POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [10.02.2019, 21:58:41] • Powiat Kamieński

Pytamy o branże i zarobki

Pytamy o branże i zarobki

Autor: yurolaitsalbert( fot. Fotolia.com )

Ostatnie lata pokazują, że pracodawcy z powiatu kamieńskiego są coraz bardziej zainteresowani zatrudnianiem obcokrajowców. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamieniu Pomorskim złożono w tym roku już 245 oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. To więcej niż w całym 2014 roku (200).

Poprosiliśmy o dane z ostatnich pięciu lat. W 2013 roku oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi złożono w powiecie kamieńskim zaledwie 70, rok później już 200, w 2015 r. – 552, w 2016 r.- 1560. Rok 2017 to już 2307 oświadczeń. W 2018 zmieniły się przepisy i liczba oświadczeń spadła do 1901. W tym roku – do 4 lutego – złożono ich już 245.

Zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemców w ubiegłym roku dostało 175 obcokrajowców. W tym roku w styczniu - 58.

Małgorzata Kawiecka z Powiatowego Urzędu Pracy w Kamieniu Pomorskim nie ma wątpliwości, że pracowników spoza Polski w powiecie kamieńskim przybywa. Przybysze znajdują zatrudnienie w branży budowlanej, gastronomicznej i hotelarskiej.

Zapytaliśmy, na jakie zarobki mogą liczyć.

- Różne w zależności od pracodawcy - informuje Małgorzata Kawiecka. - Najczęściej jednak na poziomie płacy minimalnej.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Piątek [15.02.2019, 14:30:35] • [IP: 188.146.230.**]

My Polacy giniemy niema my pracy a Ukraińcy co mają wszystko a co z ami Polakami skoro oni nasze miejsca zajmują. Niedługo to nas powybija ja jak karaluchy. Poco się pchają do Polski i jeszcze rodziny swoje ściągają.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 18:35:41] • [IP: 80.245.177.***]

podstawa plus obrot bo zmieniaja sie warunki i ciezko z tym wszystkim nadazyc. polowki zamiast takich sztywnych ciuchow jak na zdjeciu.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 17:41:47] • [IP: 89.174.73.**]

Ja muszę dojechać do pracy, paliwo, koszty utrzymania auta, dom, opłaty, wyżywienie itp. Ukraińcy: najedzą się w pracy, mieszkanie blisko pracy zapewnione, opłacone. Żyć nie umierać.

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 16:25:20] • [IP: 5.173.216.***]

podam wam przyklad polak ma 3000 tys na reke a ukrainiec ma 2500 zl ale polak placi za mieszkanie prad i gaz i inne plus wyzywienie. ukrainiec ma to zapewnione za free i zagadka brzmi kto ma wiecej? oto jest problem

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 14:37:42] • [IP: 78.10.206.***]

niech jeszcze zostana pracownikami socjalnymi bo za ta jałmużne odejda z pracy powinni wszyscy to zrobić niech Pan Burmistrz zate pieniadze sam pracuje i w te brudy w chodzi

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 09:20:14] • [IP: 89.174.73.**]

Ukraińcy mają lepiej niż polacy. U mnie w firmie Ukrainka zarabia na dzień dobry 12 zł na rękę na kelnerstwie (nie doświadczona). Polacy skończyli szkoły gastronomiczne, hotelarskie itp i też mają teraz z nimi 12 /13 zł. Tylko, że zaczynaliśmy kiedyś od 8- 9 h na godzine. Gdzie ta sprawiedliwość??

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 08:37:14] • [IP: 31.0.86.***]

Bo tani wcale nie tani wizy, pozwolenia, pośrednik czy to na prawdę tak się opłaca jak dać Polakowi te 100 zł więcej. Porażka

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 08:28:20] • [IP: 83.23.239.***]

dziwne podejście pracodawców-płacąc firmie zatrudniającej ponad 23 zł.Posrednik zarabia a firma płaci ukraincowi ledwo 14 zł.Po co? Nie można podnieść płacy naszym!

Gość • Poniedziałek [11.02.2019, 06:44:47] • [IP: 188.146.229.**]

Zatrudniają pracowników z Ukrainy. O jedno powinni zadbać, przed zatrudnieniem - szczepienia !

Gość • Niedziela [10.02.2019, 22:16:32] • [IP: 46.169.86.***]

Cóż się dziwić jak pracownicy w urzedach zarabiają najniższa krajowa... Niedługo i tam zastaniemy obcokrajowców jak dalej pracodawcy będą tak upokarzac pracowników stawka wynagrodzenia. Już lepiej opłaca się siedzieć na tych plusach niż pracować w tym kraju

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Imprezowy kurczak hitem tego lata. Tańczy, śpiewa, bawi - to nowa maskotka tegorocznych wakacji. Jego pełna nazwa brzmi: Kurczak Imprezowy Happy Man, co doskonale oddaje typ rozrywki, jakiej możemy się spodziewać dając się ponieść "kurczakowym" rytmom ■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■