POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [16.09.2018, 22:41:40] • Kamień Pomorski

Może warto zagłosować na Jacka Homika

Może warto zagłosować na Jacka Homika

fot. kam

Kampania wyborcza do samorządów terytorialnych nie może wyjść z powijaków, powodem jest brak chętnych do prac w komisjach wyborczych. Doszło do sytuacji, że to Komisarz Wyborczy na wniosek wojewody, policji czy innych organów wyznacza osoby do Komisji Wyborczych – czyli mówiąc językiem zrozumiałym dla wszystkich: skład komisji pochodzić z tzw. łapanki.

Tymczasem mimo trudności, kalendarz wyborczy biegnie nieubłaganie. Warto więc już dziś zastanowić się, komu powierzyć władzę w naszej gminie. Jednym z kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza w kamieńskim Ratuszu jest Jacek Homik dyrektor kamieńskiego oddziału Banku BGŻ BNP Paribas S.A.

W imieniu naszych Czytelników zapytaliśmy pana Jacka Homika, dlaczego w dniu wyborów powinniśmy akurat na niego oddać swój głos?

- Zauważam, iż powoli kończą się możliwości finansowe i inwestycyjne Gminy. Zjawisko prywatyzacji dóbr publicznych i marnowania ich potencjału sięgnęło szczytu, a to co można było sprzedać zostało sprzedane. Na obecnym etapie nieuniknione jest podniesienie przez gminę opłat i podatków, wobec których największą szansą byłaby współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości. Inwestycje, których przeprowadzenie jest wręcz w Gminie konieczne, mogłyby zostać zrealizowane za pomocą środków centralnych, zabezpieczonych na taką okoliczność w budżecie, co było jedną z istotniejszych kwestii omawianych na konwencie Prawa i Sprawiedliwości. Należy prosić wszystkich mieszkańców o pomoc w realizacji swoich planów, zaznaczając, iż Gmina jest naszym wspólnym dobrem i niezależnie od preferencji politycznych, warto dać szansę całkowicie nowym – dotąd nie kojarzonym z samorządem terytorialnym – kandydatom – mówi pan Jacek Homik kandydat na burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Pan Jacek Homik ukończył m.in. Akademię Menadżera Santander Consumer Bank. Pracował ponad 8 lat w Urzędzie Celnym w Szczecinie, a od 2004 roku w bankowości na stanowiskach dyrektorskich, menadżerskich. Organizacje: Narodowe Siły Rezerwowe oraz Apostolstwo Dobrej Śmierci. Hobby: literatura, sport, kino, wiara. Bezpartyjny – popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

Może rzeczywiście warto powierzyć rządzenie naszym miastem, naszą gminą menadżerowi, który w swej pracy zawodowej się sprawdził. Tutaj, w lokalnym samorządzie, niekoniecznie musimy się kierować barwami partyjnymi.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 82

Gość • Czwartek [20.09.2018, 00:14:06] • [IP: 188.146.236.***]

Dla mnie nie ma żadnej odpowiedniej osoby na to stanowisko..kazdy inny ktory zajmie stołek nic nie zrobi konktetnegodla ludzi..

Gość • Wtorek [18.09.2018, 23:08:48] • [IP: 37.228.224.***]

Chomik pisze się przez " CH " :-)

chomik jerzyk • Wtorek [18.09.2018, 11:44:12] • [IP: 78.133.244.**]

oj te wybory i kampania

Gość • Wtorek [18.09.2018, 08:36:35] • [IP: 188.147.40.***]

Do komentującego z 22:25 Konkretne jest to że ma wsparcie rządzących którzy dzielą pieniądze. Ma również zaplecze specjalistów w ministerstwach z których skorzysta w przeciwieństwie do innych zapyzialych pseudorzadzicieli co się obrazili na rządzących i łażą po czarnych białych kolororowych protestach zamiast pracować za co biorą pieniądze od podatników. Wielka trocja z gminy więcej politykuje niż pracuje. Nawet urzędnicy maja dość.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 23:19:22] • [IP: 31.0.36.***]

Dotychczasowa wieruszka kierująca gmina, czyli koło wzajemnej adoracji. Zdecydowanie przekonuje mnie koło różańcowe. Jacuś, to dzieła. Powodzenia w wyborach. Cieszysz się niczego sobie poparciem. Nie zniechęcaj się krytyką.. Co do laboratu z 22:52, to mniemam, że ktoś od Stasia. Czy Staś kieruje gminą sam, czy ma doradców. Również obiecał ogrom spraw, projekt plaża itp. i co z tych planów pozostało. Nie zostało zająknięte cokolwiek, iż będzie marazm wskutek planu naprawczego. Wypada poprzeć inne spojrzenie na gminę, w przeciwieństwie do dotychczasowego administrowania. Owszem, p. Stanisław ruszył, jednak wypada to na falstart...rzutem na taśmę na sam koniec jego kadencji. Homik, dajesz radę. Masz poparcie, nie tylko moje.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 22:25:42] • [IP: 188.146.164.***]

