POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [14.02.2018, 11:10:44] • Kamień Pomorski

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

Na co czeka Burmistrz Kuryłło?

fot. Andrzej Ryfczyński

Miała być wymiana prawie 1.500 opraw lamp ulicznych, budowa blisko 2 km sieci oświetlenia ulicznego i inne. Na razie blisko od miesiąca Burmistrz nie rozstrzyga przetargu.

Dnia 15 stycznia 2018 podano informację z otwarcia ofert na „modernizację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorskiego wraz z zapewnieniem dofinansowania”. Przetarg zakładał wymianę 1452 sztuk istniejących opraw oświetlenia ulicznego na nowe oprawy LED, zakup instalacji ozdobnych za 50.000 zł, nowe linie oświetleniowe długości blisko 2 km przewidzianych do realizacji w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj” na ulicach Kamienia Pomorskiego i Stawna.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Zaproponowały wykonanie zadania za 8.500.000 zł i blisko 3.600.000 zł. Problemem jest fakt, że na zadanie Burmistrz przewidział jedynie 3.500.000 zł. Do zlecenia zadania brakuje więc około 100.000 zł. Są dwa możliwe rozwiązania tego problemu. Albo Burmistrz unieważni przetarg i ogłosi nowy licząc na to, że wykonawcy zejdą z ceny albo musi sięgnąć głębiej do kieszeni i dołożyć do inwestycji 100.000 zł. Na razie a mamy prawie połowę lutego od połowy stycznia Burmistrz nie podejmuje żadnej decyzji. Nie wiemy na co czeka.

Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa nie będzie trwała tyle ile sławna budowa świetlicy w Miłachowie. Tam ogłoszono już czwarty przetarg. Świetlica, która miała zostać wybudowana w styczniu 2018. Na ten moment nie doczekała się nawet wyłonienia wykonawcy budowy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Czwartek [15.02.2018, 18:31:04] • [IP: 83.11.155.***]

Dobry plan wykonany natychmiast jest lepszy niż idealny plan wykonany dziesięć minut później. Nie wiem jaki ma plan Kuryłło ale wykonany miesiąc później jest g...o warty.

Gość • Czwartek [15.02.2018, 13:13:48] • [IP: 94.254.247.***]

To niech wysle ten solar! Najlepiej ze sobą

Gość • Czwartek [15.02.2018, 12:23:46] • [IP: 37.47.167.***]

A za co odpowiada nowy kierownik niby z konkursu w gminie kamień może ktoś wie

Gość • Czwartek [15.02.2018, 10:29:57] • [IP: 95.160.155.***]

Nie narzekajcie na burmistrza swego, bo możecie po wyborach mieć gorszego ! Z PIS-u, miesięcznice i rocznice, że nie wspomnę o zmianie nazw ulic i wiadomych pomnikach !

Gość • Czwartek [15.02.2018, 06:45:27] • [IP: 79.175.196.***]

W kamieniu nie ma ludzi zdolnych do myślenia. Wszystko dawno wyjechało, zostali emeryci, zasiedziała, niezdolna do samodzielnego myślenia administracja państwowa oraz osławieni w braku kompetencji, a szczególnie pchajacy się do władzy nauczyciele.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:54:59] • [IP: 31.1.100.***]

Do [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***] solar nie świeci już od dawna tylko się żarzy. Akurat tutaj się nie zgodzę bo burmistrz bojąc się posądzenia o" robienie pod siebie" dla Jarszewa boi się załatwić cokolwiek. Poza tym ten solar był założony za Pana burmistrza Karpińskiego i dzięki staraniom innych mieszkańców ulicy Radosnej a Stanisław był jemu przeciwny więc o co dym. Nie pałam sympatiom do obecnej władzy, ale trzeba do sprawy podchodzić obiektywnie a nie wieszać psy. Burmistrz wręcz deklarował na zebraniach wiejskich, że zdemontuje ten solar i wyśle dzieciom do Afryki. I tak nie świeci więc kupić gumowce, dobry kostur i można iść do Miłachowa. A jak ci tak na tym nieświecącym zależy to sobie go weź.

Gość • Środa [14.02.2018, 23:20:06] • [IP: 83.8.113.***]

O jednej rzeczy Burmistrz stale pamięta; sprawdzanie konta osobistego. Mur beton. ..

