POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.04.2018, 22:08:36] • Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Podczas pobytu w Wolinie zastępca marszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa zdradził kulisy niektórych zamierzeń Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Jednym z zamierzeń, to letnie przejazdy pociągami w stylu retro. - Uruchomimy podróże kolejowe na trasie Szczecin – Wysoka Kamieńska – Golczewo – Płoty – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Wysoka Kamieńska – Szczecin. Trasa ta będzie obsługiwana przez wagony motorowe SN 61 Ganz Mavag.

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Przypomnijmy wagony SN 61 zbudowane były w zakładach Ganz Mavag w Budapeszcie. Już niewielu mieszkańców Kamienia Pomorskiego pamięta, że SN 61 w połowie lat 60. XX wieku na tej trasie parowozy zastąpiono właśnie SN 61, które kursowały tu do czasu elektryfikacji linii Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski.

SN 61 kursowały solo, a w czasie szczytu przewozowego z jednym wagonem doczepnym.

Foto: internet imfactory.pl
mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [19.04.2018, 11:11:34] • [IP: 78.10.235.***]

Ja tam wolę nowe pociągi. Zbyt dobrze pamiętam hałas, trzęsienie, brud i smród tych starych. Linia Kamień- Dziwnówek, albo Łukęcin, Pobierowo. Bardzo by to rozładowało ruch samochodowy w kierunku morza, a co za tym idzie byłoby mniej spalin na drodze samochodowej i ścieżce rowerowej. Teraz jedziemy na rowerach w chmurach spalin.

Niebieska Kolej • Środa [18.04.2018, 21:42:54] • [IP: 83.8.39.***]

Prima Aprilis to był by dobry SN61 obecnie niezdolny do ruchu, podobnie linia Wysoka - Płoty. Czy na potrzeby budowy drogi ekspresowej 6 nie zlikwidowano części tej linii ? Finanse, procedury, przetargi, remonty to trochę czasu trwa... a nic nie było w tym temacie, a niestety więźniowie nie mogą budować torów. Lato będzie inne, jedynie złoty pociąg pozostaje, bo już kursuje do Kamienia. ...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:23:07] • [IP: 95.40.205.***]

Jak mają kursować skoro linia nie jest przejezdna związku z budową S6...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:12:13] • [IP: 83.20.255.***]

z Wysokiej Kamieńskiej do Golczewa Ganz dojedzie, cóż ale dalej..., a dalej Ganz zostanie wyposażony w pług, który utoruje sobie drogę do Płot szczególnie przez nasyp S6. Ale trzymam kciuki :-)

Gość • Środa [18.04.2018, 17:29:56] • [IP: 78.52.120.***]

Za marzenia nie karają , jak by karali to by była kara śmierci.

Gość • Środa [18.04.2018, 11:38:46] • [IP: 77.114.131.***]

W 100% popierałbym rozbudowę lini kolejowej do Dziwnówka. Można było do tego zatrudnić więźniów (choć nie koniecznie) a finansować można był z tzw europejskiego funduszu rozwoju wsi tudzież regionu. Taka lini i jej częstotliwość w sezonie letnim na pewno by się zwróciła po przysłowiowych trzech latach. Można prawie WSZYSTKO tylko trzeba chcieć rozwiu a nie tylko mówić o nim...

Gość • Środa [18.04.2018, 10:31:43] • [IP: 95.160.156.**]

Do Dziwnówka linia kolejowa może być tylko poprowadzona przez Jatki i Ugory.

Gość • Środa [18.04.2018, 10:15:39] • [IP: 83.11.235.*]

zaczekajcie chwile wkrótce wybory, usłyszycie zaraz, że wybudują kolej ze Świńca do Mokrzycy, ścieżkę rowerową z Krakowa do Płastkowa, lotnisko w Świerznie i port w Świętouściu

Gość • Środa [18.04.2018, 09:29:45] • [IP: 80.50.115.***]

Tylko ta linia Kamień Pom.- Dziwnówek musiałaby przechodzić przez trzęsawisko między rondem w Kamieniu a krzyżówką na Grabowo. Wystarcy popatrzeć w jakim stanie jest droga a co dopiero wybudować nasyp pod" troszkę" cięższy pociąg w takim terenie. Ale fakt... fajnie by było. Tak samo jak odtworzenie linii kolejowej 407 do Trzebiatowa. Ech... marzenia

Gość • Środa [18.04.2018, 09:11:02] • [IP: 88.199.162.*]

Ha Ha z Wysokiej do Płot przez Golczewo, chyba pociągiem powietrzno - desantowym.

Gość • Środa [18.04.2018, 09:10:23] • [IP: 80.50.129.***]

Zbudujcie Kolej do Dziwnowa !!;)

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:38] • [IP: 83.11.86.**]

Świetny pomysł z dworcem w Dziwnówku. Kamień Pomorski stałby się o całe niebo atrakcyjniejszy a i pewnie turyści chętnie by korzystali z takiej atrakcji. Z czasem można pomyśleć o rozbudowie połączenia z Pobierowem, dalej Rewal, Niechorze i turystyka będzie kwitła. Tylko to wymaga myślenia i chęci włodarzy a z tym u nich kiepsko. Tylko kasa się liczy i życie z dnia na dzień.

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:10] • [IP: 83.11.179.*]

Szkoda, że w Wysokiej Kam zlikwidowano parowozownię mogli chociaż jedną, , ciuchcie" zostawić to byłaby teraz istna atrakcja.Niestety nie ma już zaplecza zniszczono sieć hydrantów do tankowania parowozów wieżę ciśnień, obrotnicę-szkoda słów. Nasi nie potrafią patrzeć perspektywicznie w przyszłość o kolejnych pokoleniach które miałyby historię na żywo.Dobrze, że chociaż zachował się SN 61 który był codziennością z Wysokiej do Płotów i Kamienia

Gość • Środa [18.04.2018, 07:30:47] • [IP: 37.47.132.***]

No właśnie takich działań i im podobnych rakuje. Popieram nudowę dworca kolejowego w Dziwnówku.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 23:44:50] • [IP: 90.201.72.***]

Linie Kamien - Dziwnówek zbudowac to dworzec ożyje a nie tylko narzekanie ze po co kolej jak lepiej sie w korkach stoi.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Od zachodu będą występować początkowo słabe, a następnie umiarkowane, oraz krótkimi chwilami intensywne opady śniegu i deszczu. Dodatkowo podczas opadów śniegu będą występować zawieje i zamiecie śnieżne ■ Centrum kryzysowe ostrzega przed silnym wiatrem dziś 13 stycznia od godziny 20.00 do godziny 8.00 we wtorek 15 stycznia. Wzrost siły wiatru do średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w poniedziałek porywach do 90 km/h. Jeszcze mocniej ma wiać w nocy z poniedziałku na wtorek - w porywach do 100 km/h. Kierunek wiatru: północno – zachodni. Takie prognozy oznaczają 2 stopień zagrożenia w 3-stopniowej skali ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■