POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [13.06.2018, 17:52:54] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Budowa bardzo potrzebnej ścieżki spacerowej po wydmie jest spóźniona wiele lat. Teraz budowana jest na kredyt, bo w kasie gminy Międzyzdroje jest pustka i długi. Do tego przebieg trasy jest wątpliwy.

W kwietniu rzutem na taśmę burmistrz Leszek Dorosz w imieniu Międzyzdrojów po 12 latach rządzenia za pożyczone pieniądze rozpoczął budowę, tak potrzebnej ścieżki spacerowej po wydmach.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Problem jest taki, że wcześniej część wydm przy molo sprzedał. Teraz projektant musiał z trasą tej ścieżki wyjść stromym zejściem na plażę i z powrotem na promenadę. Jest w kilku miejscach problem, by ten ciąg komunikacyjny poprowadzić prawidłowo.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Problem z chodzeniem czy czy jeżdżeniem będą mieli niepełnosprawni, matki z wózkami, zwłaszcza kiedy poprószy śniegiem. Sprzedano działkę przy molo z wydmą, aż do plaży i w tym miejscu ścieżka skręca na plażę.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Służy jako opaska przed wydmą. Ten fragment jest najdroższą ławką w Międzyzdrojach. Zobaczymy we wrześniu jak wykonawca połączy te wszystkie fragmenty tej inwestycji. Pytałem się dlaczego bez planów przestrzennych została sprzedana ta działka z wydmą. Jeden z radnych powiedział, że "po namowie burmistrza podnieśliśmy łapki do góry".

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Teraz z tą działką są same problemy. Dopóki właściciel nie wykona opaski na plaży, nie zabezpieczy przed erozją, to będzie ten teren wyglądał jak wygląda i stwarzał same problemy. Za 5 miesięcy będzie całkowita zmiana władzy. Musimy wybrać naszych przedstawicieli takich, by nie podnosili bezmyślnie łapki w górę.

Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:58:40] • [IP: 89.174.73.**]

Obudż się bo lata 80 już za nami!

Gość • Piątek [15.06.2018, 04:33:34] • [IP: 213.238.107.**]

Wybrac nowe wladze i pozbyc się betonu z urzedu i rady.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 19:32:37] • [IP: 188.146.233.**]

Radni tej gminy to jakaś porażka. Są na usługach deweloperki. Co ci ostatni chcą to im dadzą. Mieszkańcy, obudźcie się i pogońcie ich w tegorocznych wyborach! Błagam!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:49:29] • [IP: 89.174.73.**]

Tuba stękających tetryków !!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:46:00] • [IP: 89.174.73.**]

Super !!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:39:47] • [IP: 31.0.121.***]

bedzie albo i nie bedzie ta zmiana wladzy, wiele rodzin doi gmine az milo to czemu maja cos zmieniac a reszta to w wiekszosci durny lud

Nasty Mosquito • Czwartek [14.06.2018, 14:00:35] • [IP: 83.20.251.***]

Skoro kasa miasta jest pusta(jakim cudem po sprzedaniu tylu działek pod zabudowę betonowcami), to dlaczego marnowane są kolejne pieniądze na kładkę po plaży.Dziecko wie, że dwa sztormy i kładki nie będzie...Można było puścić ścieżkę spacerową pomiędzy stary Feniks i mądrze sprzedaną działkę, w wydmy.Oczywiście nowa inwestycja Sapały po zbudowaniu kolejnego cuda z betonu, wytnie i tak wydmy, by mieszkańcy mieli zejście na plażę.To takie przewidywalne...

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:07:00] • [IP: 213.238.107.**]

Dług jest bezpieczny uwierzcie mi tak mawiał obecny Burmistrz i zobaczymy?.

mieszkaniec • Czwartek [14.06.2018, 10:04:05] • [IP: 93.94.186.**]

...moze to przystań dla statków ?? zapomnieli oostatnich sztormach... przeciez tam za pare lat bedzie juz woda,. ,. ,. ,. ,. jak pisałem kiedyś" BETON BAŁTYKU" na psy schodzi dzieki pseudo radnym. ...jak mozna było znisczyc takie ładne miasteczko,. ,. ,. ,. ,.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 09:29:34] • [IP: 37.47.158.***]

Spacerować można i brzegiem morza. Co zaś się dzieje z hucznymi planami ścieżek rowerowych na wyspie. Zwiększyłyby one bezpieczeństwo i poprawiły płynność fatalnego ruchu letniego.

