POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [14.06.2018, 11:15:42] • Kamień Pomorski

Szpital EMC stanowczo reaguje na wypowiedzi Józefa Malca

Szpital EMC stanowczo reaguje na wypowiedzi Józefa Malca

fot. ikamien.pl

"Dotychczas nie prowadziliśmy żadnych rozmów z władzami powiatu na temat zasadności istnienia szpitala w Kamieniu Pomorskim. EMC Instytut Medyczny nie rozważa możliwości wycofania się z prowadzenia szpitala, ani nie ma takich planów na przyszłość. Zapowiadaną dyskusję o potrzebach mieszkańców, obecnej sytuacji szpitala i możliwości jej poprawy uważamy jednak za ważną i bardzo potrzebną. Liczymy na wsparcie samorządu w przygotowaniu szpitala na wyzwania systemowe, demograficzne i finansowe.

- Od 2014 roku do końca maja tego roku na naszych oddziałach hospitalizowanych było niemal 18 tysięcy pacjentów. W tym samym czasie ponad 17 tysięcy osób otrzymało pomoc medyczną na izbie przyjęć. Liczby te jednoznacznie pokazują, że szpital jest potrzebny, ale jego profil medyczny musi zaspokajać potrzeby mieszkańców i zapewniać niezbędne finansowanie – powiedział Arkadiusz Michalak, dyrektor Szpitala św. Jerzego

Na trudną sytuację oddziału ginekologiczno-położniczego składa się wiele ściśle powiązanych ze sobą elementów. Najważniejsze z nich to zbyt mała liczba porodów i trudności z zapewnieniem niezbędnej obsady medycznej.

Sytuacja kadrowa, z jaką mamy obecnie do czynienia na ginekologii i położnictwie, jest podobna do tej jaka ma miejsce na oddziałach wielu polskich szpitali. Z krytycznym brakiem lekarzy borykają się szpitale powiatowe i wojewódzkie. Jest to problem systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju. W Szpitalu św. Jerzego od wielu lat roczna liczba porodów nie przekracza 300, czyli rodzi się tu znacznie mniej niż jedno dziecko dziennie. Według Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oddziały, które notują poniżej 300 porodów, maja trudności z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Rodzące mamy i ich dzieci wymagają szczególnej opieki. Jeśli ze względu na brak lekarzy nie będziemy mogli im tego zapewnić w Kamieniu Pomorskim, to we współpracy z Urzędem Wojewódzkim i Narodowym Funduszem Zdrowia będziemy uczestniczyli w organizowaniu opieki ginekologiczno-położniczej w regionie.

Pozostałe oddziały szpitala i poradnie przyszpitalne, w tym poradnia ginekologiczno-położnicza, funkcjonują bez zmian"- pisze do redacji ikamien.pl Anna Szewczuk-Łebska Rzecznik prasowy EMC


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Poniedziałek [18.06.2018, 09:54:57] • [IP: 83.14.209.**]

Ludzie to oczywiste, że szpital jest potrzebny w powiatowym mieście, nie każdy może sobie pozwolić na dojazd do Gryfic, czasami są nagłe sytuacje i ważny jest czas dojazdu, starsi samotni ludzie także mieliby problem z dotarciem na izbę przyjęć w Gryficach. Nie powinno się dyskutować nad zasadnością istnienia tego szpitala tylko nad jakością świadczonych tam usług. Dlaczego szpital w Gryficach mógł zapracować sobie na tak dobra markę a szpital w Kamieniu jakoś nie może. Przecież kiedyś Gryfice były naprawdę jako miasto mało atrakcyjne a teraz nawet na zkupy lepiej jechać tam niż dostać cos w Kamieniu. BRAK DOBREGO GOSPODARZA I W POWIECIE I W MIEŚCIE MOŻE TEŻ W SZPITALU-WIELKA SZKODA.

Gośćjurek • Niedziela [17.06.2018, 15:29:25] • [IP: 83.8.117.***]

ZAMKNĄĆ ! Takich lekarzy jeszcze nie spod kajam jak w św.Jerzy! Odnosi się to do izby przyjęć (kardiologia) brak podejścia szacunku, byle pozbyć się pacjenta. Poszedłem do dyrektora mały łysy bez odpowiedzi.MASAKRA ! Dlaczego Szpital w Gryficach jest o 100% lepszy, czy na izbie przyjęć lub oddziale wew.

Gość • Sobota [16.06.2018, 20:46:35] • [IP: 37.47.137.***]

Czekałem kilka godzin na to aż łaskawie szanowny pan doktor obejrzy moją rękę. Po wielu godzinach spec nad specami dotknął nadgarstka i zapytal czy boli? Odpowiedziałem że nie. To trzeba prześwietlić, ale trzeba poczekać bo nie ma technika. Zjawił się po kolejnej godzinie. Sami mi zdjęcie i kazali iść do domu miałem wrócić za kilka godzin bo akurat nie było ortopedy na dyżurze. Kim był zatem spec oglądający rękę z podejrzeniem złamania? Nie wiem ale żeby nie ta ręka połamałbym mu nie tylko rękę. Do szpitala już nie wróciłem, pojechałem do Gryfic. Szkoda gadać, popieram starostę, albo przejąć ten szpital albo zamknąć. Co do pani której wypadł cewnik. Mojej babci wypadł wenflon. Amatorsko zamontowany na plaster, w Szczecinie dają ochronną siateczkę. Poszedłem do pielęgniarki że trzeba go zamontować poprawnie bo ledwo się trzyma. Podała mi plaster w rolce z tekstem że może sam go zamontuje skoro lepiej umiem. I wtedy dostała taką wiązanke że pół oddziału słyszało. Mało butów nie zgubiła tak leciała w podskokach

Pielęgniarka • Piątek [15.06.2018, 11:59:53] • [IP: 83.23.248.**]

Dlaczego Pani tak źle potraktowana przez pielęgniarkę nie zgłosiła tego przełożonej lub dyrektorowi. Teraz to pisać można wszystko, a można było zareagować na chamskie zachowanie. Niedopuszczalne są takie odzywki ze strony personelu medycznego bez względu na okoliczności. Szkoda, że ta sprawa nie została zgłoszona...

