POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [13.01.2018, 08:56:29] • Powiat Kamieński

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Czasem remont jednej drogi przynosi niechciane skutki uboczne. Z takim przypadkiem spotkał się mieszkaniec Strzeżewa, który postanowił opisać ten problem, licząc na poprawę sytuacji. Przedstawicielka lokalnych władz po oględzinach rozjeżdżonej drogi nakazała Czytelnikowi, aby to on ją wyrównał!

- Jestem mieszkańcem Strzeżewa -małej wioski na trasie Kamień Pomorski-Pobierowo- pisze Czytelnik - Po przebudowie tejże drogi w 2006 roku bodajże wszystkie odwodnienia deszczowe z bocznych uliczek zostały praktycznie zlikwidowane, ponieważ w miejscu dawnych rowów są teraz chodniki, w związku z czym te boczne drogi są praktycznie aż zalewane wodą opadową i niektóre odcinki są niszczone przez sprzęt rolniczy, bo zalega na nich woda.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Z dalszego opisu wynika, że 5 stycznia przy posesji Czytelnika pojawiła się naczelnik wydziału nieruchomości ze Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim i zapytała "kto tę drogę tak rozjeździł".

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

- Odpowiedziałem, że wszyscy nią jeżdżą na pola oraz do dalszych posesji. Pani fotografowała całą drogę i poprosiła, bym podał jej swoje dane, które to będą niezbędne aby się ze mną kontaktować co dalej w sprawie tej rozjeżdżonej drogi będzie się działo. Dziś tj.08 stycznia otrzymałem od pani naczelnik telefon z nakazem przerównania tej drogi w związku z tym iż posiadam odpowiedni sprzęt (posiadam gosp.rolne) do tego zadania.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Kiedy odparłem iż nie ja sam tą drogą jeżdżę i zaproponowałem, aby zwołała zebranie na świetlicy naszej wioski i przedstawiła tą propozycję innym gospodarzom, odparła, że nie może się ze mną dogadać i że skontaktuje się w tej sprawie ze swoją panią mecenas, po czym odłożyła słuchawkę.Czy pani naczelnik szuka w pierwszej lepszej osobie kozła ofiarnego? Czy to wina mieszkańców, że ta woda nie ma dokąd odpłynąć, bo nie ma w nowo wybudowanej drodze odpływów a droga była odebrana przez Starostwo? Czy Pani naczelnik ma prawo zastraszać mnie prawnikiem?

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Pytanie te skierowaliśmy właśnie do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Czekamy na odpowiedź.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.plźródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [16.01.2018, 19:49:30] • [IP: 37.248.162.***]

A ja nie jestem rolnikiem, mieszkam w Strzeżewie i od remontu drogi po deszczach nie mogę wjechać na posesję bo cała woda z drogi wlewa się zjazdem w głąb posesji też narobiłem kolein żeby wjechać pod dom(SAMOCHODEM OSOBOWYM) i co mam sobie mostek wybudować...?czy auto zostawiać na drodze i w gumowcach chodzić?? Litości...

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:04:31] • [IP: 83.11.173.**]

zgłośćie to do uwagi!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:42:41] • [IP: 79.186.61.**]

A co sąsiedzi mają z tym wspólnego ?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:43:19] • [IP: 5.172.239.***]

Jak taki" pokrzywdzony " rolnik może patrzeć sąsiadom w oczy?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:20:05] • [IP: 83.11.178.***]

Ciemny chłop musi nauczyć się dbać o drogi to nikt nie będzie do niego miał pretensji

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:57:30] • [IP: 78.10.208.***]

A poco władza ma robić , . ... zastraszy sie ciemnego chłopa i zrobi . ...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:06:48] • [IP: 5.172.239.***]

Droga z 2006r nie ma nic wspólnego z rozjechano gruntowko przez sprzęt rolniczy. Mydlenie oczy i odwrócenie problemu.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:34:58] • [IP: 188.146.128.***]

działki Skarbu Państw, które są przy posesjach, powinny być dawno przejęte przez gminy, które niejednokrotnie wydają warunki zabudowy przy takich drogach. Gmina, czytaj burmistrz, wójt takich dróg nie przyjmuje z jednej prostej rzeczy: jak przejmie to budżet nie wytrzyma, bo wtedy gmina musiałaby utrzymywać takie drogi. Niestety są to zaniedbania gmin i pretensje do gminy trzeba mieć, bo w końcu podatki lokalne każdy z nas płaci.

