POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.10.2018, 17:02:39] • Kamień Pomorski

Już nie ma dzikich plaż......

Już nie ma dzikich plaż......

fot. Czytelnik

Szanowni Czytelnicy, W odpowiedzi na kierowane do naszej Redakcji liczne prośby o kontynuację oceny działań władz gminy w kończącej się kadencji chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na stan realizacji zobowiązań wyborczych obecnego burmistrza S. Kuryłło i jego grupy radnych. Dzisiaj analiza kolejnego punktu ulotki wyborczej z 2014 – utworzenie plaży miejskiej przy ul. Wilków Morskich.

„Do zrobienia jest skatepark czy plaża miejska. Oczywiście nie powstanie w Kamieniu plaża lepsza od tej nadmorskiej, ale niewielkim kosztem można stworzyć atrakcyjne miejsce, gdzie będzie można przyjść z dziećmi, skorzystać z wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, nauczyć się windsurfingu, pojeździć na nartach wodnych, poćwiczyć na siłowni pod gołym niebem, rozpalić grilla. Jestem przekonany, że znajdzie się prywatny kapitał na zrealizowanie części tej inwestycji. Pewne rozmowy już odbyłem.”
Wiecie Państwo kto i kiedy wypowiedział te słowa? Kandydujący na burmistrza Stanisław Kuryłło, w listopadzie 2014. Zorganizowanie w Kamieniu plaży miejskiej wydawało się w tamtym okresie proste, szybkie i tanie. Problemem nie były procedury ani brak pieniędzy czy program naprawczy. Miał pojawić się prywatny kapitał na część inwestycji a nawet trwały już jakieś rozmowy w tej sprawie.

Trudno powiedzieć co się stało z prywatnym kapitałem. Plaża miejska przewijała się jeszcze jako projekt budżetu obywatelskiego. Niestety, budżet obywatelski skończył jako projekt “na półkę”. Podobnie na ten moment wygląda sprawa plaży miejskiej. Tzn. wygląda dokładnie tak samo jak w 2014 roku. Nie wygląda.
Temat jest co prawda „odświeżany” co jakiś czas a władze z entuzjazmem i optymizmem informują nas o postępie procesu projektu „plaża miejska”. Litościwie pominiemy milczeniem okres od 2014 do 2017. Ale w samym tylko 2018 roku Stanisław Kuryło zapewniał nas: „Na bieżąco przebiegają prace przygotowawcze do przebudowania terenu dzikiej plaży. W 2018 rozpoczniemy zmianę zagospodarowania tego terenu”. Tak mówił w styczniu br.

W kwietniu 2018 Kuryłło donosił „Złożyliśmy ostatni dokument – operat wodno-prawny. Trwa postępowanie, które zakończy się za 30 dni”. W budżecie gminy zabezpieczono na plażę 100.000 zł. Burmistrz poinformował radnych na sesji, że gmina będzie ubiegać się o środki z Urzędu Marszałkowskiego.
Niestety, w piękne i słoneczne lato 2018, podobnie jak w poprzednie lata, NIKT z mieszkańców nie kąpał się na plaży miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Raczej niewiele osób skorzystało też z nart wodnych, siłowni pod chmurką, windsurfingu. I w tym wypadku naprawdę nie jest to wina programu naprawczego. Jedyne co dzisiaj można zrobić na dzikiej plaży to rozpalić grilla. A raczej ognisko, bo na grilla brakuje wyposażenia.

Co takiego tym razem było przeszkodą na prostej już drodze do realizacji jednego z punktów programu wyborczego S. Kuryłło i jego grupy radnych? Brak środków w budżecie? Raczej nie, skoro zabezpieczono pieniądze w budżecie miasta. Może brak umiejętności współpracy z instytucjami współfinansującymi podobne przedsięwzięcia? Może fiasko dialogu z prywatnymi inwestorami, z którymi rozmawiano już w 2014?
Czy macie Państwo jakieś spostrzeżenia, uwagi, opinie po lekturze niniejszego artykułu? Uprzejmie prosimy o równie liczny jak dotychczas udział w otwartej dyskusji na naszym redakcyjnym forum, bez ograniczeń i blokad komentarzy (poza łamiącymi regulamin).

mzk


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 58

Gość • Niedziela [14.10.2018, 00:30:29] • [IP: 31.0.83.***]

Stanisław Motyka jest świetnym kandydatem na burmistrza. Wie co robi, ma konkretny plan i doświadczenie w pozyskiwaniu środków z zewnątrz, nie będzie narzekał na zadłużenie jak inni. Można z nim zawsze porozmawiać, a to bardzo ważne. Z Motyką dzika plaża przestanie być dzika, a Kamień zyska światową rangę. Głosujcie na Motykę drodzy obywatele!

