POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.01.2018, 18:23:13] • Świerzno

Wójt Świerzna znów musiał zapłacić za spór sądowy

Wójt Świerzna znów musiał zapłacić za spór sądowy

fot. ikamien.pl

353.000,00 zł i 4.428,00 zł za obsługę prawną musiała na koniec 2017 roku zapłacić gmina Świerzno. Był to efekt negocjacji sądowych z firmą "Urbaniak". Sprawa dotyczyła odtworzenia drogi po inwestycji kanalizacyjnej w Trzebieradziu, którą wykonano w 2012 roku.

Zdaniem wójta Krzysztofa Atrasa wykonawca odtworzył drogę w wyższym standardzie niż przewidywał to projekt. Wówczas wykonawca wystąpił do gminy o dopłatę, na co wójt nie wyraził zgody. Sprawa wylądowała w sądzie.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Sobota [13.01.2018, 08:10:32] • [IP: 31.0.87.*]

Nie znam człowieka ale kiedy czytam jak porażka goni porażkę to tak sobie myślę co za matołki go wybrały na kolejną kadencję?

Gość • Piątek [12.01.2018, 21:29:43] • [IP: 5.172.236.***]

Kto bogatemu zabroni myśleć?

Gość • Piątek [12.01.2018, 14:12:00] • [IP: 79.191.253.**]

nie wierze atrasowi w żadne słowo

Gość • Piątek [12.01.2018, 12:33:51] • [IP: 94.254.129.***]

Ważne, że nie przepłacił a przez 5 lat dysponował tą kwotą. Do tego też trzeba mieć głowę.

Gość • Piątek [12.01.2018, 09:25:44] • [IP: 77.188.52.***]

To i tak nie naruszyło jego budżetu, to nasze pieniądze. Tą kwotę powinien zapłacić z własnego portfela to by w końcu zaczął myśleć.

Gość • Piątek [12.01.2018, 04:11:23] • [IP: 188.146.128.***]

Jak zamawiam usługę i ktoś mi wylicza koszty, to podpisując umowę, godzę się na warunki w umowie. Jeżeli wykonawca, bez uzgodnienia ze mną, i odpowiedniego zapisu w umowie, sam zmienia warunki i każe mi słono dopłacać, to kto jest nie w porządku ? Ciekawe, czy gdyby ktoś wam taki numer wywinął, bylibyście tacy pobłażliwi.

Gość • Czwartek [11.01.2018, 21:15:22] • [IP: 31.0.126.**]

Zamiast dopłacić za lepszy standard, który posłuży dłużej ! Wójt poszedł do sądu bo chciał gorzej i taniej! Mistrz świata i okolic, zasługuje na medal " gospodarz roku"

Gość • Czwartek [11.01.2018, 20:33:13] • [IP: 188.146.42.*]

Symbolem niech będzie ta obrzydliwa gwiazda z przedłużaczem pod oknem :)

Gość • Czwartek [11.01.2018, 20:22:17] • [IP: 188.146.1.**]

A można było te pieniądze przeznaczyć na jakiś inny cel...

Gość • Czwartek [11.01.2018, 19:42:31] • [IP: 85.178.42.***]

To i tak nie naruszyło jego budżetu, to nasze pieniądze. Tą kwotę powinien zapłacić z własnego portfela to by w końcu zaczął myśleć.

Gość • Czwartek [11.01.2018, 19:02:37] • [IP: 79.191.253.**]

czas by pan wójt Krzysztof juź poszedł na zasłużoną emeryturę

Gość • Czwartek [11.01.2018, 18:50:46] • [IP: 31.0.126.**]

Myślenie wójta nie służy gminnej kasie.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■