Gość • Piątek [15.06.2018, 10:40:17] • [IP: 89.174.73.**]

kilka lat temu leżałam na ginekologii, miałam ciężką operację i jeszcze raz napiszę DZIĘKUJĘ za opiekę lekarzom, położnym i salowym.

Gość • Piątek [15.06.2018, 09:13:44] • [IP: 78.11.124.**]

wśród pacjentów to się dopiero chamy trafiają(napici i śmierdzacy)

Gość • Piątek [15.06.2018, 04:34:13] • [IP: 37.47.158.***]

No to super te pielęgniareczki mają odzywki. Premia za to dla niej i do domu na odpoczynek bo chyba pracuje tam za karę. Niech zmieni pracę jak nie pasuje. Ma szczęście, że nie na mnie trafiła.. .lalunia

Gość • Piątek [15.06.2018, 00:34:04] • [IP: 83.23.191.**]

Leżałam na chirurgii z ostrym zapaleniem trzustki. Miałam podłączony cewnik który w nocy mi się rozłączył. Poszłam do pielęgniarki czego pozniej żałowałam. Była mega chamska, powiedziała do mnie, cytuje; co trzeba było z tą dupą robić, żeby to rozłączyć. Dala mi czyste prześcieradło z wielka łaska które obolała musiałam sobie sama wymienić natomiast kołdrę wymieniły mi rano Panie salowe. Ja wszystko rozumiem zmęczenie i.t.d ale same wybrały sobie taki zawód i nie mają prawa wyzywać się na pacjentach. Aż boje się pomyśleć jak traktują starsze osoby. Powinny brać przykład od lekarzy i Pań salowych które są tam przesympatyczne.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:50:03] • [IP: 95.160.156.***]

Nie dzięki D. Tuskowi, a zbyt małym nakładom finansowym na służbę zdrowia. Czy teraz dzięki PIS-owi pielęgniarki wracają ??

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:31:27] • [IP: 83.20.252.**]

Odczep się od Tuska, bo to robi się nudne, ponad 5 lat jak go nie ma, za to trzeci rok rządzi twój PiS. Pielęgniarki nie tylko wyjeżdżają dalej, to jeszcze jakoś żadna do tego pisowskiego szczęścia nie chce wracać, tak jak cała reszta.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:28:07] • [IP: 37.47.166.**]

Niech p.Dyrektor przeliczy ilość pacjentów na ilość pielęgniarek i czas poświęcony dla potrzebujących pomocy. Będzie musiał wziąć kalkulator, bo wyjdzie 0 z przecinkiem, przy okazji niech przeczyta ze zrozumieniem co to jest opieka. Jakby poświęcał tyle czasu dla swojej rodziny to by spał pod namiotem, bo by go z domu wyrzucili. Personelu w szpitalu na palcach mozna policzyć, nie wie kto jest kto. Dobrze, ze pielęgniarki noszą spódnice i identyfikatory, bo pewnie nie odróżnił by od konserwatora.Podziwiam pielęgniarki i panie salowe, bo naprawdę dają z siebie wszystko. Są pewne granice gdzie nie powinno się przekraczać, a One już to zrobiły. Nie trzeba dobrego prawnika, żeby skończyło się w prokuraturze i kontroli z NFZ, żeby zamknęli szpital. Jedna pielęgniarka na dyżurze - absurd, w trakcie reanimacji co z pozostałością oddziału. Przeprosi reanimującego i powie mu , że innemu pacjent chce się pić albo wenflon sobie wyrwał. Pozdrowienia dla Pań pielęgniarek i salowych.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:21:25] • [IP: 77.115.113.**]

Tusk przyznał pielęgniarkom dziadowską pensję jaką pobierają w szpitalu?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:16:45] • [IP: 37.47.174.***]

Wszędzie w szpitalach jest zle w Polsce. Nie kazdy ma tyle pieniędzy co Malec i może się leczyć prywatnie.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 12:06:21] • [IP: 83.8.166.**]

co ten komuch może powiedzieć na temat szpitala, przecierz to prymitywny człowiek!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 12:03:36] • [IP: 83.8.27.***]

jak nie oplaca sie ten szpital to zamknac go i zrobic lepsza stacje pogotowia i droge do gryfic. ten szpital to porazka!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 11:56:31] • [IP: 83.23.254.***]

A wielki i wspaniały PiS co zrobił przez 4 lata żeby naprawić cokolwiek w szpitalach ?

Gość • Czwartek [14.06.2018, 11:28:48] • [IP: 83.20.254.***]

tylko na oddziałach pracują panie pielęgniarki ponad ludzkie siły, gorzej niżli w obozie zagłady. ale podziękujmy panu tuskowi bo przez jego polityke kilka tysięcy pielęgniarek wemigrowało na zachód i do skandynawi. precz z po.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■