POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [12.08.2018, 20:29:18] • Kamień Pomorski

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Rozpoczęła się rewitalizacja parku w Kamieniu Pomorskim, o czym informuje tablica ustawiona przed parkiem. W planach jest usunięcie chorych drzew i zagrażających osób przebywających na terenie parku. W tej sprawie mieszkańcy zebrali 404 podpisy i przekazali burmistrzowi Stanisławowi Kuryłło. "Prosimy Pana Burmistrza o wskazanie tych osób i uzasadnienie w czym i komu zagrażają" - Wioletta Zawakiewicz walczy o drzewa rosnące w kamieńskim parku.

Drodzy Mieszkańcy
Rozpoczęła się rewitalizacja parku w Kamieniu Pomorskim, o czym informuje nas tablica ustawiona przed parkiem. Pan Burmistrz poinformował też mieszkańców o tym fakcie, poprzez ulotki, z których można się dowiedzieć co jest planowane w zakresie rewitalizacji.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Tak więc, między innymi w planach jest usunięcie chorych drzew i zagrażających osób przebywających na terenie parku. Prosimy Pana Burmistrza o wskazanie tych osób i uzasadnienie w czym i komu zagrażają.

Wybrałam się dzisiaj do parku aby sprawdzić co tam się dzieje. Oprócz dwóch wykopów i kilku ponumerowanych drzew nie dzieje się nic, ale pewnie dlatego że dzisiaj sobota. Rewitalizacja rozpoczęta, a Pan Burmistrz wykazał się brakiem szacunku do mieszkańców, nie dając przed jej rozpoczęciem odpowiedzi na petycję, czy drzewa będą wycięte, czy może część zostanie zachowana. Dalej nic nie wiadomo, tak jak z resztą od samego początku.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

W tabelce urzędu miasta poz. 163 dąb bezszypułkowy oznaczony do wycinki jako numer 62. Pozycja 139 robinia oznaczona do wycinki jako nr 67. Powstaje pytanie czy w tym przypadku liczby 62 i 67 to drzewa do wycinki w/g kolejności? Bo cyfry przekraczają liczbę 49 planowanych drzew do wycinki. Martwi mnie też to, że w przypadku pozycji 139 nie jest podana przyczyna wycinki. Takich drzew jest więcej.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Wobec tych nieścisłości powstaje pytanie, ile tak naprawdę drzew zostanie wyciętych?

Tylko dzisiaj zaczepiło mnie w parku i na ulicy kilka osób które, pytały mnie czy udało się uratować te drzewa. Niestety nie umiałam odpowiedzieć na to pytanie. Pan Burmistrz milczy. A my mieszkańcy mamy prawo do tej wiedzy! Szacunek nam się należy, zwłaszcza tym, którzy głosowali na Pana Kuryłło.

Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal

fot. Czytelnik

Podsumowując rozmowy z większością ludzi, stwierdzam iż drzewom w parku potrzebna jest przycinka i stała pielęgnacja. Mówiąc krótko" potrzebny jest im fryzjer, a nie drwal".

Pan Burmistrz swoją decyzją o wycince wyzwolił w ludziach wiele negatywnych emocji. Gdyby były przeprowadzone wcześniej konsultacje społeczne, pewnie by do tego nie doszło , a teraz pozostaje nam tylko czekać co dalej....

Na zakończenie załączam jeszcze zdjęcie jak dziś wygląda nowo nasadzone drzewo w parku.

Wioletta Zawakiewicz


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Poniedziałek [20.08.2018, 19:15:54] • [IP: 188.146.202.***]

Trzeba zgłosić do ochrony środowiska - zrobili zdjęcie komuś kto chce wyrwać w parku dorodne drzewo i to z korzeniami!

