POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [16.09.2018, 22:41:40] • Kamień Pomorski

Może warto zagłosować na Jacka Homika

Może warto zagłosować na Jacka Homika

fot. kam

Kampania wyborcza do samorządów terytorialnych nie może wyjść z powijaków, powodem jest brak chętnych do prac w komisjach wyborczych. Doszło do sytuacji, że to Komisarz Wyborczy na wniosek wojewody, policji czy innych organów wyznacza osoby do Komisji Wyborczych – czyli mówiąc językiem zrozumiałym dla wszystkich: skład komisji pochodzić z tzw. łapanki.

Tymczasem mimo trudności, kalendarz wyborczy biegnie nieubłaganie. Warto więc już dziś zastanowić się, komu powierzyć władzę w naszej gminie. Jednym z kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza w kamieńskim Ratuszu jest Jacek Homik dyrektor kamieńskiego oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

W imieniu naszych Czytelników zapytaliśmy pana Jacka Homika, dlaczego w dniu wyborów powinniśmy akurat na niego oddać swój głos?

- Zauważam, iż powoli kończą się możliwości finansowe i inwestycyjne Gminy. Zjawisko prywatyzacji dóbr publicznych i marnowania ich potencjału sięgnęło szczytu, a to co można było sprzedać zostało sprzedane. Na obecnym etapie nieuniknione jest podniesienie przez gminę opłat i podatków, wobec których największą szansą byłaby współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycje, których przeprowadzenie jest wręcz w Gminie konieczne, mogłyby zostać zrealizowane za pomocą środków centralnych, zabezpieczonych na taką okoliczność w budżecie, co było jedną z istotniejszych kwestii omawianych na konwencie Prawa i Sprawiedliwości. Należy prosić wszystkich mieszkańców o pomoc w realizacji swoich planów, zaznaczając, iż Gmina jest naszym wspólnym dobrem i niezależnie od preferencji politycznych, warto dać szansę całkowicie nowym – dotąd nie kojarzonym z samorządem terytorialnym – kandydatom – mówi pan Jacek Homik kandydat na burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Pan Jacek Homik ukończył m.in. Akademię Menadżera Santander Consumer Bank. Pracował ponad 8 lat w Urzędzie Celnym w Szczecinie, a od 2004 roku w bankowości na stanowiskach dyrektorskich, menadżerskich. Organizacje: Narodowe Siły Rezerwowe oraz Apostolstwo Dobrej Śmierci. Hobby: literatura, sport, kino, wiara. Bezpartyjny – popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Może rzeczywiście warto powierzyć rządzenie naszym miastem, naszą gminą menadżerowi, który w swej pracy zawodowej się sprawdził. Tutaj, w lokalnym samorządzie, niekoniecznie musimy się kierować barwami partyjnymi.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:14:06] • [IP: 188.146.236.***]

Dla mnie nie ma żadnej odpowiedniej osoby na to stanowisko..kazdy inny ktory zajmie stołek nic nie zrobi konktetnegodla ludzi..

Gość • Wtorek [18.09.2018, 23:08:48] • [IP: 37.228.224.***]

Chomik pisze się przez " CH " :-)

chomik jerzyk • Wtorek [18.09.2018, 11:44:12] • [IP: 78.133.244.**]

oj te wybory i kampania

Gość • Wtorek [18.09.2018, 08:36:35] • [IP: 188.147.40.***]

Do komentującego z 22:25 Konkretne jest to że ma wsparcie rządzących którzy dzielą pieniądze. Ma również zaplecze specjalistów w ministerstwach z których skorzysta w przeciwieństwie do innych zapyzialych pseudorzadzicieli co się obrazili na rządzących i łażą po czarnych białych kolororowych protestach zamiast pracować za co biorą pieniądze od podatników. Wielka trocja z gminy więcej politykuje niż pracuje. Nawet urzędnicy maja dość.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 23:19:22] • [IP: 31.0.36.***]

