POGODA

Reklama

Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Piątek [18.05.2018, 09:15:50] • Gmina Wolin

Wstrzymano wycinkę kilkuset drzew na trasie Wolin - Unin

Wstrzymano wycinkę kilkuset drzew na trasie Wolin - Unin

Odcinek drogi Wolin - Unin, prowadzącej dalej do nadmorskiego Międzywodzia. Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin/Archiwum]( fot. Polskie Radio Szczecin )

Wycinka 320 drzew rosnących wzdłuż drogi Wolin - Unin została wstrzymana.

Wycinka 320 drzew rosnących wzdłuż drogi Wolin - Unin została wstrzymana.
Konserwator Zabytków potrzebuje więcej czasu na wydanie opinii, do 31 października - mówił w naszym magazynie interwencyjnym " Czas Reakcji " wicestarosta Kamienia Pomorskiego Marek Matys.

- Patrząc na kontrowersje jakie ta sprawa budzi, należy wykazać się cierpliwością i poprzedzić wydanie decyzji o drastycznych działaniach szczegółową analizą - mówił Matys..

Klony rosną bardzo blisko drogi, mają po około 80 lat, a aleja wpisana jest do rejestru zabytków. Starostwo chce połowę z nich wyciąć, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu. Często się łamią, ponadto nie ma tam miejsca by wybudować bariery energochłonne czy ścieżkę rowerową. Droga ta jest często wykorzystywana w sezonie przez turystów jadących do Międzywodzia czy Wisełki.

W ostatnich latach doszło tam do kilku wypadków śmiertelnych.

2018-05-17, 20:34
Sławomir Orlik


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Robot • Środa [23.05.2018, 09:04:01] • [IP: 188.146.101.**]

Wyciąć wszystkie drzewa z jednej strony i poszerzyć z tej strony ulicę. Choćby o metr... Z drugiej strony zrobić chodnik i ścieżkę rowerową a pozostałe tam drzewa będą chronić poruszających się tam pieszych i rowerzystów. Wyciąć wszystko szkoda ale droga MUSI ZOSTAĆ POSZERZONA bo jest bardzo niebezpieczna...

Gość • Poniedziałek [21.05.2018, 21:15:05] • [IP: 109.243.245.***]

Wyciąć te wszystkie drzewa a debilom co kochają ptaszki i robaczki pod domami las zasadzic

Gość • Niedziela [20.05.2018, 22:31:59] • [IP: 178.238.243.***]

Jak zwykle pedryle wygrały. Pieszo...e ciot...

Gość • Sobota [19.05.2018, 18:27:02] • [IP: 83.21.53.***]

ilu wruci

Gość • Sobota [19.05.2018, 16:06:49] • [IP: 83.21.48.***]

dlaczego wycina sie drzewa w okresie legowym ptaków? Ludzie którzy podejmuja takie decyzje to potwory pozbawione empatii. a swoja droga wycinka drzew nie zmieni myślenia kierowców na temat bezpiecznej jazdy. Debil na drodze, debilem pozostanie. I jemu zagrażaja drzewa a on zagraża innym uczestnikom ruchu drogowego. Więc reasumując, szkoda drzew

Gość • Sobota [19.05.2018, 09:19:01] • [IP: 83.13.154.***]

może lepiej je przesadzić :):):)

Gość • Sobota [19.05.2018, 08:05:05] • [IP: 92.241.193.**]

Zgodne z przepisami a bedzie mniej wypadków

Gość • Piątek [18.05.2018, 22:20:07] • [IP: 178.235.177.***]

Dominują jesiony, a nie klony.

Gość • Piątek [18.05.2018, 21:48:07] • [IP: 83.8.24.***]

Drzewa, a nawet całe lasy niech sobie rosną przy drogach, ale w odległości minimum 5 metrów od jezdni. Kiedyś tymi drogami jeździły koniki z wozami, czasy się jednak zmieniły.

Gość • Piątek [18.05.2018, 21:44:37] • [IP: 185.76.10.**]

Bardzo dobrze. Uwielbiam jeździć ta trasa.

Gość • Piątek [18.05.2018, 19:35:43] • [IP: 77.252.46.**]

Jakie zagrażają bezpieczeństwu?! -Przecież nie rosną na ulicy, tylko na poboczu. Jak się ktoś boi, że się owinie w okół drzewa, to niech odda prawo jazdy...

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:44:55] • [IP: 83.11.151.***]

Nie P A R O D I A tylko B I CI E PIANY !!

Gość • Piątek [18.05.2018, 18:08:32] • [IP: 31.1.61.**]

P A R O D I A !!

