POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.01.2018, 18:18:11] • Kamień Pomorski

Sąd rozstrzygnął ale PGK się odwołało. Czy dowiemy się ile PGK Kamień Pomorski płaci za usługi w kamienskie.info?

Sąd rozstrzygnął ale PGK się odwołało. Czy dowiemy się ile PGK Kamień Pomorski płaci za usługi w kamienskie.info?

fot. ikamien.pl

Sąd rozstrzygnął toczącą się od roku sprawę pomiędzy radnym powiatowym Arielem Juszczakiem a Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim Sąd uznał, że Prezes Przedsiębiorstwa Adrian Guranowski dopuścił się bezczynności w zakresie załatwienia wniosku radnego. PGK ma także zwrócić poniesione koszty sądowe. PGK złożyło odwołanie. Adrian Guranowski nadal odmawia podania kwoty jaką otrzymuje z PGK kamienskie.info.

O tym, że podległe gminie Kamień Pomorski spółki gminne przeznaczają na reklamę i usługi w portalu kamienskie.info kilkadziesiąt tysięcy złoty rocznie pisaliśmy w art. ikamien.pl/artykuly/17848/

Jak udało się ustalić naszej Redakcji Spółka Marina sp z o.o. przeznaczyła w 2015 na ten cel kwotę 15.000 zł. Podobnie 15.000 zł zapłacił KTBS sp z o.o. Obie spółki to spółki ze 100 % udziałem gminy Kamień Pomorski kierowanej przez Stanisława Kuryłłę. Sytuacja taka ma miejsce pomimo obowiązującego w tym samym czasie w gminie programu naprawczego. Programu mocno ograniczającego wydatki gminy zakładającego między innymi likwidację funduszu sołeckiego, szkoły podstawowej w Górkach czy oszczędności na wynagrodzeniu dla nauczycieli.

Największa gminna spółka PGK odmówiła naszej Redakcji podania kwoty jaką przeznacza na usługi portalu zasłaniając się tajemnicą. O podobną informację do PGK 1 grudnia 2016 wnioskował Ariel Juszczak. Tu także PGK zasłoniło się tajemnicą przedsiębiorstwa. Po wezwaniu do wykonania wniosku, w dniu 4 lipca 2017 r. PGK stwierdziło, że nie jest organem administracji, a spółką prawa handlowego i nadal nie udostępniło informacji.

Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd nie podzielił stanowiska PGK. Zdaniem Sądu stanowisko PGK „to stanowisko błędne. Przedsiębiorstwo, ze względu na wielkość udziałów Gminy jest spółką komunalną, gospodarującą mieniem gminy, zatem jest zobowiązane do udzielenia informacji publicznej w zakresie wydatkowania będących w jej zasobach środków finansowych.”

Na tej podstawie wyrokiem WSA II SAB/Sz 84/17 Sąd uznał, że Prezes PGK Adrian Guranowski dopuścił się bezczynności w zakresie załatwienia pkt 1 wniosku. Sąd „zobowiązuje go do załatwienia wniosku w wyżej wskazanym zakresie w terminie 14 dni od doręczenia niniejszego wyroku wraz z aktami sprawy”
PGK będzie także musiało zwrócić koszty postępowania sądowego.
Wyrok nie jest prawomocny.

Po trzech tygodniach oczekiwania udało nam się także poznać stanowisko PGK w tej kwestii.

Prezes PGK Adrian Guranowski poinformował nas, że „Spółka nie zgadza się ze wspomnianym wyrokiem i w związku z tym wniosła od niego apelację do NSA w Warszawie”. Ponownie także odmówił nam podania kwoty jaką otrzymuje z PGK portal kamienskie.info.

Czy dowiemy się prawdy o relacjach największej gminnej spółki z portalem? Czy problemu w sprawie nie widzi burmistrz ani radni miejscy albo chociaż Komisja Rewizyjna? Czas pokaże.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 34, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 34

Gość • Niedziela [28.01.2018, 00:12:09] • [IP: 80.245.177.***]

firma pewnie robi koszty tylko czy odpowiednim jest wspolpraca z jednym zamiast z kilkoma, nie mnie to oceniac, poki co.

Gość • Sobota [27.01.2018, 00:21:10] • [IP: 193.47.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [27.01.2018, 00:16:15] • [IP: 193.47.191.***]

może pan prezes oddalby to co zabral kierowcom i ladowaczom w sezonie!l*!

Gość • Piątek [26.01.2018, 21:54:36] • [IP: 94.254.146.**]

Buzia dla naszego prezesa misiaczka

Gość • Piątek [26.01.2018, 20:19:01] • [IP: 83.8.115.***]

My placimy za to duzo za wode i smieci

Gość • Piątek [26.01.2018, 18:31:28] • [IP: 78.10.206.***]

Co to za Cyganowo na zdjeciu?