Dotychczasowa wieruszka kierująca gmina, czyli koło wzajemnej adoracji. Zdecydowanie przekonuje mnie koło różańcowe. Jacuś, to dzieła. Powodzenia w wyborach. Cieszysz się niczego sobie poparciem. Nie zniechęcaj się krytyką.. Co do laboratu z 22:52, to mniemam, że ktoś od Stasia. Czy Staś kieruje gminą sam, czy ma doradców. Również obiecał ogrom spraw, projekt plaża itp. i co z tych planów pozostało. Nie zostało zająknięte cokolwiek, iż będzie marazm wskutek planu naprawczego. Wypada poprzeć inne spojrzenie na gminę, w przeciwieństwie do dotychczasowego administrowania. Owszem, p. Stanisław ruszył, jednak wypada to na falstart...rzutem na taśmę na sam koniec jego kadencji. Homik, dajesz radę. Masz poparcie, nie tylko moje.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 22:25:42] • [IP: 188.146.164.***]

Z tej wypowiedzi kandydata nic nie wynika, po prostu nie ma w niej żadnych konkretów. Gdybym zapytał kandydata jakie inwestycje zamierza realizować w Gminie to pewnie by odpowiedział że tunel w Świnoujściu. Żeby sprawnie zarządzać samorządem trzeba mieć bardzo konkretną wiedzę, która przeniesie się na konkretne rozwiązania a samo ich przygotowanie trwa niekiedy kilka lat. W tej gminie jest niska zdolność do generowania w budżecie nadwyżki operacyjnej w budżecie, i paplanie, że się pozyska nieograniczone środki zewnętrzne to bajki dla dzieci, chyba że rzeczywiście podniesie mocno podatki. Sensowne gospodarowanie wymaga wiedzy gdzie się zrobi chodnik, drogę wodociąg itp., czy są do tego warunki lokalizacyjne techniczne i wreszcie ludzie, którzy mają doświadczenie najlepiej w tym mieście i gminie. Podsumowując kandydat wypada słabiutko na tle konkurencji.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:55:36] • [IP: 188.147.2.**]

Warto zagłosować na kogoś nowego nie związanego z tym estabiszmentam zamieniającym się stołkami.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:54:05] • [IP: 77.252.61.***]

Bezpartyjny" ale głosujcie na PiS to nie będzie podwyżek" dziwnie to brzmi.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:31:06] • [IP: 31.0.32.***]

Ma Pan MÓJ GŁOS na 100%. Nowa twarz nowi ludzie. Pora na zmiany. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:29:59] • [IP: 31.2.47.**]

Patrze na to zdjęcie i dodaje otuchy😆

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:11:49] • [IP: 83.20.255.***]

Ludzie ale ten człowiek jest popierany przez PiS. Przez ludzi, którzy dali 500+ a teraz od tyłu zabierają im te 500+. Obecny rząd nie ma już pieniędzy aby rozdawać. Ludzie Polska to nie Szwecja, że jest nas stać rozdawać. Jestem pracodawcą i nie ma ludzi do pracy te 500+ zrobi z naszego kraju, kraj nierobów!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:58:25] • [IP: 185.231.15.**]

PiS da, da, da. Jasne ;)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:39:25] • [IP: 188.147.2.***]

Rozsądnie mówi i prawdę to jest istotne

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:35:53] • [IP: 94.254.132.**]

Zero programu, tylko jakieś obiecanki macanki, że PiS da ale jak, skąd drogi panie??

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:21:12] • [IP: 185.231.15.**]

Menadżer, który chce spłacać długi kładąc ogon i prosząc włodarzy o troszeczke pieniędzy, dziękuję bardzo.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:01:10] • [IP: 5.172.255.**]

Kolejny, , OBIECYWACZ''!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:13:23] • [IP: 188.146.33.**]

Pachnie mi tu sektą...

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:53:30] • [IP: 37.47.169.***]

Masz mój głos!! Konkretny facet!! Dobrze gada...

