POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [06.12.2018, 15:58:45] • Kamień Pomorski

Radni PiS odmówili udziału w Komisji Rewizyjnej Powiatu Kamieńskiego

Radni PiS odmówili udziału w Komisji Rewizyjnej Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

- Wyciągamy rękę do koalicji w Radzie Powiatu, prosimy o uwzględnienie naszego wniosku i powierzenie naszemu radnemu Anatolowi Kołoszukowi przewodnictwa Komisji Rewizyjnej. Jest bowiem dobrym obyczajem, by na czele Komisji Rewizyjnej stał radny z ugrupowanie opozycyjnego, w przeciwnym razie będzie to tylko Komisja Rewizyjna z nazwy – powiedział na sesji Jerzy Adamiak radny Prawa i Sprawiedliwości.

W dniu wczorajszym, 5 grudnia 2018 roku, odbyła się II sesja Rady Powiatu Kamieńskiego. Sesję zdominowały wybory Komisji Stałych Rady. Najwięcej emocji wzbudziły wybory Komisji Rewizyjnej. Koalicja zgłosiła na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej radnego koalicji Bogdana Czaplickiego.

Radni PiS odmówili udziału w Komisji Rewizyjnej Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

Radny Jerzy Adamiak oraz radny Piotr Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości zgłosili Anatola Kołoszuka na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Jednak Anatol Kołoszuk przepadł w głosowaniu.

Bogdana Czaplickiego wybrano głosami koalicji. Radni Prawa i Sprawiedliwości, prawdopodobnie na znak protestu nie zgłosili swojego przedstawiciela do Komisji Rewizyjnej.

Radni PiS odmówili udziału w Komisji Rewizyjnej Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

Podczas sesji wybrano także Komisję Budżetowo-Gospodarczą – przewodnicząca Emilia Szczeblewska; Komisję Oświaty i Spraw Społecznych – przewodniczący Bogdan Wilkowski; Komisję Komunikacji, Bezpieczeństwa i Obronności – przewodniczący Eugeniusz Jasiewicz.

Radni PiS odmówili udziału w Komisji Rewizyjnej Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

Nie wybrano Komisji Skarg i Wniosków mimo usilnych zabiegów radnego Piotra Rudnika z Prawa i Sprawiedliwości, bowiem nie można powoływać komisji, której nie ma w Statucie Powiatu mimo, że została ona wprowadzona do Ustawy o samorządzie powiatowym. Najpierw trzeba dokonać poprawek w statusie wyjaśniała pani radca prawny.

Z wczorajszej sesji wynika jedno, że koalicji nie będzie łatwo, gdyż opozycyjne Prawo i Sprawiedliwość korzystać będzie z każdej okazji, by „umilać życie” koalicji sprawującej władzę w powiecie.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [10.12.2018, 12:33:49] • [IP: 5.173.216.***]

RADNI PIS, PATRZCIE NA RĘCE KOALICJI! IM NIE MOŻNA UFAĆ!

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:23:37] • [IP: 83.11.157.**]

Popieram i myśle że dobrze że o wszystko pytają.

Gość • Piątek [07.12.2018, 18:20:55] • [IP: 77.113.49.***]

PIS-owi to pozostaje patrzeć na ręce koalicji i... zazdrościć, że nie mają większości. A ich najbliżsi, matki, żony i kochanki nie załapią się na żadne stołki. Przykład idzie z góry, takim osobom się nie wierzy, bo co innego myślą, co innego mówią, a jeszcze co innego robią.

Gość • Piątek [07.12.2018, 16:58:19] • [IP: 83.11.142.***]

Bardzo dobrze! oni myśleli, że będzie jak do tej pory: miło lekko i przyjemnie. Radni PiS patrzcie na ręce koalicji, chcemy, aby wasza obecność przyczyniała się do dobrej zmiany powiatu, do dobrej zmiany w kraju.

