POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [09.01.2019, 10:18:03] • Międzyzdroje

Adam Szczodry Sekretarz Gminy Międzyzdroje odniósł się do artykułu pt. „Promenadę Gwiazd spowijają ciemności”

Adam Szczodry Sekretarz Gminy Międzyzdroje odniósł się do artykułu pt. „Promenadę Gwiazd spowijają ciemności”

fot. Andrzej Ryfczyński

- Istniejące oświetlenie uliczne ul. Promenady Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do zjazdu na bazę rybacką jest własnością Enea Oświetlenie Sp. z o.o., pomimo tego. że pas drogowy, w którym zlokalizowane jest wadliwe oświetlenie jest własnością Gminy Międzyzdroje. Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem awarii jest firma wyłoniona przez Właściciela i jest nim Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Wg informacji przekazywanych przez firmę usuwającą awarie jak i Właściciela, zarówno okablowanie, słupy oświetleniowe oraz oprawy są w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. To samo dotyczy istniejącego ciągu pieszego z betonowych płytek chodnikowych - pisze Sekretarz Gminy Międzyzdroje.

"Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji Urzędu Miejskiego na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami oświetlenia na tym odcinku do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Problem jednak polega na tym, że bez kompleksowej przebudowy tego fragmentu drogi podejmowane działania naprawcze nie mogą być skuteczne. Ze względu na wysokie koszty przebudowy takie zadanie nie jest ujęte budżecie Gminy Międzyzdroje na 2019 rok. Rozwiązaniem mogłaby być również modernizacja samej sieci oświetleniowej przez ENEA Oświetlenie Sp.z o.o z którą prowadzone były rozmowy wielokrotnie - również w ostatnim czasie - przez przedstawicieli Urzędu. Niestety przedstawiciele Spółki na ostatnim spotkaniu w grudniu 2018 roku poinformowali o braku środków na ten cel w roku 2019. Taka odpowiedź nie satysfakcjonuje przedstawicieli Urzędu i nadal będą poszukiwane metody rozwiązania tego problemu. O powyższym będziemy Państwa informować na bieżąco.

Co do poprawy stanu ciągu pieszego jest on również uzależniony od uporządkowania terenu sąsiedniego na którym zlokalizowane są bardzo nieestetyczne obiekty. Niestety jak do tej pory, podejmowane przez Służby Gminy i Powiatowego Nadzoru Budowlanego działania nie okazały się skuteczne. Działania będą kontynuowane.

Pomimo tego pracownicy ZOŚ w ramach bieżącego utrzymania dróg i ulic, likwidują ubytki oraz wymieniają uszkodzone elementy w nawierzchni jezdni i chodnika."

Z kolei Antoni Łozowski z UM Międzyzdroje dodaje:

"Istniejące oświetlenie uliczne ul. Promenady Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do zjazdu na bazę rybacką jest własnością Enea Oświetlenie Sp. z o.o. chociaż pas drogowy , w którym zlokalizowane jest wadliwe oświetlenie jest własnością Gminy Międzyzdroje.

Remonty przedmiotowego oświetlenia podpowiada Enea Oświetlenie. Wg informacji przekazywanych przez firmę usuwającą awarie jak i operatora, zarówno okablowanie jak i słupy oświetleniowe oraz oprawy są w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem ewentualnych awarii jest firma wyłoniona przez właściciela – Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Nasz referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami tego odcinka na aplikację zgłoszeniową do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Tak samo postąpiono i w tym przypadku, przekazując stosowną aplikację do ENEA. . Problem jednak polega na tym, że bez kompleksowej przebudowy tego fragmentu drogi podejmowane działania naprawcze nie mogą być skuteczne. Rozwiązaniem mogłoby być również modernizacja samej sieci oświetleniowej przez ENEA o czym prowadzone były rozmowy wielokrotnie, również w ostatnim czasie przez przedstawicieli Urzędu. Niestety przedstawiciele Spółki poinformowali o braku środków na rok 2019. Nie satysfakcjonuje to i będziemy nadal kontynuować rozmowy w tym temacie. O powyższym będziemy informować na bieżąco.

