POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.01.2018, 18:23:13] • Świerzno

Wójt Świerzna znów musiał zapłacić za spór sądowy

Wójt Świerzna znów musiał zapłacić za spór sądowy

fot. ikamien.pl

353.000,00 zł i 4.428,00 zł za obsługę prawną musiała na koniec 2017 roku zapłacić gmina Świerzno. Był to efekt negocjacji sądowych z firmą "Urbaniak". Sprawa dotyczyła odtworzenia drogi po inwestycji kanalizacyjnej w Trzebieradziu, którą wykonano w 2012 roku.

Zdaniem wójta Krzysztofa Atrasa wykonawca odtworzył drogę w wyższym standardzie niż przewidywał to projekt. Wówczas wykonawca wystąpił do gminy o dopłatę, na co wójt nie wyraził zgody. Sprawa wylądowała w sądzie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Sobota [13.01.2018, 08:10:32] • [IP: 31.0.87.*]

Nie znam człowieka ale kiedy czytam jak porażka goni porażkę to tak sobie myślę co za matołki go wybrały na kolejną kadencję?

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:29:43] • [IP: 5.172.236.***]

Kto bogatemu zabroni myśleć?

Gość • Piątek [12.01.2018, 14:12:00] • [IP: 79.191.253.**]

nie wierze atrasowi w żadne słowo

Gość • Piątek [12.01.2018, 12:33:51] • [IP: 94.254.129.***]

Ważne, że nie przepłacił a przez 5 lat dysponował tą kwotą. Do tego też trzeba mieć głowę.

Gość • Piątek [12.01.2018, 09:25:44] • [IP: 77.188.52.***]

To i tak nie naruszyło jego budżetu, to nasze pieniądze. Tą kwotę powinien zapłacić z własnego portfela to by w końcu zaczął myśleć.

Gość • Piątek [12.01.2018, 04:11:23] • [IP: 188.146.128.***]

Jak zamawiam usługę i ktoś mi wylicza koszty, to podpisując umowę, godzę się na warunki w umowie. Jeżeli wykonawca, bez uzgodnienia ze mną, i odpowiedniego zapisu w umowie, sam zmienia warunki i każe mi słono dopłacać, to kto jest nie w porządku ? Ciekawe, czy gdyby ktoś wam taki numer wywinął, bylibyście tacy pobłażliwi.

Gość • Czwartek [11.01.2018, 21:15:22] • [IP: 31.0.126.**]

Zamiast dopłacić za lepszy standard, który posłuży dłużej ! Wójt poszedł do sądu bo chciał gorzej i taniej! Mistrz świata i okolic, zasługuje na medal " gospodarz roku"

Gość • Czwartek [11.01.2018, 20:33:13] • [IP: 188.146.42.*]

Symbolem niech będzie ta obrzydliwa gwiazda z przedłużaczem pod oknem :)

Gość • Czwartek [11.01.2018, 20:22:17] • [IP: 188.146.1.**]

A można było te pieniądze przeznaczyć na jakiś inny cel...

Gość • Czwartek [11.01.2018, 19:42:31] • [IP: 85.178.42.***]

To i tak nie naruszyło jego budżetu, to nasze pieniądze. Tą kwotę powinien zapłacić z własnego portfela to by w końcu zaczął myśleć.

Gość • Czwartek [11.01.2018, 19:02:37] • [IP: 79.191.253.**]

czas by pan wójt Krzysztof juź poszedł na zasłużoną emeryturę

Gość • Czwartek [11.01.2018, 18:50:46] • [IP: 31.0.126.**]

Myślenie wójta nie służy gminnej kasie.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■