POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [16.05.2018, 20:13:26] • Kamień Pomorski

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator

W miniony piątek 11 maja br. miało miejsce uroczyste otwarcie Punktu Bibliotecznego przy Szkole Podstawowej nr 1 pod opieką Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim. Zamysłem jaki towarzyszył otwarciu, jest wyjście do czytelnika, któremu trudność może sprawiać dotarcie do siedziby Biblioteki na ul. Wolińskiej. Punkt oferuje wybór literatury pięknej, popularnonaukowej oraz dziecięcej i młodzieżowej. Dodatkowo można skorzystać z komputera z dostępem do Internetu.

Wydarzenie zostało uświetnione występem artystycznym uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim. Nieoceniony talent kamieńskiej młodzieży umilił wszystkim czas.

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator

Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pn. „Zaczarowany świat książek”, organizowanego przez Bibliotekę, w którym wyłoniono laureatów w trzech kategoriach wg klas szkolnych:

Kategoria 1. - Klasy I-III

Miejsce I: SP nr 2 – Maja Dąbrowska
Miejsce II: SP nr 2 – Oliwia Magiera
Miejsce III: SP nr 2 – Justyna Masłowska
Wyróżnienie: SP we Wrzosowie – Sara Sobczak

Kategoria 2. – Klasy IV-V

Miejsce I: SP nr 2 – Igor Zawada
Miejsce II: SP nr 2 – Julia Lis
Miejsce III: SP nr 1 – Zuzanna Borzymowska
Wyróżnienie: SP nr 1 – Mateusz Telesz

Kategoria 3. – Klasy VI-VII

Miejsce I: SP nr 2 – Martyna Jarosik
Miejsce II: SP nr 1 – Sebastian Gradek
Miejsce III: SP nr 1 – Wanesa Stachurska
Wyróżnienie: SP nr 2 – Anna Kuliberda

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy talentu i kreatywności. Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu, których prace były pięknie kolorowe i pełne pomysłów.

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator

Najważniejszym momentem wydarzenia było oczywiście samo otwarcie Punktu Bibliotecznego i jego zaprezentowanie wszystkim przybyłym.

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta do korzystania z usług powstałego Punktu w dniach:
poniedziałek – czwartek 14.00-18.00
piątek 14.00-17.00

Otwarcie Punktu Bibliotecznego

fot. Organizator


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [20.05.2018, 13:20:19] • [IP: 83.23.183.***]

wielkie wydarzenie na skalę województwa...A dla dzieci i młodzieży wielkie BRAWA ! Są świetni i Oni kształtują nasze miasto :)

Gość • Czwartek [17.05.2018, 11:03:05] • [IP: 178.235.177.***]

Nowomowa w rozkwicie.Zamiast biblioteki mamy punkt biblioteczny, zamiast przedszkola mamy punkt przedszkolny.Zamiast kajdanek mamy narzędzie przymusu bezpośredniego.Zamiast złodzieja mamy sprawcę kradzieży.Przykładów mamy pod dostatkiem.Czyżby doszli do władzy Nowi Polacy?

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■