POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [12.07.2018, 18:06:52] • Kamień Pomorski

Regionalny Program Operacyjny wspiera remonty zabytków sakralnych

Regionalny Program Operacyjny wspiera remonty zabytków sakralnych

fot. kam

Z funduszy budżetu województwa można było ubiegać się maksymalnie o 40 tysięcy złotych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach. Po środki mogły ubiegać się gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

Wicemarszałek Jarosław Rzepa podpisał umowy m.in. w: Kamieniu Pomorskim, Trzebiatowie, Chociwlu, Maszewie i Nowogardzie.

Regionalny Program Operacyjny wspiera remonty zabytków sakralnych

fot. kam

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Ottona w Kamieniu Pomorskim otrzyma 40 tysięcy złotych na remont dachu oraz nawy głównej katedralnego pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela.

Regionalny Program Operacyjny wspiera remonty zabytków sakralnych

fot. kam

- To szczególny i wyjątkowy rok dla zachodniopomorskich zabytków. Całe wsparcie pozwoli wypięknieć wielu zachodniopomorskim perełkom architektonicznym. Zdajemy sobie sprawę ze skali potrzeb, dlatego renowację historycznych obiektów w regionie prowadzimy regularnie od wielu lat – powiedział Jarosław Rzepa wicemarszałek województwa.

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

fororak 🐲 • Sobota [14.07.2018, 16:58:59] • [IP: 77.111.245.**]

I znowu szprycują watykańskich pasożytów, aby tylko przypodobać się klerowi...Watykan jest bardzo bogaty, a jego wyznawcy mogą sami składkami swej pracy restaurować i odnawiać zabytki watykańskiego okupanta...amen

Gość • Piątek [13.07.2018, 16:04:55] • [IP: 109.23.98.**]

I znów wyciągają łapy po kasę ciągle im mało i mało

Gość • Piątek [13.07.2018, 09:23:31] • [IP: 83.11.79.***]

Widać i czuć wybory, co chwilę fota jak wicemarszałek rozdaje kasę i to w całym województwie. Czyżby wcześniej tego nie robiono?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 21:39:19] • [IP: 188.146.128.***]

350 tys z ministerstwa bez rozgłosu to jest klasa a ten tam to tylko foty

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■