POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.10.2018, 09:21:37] • Międzyzdroje

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Wstępne podsumowanie pracy burmistrza podczas pięćdziesiątej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.



To prawdopodobnie już ostatni raz kiedy mieszkańcom dane jest zobaczyć władze Gminy Międzyzdroje w takim składzie. Należy spodziewać się, że po trwającej żywiołowej kampanii wyborczej zobaczymy wiele nowych, może i młodszych twarzy w gremium samorządowym.

Jedno jest pewne, wraz z odchodzącym burmistrzem - po trzeciej kadencji - taki skład, już się nie powtórzy.

Upływająca kadencja władz Międzyzdrojów. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Burmistrz Leszek Dorosz, na zakończenie sesji dokonał podsumowania swoich długich lat rządów, konkludując, że ustawodawca dobrze zrobił wprowadzając zmianę w możliwości startu na stanowisko burmistrza tylko do dwóch kadencji, gdyż według oceny burmistrza Leszka Dorosza, najwięcej błędów związanych z pełnieniem tej funkcji popełnił on właśnie w ostatnich latach swoich rządów. Cała wypowiedź uwieczniona jest na nagraniu.


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 19:59:14] • [IP: 37.7.116.**]

Gość z Niedzieli 18:49!! Jak można kogoś nazwać narkomanem widziałeś, że brał?? Alkochol jest abstynentem od 10 lat dla twojej wiadomości, czemu nie masz odwagi stanąć twarzą w twarz i mu tego niepowiesz!! Śmiać ci się chcę kto startuje to się śmiej, a może boisz się konkurencji?? Śmieciarzem nie jest, bo to my nimi jesteśmy bo to my śmiecimy nie on, trupiarz wow zabłysnął PAN to też praca, chłopak pracuję uczciwie i jest otwarty dla ludzi i przede wszystkim jest sobą nikogo nie udaję jak wielu ludzi!! Żałosny komentarz!! Pozdrawiam Pana bez skazy!!??

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 12:38:06] • [IP: 83.3.70.**]

gość z godziny 18:49 ma tyle jadu i kompleksów, że aż przykro czyta się ten wpis. No cóż Drogi Panie może Pan Janusz miał problem alkoholowy, ale z tego co wiem nie pije od 10 lat. Narkomanem nigdy nie był. a to że wykonuje taka pracę jak Pan to nazwał" śmieciarz" " trupiarz" to nie upoważnia Pana do tego, żeby w ten sposób go obrażać. Chce Pan przez to powiedzieć że ten człowiek nie może być radnym? to że przewozi umarłych ludzi na cmentarz to go dyskwalifikuje? jest gorszym człowiekiem od Pana? a jak ktoś Panu umrze (nie życzę oczywiście tego Panu)to sam dojdzie za przeproszeniem na cmentarz czy Pan go osobiście zawiezie??a to że sprząta po nas wszystkich śmieci i dzięki temu nie taplamy się w brudzie to też nie zasługuje na to żeby go traktować z szacunkiem? jest wielu ludzi który piastują" wysokie stanowiska" i maja problem i z alkoholem i z narkotykami to że są kierownikami dyrektorami to oni mogą??to ich usprawiedliwia?? Każdy mieszkaniec wykonujący obojętnie jaki zawód ma prawo startować w wyborach.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 10:03:49] • [IP: 83.20.251.***]

Do Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:22:03] • [IP: 188.146.36.**] U Magdy widać pisowców, ale ilu tam jest trudno stwierdzić...Już nie siej głupot ćmoku.Nic nie wiesz więc siedź cichoo...Ciemnogród.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 09:22:03] • [IP: 188.146.36.**]

U Magdy widać pisowców, ale ilu tam jest trudno stwierdzić.

Gość • Poniedziałek [15.10.2018, 07:40:47] • [IP: 89.174.73.**]

Samych nowych w komitecie ma pan Magda, Radni za czym coś skumają będą łatwi do sterowania. To plan Celiny.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 23:25:24] • [IP: 37.47.165.**]

Kto wie czy za odchodzącym burmistrzem nie podążą procesy cywilne i administracyjne spowodowane błędami i brakiem woli wykonywania prawa a właściwie" bezpiecznego" tego prawa omijanie. Od 2011 r obowiązuje przepis o materialnej odpowiedzialności urzędnika za błędne decyzje...Może wreszcie sądy zaczną go stosować?

Vilnius • Niedziela [14.10.2018, 21:58:07] • [IP: 89.174.73.**]

Każdy międzyzdrojanin posiadający bierne prawo wyborcze ma prawo startu w wyborach samorządowych. Dlatego wpis gościa z godz.18.49 uważam za skandaliczny. Natomiast naszych radnych powinniśmy wybierać nie patrząc na ich wiek, a na ich mądrość i kompetencje. Dla nowej rady najlepsza byłaby mieszanka" starych" radnych, którzy maja trudniej bo powinni być sprawiedliwie ocenieni przez wyborców jak i nowicjuszy, których wybieramy" akonto". Mam nadzieję, że 21.10.2018 wybierzemy najlepszych.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 21:24:53] • [IP: 83.13.155.**]

Radni powinni byc nowi i kompetentni. Nie za mlodzi bo beda latwo sterowalni przez burmistrza, ktoby nim nie. zostal. Rowniez nie za starzy bo nie najlepiej czuja zmiany współczesnego świata. Najgorsze jest to ze mieszkancy głosują na rodzine lub znajomych nawet jak niewiele potrafią. Czas na nowe rozdanie

Gość • Niedziela [14.10.2018, 20:03:33] • [IP: 89.174.73.**]

Niektórych szkoda niektórych nie.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 18:53:36] • [IP: 89.174.73.**]

święta prawda, miasto baaaardzo poszło w górę i beton.nie bronię P.Dorosza, bo sam nie był na sesjach.mam nadzieję, że większość z radnych obecnej kadencji odpadnie.mamy tylu innych, młodych i starszych kandydatów.jest z czego wybrać.czytam te niektóre obietnice i się śmieję, bo większość, to właśnie obietnice

Gość • Niedziela [14.10.2018, 18:49:19] • [IP: 151.248.62.***]

Jak patrzę jacy cudowni kandydaci startują to śmiać mi się chce...najlepszy Januszek Sz.- trupiarz, smieciarz, narkoman, alkoholik

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:53:27] • [IP: 83.23.193.***]

"Żegnam Was już czas. Nie załatwiliście wiele spraw. Jeszcze raz żegnam Was, nie spotkamy się..."

