POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [13.01.2018, 08:56:29] • Powiat Kamieński

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Czasem remont jednej drogi przynosi niechciane skutki uboczne. Z takim przypadkiem spotkał się mieszkaniec Strzeżewa, który postanowił opisać ten problem, licząc na poprawę sytuacji. Przedstawicielka lokalnych władz po oględzinach rozjeżdżonej drogi nakazała Czytelnikowi, aby to on ją wyrównał!

- Jestem mieszkańcem Strzeżewa -małej wioski na trasie Kamień Pomorski-Pobierowo- pisze Czytelnik - Po przebudowie tejże drogi w 2006 roku bodajże wszystkie odwodnienia deszczowe z bocznych uliczek zostały praktycznie zlikwidowane, ponieważ w miejscu dawnych rowów są teraz chodniki, w związku z czym te boczne drogi są praktycznie aż zalewane wodą opadową i niektóre odcinki są niszczone przez sprzęt rolniczy, bo zalega na nich woda.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Z dalszego opisu wynika, że 5 stycznia przy posesji Czytelnika pojawiła się naczelnik wydziału nieruchomości ze Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim i zapytała "kto tę drogę tak rozjeździł".

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

- Odpowiedziałem, że wszyscy nią jeżdżą na pola oraz do dalszych posesji. Pani fotografowała całą drogę i poprosiła, bym podał jej swoje dane, które to będą niezbędne aby się ze mną kontaktować co dalej w sprawie tej rozjeżdżonej drogi będzie się działo. Dziś tj.08 stycznia otrzymałem od pani naczelnik telefon z nakazem przerównania tej drogi w związku z tym iż posiadam odpowiedni sprzęt (posiadam gosp.rolne) do tego zadania.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Kiedy odparłem iż nie ja sam tą drogą jeżdżę i zaproponowałem, aby zwołała zebranie na świetlicy naszej wioski i przedstawiła tą propozycję innym gospodarzom, odparła, że nie może się ze mną dogadać i że skontaktuje się w tej sprawie ze swoją panią mecenas, po czym odłożyła słuchawkę.Czy pani naczelnik szuka w pierwszej lepszej osobie kozła ofiarnego? Czy to wina mieszkańców, że ta woda nie ma dokąd odpłynąć, bo nie ma w nowo wybudowanej drodze odpływów a droga była odebrana przez Starostwo? Czy Pani naczelnik ma prawo zastraszać mnie prawnikiem?

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Pytanie te skierowaliśmy właśnie do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Czekamy na odpowiedź.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.plźródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [16.01.2018, 19:49:30] • [IP: 37.248.162.***]

A ja nie jestem rolnikiem, mieszkam w Strzeżewie i od remontu drogi po deszczach nie mogę wjechać na posesję bo cała woda z drogi wlewa się zjazdem w głąb posesji też narobiłem kolein żeby wjechać pod dom(SAMOCHODEM OSOBOWYM) i co mam sobie mostek wybudować...?czy auto zostawiać na drodze i w gumowcach chodzić?? Litości...

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:04:31] • [IP: 83.11.173.**]

zgłośćie to do uwagi!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:42:41] • [IP: 79.186.61.**]

A co sąsiedzi mają z tym wspólnego ?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:43:19] • [IP: 5.172.239.***]

Jak taki" pokrzywdzony " rolnik może patrzeć sąsiadom w oczy?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:20:05] • [IP: 83.11.178.***]

Ciemny chłop musi nauczyć się dbać o drogi to nikt nie będzie do niego miał pretensji

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:57:30] • [IP: 78.10.208.***]

A poco władza ma robić , . ... zastraszy sie ciemnego chłopa i zrobi . ...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:06:48] • [IP: 5.172.239.***]

Droga z 2006r nie ma nic wspólnego z rozjechano gruntowko przez sprzęt rolniczy. Mydlenie oczy i odwrócenie problemu.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:34:58] • [IP: 188.146.128.***]

działki Skarbu Państw, które są przy posesjach, powinny być dawno przejęte przez gminy, które niejednokrotnie wydają warunki zabudowy przy takich drogach. Gmina, czytaj burmistrz, wójt takich dróg nie przyjmuje z jednej prostej rzeczy: jak przejmie to budżet nie wytrzyma, bo wtedy gmina musiałaby utrzymywać takie drogi. Niestety są to zaniedbania gmin i pretensje do gminy trzeba mieć, bo w końcu podatki lokalne każdy z nas płaci.