Gość • Piątek [07.12.2018, 14:54:28] • [IP: 83.23.186.***]

Proponuję Panią Stanaszek powołać na stanowisko Starosty i i zrobi porządek w Powiecie wraz ze szpitalem.

GośćTygrys • Piątek [07.12.2018, 13:45:20] • [IP: 83.21.55.***]

Pani Emilko co z drogami powiatowymi z terenu gm. Świerzno.

Gość • Piątek [07.12.2018, 12:44:33] • [IP: 83.168.84.**]

A sekretarzowa staszkow to na urlopie ? czy wyszła z pracy, w takim razie powinna byc dyscyplinarka, bo radną nie jest.

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:54:09] • [IP: 83.8.108.***]

A Jasiewicz co tam robi. Nie na emeryturze?

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:08:44] • [IP: 37.47.163.***]

niema jak głosować na kogoś kogo niema !! Tak ma wyglądać teraz starostwo ?

Gość • Piątek [07.12.2018, 09:06:43] • [IP: 37.47.168.**]

Stanaszkowa w godzinach pracy kto ją. Rozlicza sory taki klimat

Gość • Czwartek [06.12.2018, 23:48:36] • [IP: 188.146.164.***]

Przykład idzie z góry. W sejmie mają gdzieś dobre obyczaje. Mniejszość ma g..o do gadania. Jak chce głosować to proszę bardzo a jak nie to i tak mamy większość i każda ustawa przejdzie.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 23:10:20] • [IP: 46.169.247.***]

A dlaczego Kołoszuk?? - skoro okazał się taki chwiejny jak motylek i lubi różne kwiatki?? Jaki z tego pana byłby przewodniczący?? - skoro nie jest stanowczy?? Brawo Radni, wykładnią jest Statut Powiatu, a nie dobre obyczaje.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 22:23:54] • [IP: 79.186.203.***]

Raczej trzyma za sznurki Malca i spółkę

Gość • Czwartek [06.12.2018, 19:56:07] • [IP: 188.146.163.***]

Stanaszek Kaczor na sesjach rady miejskej pilnuje Kurylle, aby czegos nie chlapnal, a na sesjach rady powiatu chyba robi za doradce PiSu...jak kobieta umie i potrafi.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 19:06:45] • [IP: 83.12.44.***]

No i zaczal sie cyrk w powiecie jak zawsze nic nowego. Powinni zlikwidowac ten powiad bo wstyd za tych radnych.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 18:12:10] • [IP: 83.11.146.***]

W urzędzie miasta w kamieniu nie ma już nic do zrobienia?

Gość • Czwartek [06.12.2018, 18:03:32] • [IP: 188.147.103.***]

Skoro" przepadł " w głosowaniu, to o co chodzi? Szansę mu dano. Odbyło się głosowanie, i wybrano kogoś innego, więc jak można żądać by demokratyczne wybory zmieniać, bo ktoś chce dostać stołek ? Moim zdaniem pan Kołoszuk na stanowisko przewodniczącego absolutnie nie zasłużył, po tym jak potraktował swoich wyborców udając bezpartyjnego. Skoro był bezpartyjny, po co się układa z PiS ?

Gość • Czwartek [06.12.2018, 17:48:16] • [IP: 37.248.153.**]

Marzy się praca w Starostwie, a może niedługo będzie zasiadac w radzie...

Gość • Czwartek [06.12.2018, 17:37:31] • [IP: 37.248.162.***]

Do biblioteki bajki czytać. Chociaż teraz zatrówałaby mózgi dzieciom swoim jadem. Może lepiej faktycznie nie.

Gość • Czwartek [06.12.2018, 16:24:09] • [IP: 188.125.59.***]

Ale po to jest opozycja aby" umilac zycie". Demokracja

Gość • Czwartek [06.12.2018, 16:21:56] • [IP: 79.186.203.***]

A stanaszkowa co tam zgubiła?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■