POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.10.2018, 08:38:50] • Kamień Pomorski

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

- Jak dobrze sprawowałem urząd burmistrza w Trzebiatowie, za co dziękowali mi radni tego miasta, o to proszę zapytać mieszkańców Trzebiatowa – mówił Marek Olszewski kandydat na fotel burmistrza Dziwnowa.

Wielce pouczające było spotkanie z mieszkańcami miasta i gminy Kamień Pomorski z kandydatami na fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego Jackiem Homikiem oraz Dziwnowa Markiem Olszewskim z namaszczenia Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczył także Krzysztof Zaremba poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

Z wystąpienia pana Marka Olszewskiego można było wywnioskować, że mieszkańcom Dziwnowa wreszcie trafił się kandydat, który to miasto, tę gminę wyprowadzi na właściwą drogę rozwoju i dobrobytu. - Każda inwestycja powinna być zatwierdzona w debacie publicznej czy w referendum. Nie będzie wtedy gmina w szeregu najbardziej zadłużonych gmin – czwarte miejsce w kraju. Dziwnów znajdzie się w czołówce najbogatszym miast w kraju – mówił pan Marek Olszewski. Marek Olszewski wezwał pana Grzegorza Jóźwiaka, obecnego burmistrza Dziwnowa do debaty publicznej. Kandydat na burmistrza Dziwnowa pochwalił się, że jest absolwentem jednej z najbardziej prestiżowych uczelni: Szkoły Głównej Handlowej i to wykształcenie pozwoliło mu postawić na nogi wszystkie jednostki którymi kierował.

- Kamień Pomorski jest jedyną gminą, która nie zatrudnia specjalisty od pisania projektów, mających na celu pozyskiwanie środków zewnętrznych – mówił pan Jacek Homik kandydat na fotel burmistrza Kamienia Pomorskiego. Pan Jacek Homik menadżer z 15-letnim stażem podkreśla: - Zadbam o efektywne pozyskiwanie środków rządowych i unijnych, które są i będą dostępne na rozwój naszej gminy. Razem z pomocą odpowiednich specjalistów na szczeblu wojewódzkim i krajowym jesteśmy w stanie wspólnie z mieszkańcami polepszyć komfort życia w naszej Małej Ojczyźnie.

Marek Olszewski rzuca wyzwanie obecnemu burmistrzowi Dziwnowa

fot. kam

Wsłuchując się w słowa obecnych na spotkaniu mieszkańców Kamienia Pomorskiego odniosłem wrażenie, że mają oni dosyć rządów nieprofesjonalistów i dobrze byłoby mieć burmistrza-menadżera. Czy naprawdę tak myślą, okaże się po wyborach.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Gość • Piątek [12.10.2018, 08:38:12] • [IP: 195.47.201.**]

Do Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:35:38] • [IP: 188.146.68.**]Pakuj się JOLA !! Do kogo to piszesz i dlaczego ?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 23:41:04] • [IP: 31.0.64.***]

Do wpisu z 19:59. Kiedyś mój również mecenas. Jak widać, facet startuje od Homika. Widziałem go na plakatach. Widziałem, że z okręgu nr 1. p. Pyfel powodzenia, gdyż konkurent solidny, bo facet już bodajże 4 kadencję. Jeszcze mu nie dość. Pyfel przynajmniej mieszka w okręgu w którym mieszka. A Golusda, gdzie mieszka. Poza tym jego start stanowi dobrą zmianę Golusdy. Prawnik kontra nauczyciel matematyki 😉

EMERTKA • Czwartek [11.10.2018, 22:34:09] • [IP: 37.248.164.**]

Niech żyje bal 27 bm.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 20:20:55] • [IP: 5.173.216.**]

Do anonima z godz. 18:08:08. Jak pisałem na innym portalu, zmniejsz ilość leków albo lekarza. Jeszcze nie jest za późno.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 19:59:17] • [IP: 188.146.224.***]

Gosc w okularach to moj adwokat. On startuje? Gdzie, na radnego, ewentualnie ktorego okregu??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 19:56:08] • [IP: 83.21.57.***]

Człowieku z • Czwartek [11.10.2018, 18:08:08] • [IP: 85.72.230.**] a od kiedy to burmistrz wybiera sołtysa to przecież mieszkańcy nikt inny i co nie widzieli kogo wybierają ? Do kogo pretensje jeśli jesteś mieszkańcem Łukęcina to pretensje do siebie.Pozdrawiam

anonim gość • Czwartek [11.10.2018, 18:08:08] • [IP: 85.72.230.**]