Jednostką, która zajmuje się bieżącą eksploatacją i usuwaniem ewentualnych awarii jest firma wyłoniona przez właściciela – Zakład Instalatorstwa Elektroenergetycznego E. Brzostek. Nasz referat na bieżąco przekazuje wszystkie uwagi związane z usterkami na aplikację zgłoszeniową do Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Wszystkie awarie usuwane są na bieżąco w terminach przewidzianych umową.

Istniejący ciąg pieszy z betonowych płytek chodnikowych na ul. Promenada Gwiazd na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Pomorską jest w stanie technicznym wymagającym kapitalnego remontu. Na bieżąco pracownicy ZOŚ w ramach bieżącego utrzymania dróg i ulic na terenie Gminy Międzyzdroje, likwidują ubytki oraz wymieniają uszkodzone elementy w nawierzchniach jezdni, chodników, miejsc parkingowych."

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Środa [09.01.2019, 23:58:38] • [IP: 80.245.177.***]

Na całej promenadzie płacimy podatek od nieruchomości taki sam... ale ulice i oświetlenie i infrastruktura częsciwo nie działa. Może zatem zrobić projekt że każdy właściciel kiedy pokryje koszty przy swojej działce wymiany tej infrastruktury zapłaci mniejszy podatek zgodnie z ustalonym projektem? Zabrać podatek jest możliwe, ale wywiązać się z obowiązku utrzymania przez Gminę już jest ciężko.

Gość • Środa [09.01.2019, 23:21:29] • [IP: 31.0.35.***]

Do Gościa 15.47 to nie wina byłego burmistrza, a rady która podejmowała takie a nie inne decyzję wydając zgodę na budowę oceanarium, przebudowę alei gwiazd itp. Dziś jeden z tych radnych jest burmistrzem więc nie wiem skąd zarzuty do byłego burmistrza proszę pytać aktualnego był i jest.

Gość • Środa [09.01.2019, 22:46:15] • [IP: 188.147.41.***]

Dajcie spokój z tym Doroszem.

Gość • Środa [09.01.2019, 19:15:39] • [IP: 94.254.233.**]

Jakby tego nikt nie opisał to po tym jednym głębszym Pani by leżała rozkrakiem na chodniku

Gość • Środa [09.01.2019, 19:12:59] • [IP: 80.245.177.***]

Panie DOROSZ - wróć. ...

Gość • Środa [09.01.2019, 18:16:55] • [IP: 89.174.73.**]

TO MOŻE PAN SIĘ ZATOCZYŁ I WPADŁ DO ROWU STĄD TA CIEMNOŚĆ!PRZED CHWILĄ WRÓCIŁAM ZE SPACERU Z PSEM LAMPY SIĘ ŚWIECĄ !JEST OK.

Gość • Środa [09.01.2019, 18:01:20] • [IP: 94.254.233.**]

Może Pani za dużo wypiła i się Pani zrobiło jasno przed oczami. Zawsze jest tam ciemność egipska.

Gość • Środa [09.01.2019, 15:20:03] • [IP: 89.174.73.**]

Wczoraj szłam tym odcinkiem Promenady lampy się świeciły na całym odcinku tej ulicy więc o co ten krzyk !

Gość • Środa [09.01.2019, 15:07:49] • [IP: 46.169.192.**]

Wychodzą błędy p.Dorosza. Zamiast przebudowywać po raz enty skwerek przy Hotelu Amber Baltic i wyrzucić na to ponad 3 mln mógł wyremontować wschodnią część aż po bazę rybacką. Ale po co ? Lepiej było wywalać nasze pieniądze na betonowanie skwerów przy molo !! Dorosz zapomniał, że Międzyzdroje nie kończą się na kilometrowym odcinku promenady i kwiatkach w parkach.Władował miliony w środkowy odcinek zapominając o zachodniej i wschodniej części promenady. Wiele ulic wymaga kapitalnych remontów !! Dąbrowskiej, Cmentarna, Bukowa, Lipowa, Gintera. Łata łatę przykrywa, gdzie nie gdzie spod asfaltu kostkę brukową widać, o chodnikach nie wspominając.Dorosz przejął Międzyzdroje zielone, a zostawił betonową dżunglę z wszechobecnymi apartamentowcami, które wyrastały jak grzyby po deszczu. Mieliśmy korty tenisowe puf i nie ma. Miało być wszystko, basen, lodowisko i nie ma nic !! Nawet koszy na śmieci jest w mieście jak na lekarstwo, , więc nic dziwnego, że wszędzie brud i smród !!