Z tej wypowiedzi kandydata nic nie wynika, po prostu nie ma w niej żadnych konkretów. Gdybym zapytał kandydata jakie inwestycje zamierza realizować w Gminie to pewnie by odpowiedział że tunel w Świnoujściu. Żeby sprawnie zarządzać samorządem trzeba mieć bardzo konkretną wiedzę, która przeniesie się na konkretne rozwiązania a samo ich przygotowanie trwa niekiedy kilka lat. W tej gminie jest niska zdolność do generowania w budżecie nadwyżki operacyjnej w budżecie, i paplanie, że się pozyska nieograniczone środki zewnętrzne to bajki dla dzieci, chyba że rzeczywiście podniesie mocno podatki. Sensowne gospodarowanie wymaga wiedzy gdzie się zrobi chodnik, drogę wodociąg itp., czy są do tego warunki lokalizacyjne techniczne i wreszcie ludzie, którzy mają doświadczenie najlepiej w tym mieście i gminie. Podsumowując kandydat wypada słabiutko na tle konkurencji.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:55:36] • [IP: 188.147.2.**]

Warto zagłosować na kogoś nowego nie związanego z tym estabiszmentam zamieniającym się stołkami.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:54:05] • [IP: 77.252.61.***]

Bezpartyjny" ale głosujcie na PiS to nie będzie podwyżek" dziwnie to brzmi.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:31:06] • [IP: 31.0.32.***]

Ma Pan MÓJ GŁOS na 100%. Nowa twarz nowi ludzie. Pora na zmiany. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:29:59] • [IP: 31.2.47.**]

Patrze na to zdjęcie i dodaje otuchy😆

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 21:11:49] • [IP: 83.20.255.***]

Ludzie ale ten człowiek jest popierany przez PiS. Przez ludzi, którzy dali 500+ a teraz od tyłu zabierają im te 500+. Obecny rząd nie ma już pieniędzy aby rozdawać. Ludzie Polska to nie Szwecja, że jest nas stać rozdawać. Jestem pracodawcą i nie ma ludzi do pracy te 500+ zrobi z naszego kraju, kraj nierobów!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:58:25] • [IP: 185.231.15.**]

PiS da, da, da. Jasne ;)

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:39:25] • [IP: 188.147.2.***]

Rozsądnie mówi i prawdę to jest istotne

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:35:53] • [IP: 94.254.132.**]

Zero programu, tylko jakieś obiecanki macanki, że PiS da ale jak, skąd drogi panie??

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:21:12] • [IP: 185.231.15.**]

Menadżer, który chce spłacać długi kładąc ogon i prosząc włodarzy o troszeczke pieniędzy, dziękuję bardzo.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 20:01:10] • [IP: 5.172.255.**]

Kolejny, , OBIECYWACZ''!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 19:13:23] • [IP: 188.146.33.**]

Pachnie mi tu sektą...

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:53:30] • [IP: 37.47.169.***]

Masz mój głos!! Konkretny facet!! Dobrze gada...

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:53:27] • [IP: 95.160.156.***]

cyt." największą szansą byłaby współpraca z rządem Prawa i Sprawiedliwości", czyli propozycja korupcyjna dla mieszkańców naszego miasta. Poprzecie, to rząd PIS da ?

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 18:22:19] • [IP: 83.8.27.***]

Nie dostanie mojego głosu PIS

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:36:14] • [IP: 37.248.210.***]

Powodzenia w banku i kosciele, z daleka od urzedow!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:11:35] • [IP: 95.40.91.**]

Czasem jedno takie fajne hasło, piękne zdjęcie z dużym pączkiem może odmienić nastrój osoby po drugiej stronie. Jasne, masz prawo do złego humoru i narzekania na cały świat, ale gdy rozpiera Cię energia i optymizm, podziel się nimi trochę na Facebooku.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:08:07] • [IP: 31.0.83.***]

A co to jest Apostolstwo Dobrej Smierci? Jakos to dziwnie brzmi.

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 17:02:48] • [IP: 5.174.70.***]

Jacek, Jacenty – imię męskie greckiego pochodzenia. Według mitologii imię to nosił Hiacynt (Hyakintos), syn Amyklasa i Diomede. Zazdrosny Zefir skierował na niego dysk rzucony przez Apollina, którego Hiacynt był ulubieńcem. W miejscu zroszonym krwią zabitego Hiacynta wyrosły kwiaty, nazwane jego imieniem. Imię to nosili antyczni Grecy, a później chrześcijanie. Do Polski trafiło w formie „Jacenty”, zdrobniale „Jacek” Masz mój głos!!

Gość • Poniedziałek [17.09.2018, 16:53:11] • [IP: 95.40.214.***]

Drogi Jacku! Masz mój głos, a przy... MÓWIMY NIE!! STANOWCZE NIE!! Popieram tą kandydaturę! Pozdrawiam :)

Oglądasz 1-25 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h.■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■