POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [12.07.2018, 22:29:31] • Kamień Pomorski

Park Miejski w Kamieniu Pomorskim będzie jak nowy. Umowa wsparcia podpisana

Park Miejski w Kamieniu Pomorskim będzie jak nowy. Umowa wsparcia podpisana

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Park Miejski im. Papieża Jana Pawła II w Kamieniu Pomorski przejdzie kompleksową przebudowę. Dzięki modernizacji będzie to miejsce bardziej przyjazne dla mieszkańców i kuracjuszy. Do rewitalizacji dołoży Regionalny Program Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego. Umowę dofinansowania inwestycji podpisali w Szczecinie w czwartek, 12 lipca 2018 roku, marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Jarosław Rzepa i burmistrz Stanisław Kuryłło. Towarzyszył im radny województwa Artur Łącki.

Park zarówno zostanie zrewitalizowany, jak i przystosowany celów rekreacyjnych oraz uzdrowiskowych. Wymienione zostaną głównie chodniki, uporządkowana i zagospodarowana zostanie zieleń, a także powstaną nowe alejki z wykorzystaniem nawierzchni przepuszczalnych. To jeden z dwóch elementów projektu, bowiem Gmina kamień Pomorski utworzy także centrum ochrony różnorodności biologicznej w obrębie istniejącej już i będącej w realizacji ścieżki dendrologicznej we Wrzosowie. Kamieński obiekt oraz unikalna ścieżka ekologiczna w miejscowości Wrzosowo nazywana „Aleją Kalinową”, będą stanowiły szlak przyrodniczo–dydaktyczny.

- Ta rewitalizacja zdecydowanie związana jest z walorami uzdrowiskowymi i przyrodniczymi miasta.. Na początku lutego 2018 roku jako Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyznaliśmy dla tego typu inwestycji wsparcie na poziomie 12 mln zł. Otrzymały je trzy podmiotów, których zadania przeszły pozytywną ocenę formalną i merytoryczną oraz zdobyły największą liczbę punktów kwalifikującą przedsięwzięcia do dofinansowania. Jednak, ze względu na spore zainteresowanie konkursem, różnorodność projektów oraz fakt, że liście projektów znajdują się także inne podmioty, które otrzymały pozytywna ocenę, lecz wyczerpała się alokacja funduszy, Urząd Marszałkowski zdecydował o jej zwiększeniu o kwotę prawie kolejnych 12 mln zł. Oznaczało to poszerzenie listy beneficjentów o dodatkowe projekty, m.in. z Kamienia Pomorskiego - zaznaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Park Miejski w Kamieniu Pomorskim będzie jak nowy. Umowa wsparcia podpisana

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Z nowej infrastruktury mieszkańcy, turyści czy kuracjusze będą mogli skorzystać jesienią bieżącego roku. Koszt inwestycji to prawie 2,5 mln zł. Unijne wsparcie Marszałka Województwa wyniesie ponad 1,8 mln zł.

- Inwestycja pozwoli na przywrócenie Parkowi dawnej świetności. A to przecież miejsce wyjątkowe, o malowniczym krajobrazie, położone w najwyższym punkcie miasta, z piękną historią i zabytkami.. Rewitalizacja wzbogaci również ofertę uzdrowiskową i turystyczną Kamienia Pomorskiego - podkreślił burmistrz Stanisław Kuryłło.

Projekt będzie realizowany w ramach 4 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Naturalne otoczenie człowieka”, działanie 4.3 „Ochrona różnorodności biologicznej”.

Łukasz Jucha
Główny Specjalista
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Piątek [13.07.2018, 21:56:47] • [IP: 31.0.37.**]

Panie Kuryłlo niebma pan zadnego prawa niszczyc parku vez konsultacji spolecznych. !!

Jolka • Piątek [13.07.2018, 17:50:08] • [IP: 5.172.236.***]

Miała być tężnia, więc wytężam wzrok czytając tekst i nic nie widzę.Zaczną babrać to zniszczą przebiśniegi, które pięknie kwitną wczesną wiosną.Tak zniszczono kwiaty które pięknie kwitły na niebiesko na placu wolności.Nie zniszczyła ich komuna przez dziesięciolecia, a demokratyczni psełdo fachowcy od zieleni załatwili to w parę lat.

Gość • Piątek [13.07.2018, 15:27:20] • [IP: 188.146.168.***]

Fotki są najważniejsze. Celebryci ile tak zrobiliście w tym temacie a ile anonimowi urzędnicy ?

