POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.06.2018, 13:57:25] • Międzyzdroje

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

W nocy z 13 na 14 czerwca okradziono Muzeum V3 w Zalesiu - Wicku. Skradziono repliki broni różnych rodzajów z czasów II wojny światowej. Skradziono między innymi broń z filmu - 4 pancernych i pies, broń przeciwpancerną.

Policja zabezpiecza miejsce włamania i wykonuje czynności związane z ustaleniem skradzionych przedmiotów. Według właściciela obiekt był zabezpieczony firmowymi kłódkami i alarmem.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Jest też zapewnienie, że to były repliki i nie nadają się do użycia jako broń. To są straty nie tylko finansowe, ale też edukacyjne.

Próbowali ukraść broń z Muzeum V3

fot. Andrzej Ryfczyński

Najchętniej oglądała te eksponaty młodzież. Ze strony redakcji możemy apelować o pomoc społeczeństwa, by jak najszybciej eksponaty powróciły.

Wykonanie ich u rzemieślników potrwa jakiś czas i w tym jest problem.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Sobota [16.06.2018, 23:06:24] • [IP: 5.172.233.***]

Policja powinna wyznaczyć nagrodę za złapanie drani.

MC • Sobota [16.06.2018, 07:18:05] • [IP: 5.174.235.***]

PRÓBOWALI??Hm...-Z...BALI MI KARABIN ZAJ...BALI I NIKOGO NOCĄ SIĘ NIE BALI...KOMU JESTEM WINIEN CO ?, -ŻE SPOTKAŁO M MNIE TO ZŁO -ZAJ...BALI..

Gość • Piątek [15.06.2018, 22:26:58] • [IP: 188.146.165.***]

A ten obiekt to w końcu ma status muzeum? Jezeli tak to podlega pod konserwatora zabytków i może okazac się że zabezpieczenia były niewystarczające i ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania!

Bambus • Piątek [15.06.2018, 11:16:13] • [IP: 94.254.148.**]

To wkoncu probowali ukrasc czy ukradli?

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:22:34] • [IP: 83.23.193.**]

Pan z synami nie jest biedny.Dadzą radę.

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:00:08] • [IP: 176.221.110.***]

Jak sie jest takim oszczednym i zal na noc ledowej lampy zaswiecic to sa efekty.przeciez tam wieczorem iw nocy strach rowerem jechac a co dopiero piesz isc lub wracac do domu.tam jest ciemno jak u m* w. duszy..Sekretarz nagminny i pozostali dzialacze, policjanci i straznicy miejscy naprawde jestescie taki ciemnogrod, a gdzie wasza, , enea, , oswietlenie wam sie nalezy jak, , psu buda, , a wasz fotograf z lubinia co zgubil aparat to niech cos napisze.ludzie sezon idzie obudzcie sie wybory sie zblizaja.mimo wszstko pozdrawiam was.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 20:48:13] • [IP: 188.146.37.***]

dlatego trzeba kamery na Zalesiu tam na dole zamontować, będzie widać w razie czego co tam za samochody jeżdżą

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:23:04] • [IP: 83.23.253.***]

Właściciel równy gość. Szkoda. Jak można być takim śmieciem, żeby komuś ukraść dorobek życia

Gość • Czwartek [14.06.2018, 18:11:42] • [IP: 83.23.253.***]

Podłe gnoje. Nieudolność rządu, za niskiedarmo kary i robią co im się podoba. Współczucia dla właściciela.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 17:20:30] • [IP: 188.47.39.***]

pewnie za jakiś czas pojawią się do kupienia na ebay

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:48:26] • [IP: 188.146.101.**]

To nie problem Pana, czy synów. To problem polskiej hołoty, takiej marnoty. Człowiek tyra dniami nocami, a tu istnieją, żyją obok nas podli ludzie. To śmietnik, nie społeczeństwo. Za dużo tego. Kradną, jeżdżą jak chcą, parkują jak chcą. W urzędach nie lepiej. Biorą kasę nocą po przez kradzież, albo premie sobie przyznają. Szydło - nam się te pieniądze należą. Szkoda tych ciężko pracujących ludzi. Cwaniaków tępić jak chwasty i to jedyne wyjście. Współczuję właścicielowi.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 16:40:30] • [IP: 83.20.246.***]

dostanie odszkodowanie z ubezpieczalni

waldi • Czwartek [14.06.2018, 15:58:20] • [IP: 188.146.230.***]

Coś ten pan z synami nie ma szczęścia, cały czas pod górkę.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 14:19:14] • [IP: 83.11.70.***]

Widocznie komuś przeszkadza to muzeum i okradł nie dla zysku tylko zrobił to na złość aby pozbawić właściciela pracy.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■