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:40:54] • [IP: 83.11.226.***]

Niektóre osoby nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nie ma rowów albo są częściowo dlatego woda stoi na drodze i spływa strumykiem do drogi głównej (jak widać na pierwszym i drugim zdjęciu). Zresztą widać jaka ostatnio jest pogoda- cały czas pada.Rolnicy (nie jeden rolnik!!)jeżdżący na łąki i pola rozjeżdżaja drogę ale przecież to nie ich wina, jakoś muszą się tam dostać. To właśnie dzięki rolnikom macie chleb, mleko do kaffki i wiele innych produktów. Pani ze starostwa myślała że znalazła kozła ofiarnego który wyrówna drogę a błoto zmiecie miotelką. Tylko dlaczego on ma to robić skoro wszyscy z niejkorzystają? Czy to wina rolnika że woda nie ma którędy spływać czy może winna leży z innej strony?

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:02:30] • [IP: 46.215.177.**]

O ile pamiętam to pare lat wczesniej Strzezewo takze było zalane. Czy władze nadal z tym nic nie zrobiły ?

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:35:05] • [IP: 37.47.121.***]

drogi powiatowe gminne czy inne są po to by po nich jeździć nawet ciężkim sprzętem i droga nie powinna się ugiąć pod TIR -em jak nie spełnia takich warunków to wina wykonawcy który ją robił za nasze podatki które każdy uczestnik ruchu drogowego płaci w cenie paliwa i tyle w temacie. Przecież jej nie zaorał nie zniszczył ciągnąc jakieś materiały tylko normalnie użytkował. Q-wa nauczcie się robić dobre drogi a do gościa co pisał jak jest za granicą to pojedź tam i zobacz że nawet drogi polne są wyasfaltowane i można śmigać między polami TIR -ami

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:14:01] • [IP: 83.11.62.**]

Ten człowiek należy do tych ludzi co niszczą i nie naprawiają i nic tego nie zmieni winni są wszyscy inni tylko nie on.

Gość • Sobota [13.01.2018, 16:56:14] • [IP: 178.235.176.***]

Pamiętam w latach 60 tuż przy drodze w Strzeżewie biegł rów odwadniający do kanału Świniec a obecnie na tym rowie ułożono chodnik, a woda powinna według uczonych wyparować chyba.

Gość ONA • Sobota [13.01.2018, 13:45:16] • [IP: 83.23.188.**]

Jak widać nie ma odpływu wody ponieważ jest to zlikwidowany rów. To woda stoi i jest błoto

Gość • Sobota [13.01.2018, 13:06:31] • [IP: 83.11.226.***]

Jak można zauważyć na dołączonych zdjeciach to woda z rowu wylewa się na tą droge bo niema ujscia z tego rowu.silą rzeczy tworzy błoto na drodze gruntowej.

Gość • Sobota [13.01.2018, 12:04:47] • [IP: 95.40.210.***]

Ale zrobienie koleiny to nie zasmiecanie. Znam identyczna sytuację. Co robić żeby sprawca naprawil szkody?

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:03:27] • [IP: 83.11.63.***]

Kodeks wykroczeń. W artykule 91 czytamy, o zanieczyszczaniu drogi utrudnieniu w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.Zakaz zaśmiecania dróg znajdujemy także w Prawie o ruchu drogowym (art. 45, ust. 1, pkt 9).Te ogromne koleiny to zagrożenie w ruchu drogowym i rolnik powinien je naprawić.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:30:59] • [IP: 83.11.63.***]

Ta droga to na pewno jest powiatowa nie gminna.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:16:30] • [IP: 83.11.63.***]

Czytelnik jak zniszczył drogę to niech ją naprawi, a nie czeka że zrobią to inni po sobie trzeba sprzątać widocznie ma zaciężki sprzęt do nawierzchni tej drogi i robi koleiny , które powinien wyrównywać. W europie jak rolnik nawiezie na drogę śmieci, obornik, zrobi koleinę to na koniec dnia po sobie sprząta a u nas to tylko narzekanie ja zrobiłem a niech urząd naprawi.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:12:35] • [IP: 79.186.221.***]

Wystarczyło spytać sie czy zna ustawę o drogach publicznych (Dz.U. z 2015) oraz art 7 w/w ustawy. Jak nie to niech ją pani mecenas pouczy.

Gość • Sobota [13.01.2018, 09:15:44] • [IP: 188.47.42.**]

mam nadzieję, że rozmowy wychodzące ze starostwa są rejestrowane. Jeśli czytelnik ma rację, to skandal na cały kraj będzie :D