Gość • Niedziela [14.10.2018, 17:14:27] • [IP: 80.245.177.***]

Mamy nadzieje, że do Rady Miasta przyjdą ABSOLUTNIE nowi ludzie Uważam, że tym radnym należy już podziękować-" trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść..." Chodziaż niektórzy uważają, że że sa" stworzeni do polityki" - tym podziękujemy

Gość • Niedziela [14.10.2018, 14:50:15] • [IP: 37.249.23.**]

Przychylam się do poniższej wypowiedzi i też mam nadzieję, że większość z tych osób na tej kadencji zakończy swoją" działalność". Dziś miał być miły niedzielny spacer po centrum Naszego miasta, niestety nie ma miejsca gdzie można by odetchnąć, usiąść na wygodnej ławeczce i się zrelaksować. Strachem napawają te wszystkie ogromne budowle prawie ukończone i te, które są jeszcze placem budowy. A przecież ktoś na to pozwolił... widać jakie siły i ogromne pieniądze za tym stoją. Czy uda się tym, którzy nie mają tylu plakatów i pleców dostać do rady i faktycznie wprowadzić zmiany, na które tak wielu z nas czeka?Proszę, nie bądźmy obojętni i pójdźmy głosować, bo jest jeszcze o co walczyć!

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:43:18] • [IP: 31.0.85.***]

Niezależność przede wszystkim. Popatrzcie na to ile kto zrobił przez trzy kadencję? Teraz zaczęły się obiecali, gdzie byli przez te lata. Większość że zdjęcia startowała z ugrupowania Burmistrza mieli możliwości w głosowania bo była ich wiekszosc i co? Dziś mówią że zmienia świat?

WYBORCA • Niedziela [14.10.2018, 13:29:41] • [IP: 93.94.186.**]

WYBORY MIĘDZYZDROJE 2018 Jak przy każdych wyborach a raczej nazwa powinna ulec zmianie na „Festiwal Obietnic” nasi kandydaci dostają nagłej wizji. wizji rozwoju, wizji krzywd, wizji błędów itp……… A ja się pytam ilu z nich siedziało przez 4, 8, a nawet więcej lat na swoich ciepłych posadkach i nie robili nic aby zmienić te rażące błędy jak to mawiają „poprzedników „ a de facto sami podnosili ręce za tym co jest teraz. Czy my obywatele mamy zaniki pamięci myślicie ? Nie, my tylko słuchamy waszych pomysłów i po prostu wybieramy ten najbardziej realny. Dziś w gminie Międzyzdroje każdy widzi zabetonowane miasto i wieżowce a gdzie byli radni gdy wydawana była zgoda ?? Ilu z nich ubiega się o ponowny wybór ?? Nagle potrzebny jest architekt miasta, nagle znalazły się głodne dzieci, nagle termy, nagle remont szkoły, nagle parkingi i wiele innych rzeczy nagle…… Prawda jest jednak inna i trzeba to jasno określić: chcemy władzy – a jak już mnie wybiorą to jakoś się wytłumaczę ze nie można tego zrobić……. Poprzednicy zostawili bałagan, dług………..ale to wy jesteście poprzednikami w większości !! Więc dziś może wystarczy poprosić o głos bez obietnic ?? Pokazać co zrobiłem. Wyborcy otwórzcie oczy, zadawajcie pytania sami sobie czy kandydat na którego oddacie głos będzie o was pamiętał znajdzie dla was czas i wysłucha. Jak to jest ze przed wyborami jest tyle spotkań i kandydaci maja czas dla nas a po wyborach sami wiecie jak trudno o audiencję. My jesteśmy w tym zespole najważniejsi my rozdajemy karty proszę pomyślcie by kolejne 4 lata nie były zmarnowane. A do kandydatów prośba by spojrzeli w lustro i powiedzieli sobie jestem gotów do tej misji………………
WYBORCA

Gość • Niedziela [14.10.2018, 13:26:27] • [IP: 188.146.64.***]

Glosujcie na nowych radnych wyksztakconych i nie powiazanych z grupami interesów. Tacy kandydaci sa. Nie głosujcie tylko ze wzgledu ze kogos znamy. Licza sie kompetencje i niezależność. Tylko wtedy zmienimy nasze miasto. Pozdrawiam wszystkich wyborców.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:55:35] • [IP: 31.0.85.***]

Mam nadzieję że 3/4 osób na tym zdjęciu już w przyszłej kadencji nie będzie.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 12:11:10] • [IP: 83.23.254.***]

Ostatni będą pierwszymi - po cóż zatem ten lansik tej w czerwonym? Nie wygląda dobrze.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 11:24:05] • [IP: 5.173.192.**]

ok

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W Gminie Międzyzdroje odbędą się wybory sołtysa i do Rady Sołeckiej dla sołectwa Wicko jutro tj. - 20 marca 2019 r. (środa) - godz. 17.00 w sali świetlicy wiejskiej "Wiklina" w Wapnicy ul. Turkusowa 26 ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■