POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.04.2018, 22:08:36] • Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Podczas pobytu w Wolinie zastępca marszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa zdradził kulisy niektórych zamierzeń Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Jednym z zamierzeń, to letnie przejazdy pociągami w stylu retro. - Uruchomimy podróże kolejowe na trasie Szczecin – Wysoka Kamieńska – Golczewo – Płoty – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Wysoka Kamieńska – Szczecin. Trasa ta będzie obsługiwana przez wagony motorowe SN 61 Ganz Mavag.

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Przypomnijmy wagony SN 61 zbudowane były w zakładach Ganz Mavag w Budapeszcie. Już niewielu mieszkańców Kamienia Pomorskiego pamięta, że SN 61 w połowie lat 60. XX wieku na tej trasie parowozy zastąpiono właśnie SN 61, które kursowały tu do czasu elektryfikacji linii Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski.

SN 61 kursowały solo, a w czasie szczytu przewozowego z jednym wagonem doczepnym.

Foto: internet imfactory.pl
mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [19.04.2018, 11:11:34] • [IP: 78.10.235.***]

Ja tam wolę nowe pociągi. Zbyt dobrze pamiętam hałas, trzęsienie, brud i smród tych starych. Linia Kamień- Dziwnówek, albo Łukęcin, Pobierowo. Bardzo by to rozładowało ruch samochodowy w kierunku morza, a co za tym idzie byłoby mniej spalin na drodze samochodowej i ścieżce rowerowej. Teraz jedziemy na rowerach w chmurach spalin.

Niebieska Kolej • Środa [18.04.2018, 21:42:54] • [IP: 83.8.39.***]

Prima Aprilis to był by dobry SN61 obecnie niezdolny do ruchu, podobnie linia Wysoka - Płoty. Czy na potrzeby budowy drogi ekspresowej 6 nie zlikwidowano części tej linii ? Finanse, procedury, przetargi, remonty to trochę czasu trwa... a nic nie było w tym temacie, a niestety więźniowie nie mogą budować torów. Lato będzie inne, jedynie złoty pociąg pozostaje, bo już kursuje do Kamienia. ...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:23:07] • [IP: 95.40.205.***]

Jak mają kursować skoro linia nie jest przejezdna związku z budową S6...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:12:13] • [IP: 83.20.255.***]

z Wysokiej Kamieńskiej do Golczewa Ganz dojedzie, cóż ale dalej..., a dalej Ganz zostanie wyposażony w pług, który utoruje sobie drogę do Płot szczególnie przez nasyp S6. Ale trzymam kciuki :-)

Gość • Środa [18.04.2018, 17:29:56] • [IP: 78.52.120.***]

Za marzenia nie karają , jak by karali to by była kara śmierci.

Gość • Środa [18.04.2018, 11:38:46] • [IP: 77.114.131.***]

W 100% popierałbym rozbudowę lini kolejowej do Dziwnówka. Można było do tego zatrudnić więźniów (choć nie koniecznie) a finansować można był z tzw europejskiego funduszu rozwoju wsi tudzież regionu. Taka lini i jej częstotliwość w sezonie letnim na pewno by się zwróciła po przysłowiowych trzech latach. Można prawie WSZYSTKO tylko trzeba chcieć rozwiu a nie tylko mówić o nim...

Gość • Środa [18.04.2018, 10:31:43] • [IP: 95.160.156.**]

Do Dziwnówka linia kolejowa może być tylko poprowadzona przez Jatki i Ugory.

Gość • Środa [18.04.2018, 10:15:39] • [IP: 83.11.235.*]

zaczekajcie chwile wkrótce wybory, usłyszycie zaraz, że wybudują kolej ze Świńca do Mokrzycy, ścieżkę rowerową z Krakowa do Płastkowa, lotnisko w Świerznie i port w Świętouściu

Gość • Środa [18.04.2018, 09:29:45] • [IP: 80.50.115.***]

Tylko ta linia Kamień Pom.- Dziwnówek musiałaby przechodzić przez trzęsawisko między rondem w Kamieniu a krzyżówką na Grabowo. Wystarcy popatrzeć w jakim stanie jest droga a co dopiero wybudować nasyp pod" troszkę" cięższy pociąg w takim terenie. Ale fakt... fajnie by było. Tak samo jak odtworzenie linii kolejowej 407 do Trzebiatowa. Ech... marzenia

Gość • Środa [18.04.2018, 09:11:02] • [IP: 88.199.162.*]

Ha Ha z Wysokiej do Płot przez Golczewo, chyba pociągiem powietrzno - desantowym.

Gość • Środa [18.04.2018, 09:10:23] • [IP: 80.50.129.***]

Zbudujcie Kolej do Dziwnowa !!;)

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:38] • [IP: 83.11.86.**]

Świetny pomysł z dworcem w Dziwnówku. Kamień Pomorski stałby się o całe niebo atrakcyjniejszy a i pewnie turyści chętnie by korzystali z takiej atrakcji. Z czasem można pomyśleć o rozbudowie połączenia z Pobierowem, dalej Rewal, Niechorze i turystyka będzie kwitła. Tylko to wymaga myślenia i chęci włodarzy a z tym u nich kiepsko. Tylko kasa się liczy i życie z dnia na dzień.

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:10] • [IP: 83.11.179.*]

Szkoda, że w Wysokiej Kam zlikwidowano parowozownię mogli chociaż jedną, , ciuchcie" zostawić to byłaby teraz istna atrakcja.Niestety nie ma już zaplecza zniszczono sieć hydrantów do tankowania parowozów wieżę ciśnień, obrotnicę-szkoda słów. Nasi nie potrafią patrzeć perspektywicznie w przyszłość o kolejnych pokoleniach które miałyby historię na żywo.Dobrze, że chociaż zachował się SN 61 który był codziennością z Wysokiej do Płotów i Kamienia

Gość • Środa [18.04.2018, 07:30:47] • [IP: 37.47.132.***]

No właśnie takich działań i im podobnych rakuje. Popieram nudowę dworca kolejowego w Dziwnówku.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 23:44:50] • [IP: 90.201.72.***]

Linie Kamien - Dziwnówek zbudowac to dworzec ożyje a nie tylko narzekanie ze po co kolej jak lepiej sie w korkach stoi.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Inwazja szczurów w Kamieniu Pomorskim? Na razie biegają wokół uzdrowiska... ■ W hali widowiskowo - sportowej w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 9 odbędą się III Targi Pracy połączone z Tragami Edukacyjnymi ■ Czytelnik ostrzega użytkowników przed ścieżką rowerową z Unina do Międzywodzia ■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■