POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [11.07.2018, 17:46:13] • Powiat Kamieński

O problemach z wodą we Wrzosowie na TVP 3

O problemach z wodą we Wrzosowie na TVP 3

fot. kam

Kilka dni temu TVP 3 wyemitowała program „Wokół nas” o kłopotach z ciśnieniem wody w sieci wodociągowej mieszkańców Strzeżewa, Strzeżewka i Wrzosowa. Jest to problem wieloletni i nic nie robią - mówią mieszkańcy. Do granic miejscowości woda płynie z odpowiednim ciśnieniem a czasem aż nadto – odpiera zarzuty Stanisław Kuryłło.

Sprawa ciągnie się od stycznia 2016 gdy miejscowości podłączono do sieci zarządzanej przez PGK Kamień Pomorski. Bardzo niskie ciśnienie stanowi prawdziwe utrapienie dla mieszkających w tych miejscowościach ludzi. Są trudności z myciem, praniem czy pojeniem zwierząt gospodarskich. Kłopoty mają także osoby prowadzące działalność obsługi ruchu turystycznego. Zdaniem mieszkańców np. Sołtysa Wrzosowa mimo wielu zgłoszeń problemu od kilku lat nie rozwiązano. O sprawie informowany jest burmistrz i prezes PGK. Zdaniem burmistrza od 3 lat trwają prace, które docelowo mają spowodować dostawę wody o odpowiednim ciśnieniu i odpowiedniej jakości.

Prezes Guranowski nie wziął udziału w programie oczekując pytań drogę email.

Pełny zapis emisji pod linkiem: szczecin.tvp.pl/37973162/60718


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Czwartek [12.07.2018, 21:13:05] • [IP: 83.11.234.***]

Problem nadal nie został rozwiązany. Wodociągi jeżdżą tu przykręca tam odkręca i myślą że będzie ok.

Gość • Czwartek [12.07.2018, 19:10:03] • [IP: 37.7.0.**]

O godzinie 19 z kranu kąpie ciśnienia niema po trzech dniach problem wody powraca ale PGk ciśnienie zdążyło po mierzyć i było super. Czy gdzieś w okolicy przez ostatnie trzy dni niepogirszyło się ciśnienie?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 13:55:19] • [IP: 83.11.234.***]

Jest czwartek godzina 13 : 50 a ciśnienie w Strzeżewo znowu słabe. Dali nam wodę na kilka dni żebyśmy gęby pozamykali i na ulice nie wyszli!! Zobaczymy jak będzie wieczorem. A co do rolników - to jest jeden we Wrzosowisko, który korzysta z hydrantu. Czlowiek który powinien pomagać mieszkańca a nie ich okradać. Mam nadzieję że poniesie karę!!

Gość • Czwartek [12.07.2018, 12:20:47] • [IP: 83.11.222.*]

DLACZEGO NIKT SIE NIE ZAINTERESUJE DLACZEGO NASTAPILA TAKA SYTUACJA I KTO SKORZYSTAL NA TYM I DLACZEGO NIE MA WCZESNIEJSZYCH KOMENTARZY A NIEKTORE BYLY CIEKAWE

Gość • Czwartek [12.07.2018, 10:48:34] • [IP: 213.238.90.***]

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:45:59] • [IP: 37.47.188.**] pilnowanie rolników i tego kto korzysta z sieci chyba nie jest moim obowiązkiem tylko gminy, PGK czy Policji. A kto płaci za tą wodę pobraną do upraw? Pewnie ja w cenie swojej wody bo jest to wrzucone do jednego kotła. Więc co gmina zrobiła, żeby ochronić mnie jako odbiorcę przed ponoszeniem kosztów takiego nielegalnego podlewania na mój koszt?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 10:00:35] • [IP: 37.47.142.***]

DO [IP: 37.47.188.**] Czyli znalazłeś winnych ? Nie rób z rolników winnych za wieloletnie zaniedbania jaśnierządzących od lat w gminie Kamień. Gdzie niby tak podlewano ? Podaj przykład?

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:45:59] • [IP: 37.47.188.**]

Jesli rolnicy podlewaja uprawy z hydrantu to ciężko o zachowanie ciśnienia

Gość • Czwartek [12.07.2018, 08:23:04] • [IP: 37.47.142.***]

Wody niema ale pikniki czwartkowe burmistrz robi w Kamieniu...

Gość • Środa [11.07.2018, 21:38:30] • [IP: 83.23.253.**]

Nic sie w temacie wody nie poprawiło. Dalej trzeba czekać aby sie umyc czy zrobić pranie. Nawet telewizja nic nie pomogła.

Gość • Środa [11.07.2018, 20:12:39] • [IP: 83.8.42.**]

Kolejna słaba strona zarządzających gminą. Woda to przecież priorytetowa sprawa!! Kolejny skandal. Tu nie powinno być Zadnego tłumaczenia ani dyskusji, lecz natychmiastowe działanie.

Gość • Środa [11.07.2018, 19:34:01] • [IP: 31.0.121.***]

Od dwóch dni mam wodę i jestem szczesliwa z tego powodu. Dziękuję wszystkim którzy pomogli nam ☺

Gość • Środa [11.07.2018, 19:10:17] • [IP: 83.11.229.***]

Zabrać hydranty na Wrzosowie pewnemu PANU i po kłopocie będzie.

Gość • Środa [11.07.2018, 18:34:54] • [IP: 138.201.190.***]

Normalnie szok.

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■