Gość • Piątek [13.07.2018, 13:45:45] • [IP: 79.187.87.***]

przywrócenie dawnej świetności... Aż podpisujący umowę się uśmiali. I jeszcze alejki z nawierzchni przepuszczalnych (cokolwiek to oznacza)

Gość • Piątek [13.07.2018, 13:41:24] • [IP: 212.211.175.***]

... inwestycja pozwoli na przywrocenie parkowi dawnej swietnosci... to mi dopiero zart!! a kto bedzie w nim przebywal skoro wszyscy opuszczaja to miasto i malo kto przyjezdza (jezeli juz to do biedronki i netto na zakupy)... zastanowilbym sie raczej co zrobic zeby miastu przywrocic dawna swietnosci i dopiero wtedy myslec o detalach. Zastanowilbym sie jak sciagnac duze firmy do miasta i utworzyc nowe miejsca pracy, jak sciagnac wczasowiczow zeby spedzali swoj czas w miescie i jak zachecic mlodych zeby w nim zostawali... po latach obserwacji nie widze nic co robione jest dla mieszkancow!! przez cztery lata powstalo tylko sztuczne lodowisko za srodki na walke z alkoholizmem!! pan burmistrz dziala moim zdaniem po omacku jakby nie wiedzial co sie wokol dzieje i jak na prawde powinno funkcjonowac miasto... nie pierwszy jednak on i nie ostatni. Obietnice sa zawsze te same i nic z tego nie wynika.

Gość • Piątek [13.07.2018, 13:40:34] • [IP: 31.0.37.**]

Jak to własciwie jest? Skoro burmistrza wybieraja ludzie, to chybavpowinien on liczyc sie z ich głosem

Gość • Piątek [13.07.2018, 13:15:58] • [IP: 31.0.37.**]

To jest masakra. Nie moge sie z tym pogodzic. Przeciez my moeszkancy mamy prawo glosu w tej sprawie. Zrobmy cos. Nie mozna do yego dopóscic!!

Gość • Piątek [13.07.2018, 12:43:12] • [IP: 37.248.211.***]

Pana Burmistrza nie było ponieważ nie był to czas przedwyborczy. Proszę zapytać mieszkańców czy chcą wycinki drzew. Uważam że Pana Burmistrza jest za dużo. JAK mieszkańcy będą chcieli Pana wybrać to wybiorą -bez auto reklamy.

Gość • Piątek [13.07.2018, 12:20:25] • [IP: 83.11.79.***]

Świetnie, nie mieszkam w Kamieniu, ale byłam tam w sanatorium i dość często z innych powodów i brakowało mi tego ładu miasta zabytków i wypoczynku. Kamień pięknieje. Gratulacje

Gość • Piątek [13.07.2018, 08:41:33] • [IP: 77.150.90.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [13.07.2018, 07:29:09] • [IP: 94.254.128.***]

Smutne, ratusz jest gluchy? Chce nowych sciezektechnologii ale zebynie wycinac tak wiele drzew: (smutne. malo jest zieleni w tym miescie i sie jeszcze ja wycina. Chca uszczesliwic na sile. Z reszta co oni chca rozkopacpol kamienia?! Cztery lata na to byly nie ma wytlumaczenia ze to niby trwa tyle lat, ze papierologia. NieprawdaA!!

Gość • Piątek [13.07.2018, 01:06:53] • [IP: 83.11.87.***]

chronimy różnorodność biologiczną wycinając 50 drzew. to dopiero parodia.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 23:48:50] • [IP: 90.220.36.***]

Czy to bedzie realizowane w pierwotnej czy okrojonej formie?Beda fontanny, teznie i kladka nad ul Solskiego?

Mieszkaniec 29 • Czwartek [12.07.2018, 23:46:32] • [IP: 31.0.71.***]

Pamiętam rok temu we wrześniu jaka była rzeź zdrowych drzew ponieważ jak to uzasadnil wycinajacy je Pan że nie są estetyczne. Bo sa wysokie i mają mało zielenii. Widać to samo będzie i w tym roku. Park Jana Pawła II a w 2017 roku w rocznicę śmierci nikogo z urzędników nie było. A przypominam że jest on honorowym obywatelem Kamienia Pomorskiego. Był tylko Pan pracownik który pilnował zapalonych przez mieszkańców zniczy i układach pod ratuszem kwiatów. Powtarzam z urzędników nikogo nie było. Ale modernizacja za plecami mieszkańców zawsze w modzie. I dopinanie najmniejszych obietnic pod koniec kadencji oraz ogłaszanie kolejnych planów to dobry chwyt na kolejną kadencję. Szkoda że przez tyle czasu główne obietnice były zamiatane pod przysłowiowy dywan. Panie Burmistrzu myślę że to pora się poddać. My mieszkańcy będziemy pamiętać że przez większość kadencji Pan o nas nie pamiętał. I nie interesował się Pan naszymi potrzebami. Park wiąże się z naturą a w niej żyją zwierzęta na które nie ma Pan pieniążków.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 22:57:55] • [IP: 83.8.21.**]

Trzeba przeciwdziałać tej rzezi drzew w parku!! Dlaczego to wszystko odbyło się za plecami mieszkańców bez konsultacji społecznych??

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W rejonach północnych od rana będzie rozwijać się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-90 km/h, lokalnie 95 km/h.■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■