Gość • Piątek [26.01.2018, 18:30:42] • [IP: 78.10.206.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [26.01.2018, 16:44:19] • [IP: 188.146.41.***]

Chyba nic skoro nikt tego nie pokazuje :)

Gość • Piątek [26.01.2018, 11:28:31] • [IP: 77.112.214.**]

A GOLCZEWO ILE PŁACI...??

Gość • Piątek [26.01.2018, 11:02:38] • [IP: 83.14.209.**]

Skandal!!dobrze, że są tacy ludzie jak P.Ariel, który wbrew nagonce na własną osobę chce dociec prawdy. Wstyd dla władz gminy za chowanie głowy w piasek i udawanie, że problemu nie ma. Mam nadzieję, żę prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw i to nie tylko w PGK, ale także dowiemy się jak to jest z gminą Międzyzdroje.Dziękuję ikamien, że informuje nas o tym kolesiostwie panującym w całym powiecie.I gdzie tu jest odpowiedzialność w prowadzeniu polityki finansowej firmy/gminy. Szary obywatel płaci a" elity"(czytaj kolesie) nabijają sobie konta bankowe.Tyle było obietnic i nadziei przy zmianie władz a jest jeszcze gorzej niż było przy poprzednich władzach.Nie mogę się doczekać wyborów.

Gość • Piątek [26.01.2018, 11:02:31] • [IP: 37.47.166.**]

INFO ma wpływy ze spółek gminy KAMIEŃ POMORSKI, gminy MIĘDZYZDROJE i jednostek, gminy ŚWIERZNO. W tych przypadkach pisanie o polityce staje się mało etyczne.

Gość • Piątek [26.01.2018, 10:54:25] • [IP: 79.186.200.***]

Ponoć 30.0000 zł??

Gość • Piątek [26.01.2018, 10:41:31] • [IP: 37.47.150.***]

Proponuję rozgonić kolesiostwo! Rak który niszczy nasz kraj.

Gość • Piątek [26.01.2018, 09:44:11] • [IP: 77.113.91.***]

I oczywiście my za to płacimy. Taka jesteśmy bogata gmina. Po podac kwote lepiej płacić za sprway w sądzie. Powinno się ich pozwalniac za marnotractwo pieniedzy. Cała mafia kolesiosta. Ręce opadaja jak sie patrzy co się wyrabia za nasze podatki.

piętnaście tysięcy • Piątek [26.01.2018, 09:21:11] • [IP: 178.235.176.**]

Nie mam najmniejszego pojęcia ile może kosztować PGK świadczenie usługi przez kamienskie.info

Gość • Piątek [26.01.2018, 09:18:12] • [IP: 87.205.64.**]

Ciekawe jest ile Spółki Gminne i Urząd Miasta i Gminy Międzyzdroje płaci w kamieńskie info? że tylko ono ma wyłączność na wszystkie publikacje i jest wyjątkowo lojalne w stosunku do Międzyzdrojów, to musi kosztować.

Gość • Piątek [26.01.2018, 09:01:26] • [IP: 31.0.127.***]

Burmistrz powinien się odnieść do tej informacji, to skandal, że mieszkańcy pośrednio dokładają się do utrzymania portalu kamieńskieinfo; nie ma przyzwolenia na takie praktyki Panie Burmistrzu!

we • Piątek [26.01.2018, 08:55:19] • [IP: 37.187.110.***]

ciekawe czy smutna pani ma zolte galki oczne od jedynego internetowego zycia, niech sie zajmie swoimi problemami a nie osoba Pana Ariela. Pewnie w weekend w beszczelnie go zaatakowuja!

Gość • Piątek [26.01.2018, 08:19:07] • [IP: 192.162.98.**]

To już wiem dlaczego mam takie wysokie rachunki za wodę i na co idą moje pieniądze. Dobrze że już niedługo wybory Stasiu

Gość • Piątek [26.01.2018, 07:11:13] • [IP: 83.12.44.***]

W zwiazku z tym ze PGK sie odwolalo od decyzji sadu mozemy mniemac ze sa to bardzo wysokie kwoty i bzdurne tlumaczenie ze za reklame bo ciagle ta sama leci. To tylko rozbudza wyobraznie wyborcow. Tak sie nie mota. A ataki drugiego portalu na Just Zczaka sa po prosr Tu zenujace. Bardzo nisko upadl nam. ... I

Gość • Czwartek [25.01.2018, 23:07:14] • [IP: 188.146.195.***]

W Międzyzdrojach też płacą i to w tysiącach.