Jóźwiak robił, nie można mu tego odmówić, jednak zdecydowanie za mało. Zarządza gminą w pasie nadmorskim, którą każdego roku odwiedza dzięsiątki tysięcy turystów, którzy zostawiają pieniądze za noclegi, a więc opłatę klimatyczną, jest cała masa przedsiębiorców którzy płacą podatek od nieruchomości do gminy, kasa gminna powinna pękać w szwach, tymczasem zadłużenie o którym mówił olszewski jest zatrważające. Pan burmistrz Jóźwiak przez lata się tylko uśmiechał nie działając konkretnie w temacie. Dość już jest kolesiostwa w gminie. Jak to jest możliwe, że sołtys Łukęcina Antoni R. skazany wyrokiem sądowym nadal jest sołtysem ??!! Jak tym ludziom nie wstyd, jak mogą spojrzeć sobie w oczy tak ludzi robiąc w balona. W Łukęcinie podziałało się kilka lat temu co nie co od tamtego czasu tylko pod siebie. Człowiek z namaszczenia Jóźwiaka. Dziękuję do kopania rowów.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 17:30:46] • [IP: 85.72.230.**]

Jóźwiak zadłużył gminę i udaje że wszystko jest ok, robiąc dobrą minę i kupując nowe fury dla dla swoich i obsadzając stanowiska swoimi. Czas na dobrą zmianę.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:47:07] • [IP: 83.21.59.***]

KWASZONY ŁOSOŚ

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:45:26] • [IP: 83.21.59.***]

Dajcie mi miasto a ja tam wystartuję!! CZŁOWIEKU NIECO SZACUNKU DLA SIEBIE!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:40:55] • [IP: 188.146.68.**]

Postawił na nogi ?? KOGO? GDZIE?Chyba niepełnosprawną w uzdrowisku Tak Ją wk...Ł że sama wstała.Gonić, gonić niech na nowogrodzkiej stawiają na nogi tam podobno ma ktoś poblemy z kolanami.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:35:38] • [IP: 188.146.68.**]

Pakuj się JOLA !!

Była p. • Czwartek [11.10.2018, 15:34:54] • [IP: 37.248.157.*]

Olszewski z uzdrowiska w Kamieniu został odwołany w trybie natychmiastowym??

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:49:16] • [IP: 77.253.4.**]

Dziwnowianin • Czwartek [11.10.2018, 09:35:09] • [IP: 31.0.45.***] wytłumacz mi Dziwnowianinie na czym polega to, że Dziwnów jest na kolanach?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 14:19:17] • [IP: 37.47.132.**]

ALE Jozwiak się wystraszył

Gość • Czwartek [11.10.2018, 13:49:30] • [IP: 83.21.57.***]

Niech zajmuje się swoim miastem i tam miesza a nie straszy konkurencja dla obecnego burmistrza i to jeszcze w Kamieniu nie w Dziwnowie

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:37:51] • [IP: 188.146.192.**]

Po co nam obcy. Mamy swojego, który zna nasze bolączki i niech tak zostanie. Było zostać w swoim mieście, a nie pchać do nas.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:21:34] • [IP: 31.0.23.**]

Olszewski to może co najwyżej zaprosić Jóźwiaka do debaty, wezwać to on może sanitariuszy z domu spokojnej starości żeby zmienili mu pampersa.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:20:48] • [IP: 83.23.185.**]

Panu Markowi O. z PiS-u już podziękujemy. Niech gdzie indziej uszczęśliwia ludzi. Pa, pa.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:18:19] • [IP: 5.173.216.**]

Olszewski był prezesem uzdrowiska w Kamieniu Pom. - miejsca długo nie zagrzał. Olszewski pełnił obowiązki Burmistrza Trzebiatowa - miejsca długo nie zagrzał. Czy mam wymieniać dalej?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:47:10] • [IP: 89.174.73.**]

faktycznie, jeśli tam było tak doskonale, to po co pchacie tego kandydata nam?niech dalej rozwija tamto miasto, a nasze zostawi w spokoju

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:12:10] • [IP: 188.146.69.***]

