POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.10.2018, 22:01:05] • Międzyzdroje

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

11 października w Międzynarodowym Domu Kultury miała miejsce Pięćdziesiąta sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Sesja nie odbyła się bez zaskoczeń.



Przedostatnia sesja, zwoływana przed uroczystym, końcowym posiedzeniem Rady, to zwykle podsumowanie pracy całego samorządu.

Dziwi więc zachowanie przewodniczącego, Pana Jana Magdy, który postanowił wykorzystać zebranie Rady do przeprowadzenia własnej kampanii wyborczej.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Już na samym początku obrad, przewodniczący, zaskoczył pozostałych członków Rady Miejskiej, poddając pod głosowanie własną uchwałę o karcie mieszkańca. Jej projekt nie został przedstawiony z odpowiednim tygodniowym wyprzedzeniem, a jedynie na kilka minut przed sesją.

Radni nie dostali możliwości merytorycznego zapoznania się z treścią proponowanej uchwały, a tym samym Pan Jan Magda zrezygnował z dyskusji nad jej dopracowaniem, pomijając tym samym całkowicie kwestie budżetowe. Szef Rady Miejskiej zlekceważył radnych, nie przedstawiając projektu wyżej wspomnianej uchwały na połączonym posiedzeniu komisji, mającym miejsce dwa dni wcześniej.

W pierwszej w tym roku interpelacji Przewodniczącego Rady, dotyczącej wykorzystania podziemnych wód do pozyskania energii geotermalnej, budżet ponownie nie został wzięty pod uwagę. Składając powyższą interpelację, przewodniczący zamierzał zrealizować jeden ze swoich punktów wyborczych.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Samo przygotowanie dokumentów wiązałoby się z kosztem kilkuset tysięcy złotych. Jeden próbny odwiert na ślepo to koszt około 14 milionów złotych i przewyższa znacznie wybudowanie drogi w sołectwach. Już wcześniej wykazano, że wykorzystanie geotermii w Międzyzdrojach to tylko złudne nadzieje, a nawet przeniesienie badań w stronę Świnoujścia nie gwarantuje sukcesu.

Odwierty Pana Jana Magdy zupełnie przekreśliłyby szanse nie tylko na realizację drogi w stronę Lubina, ale także większości innych realnych i potrzebnych Gminie inwestycji.

Przewodniczący Rady Miejskiej zaskoczył wszystkich obecnych na sesji, stawiając własną agitację wyborczą nad porządkiem obrad.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Niedziela [14.10.2018, 15:21:40] • [IP: 5.173.144.**]

Chciałem tylko nadmienić w woli informacji że Pan Mateusz Bobek cały czas był i będzie za rozwiązanie i zamknięciem Szkoły Podstawowej w Wapnicy. Jeżeli uwarzacie ze tak nie myśli to proszę odsłuchać sobie poprzednie Sesje rady Miasta. I taki człowiek ma myć burmistrzem? Jest za młody i Pamietam jego słowa jak powiedział Cytuje: Ja swojego dziecka nigdy bym nie posłał do szkoły w Wapnicy! Tzn że co?? W Wapnicy jest dno? Zły tryb nauczania czy coś w Podobie? Dla mnie jest Skończony zero inteligencji. Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieje ze 21 Października oddamy swój głos na osobę Doświadczoną.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 07:17:09] • [IP: 89.174.73.**]

Czy można prowadzić agitację dzieci w szkole?

Gość • Sobota [13.10.2018, 23:33:48] • [IP: 89.174.73.**]

Cuda nagle brak porozumienia. Sztuk. Ten spektakl Panowie trzeba przyznać dobry. Na marginesie kto kogo popier Oj będzie ciekawie! W końcu na jednym podwórku sie chowali?

Gość • Sobota [13.10.2018, 20:16:26] • [IP: 188.146.98.**]

Teraz będziemy opisywać, czy kandydat na burmistrz to ze ślubnego łoża, czy nie. Dzielenie ludzi robi PiS i brzydzę się tym. Ja będę głosować na młodą energiczną osobę.

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:56:29] • [IP: 83.8.165.***]

Śmieszy mnie obecne wystąpienia Panów Magdy i Bobka. Przez tyle kadencji popierali we wszystkim poczynania Burmistrza. Byli od początku w jego ekipie. Raptem teraz udają jacy oni są samodzielni. Popierali Burmistrza w jego wizji stworzenia w Międzyzdrojach Manhatanu. Przyczynili się do zabetonowania nam miasta zatwierdzając takie plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające budowę wieżowców. Wstyd panowie!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 18:07:00] • [IP: 46.171.188.***]

Do osoby z 13:59 - pani Czyż to jedyna rodowita międzyzdrojanka w gronie kandydatów na burmistrza, tu urodzona, pozostali to ludzie którzy przyjechali i krócej czy dłużej tu mieszkają.

