POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [13.07.2018, 21:26:30] • Gmina Kamień Pomorski

Gmina zapomniała o mieszkańcach Rzewnowa?

Gmina zapomniała o mieszkańcach Rzewnowa?

fot. Czytelnik

Do redakcji ikamien.pl zwrócił się mieszkaniec miejscowości Rzewnowo, który chciałby zaapelować do władz gminy. Jego zdaniem nikt nie dba o drogę czy przystanek, a przecież są to wizytówki miejscowości.

"Jestem wieloletnim mieszkańcem gminy Kamień Pomorski w miejscowości Rzewnowo.

Gmina zapomniała o mieszkańcach Rzewnowa?

fot. Czytelnik

Dziwi mnie fakt, że gmina czy drogowcy nie dbają o wizerunek gminy. Codziennie idąc na przystanek PKS, aby dojechać do pracy, nie mogę przejść spokojnie, gdyż przy chodniku rosną chaszcze, których drogowcy nie skosili. Nie jest to ładny widok.A przecież teraz lato i turyści często zjeżdżają z drogi i podziwiają piękne okazy pokrzyw,chwastów. Tyle lat mieszkam tutaj ale w tym roku to naprawdę czuję się jakby Rzewnowo zostało zapomniane." - pisze Czytelnik.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Niedziela [15.07.2018, 18:00:29] • [IP: 95.41.49.***]

Zwłaszcza jak się przejeżdża przez wieś to ich widać.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 14:19:21] • [IP: 213.238.94.***]

A kto jest w tej elicie, bo dla mnie to ci co nic nie robią tylko krytykują, a ich łatwo rozpoznać.

Gość • Niedziela [15.07.2018, 08:21:19] • [IP: 80.52.170.*]

Czasy minęły. Kiedyś to by się krówkę popasło na miedzy, królikom nakosiło a teraz. .. dobrobyt i wymogi.

Gość • Sobota [14.07.2018, 22:58:18] • [IP: 31.0.39.***]

Rzewnowska elita rządzi 😂😆

Gość • Sobota [14.07.2018, 20:31:39] • [IP: 83.8.22.***]

Widac ze pisza ci co nic dla wioski nie robią. Siedzą z tylkami w domu i głupoty wypisują. A kto robi caly czasi cos dla Rzewnowa ciagle ci sami. A resztakto siedzi z tylkami w domu i glupotami się zajmuję. 500 plus robi swojeco.

fororak 🐲 • Sobota [14.07.2018, 16:49:21] • [IP: 77.111.245.**]

A wieśniaki nie mogą wykosić w czynie społecznym, co kos nie mają? Muszą tarmosić za kieszeń burmistrza-przecież wy tam mieszkacie, i jak wam nie wstyd żyć w takich zaroślach...Wam to by odpowiadało aby burmistrz kosił kosą a wy bilibyście brawo-to jest wasze niedoczekanie...W końcu weźcie się za robotę bo was wilki zeżra w tych trawach...amen

Gość • Sobota [14.07.2018, 13:48:40] • [IP: 46.77.166.**]

Radny dorabia za granicą dlatego nie widzi bo to nie ma.

Gość • Sobota [14.07.2018, 12:21:35] • [IP: 157.25.246.***]

To prawda co napisał 14.07.2018, 10:27:42] • [IP: 83.23.255.*. Burmistrzu dzięki takim tematom jak ten na ikamien utwierdzasz mnie żeby głosować na Ciebie. Masz mój głos i mojej rodziny.

Gość • Sobota [14.07.2018, 10:27:42] • [IP: 83.23.255.***]

To jest straszne jaką nagonkę robicie na burmistrza i z pierdół macie temat na zaatakowanie go. Nie można uderzyć w park w drogi w inwestycje to uderzacie w niepokoszone drogi i grunty gminne po przedszkolu. Przecież oba artykuły można normalnie napisać, a nie od razu robić z tego tragedię i z burmistrza najgorszego człowieka świata. A choćby dlatego, że ktoś od wiosny robi przez wasz portal kampanię wyborczą to prawdopodobnie Kuryłło wygra. Ludzie nie są debilami. jak ktoś tak brudne zagrywki stosuje to się nie nadaje do prowadzenia Gminy.

