POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.10.2018, 22:01:05] • Międzyzdroje

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

11 października w Międzynarodowym Domu Kultury miała miejsce Pięćdziesiąta sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Sesja nie odbyła się bez zaskoczeń.



Przedostatnia sesja, zwoływana przed uroczystym, końcowym posiedzeniem Rady, to zwykle podsumowanie pracy całego samorządu.

Dziwi więc zachowanie przewodniczącego, Pana Jana Magdy, który postanowił wykorzystać zebranie Rady do przeprowadzenia własnej kampanii wyborczej.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Już na samym początku obrad, przewodniczący, zaskoczył pozostałych członków Rady Miejskiej, poddając pod głosowanie własną uchwałę o karcie mieszkańca. Jej projekt nie został przedstawiony z odpowiednim tygodniowym wyprzedzeniem, a jedynie na kilka minut przed sesją.

Radni nie dostali możliwości merytorycznego zapoznania się z treścią proponowanej uchwały, a tym samym Pan Jan Magda zrezygnował z dyskusji nad jej dopracowaniem, pomijając tym samym całkowicie kwestie budżetowe. Szef Rady Miejskiej zlekceważył radnych, nie przedstawiając projektu wyżej wspomnianej uchwały na połączonym posiedzeniu komisji, mającym miejsce dwa dni wcześniej.

W pierwszej w tym roku interpelacji Przewodniczącego Rady, dotyczącej wykorzystania podziemnych wód do pozyskania energii geotermalnej, budżet ponownie nie został wzięty pod uwagę. Składając powyższą interpelację, przewodniczący zamierzał zrealizować jeden ze swoich punktów wyborczych.

Sesja czy agitacja. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Samo przygotowanie dokumentów wiązałoby się z kosztem kilkuset tysięcy złotych. Jeden próbny odwiert na ślepo to koszt około 14 milionów złotych i przewyższa znacznie wybudowanie drogi w sołectwach. Już wcześniej wykazano, że wykorzystanie geotermii w Międzyzdrojach to tylko złudne nadzieje, a nawet przeniesienie badań w stronę Świnoujścia nie gwarantuje sukcesu.

Odwierty Pana Jana Magdy zupełnie przekreśliłyby szanse nie tylko na realizację drogi w stronę Lubina, ale także większości innych realnych i potrzebnych Gminie inwestycji.

Przewodniczący Rady Miejskiej zaskoczył wszystkich obecnych na sesji, stawiając własną agitację wyborczą nad porządkiem obrad.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Niedziela [14.10.2018, 15:21:40] • [IP: 5.173.144.**]

Chciałem tylko nadmienić w woli informacji że Pan Mateusz Bobek cały czas był i będzie za rozwiązanie i zamknięciem Szkoły Podstawowej w Wapnicy. Jeżeli uwarzacie ze tak nie myśli to proszę odsłuchać sobie poprzednie Sesje rady Miasta. I taki człowiek ma myć burmistrzem? Jest za młody i Pamietam jego słowa jak powiedział Cytuje: Ja swojego dziecka nigdy bym nie posłał do szkoły w Wapnicy! Tzn że co?? W Wapnicy jest dno? Zły tryb nauczania czy coś w Podobie? Dla mnie jest Skończony zero inteligencji. Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieje ze 21 Października oddamy swój głos na osobę Doświadczoną.

Gość • Niedziela [14.10.2018, 07:17:09] • [IP: 89.174.73.**]

Czy można prowadzić agitację dzieci w szkole?

Gość • Sobota [13.10.2018, 23:33:48] • [IP: 89.174.73.**]

Cuda nagle brak porozumienia. Sztuk. Ten spektakl Panowie trzeba przyznać dobry. Na marginesie kto kogo popier Oj będzie ciekawie! W końcu na jednym podwórku sie chowali?

Gość • Sobota [13.10.2018, 20:16:26] • [IP: 188.146.98.**]

Teraz będziemy opisywać, czy kandydat na burmistrz to ze ślubnego łoża, czy nie. Dzielenie ludzi robi PiS i brzydzę się tym. Ja będę głosować na młodą energiczną osobę.

Gość • Sobota [13.10.2018, 19:56:29] • [IP: 83.8.165.***]

Śmieszy mnie obecne wystąpienia Panów Magdy i Bobka. Przez tyle kadencji popierali we wszystkim poczynania Burmistrza. Byli od początku w jego ekipie. Raptem teraz udają jacy oni są samodzielni. Popierali Burmistrza w jego wizji stworzenia w Międzyzdrojach Manhatanu. Przyczynili się do zabetonowania nam miasta zatwierdzając takie plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające budowę wieżowców. Wstyd panowie!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 18:07:00] • [IP: 46.171.188.***]

Do osoby z 13:59 - pani Czyż to jedyna rodowita międzyzdrojanka w gronie kandydatów na burmistrza, tu urodzona, pozostali to ludzie którzy przyjechali i krócej czy dłużej tu mieszkają.

