POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [13.02.2019, 22:42:10] • Gmina Świerzno

Świerzno: Jest nowy skarbnik. Czy wyciągnie gminę z finansowego dołka?

Świerzno: Jest nowy skarbnik. Czy wyciągnie gminę z finansowego dołka?

fot. Urząd Gminy w Świerznie

Zgodnie z zapowiedziami o zmianach kadrowych, gmina Świerzno ma nowego skarbnika. Na to stanowisko wybrano dziś Romana Kleszczyńskiego.

13 lutego okazał się szczęśliwy dla Romana Kleszczyńskiego, który będzie odpowiadał za finanse gminy Świerzno. Na to stanowisko wybrano go podczas sesji rady gminy.

47-letni Roman Kleszczyński ma już doświadczenie na tym stanowisku, bo przez 15 lat był skarbnikiem gminy Wolin. Tam też przez 25 lat pracował w samorządzie.

Urodził się w Międzyzdrojach. Od lat mieszka jednak w Wolinie. Jest żonaty. Ma dwójkę dzieci.

Przed nim poważne zadanie: gmina Świerzno musi wyjść z kłopotów finansowych.

- Zarządzałem budżetem, który w ostatnim roku wynosił ponad 55 mln zł - mówił na sesji Roman Kleszczyński. - Przez okres, kiedy byłem skarbnikiem, wykonaliśmy w gminie inwestycje na ponad 85 mln zł. Budżet zostawiłem w stanie pełnego rozkwitu, z nadwyżką budżetową ponad 4 mln zł.

Wcześniej zadłużenie gminy Wolin wynosiło ponad 25 mln zł.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Sobota [16.02.2019, 00:05:40] • [IP: 83.20.253.***]

Gratulacje Roman od kolegów z piłki Wapnica 2019 !

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:56:21] • [IP: 95.41.225.***]

Komentarze piszą ludzie nie mający zielonego pojęcia o budżecie gminnym!! Pieniądze wydaje burmistrz, jak swoja /miał większość i obecna burmistrz też!!/ rada mu zaklepie, a skarbnik nawet, jak się sprzeciwi, to burmistrz i tak swoje pomysły wprowadzi!!

Gośćsędzia • Czwartek [14.02.2019, 19:37:30] • [IP: 31.1.78.***]

Pożyjemy, zobaczymy, kto co potrafi, na co kogo stać.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 19:08:04] • [IP: 83.23.171.***]

Pisze sie tak ze, zadluzenie gminy wyniosilo 25 mln zlotych przedtem a, teraz budzet ma, 4 miliony nadwyzki. Ktos kto sie nie zna pomcysli ze 25 splacono i zostalo jeszcze 4 miliony nic bardziej mylnego. Kredyt jest kredyt a budzet jest budzet, jedno z drugi nie ma nic wspolnego.Nadal jestesmy w plecy i bedziemy to splacac nie tylko ta kadencje ale, kilka jeszcze nastepnych.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 12:58:36] • [IP: 31.0.43.***]

Napewnoooooooo

PM • Czwartek [14.02.2019, 12:42:50] • [IP: 37.47.163.**]

Romek to spoko gość. Powodzenia.

Gośćja • Czwartek [14.02.2019, 08:40:11] • [IP: 83.20.241.***]

patrzcie jak rządzi nowa burmistrz płaci dwóm skarbnikom zaraz dębie drugi sekretarz a gmina taka biedna i zadłużona? może podwójne stanowiska wyciągna gminę z długów tak trzymaż pani burmistrz

Gość • Czwartek [14.02.2019, 08:25:53] • [IP: 188.47.80.**]

Nooo, nie będzie inwestycji w wiochach gdzie nie ma żadnego interesu. I tak oto budżet podratujemy.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 08:24:25] • [IP: 83.23.189.**]

ciągnie na dół obecna władza raczej, a nie p Roman, ludzie dajcie już spokój z tym długiem bo to śmieszne jest wybory juz wygraliście na tym kryzysie, ale nagle gmina bogata żeby zarabiać więcej niż poprzednicy i dublować kluczowe stanowiska, tu wypowiedzenie bez świadczenia pracy i nowy już pracuje to ile to pieniędzy, a gmina w kryzysie?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 08:23:27] • [IP: 5.172.238.**]

Jest skarnikim a nie magikiem.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 06:24:24] • [IP: 83.23.244.***]

raczej nie wyciągnie tylko pociągnie na dno tak jak zrobił w Wolinie

Gość • Czwartek [14.02.2019, 00:03:32] • [IP: 92.42.116.***]

Skarbnik wyciągnie gminę z dołka bo jak sama nazwa wskazuje, wie gdzie są skarby schowane i może je dać gminie jak będzie chciał.

Anka z Wolina • Środa [13.02.2019, 23:26:13] • [IP: 37.248.214.***]

Brawo !!

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■