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:53:27] • [IP: 95.160.156.***]

cyt." największą szansą byłaby współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości", czyli propozycja korupcyjna dla mieszkańców naszego miasta. Poprzecie, to rząd PIS da ?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:22:19] • [IP: 83.8.27.***]

Nie dostanie mojego głosu PIS

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:36:14] • [IP: 37.248.210.***]

Powodzenia w banku i kosciele, z daleka od urzedow!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:11:35] • [IP: 95.40.91.**]

Czasem jedno takie fajne hasło, piękne zdjęcie z dużym pączkiem może odmienić nastrój osoby po drugiej stronie. Jasne, masz prawo do złego humoru i narzekania na cały świat, ale gdy rozpiera Cię energia i optymizm, podziel się nimi trochę na Facebooku.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:08:07] • [IP: 31.0.83.***]

A co to jest Apostolstwo Dobrej Smierci? Jakos to dziwnie brzmi.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:02:48] • [IP: 5.174.70.***]

Jacek, Jacenty – imię męskie greckiego pochodzenia. Według mitologii imię to nosił Hiacynt (Hyakintos), syn Amyklasa i Diomede. Zazdrosny Zefir skierował na niego dysk rzucony przez Apollina, którego Hiacynt był ulubieńcem. W miejscu zroszonym krwią zabitego Hiacynta wyrosły kwiaty, nazwane jego imieniem. Imię to nosili antyczni Grecy, a później chrześcijanie. Do Polski trafiło w formie „Jacenty”, zdrobniale „Jacek” Masz mój głos!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 16:53:11] • [IP: 95.40.214.***]

Drogi Jacku! Masz mój głos, a przy... MÓWIMY NIE!! STANOWCZE NIE!! Popieram tą kandydaturę! Pozdrawiam :)

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zapraszamy na konferencję prasową VIII Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA 2019, które odbędą się między 4 a 9 marca 2019 roku pod hasłem KULTURA I MEDIA. Spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie szczegółowy program festiwalu, odbędzie się w poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w sali konferencyjnej Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych przy ul. Staromłyńskiej 27. Zapraszam dziennikarzy i fotoreporterów ■ Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w Wolinie, w dniu 14 lutego 2019 r. od godz. 12:00 do ok 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców m. Unin i Darzowice. Po wznowieniu dostawy może nastąpić okresowo podwyższona mętność wody. Za powstałe utrudnienia przepraszam - informuje dyrektor Adam Celiński ■ Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek powołał Miejskiego Architekta w Międzyzdrojach. Jest nim doświadczony architekt z wizją i pasją swojego zawodu Robert Rachuta ■ Filip Szyszkowski wygrał wybory uzupełniające na radnego w Międzyzdrojach ■ W ramach wdrażania Programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia w powietrzu, zapraszamy mieszkańców Gminy Dziwnów na spotkanie, które odbędzie się 14 lutego o godzinie 16.00 w skali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Dziwnowie (ul. Szosowa 5). Spotkanie poprowadzi Przedstawiciel Regionalny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ■ Coraz więcej osób zatrutych tlenkiem węgla, w tym jeden przypadek w Kamieniu Pomorskim. 11 stycznia – Kamień Pomorski, ul. Dziwnowska – wezwanie do sparaliżowanej 31-letniej kobiety, która przebywała w mieszkaniu sama z 9-miesięcznym dzieckiem. Na miejscu stwierdzono wysokie stężenie tlenku węgla. Mama i dziecko zostali przewiezieni do szpitala - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ Olaf Lubaszenko: Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach będzie powracał do korzeni ■ Dużo nowości w kinie Eva. Aquaman, Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru, Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3 oraz Underdog w kinie Eva od 25 stycznia 2019r. ■ Zaginął Patryk Mirgos lat 24 Gmina Wolin. W/w w na początku sierpnia 2018 r., w godzinach popołudniowych, wyszedł z domu swojej babci w miejscowości Kołczewo i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. RYSOPIS Wzrost: 175 cm; Waga: 60 kg; Budowa ciała: szczupła; Włosy: blond, krótkie; Kolor oczu: niebieskie; Twarz: owalna; Uszy: lekko odstające; Nos: duży, lekko okrągły; Uzębienie: pełne. W chwili zaginięcia ubrany był: w spodenki o długości ¾ koloru zielono – niebieskiego, rozpinaną bluzę z kapturem koloru niebieskiego. Na stopach miał klapki koloru granatowego. Jeśli posiadają Państwo informacje na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■