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:24:58] • [IP: 80.245.177.***]

Tak robimy Termy- będzie okazja do założenia następnej spółki z Prezesem, z super pensją Będzie dobra zmiana - tylko nasi

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:11:11] • [IP: 188.146.100.***]

W gestii burmistrza, a nie radnych jest wiele. To burmistrz finansowo odpowiada i on podpisuje wszelkie umowy i to on zatrudnia ludzi. Dlaczego Pani Prezes z Wodociągów w/g deklaracji w ubiegłym roku uzyskała dochód ponad 300 tysięcy złotych. Na taką kwotę większość pracuje 10, 15 lat, a emeryci dożywotnie!. Będę głosować na takiego burmistrza, który z tym zrobi porządek! To hańba dla obecnego burmistrza!

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:59:59] • [IP: 89.174.73.**]

A z kąd ta p.Czyż jest bo nieznam. Pierwszy raz radna to niezdążyła sie upaprać. Nieznam niegłosuje wole młodych

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:41:33] • [IP: 37.248.160.**]

Brawo Panie Janku. A mogliśmy mieć termy jak Niemcy, a tu nic. Jest Pan uczciwym człowiekiem. Mam nadzieję że to Pan wygra.

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:29:06] • [IP: 89.174.73.**]

Te kwoty spółki strat to skąd? A wszyscy nawet z tymi startującymi dziś mówili tak pięknie, że tak bardzo dobrze, a dziś zmienili zdanie? Przypomnijmy sobie absolutorium. Kto zachwalał? Czy o taką władze nam chodzi dziś powie tak jutro zmieni zdanie, co widzimy prze okres trzech kadencji. Chyba nie o to nam chodzi?

AGITACJA WYBORCZA • Sobota [13.10.2018, 13:23:32] • [IP: 5.173.144.**]

Zgodnie z kodeksem wyborczym agitacja wyborcza jest zabroniona również na terenie urzędów administracji rządowej, administracji samorządu terytorialnego oraz sądów[3] (art. 108[4]). Złamanie tego zakazu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną[5].

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:55:37] • [IP: 77.253.26.**]

Bobek prawa ręka Dorsza ładnie d.. lizal i teraz go napewno wybiora

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:31:45] • [IP: 31.0.37.***]

Bobek tylko i wyłącznie

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:21:54] • [IP: 5.173.144.**]

Dobrze że Pan radny Bobek powstrzymał na próbę marnowanie pieniędzy podatników. Radni Pan Węglorz, Pan Piłat i Szyszkowski również dobra postawa. Brawa dla wszystkich radnych za postawę wobec bezmyślnosci!

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:56:16] • [IP: 5.173.136.***]

Pani Czyż, złośliwie jak w zwyczaju, ale wyjątkowo zabawnie, zasugerowała P. Magdzie by usiadł. P. Piłat głos rozsądku, dobrze powiedział, że projekt powinien zostać opracowany w komisji.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:43:47] • [IP: 83.21.50.***]

PAN MAGDA TO JEDYNY KANDYDAT NIE LANSUJĄCY SIĘ

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:41:19] • [IP: 83.21.50.***]

JANEK TO UCZCIWY FACET NIE CIĄGNIE DO SIEBIE

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:08:38] • [IP: 188.146.1.*]

Niezależnie kto teraz będzie burmistrzem i nas oszuka, to taczki już mam. Chyba innego sposobu nie ma w naszym kraju.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:03:09] • [IP: 81.219.206.**]

Nieoficjalną kartę mieszkańca już dawno ma, , Lunapark Komar, , nieważne kto jest właścicielem to dzierżawa na 90 dni była zawsze a dzierżawców wielu. Koło nie miało i odjechało. Gdzie był Bobek, Magda? bo Burmistrz miał takie prawo i robił co chciał.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:57:07] • [IP: 80.245.177.***]

Jedyny kandydat ponad podziałami... Radna, która nigdy nie była " usłużna" na potrzeby starej ekipy wraz z jej wodzem to Pani Iwona CZYŻ Nigdy nie była na przysłowiowym " łańcuchu" szefa Głosujemy na Panią CZYŻ

JAK MOŻNA AGITOWAĆ DZIECI • Sobota [13.10.2018, 10:46:54] • [IP: 5.173.144.**]

JAK TAK MOŻNA W SZKOLE DZIECI AGITOWAĆ??!! TO PRAWDA?!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:42:02] • [IP: 5.173.136.*]

Wszystkie decyzje p. Jana kierowane są z drugiego stołka co widać na załączonym obrazku. Kompromitacja!

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:36:04] • [IP: 5.173.128.***]

1 UDOSTĘPNIANIE DANYCH WRAŻLIWYCH OSÓB PRYWATNYCH 2 NACHODZENIE LUDZI PO DOMACH W CELU ROZPOWIADANIA KŁAMSTWA 3 AGITACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ 4 AGITACJA NA SESJI RADY 5 NIEREALNE OBIETNICE CO DALEJ PANIE PRZEWODNICZĄCY?

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:15:07] • [IP: 83.20.251.***]

Słyszałem, że Bobek to pupil Dorosza...

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W Gminie Międzyzdroje odbędą się wybory sołtysa i do Rady Sołeckiej dla sołectwa Wicko jutro tj. - 20 marca 2019 r. (środa) - godz. 17.00 w sali świetlicy wiejskiej "Wiklina" w Wapnicy ul. Turkusowa 26 ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■