Gość • Czwartek [25.01.2018, 22:46:05] • [IP: 31.1.212.***]

Teraz jasnym jest dlaczego artykuły w kamieńskim info są tak tendencyjne i trudno zobaczyć artykuł krytykujący władze Kamienia Pom. Proszę porównać np. przez miesiąc ile ile i złego dzieje się w Kamieni Pom. i np.w Dziwnowie w kontekście pracy urzędu miejskiego. Teraz wiem dlaczego artykułu np o Wolinie czy Dziwnowie są tak tendencyjne i ma się wrażenie, że praca w urzędzie miasta Kamień jest dobra lub bdb.Jak ktoś ma inne zdanie niech porówna np.artykuły krytyczne w ciągu m-ca i będzie wszystko jasne.

Gość • Czwartek [25.01.2018, 22:45:55] • [IP: 83.8.110.***]

Oj joj ojojojoj nie ładnie. PGK traci pieniądze na bzdury. Już Pan prezes stracił u mnie. A wydawał się być taki... normalny i zaradny, a tu przykra niespodzianka.

Gość • Czwartek [25.01.2018, 22:13:17] • [IP: 89.229.67.**]

Ktoś zapomniał napisać że Sąd nie stwierdził naruszenia prawa a koszty sądowe to 100 złotych. Prezes" zapomniał" tylko wydać decyzji odmownej zgodniej z przepisem. Za parę lat, jak NSA sprawę rozstrzygnie, prezes wyda decyzję odmowną i Ariel będzie mógł się wtedy odwołać ha ha ha. A poważnie, to szkoda czasu sądów na takie bzdety.

Gość • Czwartek [25.01.2018, 21:59:38] • [IP: 37.248.158.**]

No i wyszło szydło z worka!

Oglądasz 1-25 z 34
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątkowa gala w Międzyzdrojach to już dziewiąte wydarzenie spod szyldu Babilon MMA Tomasza Babilońskiego. W Międzyzdrojach odbyła się kolejna gala organizacji Babilon MMA 9. Podczas tego wydarzenia fani obejrzeli siedem pojedynków, w tym jeden kobiecy ■ Zamknięcie ulicy Zamkowej w związku z wystąpieniem awarii. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Wolinie informuje, że w związku z wystąpieniem awarii na przyłączu i sieci wodociągowej biegnącej w ulicy Zamkowej (na wysokości budynku pod nr 5) konieczne jest zamknięcie fragmentu ulicy Zamkowej od skrzyżowania ulic Zamkowej i Wojska Polskiego do skrzyżowania ulic Zamkowej i Ogrodowej. Zamknięcie części ulicy Zamkowej spowodowane jest koniecznością wykonania wykopu oraz zabezpieczeniem terenu robót budowlanych. W obszarze robót będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. W związku z pracami w godzinach popołudniowych może nastąpić przerwa w dostawie wody. Przepraszam mieszkańców za niedogodności związane z tą sytuacją. Prace związane z usunięciem awarii rozpoczną się w dniu 13 sierpnia 2019 r. i planowane są przez okres 2 dni. W tym czasie będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu ■ 60 ratowników pilnuje kąpielisk w gminie Dziwnów: Na kąpielisku w Dziwnowie służbę w pełni sezonu pełni 24 ratowników, w Międzywodziu - 18, w Dziwnówku - 12, w Łukęcinie – 6. ■ Tego studia nikt nie kontroluje. Jest większe ryzyko zakażeń. Każde studio tatuażu musi być pod nadzorem sanepidu. Sanepid w Kamieniu Pomorskim nie ma w rejestrze żadnego zakładu w Wysokiej Kamieńskiej. Takie usługi mogą być świadczone w pomieszczeniach przeznaczonych wyłącznie do tego celu. Kto korzysta z nielegalnych usług, naprawdę dużo ryzykuje. W sprawie nielegalnego domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej, o którym informował nasz Czytelnik, wypowiedział się państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Kamieniu Pomorskim. Wygląda na to, że wątpliwości i obawy naszego Czytelnika są jak najbardziej uzasadnione ■ Potwierdziły się przypuszczenia, co do kłamstw Burmistrza Stanisława Kuryłło w sprawie rewitalizacji tzw. „dzikiej plaży”. Nie ma żadnego wniosku mieszkańców, a już przed Sesją Burmistrz miał zgodę Starostwa na wycinkę dwóch topoli ■ Ciekawą odpowiedź dostaliśmy z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w sprawie nielegalnego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej. Policja zajmie się sprawą tylko wtedy, gdy dostanie oficjalne zawiadomienie. Sprawa domowego studia tatuażu w Wysokiej Kamieńskiej zbulwersowała naszych Czytelników ■