Gość • Piątek [18.05.2018, 16:41:49] • [IP: 5.60.81.***]

Czyli jak się wytnie co drugie trzewo to będzie miejsce na ścieżkę rowerowa? Jakim niby cudem? Przecież ten pas i tak będzie zajęty drzewami, które pozostaną no chyba, że kolejnym etapem będzie wycięcie wszystkich drzew. Ścieżka powinna być za drzewami będzie to rozwiązane bezpieczne a jazda po takiej ścieżce bok alei drzew będzie przyjemnością i atrakcją dla turystów.

Slayer • Piątek [18.05.2018, 15:32:50] • [IP: 37.47.179.**]

Zapraszam wszystkich mandziolow na jazde rowerem ta droga w sezonie letnim ciekawe ilu wruci z tejwyprawy calo wyciac posadzic nowe drzewa obok i po sprawie

Gość • Piątek [18.05.2018, 15:13:30] • [IP: 62.69.251.***]

100% racji 12:15:17 - nastawiać tam fotoradarów i łoić mistrzów prostej. Drzewa debilom przeszkadzają...

Gość • Piątek [18.05.2018, 14:55:39] • [IP: 176.221.110.***]

Do IP 83.11.240" ...Jazde autem znaja tylkoz opowiesci..." tak jak niektórzy znają tylko z opowieści zasady pisowni w języku polskim.

Gość • Piątek [18.05.2018, 14:20:43] • [IP: 77.114.104.*]

Jak ktoś nie chce dbać o bezpieczeństwo ludzi tylko drzew, to niech się przeniesie do Puszczy Białowieskiej! Drzewa te sadzono, gdy samochody jezdzily o wiele wolniej niż teraz, nie z przyczyn wynikających z ostrożności, a po prostu wynikających z możliwość aut. Wyprzedzenie tu ciężarówki graniczy z cudem. Mijanie rowerzystów, to często tworzenie sytuacji niebezpiecznych dla nich zupełnie nie z własnej złej woli. Mijanie się z samochodem, gdy jedzie się rowerem to zawsze niepewność. Mijanie ciągnika z naczepą albo innego dużego pojazdu rolniczego to koszmar! Jako kierwoca uważam, że drzewa te powinny już dawno zniknąć. Nietoperze i ptaki znajdą sobie inne drzewo. Mamy coraz więcej rowerzystów, samochodów na drogach, ogromny ruch w sezonie i rownie spory poza nim. Ludzie idźcie po rozum do głowy i dajcie spokó z tą ochoroną czegoś co jest tak niebezpieczne

Gość • Piątek [18.05.2018, 13:35:49] • [IP: 31.0.120.**]

Są osoby użytkujące drogę, mający prawo jazdy nie będące za wycinką. Wypadki śmiertelne na tej drodze to głównie brawura i głupota kierowców. Należy sprawdzić, które drzewa faktycznie stanowią zagrożenie i te usunąć, a ścieżkę rowerową rzeczywiście można zrobić z drugiej strony drzew.

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:47:53] • [IP: 188.146.163.***]

Może nie wszystkie, ale nas wielu odcinkach powinno się wyciąć te drzewa.

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:40:06] • [IP: 31.0.70.***]

A korzenie które rosną pod jezdnia i powodują jej uszkodzenia poprzez wybrzuszanie to też jest problem

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:15:50] • [IP: 83.11.240.**]

Ci co bronia drzew, nie maja peawa jazdy ani pojecia o tym jak wielkie zagrozenie to stwarza. Jazde autem znaja tylkoz opowiesci.mamy piekne lasy parki i o nie dbajmy. Nie bronmy drzew rosnacych na ulicy to stwarza wielkie zagrozenie dla kierowcow, pieszych rowerzystow i kazdego uzytkownika drogi. Nie sluchajmy ludzi nie spelna rozumu ktorzy mowia ze drzewo rosnace niemalze na drodzei powodjace zagrozenie jest piekne a ci co zgineli a bylo ich sporo tobpieaci drogowi

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:15:17] • [IP: 193.22.252.***]

Nieprzemyślane decyzje. radar na radarze powinni tam ustawić. albo odcinkowy pomiar prędkości i nie było by problemu. Piękna widoki jak drzewa się zazielenią.

Gość • Piątek [18.05.2018, 12:03:30] • [IP: 31.0.122.***]

czas na pielęgnację, * nic nie robicie przez lata a teraz najlepiej wyciąć, niech ten co to wymyślił walnie się w łeb może będzie mądrzejszy