POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [11.07.2018, 17:46:13] • Powiat Kamieński

O problemach z wodą we Wrzosowie na TVP 3

O problemach z wodą we Wrzosowie na TVP 3

fot. kam

Kilka dni temu TVP 3 wyemitowała program „Wokół nas” o kłopotach z ciśnieniem wody w sieci wodociągowej mieszkańców Strzeżewa, Strzeżewka i Wrzosowa. Jest to problem wieloletni i nic nie robią - mówią mieszkańcy. Do granic miejscowości woda płynie z odpowiednim ciśnieniem a czasem aż nadto – odpiera zarzuty Stanisław Kuryłło.

Sprawa ciągnie się od stycznia 2016 gdy miejscowości podłączono do sieci zarządzanej przez PGK Kamień Pomorski. Bardzo niskie ciśnienie stanowi prawdziwe utrapienie dla mieszkających w tych miejscowościach ludzi. Są trudności z myciem, praniem czy pojeniem zwierząt gospodarskich. Kłopoty mają także osoby prowadzące działalność obsługi ruchu turystycznego. Zdaniem mieszkańców np. Sołtysa Wrzosowa mimo wielu zgłoszeń problemu od kilku lat nie rozwiązano. O sprawie informowany jest burmistrz i prezes PGK. Zdaniem burmistrza od 3 lat trwają prace, które docelowo mają spowodować dostawę wody o odpowiednim ciśnieniu i odpowiedniej jakości.

Prezes Guranowski nie wziął udziału w programie oczekując pytań drogę email.

Pełny zapis emisji pod linkiem: szczecin.tvp.pl/37973162/60718


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Czwartek [12.07.2018, 21:13:05] • [IP: 83.11.234.***]

Problem nadal nie został rozwiązany. Wodociągi jeżdżą tu przykręca tam odkręca i myślą że będzie ok.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:10:03] • [IP: 37.7.0.**]

O godzinie 19 z kranu kąpie ciśnienia niema po trzech dniach problem wody powraca ale PGk ciśnienie zdążyło po mierzyć i było super. Czy gdzieś w okolicy przez ostatnie trzy dni niepogirszyło się ciśnienie?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 13:55:19] • [IP: 83.11.234.***]

Jest czwartek godzina 13 : 50 a ciśnienie w Strzeżewo znowu słabe. Dali nam wodę na kilka dni żebyśmy gęby pozamykali i na ulice nie wyszli!! Zobaczymy jak będzie wieczorem. A co do rolników - to jest jeden we Wrzosowisko, który korzysta z hydrantu. Czlowiek który powinien pomagać mieszkańca a nie ich okradać. Mam nadzieję że poniesie karę!!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 12:20:47] • [IP: 83.11.222.*]

DLACZEGO NIKT SIE NIE ZAINTERESUJE DLACZEGO NASTAPILA TAKA SYTUACJA I KTO SKORZYSTAL NA TYM I DLACZEGO NIE MA WCZESNIEJSZYCH KOMENTARZY A NIEKTORE BYLY CIEKAWE

Gość • Czwartek [12.07.2018, 10:48:34] • [IP: 213.238.90.***]

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:45:59] • [IP: 37.47.188.**] pilnowanie rolników i tego kto korzysta z sieci chyba nie jest moim obowiązkiem tylko gminy, PGK czy Policji. A kto płaci za tą wodę pobraną do upraw? Pewnie ja w cenie swojej wody bo jest to wrzucone do jednego kotła. Więc co gmina zrobiła, żeby ochronić mnie jako odbiorcę przed ponoszeniem kosztów takiego nielegalnego podlewania na mój koszt?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 10:00:35] • [IP: 37.47.142.***]

DO [IP: 37.47.188.**] Czyli znalazłeś winnych ? Nie rób z rolników winnych za wieloletnie zaniedbania jaśnierządzących od lat w gminie Kamień. Gdzie niby tak podlewano ? Podaj przykład?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:45:59] • [IP: 37.47.188.**]

Jesli rolnicy podlewaja uprawy z hydrantu to ciężko o zachowanie ciśnienia

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:23:04] • [IP: 37.47.142.***]

Wody niema ale pikniki czwartkowe burmistrz robi w Kamieniu...

Gość • Środa [11.07.2018, 21:38:30] • [IP: 83.23.253.**]

Nic sie w temacie wody nie poprawiło. Dalej trzeba czekać aby sie umyc czy zrobić pranie. Nawet telewizja nic nie pomogła.

Gość • Środa [11.07.2018, 20:12:39] • [IP: 83.8.42.**]

Kolejna słaba strona zarządzających gminą. Woda to przecież priorytetowa sprawa!! Kolejny skandal. Tu nie powinno być Zadnego tłumaczenia ani dyskusji, lecz natychmiastowe działanie.

Gość • Środa [11.07.2018, 19:34:01] • [IP: 31.0.121.***]

Od dwóch dni mam wodę i jestem szczesliwa z tego powodu. Dziękuję wszystkim którzy pomogli nam ☺

Gość • Środa [11.07.2018, 19:10:17] • [IP: 83.11.229.***]

Zabrać hydranty na Wrzosowie pewnemu PANU i po kłopocie będzie.

Gość • Środa [11.07.2018, 18:34:54] • [IP: 138.201.190.***]

Normalnie szok.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■