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:40:54] • [IP: 83.11.226.***]

Niektóre osoby nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nie ma rowów albo są częściowo dlatego woda stoi na drodze i spływa strumykiem do drogi głównej (jak widać na pierwszym i drugim zdjęciu). Zresztą widać jaka ostatnio jest pogoda- cały czas pada.Rolnicy (nie jeden rolnik!!)jeżdżący na łąki i pola rozjeżdżaja drogę ale przecież to nie ich wina, jakoś muszą się tam dostać. To właśnie dzięki rolnikom macie chleb, mleko do kaffki i wiele innych produktów. Pani ze starostwa myślała że znalazła kozła ofiarnego który wyrówna drogę a błoto zmiecie miotelką. Tylko dlaczego on ma to robić skoro wszyscy z niejkorzystają? Czy to wina rolnika że woda nie ma którędy spływać czy może winna leży z innej strony?

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:02:30] • [IP: 46.215.177.**]

O ile pamiętam to pare lat wczesniej Strzezewo takze było zalane. Czy władze nadal z tym nic nie zrobiły ?

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:35:05] • [IP: 37.47.121.***]

drogi powiatowe gminne czy inne są po to by po nich jeździć nawet ciężkim sprzętem i droga nie powinna się ugiąć pod TIR -em jak nie spełnia takich warunków to wina wykonawcy który ją robił za nasze podatki które każdy uczestnik ruchu drogowego płaci w cenie paliwa i tyle w temacie. Przecież jej nie zaorał nie zniszczył ciągnąc jakieś materiały tylko normalnie użytkował. Q-wa nauczcie się robić dobre drogi a do gościa co pisał jak jest za granicą to pojedź tam i zobacz że nawet drogi polne są wyasfaltowane i można śmigać między polami TIR -ami

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:14:01] • [IP: 83.11.62.**]

Ten człowiek należy do tych ludzi co niszczą i nie naprawiają i nic tego nie zmieni winni są wszyscy inni tylko nie on.

Gość • Sobota [13.01.2018, 16:56:14] • [IP: 178.235.176.***]

Pamiętam w latach 60 tuż przy drodze w Strzeżewie biegł rów odwadniający do kanału Świniec a obecnie na tym rowie ułożono chodnik, a woda powinna według uczonych wyparować chyba.

Gość ONA • Sobota [13.01.2018, 13:45:16] • [IP: 83.23.188.**]

Jak widać nie ma odpływu wody ponieważ jest to zlikwidowany rów. To woda stoi i jest błoto

Gość • Sobota [13.01.2018, 13:06:31] • [IP: 83.11.226.***]

Jak można zauważyć na dołączonych zdjeciach to woda z rowu wylewa się na tą droge bo niema ujscia z tego rowu.silą rzeczy tworzy błoto na drodze gruntowej.

Gość • Sobota [13.01.2018, 12:04:47] • [IP: 95.40.210.***]

Ale zrobienie koleiny to nie zasmiecanie. Znam identyczna sytuację. Co robić żeby sprawca naprawil szkody?

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:03:27] • [IP: 83.11.63.***]

Kodeks wykroczeń. W artykule 91 czytamy, o zanieczyszczaniu drogi utrudnieniu w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.Zakaz zaśmiecania dróg znajdujemy także w Prawie o ruchu drogowym (art. 45, ust. 1, pkt 9).Te ogromne koleiny to zagrożenie w ruchu drogowym i rolnik powinien je naprawić.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:30:59] • [IP: 83.11.63.***]

Ta droga to na pewno jest powiatowa nie gminna.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:16:30] • [IP: 83.11.63.***]

Czytelnik jak zniszczył drogę to niech ją naprawi, a nie czeka że zrobią to inni po sobie trzeba sprzątać widocznie ma zaciężki sprzęt do nawierzchni tej drogi i robi koleiny , które powinien wyrównywać. W europie jak rolnik nawiezie na drogę śmieci, obornik, zrobi koleinę to na koniec dnia po sobie sprząta a u nas to tylko narzekanie ja zrobiłem a niech urząd naprawi.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:12:35] • [IP: 79.186.221.***]

Wystarczyło spytać sie czy zna ustawę o drogach publicznych (Dz.U. z 2015) oraz art 7 w/w ustawy. Jak nie to niech ją pani mecenas pouczy.

Gość • Sobota [13.01.2018, 09:15:44] • [IP: 188.47.42.**]

mam nadzieję, że rozmowy wychodzące ze starostwa są rejestrowane. Jeśli czytelnik ma rację, to skandal na cały kraj będzie :D

