POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [04.04.2018, 20:38:56] • Gmina Wolin

Jak to jest z tymi książeczkami do opłat za odpady w gminie Wolin? Czytelnik ma spore wątpliwości

Jak to jest z tymi książeczkami do opłat za odpady w gminie Wolin? Czytelnik ma spore wątpliwości

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Jeden z naszych Czytelników, zastanawia się jak to jest tymi książeczkami do opłat za odpady w gminie Wolin? - W gminie Wolin książeczki do opłat za odpady dostaje tylko ten, kto ma podany przy umowie adres korespondencyjny na gm. Wolin. - opisuje mieszkaniec. Czytelnik twierdzi, że jest to zwyczajny absurd urzędniczy. Dlaczego? Przeczytajcie dalej!

- Co ma do tego adres korespondencyjny? Jeżeli ktoś ma adres korespondencyjny poza gm. Wolin jest gorszy czy co? Jeżeli chodzi o podatki to wiedzą gdzie wysyłać blankiet - podsumowuje Czytelnik.

Nie mogliśmy, nie zapytać, co na ten temat sadzą urzędnicy z UM w Wolinie.

W odpowiedzi czytamy, że od kilku lat UM w Wolinie stosuje zasadę przekazywania nieodpłatnie właścicielom nieruchomości książeczek opłat.

- Książeczki otrzymują wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkujący i posiadający równocześnie adres do korespondencji na terenie gminy Wolin. Taka decyzja została podyktowana chęcią ułatwienia mieszkańcom wnoszenia comiesięcznych opłat, w szczególności osobom starszym. Właściciele, którzy deklarują adres do korespondencji poza teren gminy Wolin w większości przypadków także nie zamieszkują tutaj i nie wnoszą opłat comiesięcznych. Wówczas opłata ponoszona jest wyłącznie za wybrane miesiące lub raz w roku jako ryczałtowa - informuje Adela Front z Referatu Gospodarki Odpadami.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że jak zapewniają nas urzędnicy przed kolejnym wydrukiem książeczek z pewnością uwzględnią wniesione uwagi.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Czwartek [05.04.2018, 09:55:55] • [IP: 83.11.227.***]

Nie złożyłam deklaracji na wywóz śmieci (deklaracje należało wypełnić w 2016). Po pół roku przyszło mi wezwanie do zapłaty za pół roku, pomimo, że śmieci nie były zabierane.Myślałam, żę mi się uda niestety. Piszecie nieprawdę. Gmina wysyła wszystkim mieszkańcom książeczki opłat wraz z grafikiem wywozu w kopercie.Jeżeli piszący nie ma stałego miejsca zamieszkania to i nie dostał książeczki.

Gość • Czwartek [05.04.2018, 08:33:38] • [IP: 83.11.230.**]

Ten sam problem miałam, Pani powiedziała, że książeczki nie dostanę bo mam inny adres korespondencyjny, a płacę cały rok, żenada jakąś i jeszcze oznajmiła że to jest tylko wspaniałomyślność burmistrza i jego dobra wola że są książeczki totalna masakra, a oczywiście podatek przyszedł na inny ADRES.

Gość • Czwartek [05.04.2018, 08:20:29] • [IP: 78.10.44.***]

Właśnie wczoraj byli w łuskowie

Gość • Czwartek [05.04.2018, 01:28:39] • [IP: 5.174.65.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [04.04.2018, 21:54:37] • [IP: 83.11.226.**]

To prawda nikt nie sprawdza a np w Luskowie 5H mogli by sprawdzic tam nikt nie sprawdzi a smieci maja i to duzo/niemiaszki/

Gość • Środa [04.04.2018, 21:27:39] • [IP: 31.0.85.**]

Płaci ten kto złoży deklarację. Kto nie składa nie płaci w gminie Wolin za śmieci. Nikt nie sprawdza.

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 25 września 2019 r. na godz. 16.00 zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Pisarka jest autorką poczytnych i lubianych powieści obyczajowych i obyczajowo-historycznych, w których porusza bardzo ważne problemy społeczne. W swoich książkach nie omija trudnych tematów z naszej historii ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■