Gość • Wtorek [14.08.2018, 13:35:55] • [IP: 213.238.87.**]

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:13:16] • [IP: 37.47.160.**] chłopie z tego co piszesz Twoja matka mieszka bezumownie w mieszkaniu Wujka, który nie żyje od 3 lat. W mieszkaniu, które jak sam piszesz trudno nazwać mieszkaniem i nie ma w nim łazienki. To ja zapytam się Ciebie jako syna. Co zrobiłeś dla swojej matki, żeby miała gdzie mieszkać i dlaczego przez 3 lata nie załatwiłeś w tej sprawie papierów?

Gość • Wtorek [14.08.2018, 10:24:21] • [IP: 188.146.43.***]

sezon lęgowy ptaków a oni chcą drzewa wycinać - teraz?

Filutek • Wtorek [14.08.2018, 08:29:56] • [IP: 37.248.154.**]

Takiego drzewka możesz się jeszcze doczekać za swojego żywota marudna kobieto, tylko musisz je posadzić.

Gość • Wtorek [14.08.2018, 08:25:56] • [IP: 37.248.160.***]

Brawo P.Wioletto. To Prawda w parku i koło starej milicji jest kilka uschnietych drzewek- kikutow. Nikt nikomu nie broni robić porządków ale po co wycinka. Można zrobić przycinkę. Tak niektóre drzewa potrzebują fryzjera ale nie drwala...

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 20:13:16] • [IP: 37.47.160.**]

No o drzewa się martwią a moja mam ma meldunek opłacone mieszkanie o ile można nazwać to mieszkaniem bez łazienki i dostała nie zwloczne opuszczenie lokalu bo tbs !! chce to sprzedać a wzamian to ma iść na ulice bo zamiennego nie dostanie bo najemca Wujek który zmarł a ja 3 lata temu zostałem usunięty przez małzerowom samo nazwisko ciężko napisać gestapowskie !! Wyrwała mi drzwi i wywaliła ścianę w domu tak się nie robi panie Burmistrzu !! Każda okazja jest dobra żeby napisać jak się taraktuje ludzi przykre.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 17:32:53] • [IP: 83.23.168.***]

MASAKRA

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 17:29:01] • [IP: 37.47.136.***]

Widać że kobieta się stara brawo dla pani za odwagę i pozytywne nastawienie musimy brać z pani przykład takiej dobroci a przede wszystkim burmistrz kamienia gdyż musi pan zobaczyć świat przez różowe okulary i będąc optymistą a nie pesymista pozdrawiam luskowo

wioletta z • Poniedziałek [13.08.2018, 16:33:29] • [IP: 31.0.32.***]

Osobie ktora zadaje mi pytanie czy mam zamiar startowac na radna czy na burmistrza, odpowiadam - na prezydenta. Czy odpowiedz jest zadawalajaca? A jesli chodzi o fotografie uschnietego drzewka, jest zrobione w sobote w parku niedalaeko kosciolka i zapewniam ze nie jest zadnym klamstwem. Prosze sprawdzic.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 16:14:31] • [IP: 5.174.140.***]

hahaha

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 15:51:28] • [IP: 37.47.158.***]

Stare drzewa dawaly sobie jakos w miare rade z poborem wody poprzez glebokie ukorzenienie, park jest na wzgorzu, prxyszlo komus do glowy, ze przez nastepne kilka lat mlode drzewa trzeba bedzie podleawac bo woda jest zbyt gleboko by wolno rosnace w ziemi korzenie nasadzonych teraz drzewek mogly sie do niej 'szybciutko'przebic?

