich ogrodów działkowych. Działkowcy będą mogli podłączyć do sieci kanalizacyjnej swoje sanitariaty. Znikną szamba, które często są nieszczelne. Skończy się zanieczyszczanie Małego Wicka.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Piątek [15.03.2019, 14:10:27] • [IP: 37.7.178.***]

Kto zatwierdza taki tekst ? Czytając go odnosi się wrażenie, że za smród w tej części miasta odpowiedzialne są ogródki działkowe, a nie stara oczyszczalnia !! Najlepiej zwalić winę na działkowców, a nie na władze miasta, które zezwoliły na budowę apartamentowców, ale zapomniały, że oczyszczalnia nie jest przystosowana do odbierania tak dużej ilości ścieków. My działkowcy też cierpimy z powodu tych zapaszków.Nie ma nic przyjemnego w spożywaniu posiłku na, , świeżym" powietrzu, które trąci fekaliami.

Gość • Piątek [15.03.2019, 09:36:15] • [IP: 89.174.73.**]

wszystko cacy, ale kiedy budowa oczyszczalni z prawdziwego zdarzenia?ta oczyszczalnia powinna być w 80% sfinansowana przez te molochy.

Gość • Czwartek [14.03.2019, 20:59:35] • [IP: 178.238.241.**]

ludzie nie piszcie bzdur na działkach jest wysoka woda gruntowa i jak bym miałdziurawe szambo to dopiero bym płacił za wywózkę bankructwo murowane trzeba pomyśleć nawet w robocie

Gość • Czwartek [14.03.2019, 20:23:50] • [IP: 31.0.125.***]

Kiedy w Wolinie zlikwiduja wszystkie szamba? Te beczkowozy to już przesada. Miasto by wypieknialo.

Gość • Czwartek [14.03.2019, 20:18:10] • [IP: 77.253.154.**]

Zdegradowali nam Prezesa ZWiK, Pana Tomka do funkcji kierownika ;(

Gość • Czwartek [14.03.2019, 16:43:42] • [IP: 83.23.248.***]

Niektórzy załatwiali swoje potrzeby na działce i zakopywali. Nawóz naturalny. FUJ

Gość • Czwartek [14.03.2019, 16:19:47] • [IP: 83.23.185.***]

moje pytanie jest proste, kiedy wreszcie zniknie śmierdzący problem z tej oczyszczalni bo to że podłączy Pan jeszcze kilka lub kilkanaście domów na pewno pomoże zlikwidować wszędobylski smród, pamiętam lata kiedy ona spełniała swoje zadanie ale dzisjaj to jest granda w biały dzień, wydaje się zezwolenia na budowę wieżowców a infrastruktura została daleko z tyłu, jestem tylko ciekaw jak to się skończy...

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■