POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [14.05.2018, 22:11:34] • Gmina Wolin

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

fot. Organizator

Rok 2018 jest szczególnym rokiem w historii naszego kraju. To w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dnia 10.05.2018r. w Przybiernowie podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie wraz z zaproszonymi gośćmi przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „100 drzew na 100-lecie Niepodległości”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Środowiskowego Domu Samopomocy w Przybiernowie oraz Nadleśnictwa Rokita. Przedsięwzięcie wplotło się także w akcję Lasów Państwowych „1000 drzew na minutę”, gdzie hasło przewodnie brzmi: Pamiętajmy o historii.

Ta cenna inicjatywa dla wielu pokoleń ma charakter wspólnotowy, gdyż połączyła we wspólnym działaniu wszystkie placówki wolińskiego Koła PSONI i gości: ŚDS i OREW w Przybiernowie, OREW Ostromice, WTZ Wolin wraz z Przewodniczącym Zarządu PSONI Koło w Wolinie p. Adamem Jasiewiczem. W projekcie wzięli udział przedstawiciele władz w Przybiernowie: Wójt gminy Przybiernów p. Lilia Ławicka i przewodniczący Rady Gminy p. Ryszard Kazanowski.

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

fot. Organizator

Swoją obecnością zaszczycili dziennikarze Radio Szczecin.

Nad całością akcji czuwali: Nadleśniczy Tomasz Szeszycki, Leśniczy Krzysztof Klażyński i podleśniczy Piotr Drzewiecki z Nadleśnictwa Rokita.

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

fot. Organizator

Udział osób niepełnosprawnych w działaniu na rzecz środowiska naturalnego było piękną lekcją patriotyzmu i troski o wspólne dobro ojczyzny.

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

fot. Organizator

Uwieńczeniem zmagań był odpoczynek nad pobliskim jeziorem, gdzie uczestnicy akcji piekli kiełbaski nad ogniskiem i skosztowali przepyszną zupę.

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

fot. Organizator

Piękny krajobraz i słoneczna pogoda sprzyjały integracji społecznej.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [16.05.2018, 09:11:15] • [IP: 81.219.205.**]

KTO ZAGOŚCI DO ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W PRZYBIERNOWIE, ODCZUJE DOMOWĄ ATMOSFERĘ, OGROMNĄ ZYCZLIWOSC I RADOŚC, KTÓRA PRZEPEŁNIA UCZESTNIKÓW.A TO DZIĘ KI PANU MARKOWI I PRACOWNIKOM.

Gość • Wtorek [15.05.2018, 13:18:24] • [IP: 77.253.130.**]

SUPER IMPREZA INTEGRUJĄCA SPOŁECZNIE. OGROMNE PODZIĘKOWANIA DLA WSPANIAŁEGO KIEROWNIKA ŚDS W PRZYBIERNOWIE PANA MARKA DEJI, ROBI PAN KAWAŁ DOBREJ ROBOTY, DLA PODOPIECZNYCH, I POZWALA IM ABY SAMI MOGLI TEŻ COŚ ZROBIĆ DLA INNYCH. BRAWO A OBECNOŚĆ WŁADZ GMINY AŻ MIŁO POCZYTAĆ.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■