POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [16.04.2018, 08:17:57] • Kamień Pomorski

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Zaledwie kilka nowych zniczy, lezące od dawna aniołki i jedna wiązanka kwiatów. Taki dość smutny widok przedstawiał w sobotę pomnik ofiar osób, które zginęły podczas pożaru budynku socjalnego w Kamieniu Pomorskim.

Była to już dziewiąta rocznica tragicznego pożaru budynku socjalnego przy ulicy Wolińskiej. W pożarze zginęły 23 osoby w tym 13 dzieci. Prokuratura postawiła zarzuty dwóm osobom Krzysztofowi G. i Barbarze K. pracownikom Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Kamieniu Pomorskim.

Czy ktoś pamiętał o rocznicy pożaru budynku socjalnego?

fot. kam

Tragedia poruszyła całą Polskę. Do Kamienia przybyli zarówno ówczesny premier Donald Tusk jak i prezydent Lech Kaczyński. Rodzinom i bliskim ofiar gmina Kamień Pomorski wypłaciła łącznie milionowe odszkodowania.
W dziewiątą rocznicę tragedii przy pomniku trudno znaleźć ślady oficjalnej uroczystości czy wiązanki złożonej przez oficjalną delegację gminy czy innych władz. Wśród zniczy płonie tylko kilka nowych. Wygląda na to że miasto żyje dalej nie pamiętając już albo nie rozpamiętując tragedii. Czy tak powinno być?

mzk

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 21:26:22] • [IP: 80.245.177.**]

polska mentalność, wieczni męczennicy. Jestem Polką, ale zaczyna mnie już męczyć ta cała martyrologia. Zwłaszcza po akcji ze Smoleńskiem...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 17:44:45] • [IP: 83.12.44.***]

Wg mnie to sa inne kwiaty. Wystarczy powiekszyc zdjecie. Pytanie retoryczne. Ktory portal klamie?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:55] • [IP: 78.10.208.*]

A lepiej zajmijcie się żywymi, umarłych trzeba zostawić w spokoju żałobę noś w sercu , a nie na pokaz. Niema o czym pisać jest tyle ciekawych tematów , choćby nie naprawiane M U R Y które lada DZIEŃ SIĘ POSYPIĄ NIECH TAM KTOŚ ZROBI ZDJĘCIE I BĘDZIE AFERA, .

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:33:39] • [IP: 31.0.40.***]

Liczy się pamięć, a nie cena wiązanki...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 15:16:47] • [IP: 37.47.156.***]

Ale co tu upamiętniać halo sorry ale bez przesady dzieci szkoda serce boli ale większość to. ... A gdzie bliscy tych ludzi w sądach po kasę stoją taka jest rzeczywistość wstyd bo żałobę nosi się w sercu A nie od urzędu wymagać kwiatkow

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 12:09:41] • [IP: 31.0.32.***]

Jeżeli te kwiatki to od burmistrzów to tak biednie trochę...

Gosc • Poniedziałek [16.04.2018, 11:35:09] • [IP: 80.211.250.***]

burmistrz pisze ze zlozyl wiazanke. gdzie ona jest na zdjeciu?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:25:43] • [IP: 77.253.1.***]

Jeżeli wiązankę położył burmistrz to ze zdjęcia na ikamien wynika, że to jedyna wiązanka pod pomnikiem. Ludzie jedyna! Zginęło 23 osoby i nikt z rodziny nie położył kwiatka?

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 11:14:39] • [IP: 83.11.134.***]

Kwiaty i znicze powinny być na cmentarzu. Niestety, rodziny o niektórych zapomniały... Tutaj - wystarczy symbolicznie.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:49:07] • [IP: 37.47.148.**]

Dla Wszytskich liczy się tylko rocznica i miesięcznich Smoleńskiem O tak malym Kamieniu nikt nie pamięta.. ... Przykre ale prawdziwe.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:19:37] • [IP: 188.146.0.***]

Ale na info jest fotka burmistrza w sweterku, że składa kwiatki.

Kuntakinte • Poniedziałek [16.04.2018, 10:15:36] • [IP: 83.23.252.***]

Oni juz dawno przepili te odszkodowania i teraz chca nastepne - tez bym chcial pic alkohol codziennie, nie chodzic do pracy - palic krecone papierosy z ktorych wypada zar jak sie zemdleje po alko i miec to gdzies, nie miec zadnych obowiazkow i problemow - niczym sie nie martwic bo przeciez mi sie nalezy i musza mi dac !

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 10:12:36] • [IP: 83.23.252.***]

to rodziny powinny pamiętać a jakoś ich tam nie widać

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:52:37] • [IP: 94.254.140.**]

Normalka...w Polsce to zawsze tak samo...wszystko na pokaz i pod publiczkę..Jak braknie publiczki to już nie ma dla kogo okazywać to czy owo.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:53] • [IP: 78.10.208.*]

Pamięć czci się na cmentarzu, bo tam zostały pogrzebane osoby. A tu to tylko symbol ku przestrodze.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:36:48] • [IP: 94.254.133.***]

Mhmm Pewnie tylko Ariel Juszczak 🤔

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:32:10] • [IP: 83.8.134.***]

Najwazniejsze ze pali sie swiatelko. ...Na cmentarz chodzą...a co to da zasypanie pomnika kwiatami czy zniczami. ...Kazdy ma w sercu tą tragedie...

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 09:31:32] • [IP: 37.47.138.**]

A co tematu do kawki zabraklo XD

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:52:02] • [IP: 77.253.1.***]

Mało tych zniczy mało tych kwiatków. Smutne to.

Gość • Poniedziałek [16.04.2018, 08:47:18] • [IP: 95.160.159.**]

A GDZIE SA RODZINY KTÓRE WZIEŁY DUŻE ODSZKODOWANIA.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■