Gość • Środa [09.01.2019, 14:42:11] • [IP: 80.245.177.***]

Dziękuję za trafną ocenę !- Tez jestem zatroskany tym podejściem naszych władz / TKM/ do problemu promenady, oświetlenia, chodników it.itd Szanowni włodarze miasta ! Wybraliśmy was do zarzadzania tym miastem, nie prowadzeniu polityki- szczególnie zabudowy i tzw. " negocjacji" z deweloperami Handwitt na działce po WDW miał budowac 8 pięter- wybudował to co jest - CISZA ! Winny Dorosz ! Handwit na działce na Turystycznej miałł budować mniejszy obiekt, naraz się okazuje że będzie to obiekt " od krawężnika- do krawężnika" Szybko ktoś zmienił projekt Znowu winny Dorosz ! Co tu się w tym mieście wyrabia ??

Gość • Środa [09.01.2019, 14:23:21] • [IP: 31.0.66.***]

Burmistrz nie wiedział o problemie? Około 10 lat był w radzie i przez ten okres nic nie zarządził? Przecież większość radnych była od byłego burmistrza w tym obecny zarządzający. Problem nie od dziś!

Gość • Środa [09.01.2019, 14:16:12] • [IP: 77.253.139.***]

Na spieprzenie Alei Gwiazd wydano ogromne pieniądze a problem oswietlenia ciągnie sie od lat. Dorosz i służby gminne nie dawały rady z brakiem oświetlenia a Nogala kłamał mieszkańców jak tylko mógł byle temat oddalić w czasie aż ucichnie. Czas zmienić zasiedziałych i odpowiedzialnych za sprawy techniczne od lat nic nie robiących urzędników wysoko wynagradzanych z naszej kasy. To jest ta Nowa Energia a problemy od lat znane i nie rozwiązane.

Gość • Środa [09.01.2019, 12:44:28] • [IP: 83.23.169.**]

Co mnie obchodzi, że jest do remontu lu kto dzierżawi od miasta ten kawałek.Wy, jako rządzący tym przybytkiem powinniście zadbać, by tak ważne miejsce jak promenada było oświetlone!!Nie obchodzą mnie wasze przepychanki kto co powinien zrobić.Te latarni nie świecą już od długiego czasu, w sezonie ulicę oświetlają budy ale już po lecie gdy wszystko jest zamknięte to ciemno tam jak w d...To samo od molo do Feniksa(już byłego), i tak samo wejście na nowy deptak przy Gromadzie.Ciemno ciemno ciemno!!Do niedawna ciemnica była też między budami a nowo budowanym" Łoceanarium". Tylko dzięki oświetlonemu placowi budowy było widać po czym się idzie.Co za wiocha, jak rządzicie tym pożal się boże miastem??!!

Gość • Środa [09.01.2019, 12:44:26] • [IP: 188.147.41.***]

Pozostałości po Doroszu. Nie ujęte w budżecie. Czarno widzę. Hotelarze niech się zrzucą na modernizację, bo remont chyba nie wchodzi w rachubę.

Gość • Środa [09.01.2019, 12:39:47] • [IP: 5.173.152.***]

Oj oj takie doswiadczenie i co tego w zakresie obowiazkow brak. KTO TO KONTROLOWAL to nie ja to oni. To oni są odpowiedzialni my to sam sól tej gminy. My to się znamy w końcu NOWA energia. Ps. Ktoś kiedyś powiedział TKM.

Gość • Środa [09.01.2019, 11:46:20] • [IP: 83.11.156.**]

Potrzebny koniecznie Patron do powołania przez radnych, który by czuwał nad jasnością.

Gość • Środa [09.01.2019, 11:15:01] • [IP: 94.254.232.**]

Całą zimę jest tam ciemno. W dzień można się przewrócić a co dopiero wieczorem. Na prawdę, powinno się z tym zrobić porządek.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■