POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.02.2019, 17:25:22] • Międzyzdroje

Ferie zimowe 2019 r.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

Dobiegły końca ferie zimowe, pełne niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Codziennie odbywały się warsztaty plastyczne, podczas których wykonaliśmy wiele ciekawych prac: kartki walentynkowe, magnesy filcowe , drzewka szczęścia, pachnące kule do kąpieli, fluffy slime, włóczkowe serca, koszulki z własnoręcznie malowanym wzorem, maski 3 D z kolorowego piasku, podkładki pod kubek, domowe spa – aromatyczna sól do kąpieli, przyborniki ozdabiane włóczką, szkatułki na biżuterię.

Spora dawka aktywności ruchowych i muzycznych – taniec, śpiew cieszyły się dużym powodzeniem u dzieci. Graliśmy na bum bum rurkach takie hity jak Sofia, czy Let it snow, lub piosenki z filmu „Vaiana - Skarb Oceanu” oraz wiele innych. Zagraliśmy nawet Eine Kleine Nacht Music na instrumentach perkusyjnych, tańczyliśmy ze wstążkami gimnastycznymi, dzieci się wykazały dużą aktywnością i kreatywnością, przygotowując kilka własnych kompozycji na występ finałowy.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

Tradycyjnie podczas ferii dzieci spotkały się z ratownikiem w ramach zajęć „Bezpieczne ferie z WOPR”.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

W muzeum Wolińskiego Parku Narodowego poznawaliśmy tajniki pracy z mikroskopem, a następnie odbyły się warsztaty przyrodnicze. Wyjście do kręgielni Hotelu Aurora było kolejnym punktem naszego programu. Poznaliśmy losy Czarnoksiężnika Ozona z Magicznej Krainy na spektaklu Studia Teatralnego Krak –Art z Krakowa. Kolejną niespodzianką było spotkanie z Olafem Lubaszenko, polskim aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem i producentem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na spotkaniu z aktorem dzieci zadawały dużo pytań związanych z aktorstwem i ciekawostkami tego zawodu, a dowiedziały się między innymi, kto użyczył głosu głównemu bohaterowi filmu „Ralph Demolka w Internecie”. Najnowsza produkcja Walta Disneya Animation Studios została nominowana do Oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany. Zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii zimowych wyjściem do kina 7 D i labiryntu luster.

W drugim tygodniu ferii odbyło się spotkanie z Magdą Kuszewską, dziennikarką , absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, autorką tekstów i wywiadów w takich magazynach, jak: „Twój Styl”, „Pani”, „Gala”, „Olivia”, „Świat Kobiety”, „Esquire”, poza tym w „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”; autorką przewodnika "Europa na zakupy" i współautorką książek: "Co boli związek" oraz „Ginekolodzy”. Pracowała też w 4Fun TV. Prowadziła konferencje, spotkania ze znanymi osobami (np. na Kongresie Kobiet). Magda opowiedziała ciekawostki o znanych polskich sportowcach, aktorach i celebrytach, a także o kulisach powstawania wywiadów m.in. z Danielem Olbrychskim, Andrzejem Wroną, Robertem Lewandowskim, Marcinem Gortatem, Grzegorzem Krychowiakiem, Magdą Gessler i nie tylko.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

Środa upłynęła pod znakiem rekreacji – dzieci były w kinie Eva na seansie filmowym „Ralph Demolka w Internecie”, a następnie w kręgielni Hotelu Aurora.

5 lutego w Centrum Edukacyjno - Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego dzieci spotkały się z leśnikiem, Panem Radosławem Skórkowskim – wieloletnim pracownikiem WPN. Pan Radek opowiadał o pracy w lesie, prezentował przyrządy i urządzenia wspomagające pracę leśniczego, prezentował gatunki drzew występujące w WPN, uczył jak je rozpoznawać. Uczestnicy dowiedzieli się jakie dla nas wszystkich ma znaczenie las i dlaczego musimy o niego dbać. Na zakończenie spotkania rozwiązywaliśmy karty pracy dotyczące gatunków drzew oraz poznawaliśmy gatunki zamieszkujące poszczególne piętra w lesie.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

Rozegrano turnieje w następujących dyscyplinach: szachy, warcaby, piłkarzyki, FIFA oraz tenis stołowy. Szczegółowe wyniki będzie można zobaczyć na stronie internetowej www. mdkmiedzyzdroje.com.

W ostatnim dniu ferii odbyła się wystawa prac dzieci, występy artystyczne i wręczenie nagród dla uczestników turniejów. Dla każdego – coś miłego, tradycyjnie każde dziecko otrzymało upominek.

Do najciekawszych wydarzeń muzycznych w MDK podczas ferii niewątpliwie należał koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wood and Brass Band z Goleniowa. Był to wspaniały i energetyczny popis muzyczno –taneczny, same przeboje w nowoczesnych aranżacjach. Orkiestra Wood and Brass Band to laureaci wielu konkursów i festiwali, mające na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, m.in. Złoty medal oraz 6 lokata w klasyfikacji generalnej w światowym finale organizacji WAMSB w Braganca Paulista w BRAZYLII (lipiec/sierpień 2014), Złoty medal w kategorii "Show" w europejskich eliminacjach organizacji WAMSB w Rastede w Niemczech (lipiec 2014), Grand Prix w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Łobzie (2014) oraz wiele innych nagród.

Ferie zimowe 2019 r.

fot. Organizator

Międzynarodowy Dom Kultury składa podziękowania za pomoc w organizacji ferii Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdroje, Hotelowi Aurora Family&Spa, oddziałowi WOPR z Międzyzdrojów, dyrektorowi i pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych, dyrektorowi i pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego oraz Firmie Inter System za bezpłatne bilety wstępu do Gabinetu Luster oraz Kina 7 D.


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 22:30:23] • [IP: 83.21.56.**]

Dywan wygrywa.Zabulili pewnie za marmury ale szwule ryje sobie rozbijały hłe hłe hłe :P

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■