Gość • Piątek [12.10.2018, 01:48:29] • [IP: 83.21.62.**]

Fakt kieruje nimi jakaś nieczysta buta sama nazwa " Nasza Gmina nasz Powiat " ale dla tych co za, dla tych co mają inne zdanie już niekoniecznie. A teraz piszą MY, Moja na Mnie z dużej litery tak tak oni z dużej a was dla was, wasze np. sprawy czyli my to wyborcy, mieszkańcy to plebs, mali ludzie dla nich.Otrzymałam taki list od kandydata i niby wykształcona osoba pisała tekst do listu wyborczego i chyba coś nie tak...chyba nieładnie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 21:11:26] • [IP: 37.47.180.**]

Plac zabaw tez mial byc.teraz to juz niech nikt sie nie trudzi.dziecko wyroslo i mozna nie robic.mozna wciskac dalej kit.Moze tym razem kino jakies galeria handlowa.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:44:23] • [IP: 83.25.3.***]

Jak za mało krzewów ozdobnych. Przecież ostatnio emeryci sadzili krzaki w parku w miejsce wyciętych drzew.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 16:06:53] • [IP: 188.146.40.***]

Nie tylko rodziny z dziećmi potrzebują takiego miejsca, ale również kuracjusze ?? Za mało krzewów ozdobnych i za brudno !

Gościu • Czwartek [11.10.2018, 15:02:26] • [IP: 188.146.96.***]

Zdejmijcie tego Drozdowicza ze swojego porralu, bo się aż nie chce tu wchodzić. Tylko klikniesz, a tu wyskakuje rozradowana gęba.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 13:20:58] • [IP: 195.242.213.***]

Wiecie, że porowaci wsadzili do" nowego" programu znowu budowę Dzikiej plaży? To jakby śmiali się nam w oczy, że 4 lata jaja sobie z nas robili

Gość • Czwartek [11.10.2018, 12:32:01] • [IP: 207.189.30.***]

Nareszcie ktoś napisał prawdę o Oskarku i reszcie. Przyjaciel Pawła, poukładany jak zawsze ze wszystkimi przy żłobie. Najwyraźniej opłaca się wycierać klawiaturę chamskimi wpisami na przeciwników. Cóż, taka ICH GMINA, ICH POWIAT. Chcecie żeby przez kolejne 5 lat ten proceder trwał?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:52:08] • [IP: 5.173.208.***]

Zgniła pora bardzo śmierdzi i to jest bardzo brzydki zapach. Żeby brzydko nie powiedzieć, cuchnie.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:15:53] • [IP: 31.192.111.***]

Familiada trwa w najlepsze. Ciekawe czy liczą, że robotę na plaży ten zgarną

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:06:57] • [IP: 197.242.158.***]

Wpisujący obraźliwe komentarze trzebieszewski team kuryłły zadrżał. Przecież gdy zmieni się układ sił w ratuszu przepadnie okazja czerpania pełnymi garściami z koryta. Tak dobrze jak teraz nie mieli nigdy. Gmina, TBS, PGK, nawet o powiat dziwnym trafem zaczepiali. Zawsze, inna firma, inne nazwisko ale kasa płynęła do familii z Trzebieszewa. Pamiętacie jak w poprzednich kadencjach wspierali Bronka? Bo dla nich ważne jest kto ma pin do konta. Takimi ludźmi otoczyła się nasza gmina

Gość • Czwartek [11.10.2018, 11:00:46] • [IP: 82.102.20.***]

Całą ta kadencja to porażka. Realizacja dotyczyła jedynie wprowadzenia swoich na stołki. Golusda, Cuber, Muńdziakiewicz to weterani na sali obrad. Wyślijmy ich na polityczną emeryturę. Nic nie ugrali dla gminy, która popadła w zastój

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:42:46] • [IP: 31.0.64.*]

A donosiciciele od kurylly teraz walczą z plakatami kontrkandydatow. Czyli kontynuacja czteroletniej mijajacej kadencji, donos za donosem. Mali ludzie. Nasza gmina nasz powiat sama się pogrąża z każdym ruchem

Gość • Czwartek [11.10.2018, 10:23:12] • [IP: 46.215.174.***]

Prawda jest taka pozwalnialiście pracowników merytorycznie przygotowanych do pracy, a otoczyliście się miernymi biernymi ale nad wyraz lojalnymi pieskami. Co wy sobie myśleliście że dalej się będzie miasto rozwijało bez ludzi z honorem, pasją, pracowitością. Wam te pojęcia są obce. Głosujmy na S. Motykę i jego drużynę Łączy nas Kamień!!

