POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [07.11.2018, 17:55:39] • Kamień Pomorski

Pan Marcin proponuje: Lodowisko w fosie miejskiej

Pan Marcin proponuje: Lodowisko w fosie miejskiej

fot. Organizator

Jeśli dopisze zima, mieszkańcy z pewnością ucieszyliby się z lodowiska miejskiego. Ostatnim razem zorganizowano miniaturowych rozmiarów lodowisko tworzące jeden baner reklamowy. Dobrze, że znajdują się w naszym mieście przedsiębiorcy chętni dzielić się swoimi środkami, może i teraz pomogą.

Pomysł utworzenia lodowiska w fosie, nie jest nowy i oryginalny. Fosy w przeszłości mogły być mokre (wypełnione wodą) lub suche (jedynie podmokłe). Obecnie obie kamieńskie fosy są raczej tymi drugimi. W przeszłości fosa okalała również osiedle katedralne, biegła mniej więcej przez środek pobliskiego szkolnego boiska.

Najdogodniejszym miejscem dla lodowiska wydaje się okolica plebanii, owego boiska i dawnego kina ''Fregata''.

Jednym z najbardziej znanych lodowisk w fosie, jest londyńskie lodowisko w zamku Tower, na załączonym zdjęciu z tej strony:
topmejt.co.uk/jazda-najlepsze-lodowiska-londynie-ceny-atrakcje-adresy/

Pozdrawiam

Pan Marcin
lepszykamien.wordpress.com/


komentarzy: 23, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-23 z 23

Gość • Sobota [10.11.2018, 10:20:06] • [IP: 83.23.249.***]

Pan Marcin niech się za robotę weźmie.

Gość • Piątek [09.11.2018, 21:26:24] • [IP: 31.0.80.***]

POMYSŁ IDEALNY TYLKO CZY KTOŚ GO ZREALIZUJE? BYŁOBY SUPER DZIECI BYŁYBY ZADOWOLONE

Gość • Piątek [09.11.2018, 15:30:16] • [IP: 37.248.152.***]

Super pomysł mam nadzieję, że się ziści dzieciaki miały by tam sporo miejsca. Gratulacje

Robot • Piątek [09.11.2018, 14:19:36] • [IP: 37.248.154.***]

Obiecales wyjechać i przestać pisać banialuki.

Gość • Piątek [09.11.2018, 12:59:49] • [IP: 83.8.111.***]

Jak znam życie nowy (stary) burmistrz po niesłychanie wyczerpujących fizycznie wyborach przez co najmniej dwa lata będzie odpoczywał. A poza tym p. Marcin może się spodziewać pozwu sądowego ze strony burmistrza za kradzież pomysłu.

Gość • Piątek [09.11.2018, 00:02:50] • [IP: 83.23.246.***]

lat temu ze 40 na stadionie miejskim w miejscu gdzie stoją pachołki nauki jazdy straż wylała wodę i było lodowisko jak ta lala. ;Bandy;były usypane ze śniegu na wysokość ok 15 cm i było. W grzybku była nawet wypożyczalnia łyżew /kilku par ale była/Można ? Można! i to tanim kosztem. A i w fosie strażacy też wylewali wodę. ...i było

Gość • Czwartek [08.11.2018, 17:50:36] • [IP: 83.11.66.***]

Witam Pana Marcina, dobrze, że Pan jest:-) może te trafne spostrzeżenia zmobilizują nowych radnych do realizacji.Jest szansa, że mogą dostrzec poruszane sprawy- niech Pan to robi nadal.Pozdrawiam

Gość • Czwartek [08.11.2018, 11:04:35] • [IP: 37.248.209.***]

Świetnie że przypomniał Pan jak jeździło się w fosie. Pamiętam jak straż wylewala wodę i jeździło się i było pięknie wesoło. A teraz same marudy. Wolę lodowisko w fosie niz to skladane w tamtym roku. Mam nadzieję że ktoś to zrobi. Tani koszt . można zejść koło szkoły a bhp? czy wychodząc z domu przestrzega się bhp przesada. P. Marcinie fajnie ze Pan jest.😀

Gość • Czwartek [08.11.2018, 11:03:30] • [IP: 37.228.224.**]

