POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.10.2018, 09:21:37] • Międzyzdroje

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wstępne podsumowanie pracy burmistrza podczas pięćdziesiątej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.



To prawdopodobnie już ostatni raz kiedy mieszkańcom dane jest zobaczyć władze Gminy Międzyzdroje w takim składzie. Należy spodziewać się, że po trwającej żywiołowej kampanii wyborczej zobaczymy wiele nowych, może i młodszych twarzy w gremium samorządowym.

Jedno jest pewne, wraz z odchodzącym burmistrzem - po trzeciej kadencji - taki skład, już się nie powtórzy.

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Burmistrz Leszek Dorosz, na zakończenie sesji dokonał podsumowania swoich długich lat rządów, konkludując, że ustawodawca dobrze zrobił wprowadzając zmianę w możliwości startu na stanowisko burmistrza tylko do dwóch kadencji, gdyż według oceny burmistrza Leszka Dorosza, najwięcej błędów związanych z pełnieniem tej funkcji popełnił on właśnie w ostatnich latach swoich rządów. Cała wypowiedź uwieczniona jest na nagraniu.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 19:59:14] • [IP: 37.7.116.**]

Gość z Niedzieli 18:49!! Jak można kogoś nazwać narkomanem widziałeś, że brał?? Alkochol jest abstynentem od 10 lat dla twojej wiadomości, czemu nie masz odwagi stanąć twarzą w twarz i mu tego niepowiesz!! Śmiać ci się chcę kto startuje to się śmiej, a może boisz się konkurencji?? Śmieciarzem nie jest, bo to my nimi jesteśmy bo to my śmiecimy nie on, trupiarz wow zabłysnął PAN to też praca, chłopak pracuję uczciwie i jest otwarty dla ludzi i przede wszystkim jest sobą nikogo nie udaję jak wielu ludzi!! Żałosny komentarz!! Pozdrawiam Pana bez skazy!!??

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 12:38:06] • [IP: 83.3.70.**]

gość z godziny 18:49 ma tyle jadu i kompleksów, że aż przykro czyta się ten wpis. No cóż Drogi Panie może Pan Janusz miał problem alkoholowy, ale z tego co wiem nie pije od 10 lat. Narkomanem nigdy nie był. a to że wykonuje taka pracę jak Pan to nazwał" śmieciarz" " trupiarz" to nie upoważnia Pana do tego, żeby w ten sposób go obrażać. Chce Pan przez to powiedzieć że ten człowiek nie może być radnym? to że przewozi umarłych ludzi na cmentarz to go dyskwalifikuje? jest gorszym człowiekiem od Pana? a jak ktoś Panu umrze (nie życzę oczywiście tego Panu)to sam dojdzie za przeproszeniem na cmentarz czy Pan go osobiście zawiezie??a to że sprząta po nas wszystkich śmieci i dzięki temu nie taplamy się w brudzie to też nie zasługuje na to żeby go traktować z szacunkiem? jest wielu ludzi który piastują" wysokie stanowiska" i maja problem i z alkoholem i z narkotykami to że są kierownikami dyrektorami to oni mogą??to ich usprawiedliwia?? Każdy mieszkaniec wykonujący obojętnie jaki zawód ma prawo startować w wyborach.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:03:49] • [IP: 83.20.251.***]

Do Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:22:03] • [IP: 188.146.36.**] U Magdy widać pisowców, ale ilu tam jest trudno stwierdzić...Już nie siej głupot ćmoku.Nic nie wiesz więc siedź cichoo...Ciemnogród.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:22:03] • [IP: 188.146.36.**]

U Magdy widać pisowców, ale ilu tam jest trudno stwierdzić.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 07:40:47] • [IP: 89.174.73.**]

Samych nowych w komitecie ma pan Magda, Radni za czym coś skumają będą łatwi do sterowania. To plan Celiny.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 23:25:24] • [IP: 37.47.165.**]

Kto wie czy za odchodzącym burmistrzem nie podążą procesy cywilne i administracyjne spowodowane błędami i brakiem woli wykonywania prawa a właściwie" bezpiecznego" tego prawa omijanie. Od 2011 r obowiązuje przepis o materialnej odpowiedzialności urzędnika za błędne decyzje...Może wreszcie sądy zaczną go stosować?

Vilnius • Niedziela [14.10.2018, 21:58:07] • [IP: 89.174.73.**]

Każdy międzyzdrojanin posiadający bierne prawo wyborcze ma prawo startu w wyborach samorządowych. Dlatego wpis gościa z godz.18.49 uważam za skandaliczny. Natomiast naszych radnych powinniśmy wybierać nie patrząc na ich wiek, a na ich mądrość i kompetencje. Dla nowej rady najlepsza byłaby mieszanka" starych" radnych, którzy maja trudniej bo powinni być sprawiedliwie ocenieni przez wyborców jak i nowicjuszy, których wybieramy" akonto". Mam nadzieję, że 21.10.2018 wybierzemy najlepszych.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:24:53] • [IP: 83.13.155.**]

Radni powinni byc nowi i kompetentni. Nie za mlodzi bo beda latwo sterowalni przez burmistrza, ktoby nim nie. zostal. Rowniez nie za starzy bo nie najlepiej czuja zmiany współczesnego świata. Najgorsze jest to ze mieszkancy głosują na rodzine lub znajomych nawet jak niewiele potrafią. Czas na nowe rozdanie

Gość • Niedziela [14.10.2018, 20:03:33] • [IP: 89.174.73.**]