Jacek • Czwartek [14.06.2018, 07:20:41] • [IP: 185.5.216.*]

Polnocna falka i kladka poplynie.Czasem odnosze wrazenie, ze decydenci co niektorych inwestycji pochodza z innej planety.

Gość • Środa [13.06.2018, 22:42:44] • [IP: 89.174.73.**]

kupa śmiechu, przyjdzie dobry sztorm i adieu, żegnaj kładko.nikogo nie obchodzi to, że już się dusimy, gdzie postawić te wszystkie auta, smrodek oczyszczalni się niesie, plaża i wydmy zdewastowane.kolejny moloch przybędzie, hurrrra

Gość • Środa [13.06.2018, 22:12:34] • [IP: 37.248.178.***]

Noe pozyczone pieniądze tylko z programu" Endogeniczne potencjały" na które dostaliśmy 3, 5 mln. dofinansowania! Nie spóźniona ani jeden dzień tylko zgodnie z programem! Dwie informacje i dwa kłamstwa! Wstyd" redaktorze"! Pewnie tego nie zamieścisz!

MrnS • Środa [13.06.2018, 21:45:59] • [IP: 83.13.155.**]

Obecni włodarze i Radni zostawią przyszłemu Burmistrzowi i nowym Radnym szereg niespodzianek: rozpoczęta budowa ścieżki (wątpliwej trwałości) po wydmie, apartmolochy drenujące wodę, dominanty jak w NjuJorku, rozpoczęte Nowe Centrum (które pociągnie środki jeszcze z niejednego budżetu rocznego). Mieszkańcy martwią się o betonowanie wybrzeża a mało kto mówi o tym, że kończy się woda. Powodzenia nam życzę. Tyle.

Gość • Środa [13.06.2018, 21:27:25] • [IP: 188.146.101.**]

Kładka po plaży?

Gość • Środa [13.06.2018, 21:26:27] • [IP: 83.11.74.***]

gdzie jest rod? mozna tak wyswietlac czyjes info?

Gość • Środa [13.06.2018, 20:55:26] • [IP: 178.235.177.***]

Po jakich wydmach?Wyraźnie widać, że przed wydmami.Pomysł niedorzeczny, bo sztormy zniszczą kładkę już tej jesieni.Czyżby rządzący miastem nie znali tego zjawiska?

Gość • Środa [13.06.2018, 20:06:49] • [IP: 37.248.153.**]

do sądu z nimi

Gość • Środa [13.06.2018, 19:58:42] • [IP: 46.77.95.*]

Człowiek wolny różne rzeczy robił, ale wydmy zawsze świete były...

Gość • Środa [13.06.2018, 19:44:04] • [IP: 89.174.73.**]

Ważne ile inwestycji powstanie przed wyborami. Czy mam wrażenie że tego roczny budżet ledwo się spina?

Gość • Środa [13.06.2018, 19:12:23] • [IP: 37.47.147.***]

pierwszy sztorm zrobi korekte.😂😂

J23 • Środa [13.06.2018, 18:57:39] • [IP: 83.13.155.**]

Kładka po pierwszym sezonie sztormowym prawdopodobnie zniknie. Abrazja plaży i wydm podczas silnego wezbrania sztormowego zniszczy ten przejaw bezmyślności. Dodatkowo działalność wiatru spowoduje notoryczne zasypywanie kładki oraz zaplecza wydmy (tereny przed molo). Taka inwestycja to przejaw marnotrawstwa środków finansowych i niewiedzy. A wystarczyło popytać w okolicy, przecież w Międzyzdrojach i Białej Górze są stacje naukowe (Iniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Gość • Środa [13.06.2018, 18:34:02] • [IP: 83.11.237.***]

Przyjdzie sztorm i zabierze

Gość • Środa [13.06.2018, 18:04:21] • [IP: 83.21.54.***]

Każdy tak jest oszukiwany w tym mieście prywatnego folwarku ludzi władzy. Mieszkańcy są na skraju nerwów!!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■