Panie Marcinie czekamy na wiecej

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:53:09] • [IP: 80.53.77.**]

a ja pamiętam jak niestety nadal obecny burmistrz w swoim niespełnionym w jednej kadencji programie wyborczym obiecywał zagospodarowanie fos. jak zawsze były to gruszki na wierzbie dla naiwnych. teraz z zadowoloną miną jeździ po rozwalonym, zatkanym korkami brudnym zapuszczonym miasteczku i udaje, że wszystko ok. tak jak z fosami biedny człowieczku - nic nie jest ok

Gość • Czwartek [08.11.2018, 10:16:57] • [IP: 145.237.2.***]

doskonały pomysł.bo w tamtym roku nie dało się jeździć po tej sztucznej atrapie.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 09:21:08] • [IP: 78.11.124.**]

A ja mam narty i chciałbym Panie Marcinie żeby Pan skocznie załatwił w fosie (taką jak w Wiśle). Jak byłem mały to zjeżdżaliśmy na nartach do fosy. Jak byłem mały to gile miałem pod nosem a teraz mam wąsy.

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:34:35] • [IP: 37.47.142.***]

Hehe marzenia ściętej głowy. Ale zeby niebylo jestem za. Jestem za jakim kolwiek lodowiskiem byle nie tym co w tamtym roku. Mam swoje łyżwy klasyczne i chetnie podjeżdżę ma nich w miejscowości gdzie mieszkam a nie jsk co roku musze gnać auto i tracić paliwo na dojazd do dziwnowskiego lodowiska.Panie burmistrzu łyżwiarstwo to dziedzina sportu a Pan lubi gdy dzieci sport uprawiają więc prosze zrobic" dobrze" swoim mieszkańcom

Gość • Czwartek [08.11.2018, 07:24:21] • [IP: 78.11.124.**]

Marcin nikt Cię tu nie lubi, wróciłeś i jakoś mroźno się zrobiło. Pomyślcie tylko o :szatni, oświetleniu, zejściu, bhp, ochronie, i wielu innych przepisach.W dzisiejszych roszczeniowych czasach jest to niemożliwe.W razie wypadku dopiero by się zaczęło - pozwy o odszkodowania za niedopełnienie obowiązków. Na takiej" ślizgawce"? To na zalewie można pośmigać - będzie to samo.

Gość • Środa [07.11.2018, 22:18:29] • [IP: 188.47.61.***]

A gdzje mój pies bedzie wtedy srał? Wrócił Marcin i się mądrzy. Mądrali nikt nie lubi.

Gość • Środa [07.11.2018, 21:50:34] • [IP: 46.76.179.***]

Zalać fosę wodą i będzie pływalnia!

Tubylec • Środa [07.11.2018, 21:18:17] • [IP: 5.172.233.**]

Jakieś 60lat temu w fosie na przeciwko byłego kina Fregata, była woda(stawek).Jako bardzo młody chłopak, gdy w zimie ów stawek zamarzał jeździłem na poniemieckich(tzw.śniegówkach).To była frajda, przychodziły tam dzieciaki z połowy miasta, było wesoło.

Gość • Środa [07.11.2018, 19:36:40] • [IP: 83.23.171.**]

Daleko nie odchodził. Sulikowo ?

Ancymom • Środa [07.11.2018, 19:04:14] • [IP: 77.20.254.***]

Pan Marcin na Burmistrza!!

Gość • Środa [07.11.2018, 18:44:04] • [IP: 83.21.48.***]

Jestem za sama l7bie jeździć na łyżwach i moja córka też i jeździmy do Dziwnowa by sobie pojeździć...Ale przydałaby się wypożyczalnia łyżew

Gość • Środa [07.11.2018, 18:12:12] • [IP: 83.11.79.***]

Dobra myśl aby w tym miejscu było lodowisko 😁

Gość • Środa [07.11.2018, 18:11:32] • [IP: 83.11.187.***]

Np i Syn marnotrawny powrócił :(

Gość • Środa [07.11.2018, 18:03:54] • [IP: 83.23.184.***]

Wrócił nasz Marcinek.

Oglądasz 1-23 z 23
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W Gminie Międzyzdroje odbędą się wybory sołtysa i do Rady Sołeckiej dla sołectwa Wicko jutro tj. - 20 marca 2019 r. (środa) - godz. 17.00 w sali świetlicy wiejskiej "Wiklina" w Wapnicy ul. Turkusowa 26 ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■