Kandydat na Burmistrza w Dziwnowie niech zorganizuje spotkanie przedwyborcze w Dziwnowie. Co za nieporozumienie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:07:05] • [IP: 83.11.87.**]

Dojna zmiana to ciemnogród i bagno.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:59] • [IP: 37.47.132.**]

Tak naprawde to Homik jest najbardziej niezależnym kandydatem w odróżnieniu od innych pomimo tego, że startuje z list pis. Ale to dla wtajemniczonych. Otwarty na młodych - kadra w banku to sami młodzi. Nie gra roli jest sobą.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:05:31] • [IP: 188.146.70.***]

W Dziwnowie jest bardzo dobrze, chyba to widać na każdym kroku. Potrzeba PIS-u żeby to spieprzyć ??

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Burmistrz pracowity niczym mrówka? A może to element treningu siłowego?Nasz fotoreporter miał okazję przyjrzeć się jak poza oficjalnym protokołem zachowuje się burmistrz Międzyzdrojów Matusz Bobek ■ W tle już bez zboża, snopków czy pstrokatych kolorów, jest za to przejrzysty herb a dodatkowo napis Witamy w dwóch obcych językach. Tak wyglądają nowe witacze gminy Świerzno. Podobnie od kilku miesięcy wygląda strona internetowa gminy Świerzno z panoramą miejscowości w tle ■ Wojciech Zyska o Wolińskim Parku Narodowym: Na tle Wyspy Wolin to przysłowiowa „kość w gardle”. Pozostawiam park w dobrej kondycji. Odchodzę z podniesioną głową, dziękując jednocześnie wszystkim za współpracę i pomoc na rzecz ochrony tego parku – pisze w pożegnalnym liście dr inż. Wojciech Zyska, odwołany właśnie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego ■ „Do trumny ubierzcie mnie na różowo”. Wzruszający list pacjentki zapisany na kartkach książki ■ Międzyzdroje: Urzędnicy mogą liczyć na nagrody także w tym roku ■ Dyrektor MDK Artur Duszyński serdecznie zaprasza na wiosenne wydarzenia kulturalne: koncert muzyki włoskiej w wykonaniu Luigi Pagano Trio 5 marca o godz.19.00. 8 marca w Dniu Kobiet zapraszamy na spektakl komediowy Teatru Kameralnego ze Szczecina pt.,,Modliszka” z udziałem Michała Janickiego i Olgi Adamskiej. Wybitni aktorzy zapewnią moc zabawy i śmiechu do łez ■ Uwaga na fałszywych strażników granicznych. Dwójka mężczyzn w średnim wieku, ubranych na czarno udaje strażników granicznych i wchodzą do domów mieszkańców Świnoujścia. Jedna z mieszkanek Przytoru ostrzega mieszkańców naszych wysp przed „przebierańcami” ■ Miał ulubiony motyw obrazów: kolorowy samolocik. Zaskakujące, kiedy wiemy, gdzie się urodził, co przeżył. Rankiem, 25 lutego zmarł artysta malarz z Kamienia Pomorskiego, Stefan Jędrzejewski. 25 lutego 2019 roku rano, zmarł nasz: Ojciec, Dziadek, Brat, Wujek i Przyjaciel : artysta malarz Stefan Jędrzejewski. Wspaniały Człowiek, z otwartym sercem dla świata – piszą najbliżsi ■ Zaginął Krzysztof Peczko. Szukają go bliscy. Krzysztof Peczko jest mieszkańcem Unina i od dłuższego czasu nikt nie ma z nim kontaktu. Mieszkał w Uninie i bardzo często bywał w Świnoujściu. Widziany był ostatni raz październik - listopad w Berlinie, Spandau okolice metra. Ostatni kontakt z nim miałem mniej więcej we wrześniu. Ma niebieskie oczy 70 cm wzrostu, ciemny szatyn, jest szczupły. Ma tatuaż na prawym przedramieniu. Lubił luźne ciuchy. Numer kontaktowy +48789364769 ■ Kontynuujemy cykl artykułów związanych z realizacją projektu „Międzyzdroje - Morze Zieleni”. Koncepcja projektu opracowanego przez pracownię ze Szczecina „Górski Chmielewska Architekci” zakłada zagospodarowanie części promenady, terenów zielonych przy ul. Bohaterów Warszawy, na wysokości ul. Poprzecznej i Plażowej ■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■