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Inwazja szczurów w Kamieniu Pomorskim? Na razie biegają wokół uzdrowiska... ■ W hali widowiskowo - sportowej w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 9 odbędą się III Targi Pracy połączone z Tragami Edukacyjnymi ■ Czytelnik ostrzega użytkowników przed ścieżką rowerową z Unina do Międzywodzia ■ Przez pewną chwilę Kamień Pomorski był wymieniany na portalach internetowych, w wydaniach serwisów informacyjnych a niedzielne dyskusje nad rosołem Polacy zaczynali od naszego pięknego miasta. Od tamtej pory minęło jednak już kilka miesięcy. Najwidoczniej Kamień zatęsknił za sławą i blichtrem. Dziś dzięki bratkom rosnącym na drodze w miejscu niezałatanych dziur Kamień wraca do wielkiego świata. Kamieńskie bratki trafiły do TVN 24. TVN24 pisze o niecodzienny sposobie łatania dziur w Kamieni Pomorskim. Znowu jesteśmy sławni! ■ Dyrektor Chochołowski o radnym Dubrawskim: rząd PiSu dopłaca do likwidacji świń. Wersalu w Sejmie już nie będzie... powiedział kiedyś nieżyjący Szef Samoobrony. Potem były już tylko wyzwiska: „siadaj kurduplu”, „bezideowy cham”, „wasze miejsce jest w więzieniu”, „naćpana hołota”, „zdradzieckie mordy”, „zamknij mordę” czy kultowe „spieprzaj dziadu” to tylko niektóre perełki autorstwa polityków z wszystkich partii, od lewej do prawej, których nazwiska z pewnością kojarzy przeciętny obywatel Polski ■ Wypadek miał miejsce na DK nr 3. Wszystko wydarzyło się przy wjeździe do Dargobądza, od strony Świnoujścia. Został potrącony rowerzysta ■ Jak się okazuje głupota ludzka często nie zna granic. Nieopodal oczyszczalni ścieków w Świerznie, ktoś wyrzucił setki pełnych butelek jednodniowych soczków ■ O „dobrej woli” budowy drogi w Gostyniu. Posłuchaj nagrania z sesji! ■ Tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE odbywać się będą akwenie Morza Bałtyckiego na trasach w pobliżu Dziwnowa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Dziwnowa w dniu 28. marca bieżącego roku burmistrz Grzegorz Jóźwiak poinformował radnych, że tegoroczne XVIII Regaty UNITY LINE im. Piotra Waszczenko w dniach od 4 do 5 sierpnia 2018 roku odbywać się będą tylko na akwenie Morza Bałtyckiego, na trasach w pobliżu Dziwnowa. ■ Ponad dwieście osób wzięło udział w Nocy Sów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach w dniach 23-24 marca 2018r ■ Jak się okazuje po artykule na portalu ikamien.pl złodziejaszka drobiu z Wolina ruszyło sumienie. Sprawca tuż po ukazaniu się artykuły porzucił swoją zdobycz za ekranem drogowym przy zjeździe do Wolina. Na szczęście, w Wolinie nie brakuje ludzi o dobrym sercu, którzy od razu zwrócili uwagę na zagubione ptaki. Z takiego obrotu spraw cieszy się właściciel kurnika. - Szczęśliwe ptaki, 5 kur i 3 kaczki wróciły już do zagrody i mają się świetnie – mówi portalowi ikamien.pl ■ Niedziela: Jarszewo koło Kamienia Pomorskiego, dom jednorodzinny 3 osoby zaczadzone w tym kobieta w ciąży ■ Dnia 20.03.2018r. Burmistrz Wolina Pan Eugeniusz Jasiewicz wręczył przyznane przez Prezydenta RP „Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” Pań ■ Nieznani sprawcy wysadzili bankomat. Wszystko wydarzyło się dzisiejszej nocy w centrum Golczewa! ■ W środę po godzinie 16:00 mieszkaniec Dziwnowa natknął się na plaży pomiędzy Międzywodziem a Świętoujściem na topielca wyrzuconego przez morze. Zwłoki mężczyzny były częściowo zanurzone w wodzie ■ Nowy termin zebrania wiejskiego Lubina. Mieszkańcy Lubina, w imieniu własnym i Rady Sołeckiej zapraszam na zebranie wiejskie, które odbędzie się w piątek 23.03.2018 roku o godzinie 18.00. Zebranie odbędzie się w świetlicy “Wiklina” w WAPNICY. Tematem zebrania: 1. wybór członków do Rady Sołeckiej2 . wolne wnioski i pytania. Liczymy na liczny udział w zebraniu informuje Sołtys Lubina Jan Radzimski ■ Znaleziono pieska. Błąkał się koło starej jednostki wojskowej w Pobierowie. Ma czarną obrożę, jest oswojony i grzeczny. Obecnie piesek znajduje się w Kamieniu pomorskim. Jeśli ktoś wie do kogo należy psiak proszę o kontakt SMS. ■ 21-letnia matka dwójki dzieci w wieku 2 i 5 lat była bita i poniżana przez swojego męża. Kobieta z obawy o bezpieczeństwo swoje i dzieci przerwała milczenie i o domowej przemocy zawiadomiła policjantów z Kamienia Pomorskiego. Mundurowi zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją rodziną. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności ■