POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.04.2018, 22:08:36] • Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Podczas pobytu w Wolinie zastępca marszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa zdradził kulisy niektórych zamierzeń Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Jednym z zamierzeń, to letnie przejazdy pociągami w stylu retro. - Uruchomimy podróże kolejowe na trasie Szczecin – Wysoka Kamieńska – Golczewo – Płoty – Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Wysoka Kamieńska – Szczecin. Trasa ta będzie obsługiwana przez wagony motorowe SN 61 Ganz Mavag.

Latem SN 61 odwiedzać będzie Kamień Pomorski

fot. internet

Przypomnijmy wagony SN 61 zbudowane były w zakładach Ganz Mavag w Budapeszcie. Już niewielu mieszkańców Kamienia Pomorskiego pamięta, że SN 61 w połowie lat 60. XX wieku na tej trasie parowozy zastąpiono właśnie SN 61, które kursowały tu do czasu elektryfikacji linii Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski.

SN 61 kursowały solo, a w czasie szczytu przewozowego z jednym wagonem doczepnym.

Foto: internet imfactory.pl
mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Czwartek [19.04.2018, 11:11:34] • [IP: 78.10.235.***]

Ja tam wolę nowe pociągi. Zbyt dobrze pamiętam hałas, trzęsienie, brud i smród tych starych. Linia Kamień- Dziwnówek, albo Łukęcin, Pobierowo. Bardzo by to rozładowało ruch samochodowy w kierunku morza, a co za tym idzie byłoby mniej spalin na drodze samochodowej i ścieżce rowerowej. Teraz jedziemy na rowerach w chmurach spalin.

Niebieska Kolej • Środa [18.04.2018, 21:42:54] • [IP: 83.8.39.***]

Prima Aprilis to był by dobry SN61 obecnie niezdolny do ruchu, podobnie linia Wysoka - Płoty. Czy na potrzeby budowy drogi ekspresowej 6 nie zlikwidowano części tej linii ? Finanse, procedury, przetargi, remonty to trochę czasu trwa... a nic nie było w tym temacie, a niestety więźniowie nie mogą budować torów. Lato będzie inne, jedynie złoty pociąg pozostaje, bo już kursuje do Kamienia. ...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:23:07] • [IP: 95.40.205.***]

Jak mają kursować skoro linia nie jest przejezdna związku z budową S6...

Gość • Środa [18.04.2018, 21:12:13] • [IP: 83.20.255.***]

z Wysokiej Kamieńskiej do Golczewa Ganz dojedzie, cóż ale dalej..., a dalej Ganz zostanie wyposażony w pług, który utoruje sobie drogę do Płot szczególnie przez nasyp S6. Ale trzymam kciuki :-)

Gość • Środa [18.04.2018, 17:29:56] • [IP: 78.52.120.***]

Za marzenia nie karają , jak by karali to by była kara śmierci.

Gość • Środa [18.04.2018, 11:38:46] • [IP: 77.114.131.***]

W 100% popierałbym rozbudowę lini kolejowej do Dziwnówka. Można było do tego zatrudnić więźniów (choć nie koniecznie) a finansować można był z tzw europejskiego funduszu rozwoju wsi tudzież regionu. Taka lini i jej częstotliwość w sezonie letnim na pewno by się zwróciła po przysłowiowych trzech latach. Można prawie WSZYSTKO tylko trzeba chcieć rozwiu a nie tylko mówić o nim...

Gość • Środa [18.04.2018, 10:31:43] • [IP: 95.160.156.**]

Do Dziwnówka linia kolejowa może być tylko poprowadzona przez Jatki i Ugory.

Gość • Środa [18.04.2018, 10:15:39] • [IP: 83.11.235.*]

zaczekajcie chwile wkrótce wybory, usłyszycie zaraz, że wybudują kolej ze Świńca do Mokrzycy, ścieżkę rowerową z Krakowa do Płastkowa, lotnisko w Świerznie i port w Świętouściu

Gość • Środa [18.04.2018, 09:29:45] • [IP: 80.50.115.***]

Tylko ta linia Kamień Pom.- Dziwnówek musiałaby przechodzić przez trzęsawisko między rondem w Kamieniu a krzyżówką na Grabowo. Wystarcy popatrzeć w jakim stanie jest droga a co dopiero wybudować nasyp pod" troszkę" cięższy pociąg w takim terenie. Ale fakt... fajnie by było. Tak samo jak odtworzenie linii kolejowej 407 do Trzebiatowa. Ech... marzenia

Gość • Środa [18.04.2018, 09:11:02] • [IP: 88.199.162.*]

Ha Ha z Wysokiej do Płot przez Golczewo, chyba pociągiem powietrzno - desantowym.

Gość • Środa [18.04.2018, 09:10:23] • [IP: 80.50.129.***]

Zbudujcie Kolej do Dziwnowa !!;)

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:38] • [IP: 83.11.86.**]

Świetny pomysł z dworcem w Dziwnówku. Kamień Pomorski stałby się o całe niebo atrakcyjniejszy a i pewnie turyści chętnie by korzystali z takiej atrakcji. Z czasem można pomyśleć o rozbudowie połączenia z Pobierowem, dalej Rewal, Niechorze i turystyka będzie kwitła. Tylko to wymaga myślenia i chęci włodarzy a z tym u nich kiepsko. Tylko kasa się liczy i życie z dnia na dzień.

Gość • Środa [18.04.2018, 07:52:10] • [IP: 83.11.179.*]

Szkoda, że w Wysokiej Kam zlikwidowano parowozownię mogli chociaż jedną, , ciuchcie" zostawić to byłaby teraz istna atrakcja.Niestety nie ma już zaplecza zniszczono sieć hydrantów do tankowania parowozów wieżę ciśnień, obrotnicę-szkoda słów. Nasi nie potrafią patrzeć perspektywicznie w przyszłość o kolejnych pokoleniach które miałyby historię na żywo.Dobrze, że chociaż zachował się SN 61 który był codziennością z Wysokiej do Płotów i Kamienia

Gość • Środa [18.04.2018, 07:30:47] • [IP: 37.47.132.***]

No właśnie takich działań i im podobnych rakuje. Popieram nudowę dworca kolejowego w Dziwnówku.

Gość • Wtorek [17.04.2018, 23:44:50] • [IP: 90.201.72.***]

Linie Kamien - Dziwnówek zbudowac to dworzec ożyje a nie tylko narzekanie ze po co kolej jak lepiej sie w korkach stoi.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■