POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [03.07.2018, 11:44:54] • zachodniopomorskie

Bez tych środków trudno o dofinansowanie

Organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych. Rusza drugi otwarty konkurs ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Do podziału jest 60 tysięcy złotych.

Organizacje pozarządowe wskazują, że jedną z głównych przeszkód w pozyskiwaniu dofinansowania na realizację projektów są trudności w zabezpieczeniu środków na wkład własny. To pieniądze, które NGO’s musi posiadać, aby otrzymać dotację. Finansowy wkład własny wymagany jest m.in. w grantach ministerialnych czy funduszach norweskich. Organizacja bez zapewnienia środków na ten cel, mimo ciekawego projektu, nie otrzyma dotacji, a jej oferta zostanie odrzucona z przyczyn formalnych.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego, aby wesprzeć finansowo organizacje pozarządowe, działające na rzecz mieszkańców Pomorza Zachodniego, ogłasza po raz drugi otwarty konkurs, w którym będzie można pozyskać dofinansowanie wkładu własnego do projektów finansowanych z funduszy zewnętrznych. NGO’sy w tym rozdaniu mogą pozyskać do 60 tys. zł wsparcia. Na dotację mogą liczyć organizacje, które zaplanują działania na rzecz mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

W pierwszym rozstrzygnięciu konkursu dotację w wysokości 40 tys. zł otrzymał Szensztacki Instytut Sióstr Maryi z Otwocka z siedzibą w Koszalinie. Pozyskane środki będą stanowić wkład własny do budowy Centrum Pielgrzymkowo-Turystycznego wraz z Muzeum im. Św. Jana Pawła II na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Instytut na realizację II etapu projektu pozyskał dotację z MKiDN w wysokości 900 tys. zł.

Organizacje pozarządowe na złożenie wniosku mają czas do 25 lipca 2018 r.  (decyduje data wpływu do Urzędu). Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego w zakładce dotacje lub bezpośrednio pod adresem :
bip.wzp.pl/artykul/otwarty-konkurs-ofert-na-dofinansowanie-wkladu-wlasnego-do-projektow-finansowanych-z-0

Biuro Prasowe


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na 100-lecie niepodległej Polski cieniem kładzie się minister środowiska i odchodzący burmistrz. Trwa rzeź drzew w Międzyzdrojach. W Międzyzdrojach, w przededniu 11 listopada miało miejsce ostre cięcie 100- letnich buków i dębów przy ulicy Gryfa Pomorskiego 70. Jak się dowiedzieliśmy, terenu nie obejmuje plan zagospodarowania przestrzennego ■ 9 sierpnia 2018 r. szczecińska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęła w Międzyzdrojach kontrolę pn. "Kontrola określonych przepisami prawa procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie rozporządzania mieniem gminy Międzyzdroje, w zakresie powołania do życia oraz działalności Międzyzdrojski Rynek Sp. z o.o." Planowany termin zakończenia to 8 listopada 2018 r. Kontrola jest w toku ■