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:35:04] • [IP: 46.134.146.***]

Cieszę się że wreszcie ktoś napisał prawdę z obsadzaniem stolkow swoimi, szkoda że społeczeństwo nie wie jak usuwano w bezczelny sposób pracowników z ratusza po prostu władza zabawila się ich kosztem a teraz udaje krystalicznie czystą.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:27:32] • [IP: 188.147.64.***]

A co z Żółcinem, które sprzedało zaplecze Pana Motyki ?

Gość • Czwartek [11.10.2018, 08:03:04] • [IP: 77.253.4.**]

Patrząc na zdjęcie plaży widzę tam wielki wysiłek finansowy i umysłowy naszego burmistrza. Przecież widać tam już jakiś krąg z kamieni ułożony pod ognisko. Dajmy mu szansę!! Jeszcze z 15, 20 lat a zobaczymy tam skoszoną trawę, posprzątane śmietniki, niepołamaną ławeczkę. A za następne 15 lat może jakiś pomost do kąpieli. Naprawdę powinniśmy dalej zaufać Naszej Gminie Nasz Powiat. Przecież gołym okiem widać jak się starają.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 07:47:52] • [IP: 79.189.132.**]

Patrząc na wspólne zdjęcie tych niezadowolonych i zwolnionych z Urzędu nieudaczników co startują w obecnych wyborach to nasuwa się pytanie? za co zostaliście zwolnieni? przypuszczam że za pierdzenie w stołki i palenie przez pół dnia papierosków przed urzędem.Redakcja ma okazję ich spytać dlaczego nie zostały zrealizowane te zadania.

Gość • Czwartek [11.10.2018, 07:35:20] • [IP: 37.248.213.***]

Nie dajmy się tej przedwyborczej reklamie na tamtym portalu. Pora na ZMIANY. W Netto są promocyjne pory...

Gość • Czwartek [11.10.2018, 07:30:56] • [IP: 95.160.158.**]

Przed następnymi wyborami będziecie to samo pisać o ustępującym burmistrzu ! To już nudne i bez polotu !

Gość • Środa [10.10.2018, 23:35:35] • [IP: 83.20.202.**]

Ruda propaganda dostała zadyszki. Szybowce latają ale nic wyłapać nie mogą. Coś sie kiedys zaczyna i coś się kończy. Wasz czas już minol. Jeżeli budowaliscie na kłamstwie to teraz widzimy tego efekty. Szkoda tylko że dalej brniecie w to swoje zakłamanie ale to już wasza sprawa widać nie potraficie stawić czoła i powiedzieć zwykłe przepraszam tyle i aż tyle to przykre...

Gość • Środa [10.10.2018, 22:56:53] • [IP: 37.47.167.***]

A kto wie gdzie, jest to drzewo? Kto ma sumienie nim palić? Mam nadzieję że tym razem nie damy się omamic. Mieszkańcy miasta i gminy. Kamień. Pomorski.nie patrzcie na to kto popiera Pana. Jacka. Homika pomyślcie ile on może ściągnąć funduszy dla rozwoju naszej gminy czego obecny burmistrz nie ma i nie będzie nigdy miał możliwości. Dajcie szansę i zaufaj ie komuś kto przegięcie wreszcie tych butnych zasiedzialych i aroganckich radnych..? Pan Homik to mniejsze zło niż obecna.buta i chamstwo a nade wszystko kłamstwa burmistrza.

Gość • Środa [10.10.2018, 22:37:50] • [IP: 94.242.62.***]

Ciekawe co bedzie mowione za 5 lat jak zostana.

Gość • Środa [10.10.2018, 21:56:53] • [IP: 83.16.227.**]

Po prostu szkoda. Już nawet nie politycznie, ale trzeba się przyznać, że zawalili temat po całości

Gość • Środa [10.10.2018, 21:09:51] • [IP: 37.248.159.*]

Co do zadlużenia, Kopernika ok 5 mln bez dofinansowania. Lampy Led 3 mln. Tyle wyda ratusz. A splacili po karpiu 7 mln. To mamy się spodziewać nowego programu naprawczego w 2019? Na kogo będą zrzucać winę? Trzeba Motykę tam wpuścić i przeorać tych" ekonomistów" co nam makaron na uszy nawijają.

Oglądasz 1-25 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■