Gość • Sobota [13.10.2018, 16:24:58] • [IP: 80.245.177.***]

Tak robimy Termy- będzie okazja do założenia następnej spółki z Prezesem, z super pensją Będzie dobra zmiana - tylko nasi

Gość • Sobota [13.10.2018, 15:11:11] • [IP: 188.146.100.***]

W gestii burmistrza, a nie radnych jest wiele. To burmistrz finansowo odpowiada i on podpisuje wszelkie umowy i to on zatrudnia ludzi. Dlaczego Pani Prezes z Wodociągów w/g deklaracji w ubiegłym roku uzyskała dochód ponad 300 tysięcy złotych. Na taką kwotę większość pracuje 10, 15 lat, a emeryci dożywotnie!. Będę głosować na takiego burmistrza, który z tym zrobi porządek! To hańba dla obecnego burmistrza!

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:59:59] • [IP: 89.174.73.**]

A z kąd ta p.Czyż jest bo nieznam. Pierwszy raz radna to niezdążyła sie upaprać. Nieznam niegłosuje wole młodych

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:41:33] • [IP: 37.248.160.**]

Brawo Panie Janku. A mogliśmy mieć termy jak Niemcy, a tu nic. Jest Pan uczciwym człowiekiem. Mam nadzieję że to Pan wygra.

Gość • Sobota [13.10.2018, 13:29:06] • [IP: 89.174.73.**]

Te kwoty spółki strat to skąd? A wszyscy nawet z tymi startującymi dziś mówili tak pięknie, że tak bardzo dobrze, a dziś zmienili zdanie? Przypomnijmy sobie absolutorium. Kto zachwalał? Czy o taką władze nam chodzi dziś powie tak jutro zmieni zdanie, co widzimy prze okres trzech kadencji. Chyba nie o to nam chodzi?

AGITACJA WYBORCZA • Sobota [13.10.2018, 13:23:32] • [IP: 5.173.144.**]

Zgodnie z kodeksem wyborczym agitacja wyborcza jest zabroniona również na terenie urzędów administracji rządowej, administracji samorządu terytorialnego oraz sądów[3] (art. 108[4]). Złamanie tego zakazu stanowi wykroczenie zagrożone grzywną[5].

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:55:37] • [IP: 77.253.26.**]

Bobek prawa ręka Dorsza ładnie d.. lizal i teraz go napewno wybiora

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:31:45] • [IP: 31.0.37.***]

Bobek tylko i wyłącznie

Gość • Sobota [13.10.2018, 12:21:54] • [IP: 5.173.144.**]

Dobrze że Pan radny Bobek powstrzymał na próbę marnowanie pieniędzy podatników. Radni Pan Węglorz, Pan Piłat i Szyszkowski również dobra postawa. Brawa dla wszystkich radnych za postawę wobec bezmyślnosci!

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:56:16] • [IP: 5.173.136.***]

Pani Czyż, złośliwie jak w zwyczaju, ale wyjątkowo zabawnie, zasugerowała P. Magdzie by usiadł. P. Piłat głos rozsądku, dobrze powiedział, że projekt powinien zostać opracowany w komisji.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:43:47] • [IP: 83.21.50.***]

PAN MAGDA TO JEDYNY KANDYDAT NIE LANSUJĄCY SIĘ

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:41:19] • [IP: 83.21.50.***]

JANEK TO UCZCIWY FACET NIE CIĄGNIE DO SIEBIE

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:08:38] • [IP: 188.146.1.*]

Niezależnie kto teraz będzie burmistrzem i nas oszuka, to taczki już mam. Chyba innego sposobu nie ma w naszym kraju.

Gość • Sobota [13.10.2018, 11:03:09] • [IP: 81.219.206.**]

Nieoficjalną kartę mieszkańca już dawno ma, , Lunapark Komar, , nieważne kto jest właścicielem to dzierżawa na 90 dni była zawsze a dzierżawców wielu. Koło nie miało i odjechało. Gdzie był Bobek, Magda? bo Burmistrz miał takie prawo i robił co chciał.

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:57:07] • [IP: 80.245.177.***]

Jedyny kandydat ponad podziałami... Radna, która nigdy nie była " usłużna" na potrzeby starej ekipy wraz z jej wodzem to Pani Iwona CZYŻ Nigdy nie była na przysłowiowym " łańcuchu" szefa Głosujemy na Panią CZYŻ

JAK MOŻNA AGITOWAĆ DZIECI • Sobota [13.10.2018, 10:46:54] • [IP: 5.173.144.**]

JAK TAK MOŻNA W SZKOLE DZIECI AGITOWAĆ??!! TO PRAWDA?!!

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:42:02] • [IP: 5.173.136.*]

Wszystkie decyzje p. Jana kierowane są z drugiego stołka co widać na załączonym obrazku. Kompromitacja!

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:36:04] • [IP: 5.173.128.***]

1 UDOSTĘPNIANIE DANYCH WRAŻLIWYCH OSÓB PRYWATNYCH 2 NACHODZENIE LUDZI PO DOMACH W CELU ROZPOWIADANIA KŁAMSTWA 3 AGITACJA W SZKOLE PODSTAWOWEJ 4 AGITACJA NA SESJI RADY 5 NIEREALNE OBIETNICE CO DALEJ PANIE PRZEWODNICZĄCY?

Gość • Sobota [13.10.2018, 10:15:07] • [IP: 83.20.251.***]

Słyszałem, że Bobek to pupil Dorosza...

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■