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:24:41] • [IP: 188.146.33.**]

Stare dorodne drzewa należy pielęgnować. W wielu przypadkach potrzebne jest mocne cięcie, wtedy drzewa regenerują się i dostają nowe życie. Stary drzewostan ma w sobie inne życie biologiczne od nowych nasadzeń. Nie można tego niszczyć. Kamień Pomorski otoczony jest wodami i polami. Brak jest lasów. Ten teren i cmentarz to jedyne miejsca z większym drzewostanem. Wycinka drzew w parku to amatorszczyzna.. To pod każdym względem błąd i niewiedza, bądź ignorowanie dobrych rad. Jest sierpień, a w sierpniu można przycinać niemal wszystkie drzewa. Można spróbować cięć pielęgnacyjnych, a w drastycznych miejscach cięć głębokich, radykalnych. Ten etap rewitalizacji parku powinien potrwać minimum 5 lat. Jeżeli tak nie jest, to za to zabierają się amatorzy panie burmistrzu!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 14:03:15] • [IP: 37.47.163.**]

jak nigdy nie popieram dzialan Pana burmisrza tak teraz przyznaje mu rację. nalezy popatrzec te drzewa trzeba usunac. odnosnie nowo nasadzonego drzewa to chyba kpina bo jeszcze nie byly nasadzenia tak wiec klamstwo. a tak a propo czy pani ma zamiar stratowac na radna czy moze na burmisrza cale zycie cisza i teraz taka obrona drzewek

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 13:07:17] • [IP: 178.62.203.***]

Usłużne trolle już zaczęły ujadać. Czy wam płacą za każdy wpis? Jaka jest stawka, starcza na piwo? Kto napisał, że zaczęli COŚ robić bo przez 3 lata donoszenie do CBA, CBŚ i prokuratury skutecznie odwracało uwagę od normalnej pracy. Jeżeli ktoś myśli, że to już będzie normą a nie przedwyborczym wybrykiem to radzę się ocknąć

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 12:41:52] • [IP: 185.211.246.**]

Usłużne trolle już zaczęły ujadać. Czy wam płacą za każdy wpis? Jaka jest stawka, starcza na piwo? Kto napisał, że zaczęli COŚ robić bo przez 3 lata donoszenie do CBA, CBŚ i prokuratury skutecznie odwracało uwagę od normalnej pracy. Jeżeli ktoś myśli, że to już będzie normą a nie przedwyborczym wybrykiem to radzę się ocknąć

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:15:53] • [IP: 213.238.87.**]

zagrażające osoby też będą usuwać?:) siekierą czy piłą motorową? Matko Kuryłło nawet porządnej ulotki nie potrafi zrobić :) Ciekawe ile to kosztowało i na czyj koszt?

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 11:10:01] • [IP: 83.23.187.***]

Mój ci on, mój ci nie oddam.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 10:09:53] • [IP: 31.0.69.***]

Tyle dały te protesty i narzekania, blondyna ze swierzna postanowiła wyciąć i basta a te protesty mieszkańców tylko ja rozsierdzily, tylko zmiana władzy może odsunąć blondyne od pustych decyzji w naszym mieście protesty niestety nie pomogą

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:43:42] • [IP: 188.146.111.***]

Tylko nie DRWALA!!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 09:08:00] • [IP: 37.248.214.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 08:32:50] • [IP: 95.48.97.***]

Trzeba wyciąć koniecznie te stare drzewa. Tych drzew w parku jest dużo więcej niż jest przeznaczonych do wycinki.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 07:53:22] • [IP: 95.160.156.**]

Niech PGK zrobi porządek z drzewami na cmentarzu w kwaterze A. Brud i brak światła dla roślin na grobach od gęstwiny drzew oraz groźba zniszczenia nagrobków od spadających gałęzi.

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 06:37:03] • [IP: 31.0.68.***]

CBA i prokuratura, kto pozwolił na pracę w strefie A uzdrowiskowej??!!

Gość • Poniedziałek [13.08.2018, 00:33:07] • [IP: 83.11.144.**]

Na tym zdjęciu brakuje jeszcze łańcuchów. Dramatyczna mina i poza już jest.

Gość • Niedziela [12.08.2018, 23:18:25] • [IP: 188.125.57.***]

I tak się cieszcie ze nie ma u was takich betonplacow jak w swinoujsciu

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■