POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [13.06.2018, 17:52:54] • Międzyzdroje

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Budowa bardzo potrzebnej ścieżki spacerowej po wydmie jest spóźniona wiele lat. Teraz budowana jest na kredyt, bo w kasie gminy Międzyzdroje jest pustka i długi. Do tego przebieg trasy jest wątpliwy.

W kwietniu rzutem na taśmę burmistrz Leszek Dorosz w imieniu Międzyzdrojów po 12 latach rządzenia za pożyczone pieniądze rozpoczął budowę, tak potrzebnej ścieżki spacerowej po wydmach.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Problem jest taki, że wcześniej część wydm przy molo sprzedał. Teraz projektant musiał z trasą tej ścieżki wyjść stromym zejściem na plażę i z powrotem na promenadę. Jest w kilku miejscach problem, by ten ciąg komunikacyjny poprowadzić prawidłowo.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Problem z chodzeniem czy czy jeżdżeniem będą mieli niepełnosprawni, matki z wózkami, zwłaszcza kiedy poprószy śniegiem. Sprzedano działkę przy molo z wydmą, aż do plaży i w tym miejscu ścieżka skręca na plażę.

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Służy jako opaska przed wydmą. Ten fragment jest najdroższą ławką w Międzyzdrojach. Zobaczymy we wrześniu jak wykonawca połączy te wszystkie fragmenty tej inwestycji. Pytałem się dlaczego bez planów przestrzennych została sprzedana ta działka z wydmą. Jeden z radnych powiedział, że "po namowie burmistrza podnieśliśmy łapki do góry".

Międzyzdroje: ścieżka spacerowa po wydmie

fot. Andrzej Ryfczyński

Teraz z tą działką są same problemy. Dopóki właściciel nie wykona opaski na plaży, nie zabezpieczy przed erozją, to będzie ten teren wyglądał jak wygląda i stwarzał same problemy. Za 5 miesięcy będzie całkowita zmiana władzy. Musimy wybrać naszych przedstawicieli takich, by nie podnosili bezmyślnie łapki w górę.

Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [15.06.2018, 08:58:40] • [IP: 89.174.73.**]

Obudż się bo lata 80 już za nami!

Gość • Piątek [15.06.2018, 04:33:34] • [IP: 213.238.107.**]

Wybrac nowe wladze i pozbyc się betonu z urzedu i rady.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 19:32:37] • [IP: 188.146.233.**]

Radni tej gminy to jakaś porażka. Są na usługach deweloperki. Co ci ostatni chcą to im dadzą. Mieszkańcy, obudźcie się i pogońcie ich w tegorocznych wyborach! Błagam!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:49:29] • [IP: 89.174.73.**]

Tuba stękających tetryków !!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:46:00] • [IP: 89.174.73.**]

Super !!

Gość • Czwartek [14.06.2018, 15:39:47] • [IP: 31.0.121.***]

bedzie albo i nie bedzie ta zmiana wladzy, wiele rodzin doi gmine az milo to czemu maja cos zmieniac a reszta to w wiekszosci durny lud

Nasty Mosquito • Czwartek [14.06.2018, 14:00:35] • [IP: 83.20.251.***]

Skoro kasa miasta jest pusta(jakim cudem po sprzedaniu tylu działek pod zabudowę betonowcami), to dlaczego marnowane są kolejne pieniądze na kładkę po plaży.Dziecko wie, że dwa sztormy i kładki nie będzie...Można było puścić ścieżkę spacerową pomiędzy stary Feniks i mądrze sprzedaną działkę, w wydmy.Oczywiście nowa inwestycja Sapały po zbudowaniu kolejnego cuda z betonu, wytnie i tak wydmy, by mieszkańcy mieli zejście na plażę.To takie przewidywalne...

Gość • Czwartek [14.06.2018, 13:07:00] • [IP: 213.238.107.**]

Dług jest bezpieczny uwierzcie mi tak mawiał obecny Burmistrz i zobaczymy?.

mieszkaniec • Czwartek [14.06.2018, 10:04:05] • [IP: 93.94.186.**]

...moze to przystań dla statków ?? zapomnieli oostatnich sztormach... przeciez tam za pare lat bedzie juz woda,. ,. ,. ,. ,. jak pisałem kiedyś" BETON BAŁTYKU" na psy schodzi dzieki pseudo radnym. ...jak mozna było znisczyc takie ładne miasteczko,. ,. ,. ,. ,.