Niektórych szkoda niektórych nie.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 18:53:36] • [IP: 89.174.73.**]

święta prawda, miasto baaaardzo poszło w górę i beton.nie bronię P.Dorosza, bo sam nie był na sesjach.mam nadzieję, że większość z radnych obecnej kadencji odpadnie.mamy tylu innych, młodych i starszych kandydatów.jest z czego wybrać.czytam te niektóre obietnice i się śmieję, bo większość, to właśnie obietnice

Gość • Niedziela [14.10.2018, 18:49:19] • [IP: 151.248.62.***]

Jak patrzę jacy cudowni kandydaci startują to śmiać mi się chce...najlepszy Januszek Sz.- trupiarz, smieciarz, narkoman, alkoholik

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:53:27] • [IP: 83.23.193.***]

"Żegnam Was już czas. Nie załatwiliście wiele spraw. Jeszcze raz żegnam Was, nie spotkamy się..."

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:14:27] • [IP: 80.245.177.***]

Mamy nadzieje, że do Rady Miasta przyjdą ABSOLUTNIE nowi ludzie Uważam, że tym radnym należy już podziękować-" trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..." Chodziaż niektórzy uważają, że że sa" stworzeni do polityki" - tym podziękujemy

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:50:15] • [IP: 37.249.23.**]

Przychylam się do poniższej wypowiedzi i też mam nadzieję, że większość z tych osób na tej kadencji zakończy swoją" działalność". Dziś miał być miły niedzielny spacer po centrum Naszego miasta, niestety nie ma miejsca gdzie można by odetchnąć, usiąść na wygodnej ławeczce i się zrelaksować. Strachem napawają te wszystkie ogromne budowle prawie ukończone i te, które są jeszcze placem budowy. A przecież ktoś na to pozwolił... widać jakie siły i ogromne pieniądze za tym stoją. Czy uda się tym, którzy nie mają tylu plakatów i pleców dostać do rady i faktycznie wprowadzić zmiany, na które tak wielu z nas czeka?Proszę, nie bądźmy obojętni i pójdźmy głosować, bo jest jeszcze o co walczyć!

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:43:18] • [IP: 31.0.85.***]

Niezależność przede wszystkim. Popatrzcie na to ile kto zrobił przez trzy kadencję? Teraz zaczęły się obiecali, gdzie byli przez te lata. Większość że zdjęcia startowała z ugrupowania Burmistrza mieli możliwości w głosowania bo była ich wiekszosc i co? Dziś mówią że zmienia świat?

WYBORCA • Niedziela [14.10.2018, 13:29:41] • [IP: 93.94.186.**]

WYBORY MIĘDZYZDROJE 2018 Jak przy każdych wyborach a raczej nazwa powinna ulec zmianie na „Festiwal Obietnic” nasi kandydaci dostają nagłej wizji. wizji rozwoju, wizji krzywd, wizji błędów itp……… A ja się pytam ilu z nich siedziało przez 4, 8, a nawet więcej lat na swoich ciepłych posadkach i nie robili nic aby zmienić te rażące błędy jak to mawiają „poprzedników „ a de facto sami podnosili ręce za tym co jest teraz. Czy my obywatele mamy zaniki pamięci myślicie ? Nie, my tylko słuchamy waszych pomysłów i po prostu wybieramy ten najbardziej realny. Dziś w gminie Międzyzdroje każdy widzi zabetonowane miasto i wieżowce a gdzie byli radni gdy wydawana była zgoda ?? Ilu z nich ubiega się o ponowny wybór ?? Nagle potrzebny jest architekt miasta, nagle znalazły się głodne dzieci, nagle termy, nagle remont szkoły, nagle parkingi i wiele innych rzeczy nagle…… Prawda jest jednak inna i trzeba to jasno określić: chcemy władzy – a jak już mnie wybiorą to jakoś się wytłumaczę ze nie można tego zrobić……. Poprzednicy zostawili bałagan, dług………..ale to wy jesteście poprzednikami w większości !! Więc dziś może wystarczy poprosić o głos bez obietnic ?? Pokazać co zrobiłem. Wyborcy otwórzcie oczy, zadawajcie pytania sami sobie czy kandydat na którego oddacie głos będzie o was pamiętał znajdzie dla was czas i wysłucha. Jak to jest ze przed wyborami jest tyle spotkań i kandydaci maja czas dla nas a po wyborach sami wiecie jak trudno o audiencję. My jesteśmy w tym zespole najważniejsi my rozdajemy karty proszę pomyślcie by kolejne 4 lata nie były zmarnowane. A do kandydatów prośba by spojrzeli w lustro i powiedzieli sobie jestem gotów do tej misji………………
WYBORCA

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:26:27] • [IP: 188.146.64.***]

Glosujcie na nowych radnych wyksztakconych i nie powiazanych z grupami interesów. Tacy kandydaci sa. Nie głosujcie tylko ze wzgledu ze kogos znamy. Licza sie kompetencje i niezależność. Tylko wtedy zmienimy nasze miasto. Pozdrawiam wszystkich wyborców.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:55:35] • [IP: 31.0.85.***]

Mam nadzieję że 3/4 osób na tym zdjęciu już w przyszłej kadencji nie będzie.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:11:10] • [IP: 83.23.254.***]

Ostatni będą pierwszymi - po cóż zatem ten lansik tej w czerwonym? Nie wygląda dobrze.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:24:05] • [IP: 5.173.192.**]

ok

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■