POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [06.09.2018, 12:30:46] • zachodniopomorskie

Policjanci odzyskali ukradzione koparko-ładowarki o wartości 150 tyś. euro

Policjanci odzyskali ukradzione koparko-ładowarki o wartości 150 tyś. euro

fot. Policja

Odzyskanie ukradzionych koparko-ładowarek o wartości 150 tyś. euro ustalenie, a także zatrzymanie dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież, to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów z Choszczna.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie otrzymali informację z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku dotyczącą prawdopodobnego poruszania się ukradzionych koparek na terenie powiatu choszczeńskiego. W wyniku prowadzonych działań policjanci odnaleźli w Święciechowie koparko-ładowarki JCB o łącznej wartości około 150 tyś. euro. W sprawie zatrzymano też dwóch mężczyzn podejrzewanych o ich kradzież.

28 i 45-latek trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań.

Po sprawdzeniu numerów VIN w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że pojazdy został ukradzione na terenie Niemiec. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają dalej szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutu kradzieży. Prokurator wystąpił także do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego sąd przychylił się w całości.

Jakub Pialik / KPP Choszczno


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■