Gość • Czwartek [14.06.2018, 09:29:34] • [IP: 37.47.158.***]

Spacerować można i brzegiem morza. Co zaś się dzieje z hucznymi planami ścieżek rowerowych na wyspie. Zwiększyłyby one bezpieczeństwo i poprawiły płynność fatalnego ruchu letniego.

Jacek • Czwartek [14.06.2018, 07:20:41] • [IP: 185.5.216.*]

Polnocna falka i kladka poplynie.Czasem odnosze wrazenie, ze decydenci co niektorych inwestycji pochodza z innej planety.

Gość • Środa [13.06.2018, 22:42:44] • [IP: 89.174.73.**]

kupa śmiechu, przyjdzie dobry sztorm i adieu, żegnaj kładko.nikogo nie obchodzi to, że już się dusimy, gdzie postawić te wszystkie auta, smrodek oczyszczalni się niesie, plaża i wydmy zdewastowane.kolejny moloch przybędzie, hurrrra

Gość • Środa [13.06.2018, 22:12:34] • [IP: 37.248.178.***]

Noe pozyczone pieniądze tylko z programu" Endogeniczne potencjały" na które dostaliśmy 3, 5 mln. dofinansowania! Nie spóźniona ani jeden dzień tylko zgodnie z programem! Dwie informacje i dwa kłamstwa! Wstyd" redaktorze"! Pewnie tego nie zamieścisz!

MrnS • Środa [13.06.2018, 21:45:59] • [IP: 83.13.155.**]

Obecni włodarze i Radni zostawią przyszłemu Burmistrzowi i nowym Radnym szereg niespodzianek: rozpoczęta budowa ścieżki (wątpliwej trwałości) po wydmie, apartmolochy drenujące wodę, dominanty jak w NjuJorku, rozpoczęte Nowe Centrum (które pociągnie środki jeszcze z niejednego budżetu rocznego). Mieszkańcy martwią się o betonowanie wybrzeża a mało kto mówi o tym, że kończy się woda. Powodzenia nam życzę. Tyle.

Gość • Środa [13.06.2018, 21:27:25] • [IP: 188.146.101.**]

Kładka po plaży?

Gość • Środa [13.06.2018, 21:26:27] • [IP: 83.11.74.***]

gdzie jest rod? mozna tak wyswietlac czyjes info?

Gość • Środa [13.06.2018, 20:55:26] • [IP: 178.235.177.***]

Po jakich wydmach?Wyraźnie widać, że przed wydmami.Pomysł niedorzeczny, bo sztormy zniszczą kładkę już tej jesieni.Czyżby rządzący miastem nie znali tego zjawiska?

Gość • Środa [13.06.2018, 20:06:49] • [IP: 37.248.153.**]

do sądu z nimi

Gość • Środa [13.06.2018, 19:58:42] • [IP: 46.77.95.*]

Człowiek wolny różne rzeczy robił, ale wydmy zawsze świete były...

Gość • Środa [13.06.2018, 19:44:04] • [IP: 89.174.73.**]

Ważne ile inwestycji powstanie przed wyborami. Czy mam wrażenie że tego roczny budżet ledwo się spina?

Gość • Środa [13.06.2018, 19:12:23] • [IP: 37.47.147.***]

pierwszy sztorm zrobi korekte.😂😂

J23 • Środa [13.06.2018, 18:57:39] • [IP: 83.13.155.**]

Kładka po pierwszym sezonie sztormowym prawdopodobnie zniknie. Abrazja plaży i wydm podczas silnego wezbrania sztormowego zniszczy ten przejaw bezmyślności. Dodatkowo działalność wiatru spowoduje notoryczne zasypywanie kładki oraz zaplecza wydmy (tereny przed molo). Taka inwestycja to przejaw marnotrawstwa środków finansowych i niewiedzy. A wystarczyło popytać w okolicy, przecież w Międzyzdrojach i Białej Górze są stacje naukowe (Iniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu).

Gość • Środa [13.06.2018, 18:34:02] • [IP: 83.11.237.***]

Przyjdzie sztorm i zabierze

Gość • Środa [13.06.2018, 18:04:21] • [IP: 83.21.54.***]

Każdy tak jest oszukiwany w tym mieście prywatnego folwarku ludzi władzy. Mieszkańcy są na skraju nerwów!!

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■