Gość • Środa [14.02.2018, 22:31:43] • [IP: 109.167.30.***]

Najgorszy Burmistrz w Historii tego miasta Najwyższy czas na prawdziwego gospodarza a nie bufona który jedynie co zrobił to biega za piłką i po sądach Zmarnowane 4 lata

Gość • Środa [14.02.2018, 22:12:24] • [IP: 83.11.149.**]

budynek po GZOO też już parę lat stoi pusty. Coś ciężko z tym myśleniem w wykonaniu naszej władzy.

Gość • Środa [14.02.2018, 21:59:31] • [IP: 83.11.237.***]

glupiej lampy nie potrafi burmistrz zalozyc w strzezewie tylko obiecanki cacanki mydli oczy ludziom tylko

Gość • Środa [14.02.2018, 20:31:04] • [IP: 87.153.251.**]

Ten problem wygląda podobnie, jak myślenie o sposobie zagospodarowania budynku po zlikwidowanej szkole w Górkach. Burmistrzowie i pani sekretarz myślą już kolejny rok, a efektów nie widać. Budynek niszczeje, przez kolejny sezon zimowy nie jest ogrzewany, letnimi wieczorami gromadzą się przed szkołą panowie z trunkami wyskokowymi, a kadencja gminnych włodarzy dobiega końca. Pozostanie po nich bardzo złe wspomnienie o niegospodarności mieniem.

Gość • Środa [14.02.2018, 19:15:33] • [IP: 83.8.34.***]

W Jarszewie ciemno już drugi dzień ale pod domem burmistrza solar to mieszkańców można mieć w d*pie

Gość • Środa [14.02.2018, 18:29:47] • [IP: 95.160.155.***]

Przede wszystkim wymiany wymagają szkaradne słupy od latarni. Wstyd, dziadostwo żelbetowe z odłupanymi kawałami betonu i często stojące na środku chodnika !

Gość • Środa [14.02.2018, 17:08:54] • [IP: 176.221.123.**]

Niech zabiera Ani Ani i redaktora/kreatora i niech wyjadą na Hunululu. Czas na zmiany w tym roku.

Gość • Środa [14.02.2018, 17:05:19] • [IP: 37.248.152.**]

dlatego sołtys miłachowa złożył rezygnacje ile może czekać

Gość • Środa [14.02.2018, 15:28:30] • [IP: 37.7.3.***]

A to on umie podejmować decyzje?

Gość • Środa [14.02.2018, 15:09:54] • [IP: 83.8.37.**]

3.500.000 zł a na wsiach tylko budowa nowych linii w Stawnie i we Wrzosowie a pozostałe miejscowości? Jarszewo, Rekowo, Rarwino, Benice ??

Gość • Środa [14.02.2018, 14:47:24] • [IP: 37.47.167.***]

A kto ma się zająć osoba która dbała odobro gminy już nie pracuje bo była nie wygodna ale lampy świeciły

Gość • Środa [14.02.2018, 13:59:25] • [IP: 83.8.23.**]

idzie wojna wolnym krokiem a śpimy! więc po co światło?

Gość • Środa [14.02.2018, 13:12:14] • [IP: 37.47.187.***]

Wiecznie nie zadowoleni

Gość • Środa [14.02.2018, 12:50:27] • [IP: 195.205.28.*]

Ciekawe skąd raptem ma gmina środki finansowe, skro groził zarząd komisaryczny. Czyżby polityka i zbliżające się wybory?

Gosc • Środa [14.02.2018, 12:31:45] • [IP: 80.211.250.***]

W Dziwnowie gdy trzeba dodac pieniadze do przetargu to burmistrz dodaje i realizuje inwestycje. w kamieniu albo mysli miesiac albo uniewaznia przetarg i oglasza go po cztery razy jak Milachowo. Efekt jest taki ze w Dziwnowie inwestycje sa realizwane a w kamieniu albo czekaja nie wiadomo na co albo sa ciagle na etapie czwartego przetargu. wnioski dotyczace tego kto z dwojki burmistrzow sie nadaje na stanowisko a kto nie prosze wyciagnac samemu.

Gość • Środa [14.02.2018, 12:25:21] • [IP: 212.211.175.***]

Lepiej kopac pilke...

Gość • Środa [14.02.2018, 11:59:53] • [IP: 37.248.157.***]

Myślenie boli..

Gość • Środa [14.02.2018, 11:45:02] • [IP: 87.205.66.**]

Moim zdaniem ktoś kto potrzebuje miesiąc czasu na podjęcie decyzji zwyczajnie nie nadaje się na stanowisko burmistrza.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■