Mieszkanka Dargobądza • Sobota [14.07.2018, 09:02:50] • [IP: 37.47.167.**]

Chyba się komuś w głowie poprzewracało. Nie ma ten człowiek większych problemów? A szanowna redakcja tematów? To zapraszamy do Dargobądza. My tu wcale nie mamy drogi tylko piach i dziury. To tego banda popaprańcow codziennie rozwala to wszystko kładami. Hałas i kurz jest okropny. Tak się dzieje i w dzień i w nocy. Sami staramy zasypywać dziury w" drodze" ale to Syzyfowa praca. To jest temat do opisania a nie nieskoszona trawa. Nikomu nie życzę płaczu przestraszonego dziecka kiedy taki osobnik specjalnie koło budynków musi przygazować podrasowanym tłumikiem oglądając się jeszcze za siebie czy dobrze zakurzył. Nie wspominam już o przerażonych zwierzętach bo tymi kładami potrafią gonić przerażone sarny czy psy.

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:26:20] • [IP: 83.20.248.***]

Gmina nie dba o miejscowości wiejskie np. stan dróg w poszczególnych wsiach jest straszny. Trzebieszewo dziura na dziurze nawet nie są łatane. Burmistrzu oprócz Jarszewo są inne wioski które potrzebują pomocy, niech Pan się zainteresuje, bo wybory już blisko.

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:24:59] • [IP: 31.0.34.***]

Gmina nie zapomniała o mieszkańcach jak pamięta o tym by im podatki płacić to i to pamięta o wykoszenie tylko po co jak nikt się nie upomina o wykoszenie ale teraz za 2 lub 3 dni tam będzie tak pika Bello jak na narodowym

Gość • Sobota [14.07.2018, 08:13:18] • [IP: 94.221.221.***]

gdzie macie radnego, przeciez to on was reprezentuje na zewnatrz, jego obowiazkiem jest dogladanie wszystkiego i zgłaszanie gdzie trzeba.Widac jaki gospodarz, glosowałem na niego myslałem ze zadba o moja wies, a on nie widzi swojego pod nosem

Gość • Sobota [14.07.2018, 07:59:54] • [IP: 31.0.35.***]

A czy mieszkaniec zgłaszał to w Zdp nie a ma prawo więc następnym razem proszę zadzwonić a nie robić taniej sensacji

Gość • Sobota [14.07.2018, 02:25:20] • [IP: 188.146.226.***]

Mieszkaniec może tego nie wiedzieć, ale już redakcja powinna chyba sprawdzić że przy koszenie trawy w pasie drogi powiatowej należy do obowiązków powiatu. Gmina nic do tego nie ma

Gość • Piątek [13.07.2018, 23:18:45] • [IP: 46.77.166.**]

Od dawna czyli od 12 lipca faktycznie dawno

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:59:28] • [IP: 77.114.34.**]

Mieszkańcu Rzewnowa jesteś superinteligentny, żal że tacy tu mieszkają. A do redakcji, sprawdzajcie takie informacje bo to jest od dawna skoszone.

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:58:05] • [IP: 83.21.52.***]

To chyba nadał „najlepszy mieszkaniec” Rzewnowa 😂😂😂

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:41:28] • [IP: 83.20.249.**]

Wydaje mi się że w tej miejscowości mieszka radny... A radny pobiera dietę nie tylko za samo przyjście na sesję... Chyba nie kandyduje sie do rady dla pieniędzy ?

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:40:49] • [IP: 37.248.152.**]

Śliczny ten park. Jeszcze ławki miały być...

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:40:26] • [IP: 107.178.195.***]

No cóż. Myślę że wszyscy wiedzą że to droga powiatowa i wykoszenie należy do zarządu dróg powiatowych. Ale oni już nie zrobili przepustu w Śniatowie a tego to myślę że nie dźwigną.

Gość • Piątek [13.07.2018, 22:35:57] • [IP: 89.221.210.***]

Przecież to nie należy do obowiązków gminy. To należy do zarządu dróg powiatowych. Myślę, że wszyscy wiecie jak ten twór pracuje. Dał się już poznać wielokrotnie.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■