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Uprzejmie zapraszamy na spotkanie z panem Joachimem Brudzińskim Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 18. października 2018 roku o godz. 14.15 w „Wolińskim Dworku” w Wolinie ■ Domek kempingowy spłonął w Dziwnówku. Pożar wybuchł w niedzielę po godzinie 3. W akcji gaśniczej uczestniczyło sześć zastępów strażaków. Jedna osoba potrzebowała pomocy ratowników pogotowia ■ Uwaga, mieszkańcy Świńca- nie będzie prądu ENEA informuje o planowanym wyłączeniu prądu 2018-10-15, w godzinach: 08:30 -14:00 w miejscowości Świniec ■ W powiecie kamieńskim kradną niemieckie samochody! Od początku roku skradziono 11 aut! ■ Korzystając z zaproszenia 50 słuchaczy kamieńskiego UTW pojechało w sobotę do Szczecina na Targi Seniora. Dwudniowa impreza zorganizowana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Urząd Marszałkowski związana była z obchodami Dnia Seniora i Targami 60 +, na których wszyscy mogli skorzystać z wielu interesujących wykładów, spotkań, wykonać różne medyczne badania, zapoznać się z wieloma ciekawymi propozycjami dla Seniorów, obejrzeć wystawy związane z artystyczną działalnością członków naszych zachodniopomorskich Uniwersytetów III wieku. ■ Na prośbę mieszkańców, którzy usnęli azbest, a teraz zalega im na posesjach postanowiłem zapytać się wójta co dalej. Gmina posiada miejsca, w których mogłaby przechować ten niebezpieczny materiał, do chwili wywozu na utylizację - mówi w rozmowie z ikamien.pl radny Świerzna Waldemar Kaproń ■ W kamieńskim parku rozpoczęto wycinkę drzew, uzasadnianą przez władze względami bezpieczeństwa mieszkańców. Tymczasem jeden z Czytelników z Mamienia Pomorskiego uważa, że uwaga burmistrza powinna skierować się również na inne ulice, gdzie rosną drzewa zagrażające przechodniom ■ Na południowym - zachodzie i zachodzie kraju prognozowane są wzrosty temperatury maksymalnej powietrza do 30°C. Ponadto, w rejonach zachodnich i częściowo północnych w drugiej części dnia rozwinie się konwekcja burzowa z silnymi / bardzo silnymi porywami wiatru do 70-95 km/h. ■ W wypadku na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo śmierć poniosła pasażerka Mercedesa. Zderzenie skutera z samochodem około godz. 10.30 miało miejsce na drodze wojewódzkiej Rzewnowo – Golczewo. Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu ■ Uwaga, mieszkańcy Dobropola, Piasków Wielkich i Sierosławia. Komunikat Dyrektora ZGK i M w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia dostarczanej przez wodociąg publiczny Dobropole, Piaski Wielkie i Sierosław ■ Wyczyścili konto bankowe nieświadomej starszej kobiety? Bez skrupułów wyczyścili konto bankowe nieświadomej kobiety z Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie- pisze Dziennik Powiatu Kamieńskiego. -Policja prowadzi śledztwo w sprawie możliwości bezczelnego przywłaszczenia ponad 80 tysięcy złotych. Poszkodowaną ma być jedna ze starszych pensjonariuszek DPS w Śniatowie, która posiadała ponad 80 tysięcy złotych ze sprzedaży mieszkania w jednej ze wspólnot. Jak donosi dziennik, przestępstwa mogli dopuścić się członkowie najbliższej rodziny z gminy Międzyzdroje, którzy za pomocą znajomego notariusza mieli podstępnie uzyskać pełnomocnictwo od nieświadomej niczego starszej kobiety. Śledztwo w tej sprawie prowadzi kamieńska Policja pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie ■ Do bardzo poważnego wypadku doszło na ulicy Słowiańskiej w Wolinie, gdzie rozpędzony motocyklista nie zdążył wyhamować i uderzył w samochód. Jak się okazuje, siła uderzenia była tak duża, że uderzone przez motocyklistę auto zatrzymało się na drzewie. Kierujący motocyklem cudem przeżył wypadek i został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie ■ W barze "Rejs" wybuchł pożar w skutek którego spłonął pawilon usługowo - gastronomiczny. Zniszczeniu uległ także zaparkowany przy pawilonie samochód. Pechowa zaczął się poniedziałek w Międzyzdrojach. Pracownik ochrony przy Alei Gwiazd o godzinie 5 nad ranem zauważył pożar ciągu pawilonów usługowych. Natychmiast zadzwonił po straż ■ 19 strażaków wyciągało z dołu mężczyznę, który 6 września, około godziny 18.00 spadł ze stromej skarpy. Na szczęście, kilka minut wcześniej na szlaku prowadzącym wokół jeziora nieszczęśnik spotkał kobietę. To właśnie ona, gdy usłyszała przeraźliwy krzyk spadającego ze zbocza mężczyzny natychmiast powiadomiła służby ratownicze ■ Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje spółkę Międzyzdrojski Rynek. Jak informuje Polska Agencja Prasowa agenci sprawdzają czy majątek gminy, który został wniesiony do w większości prywatnej spółki został odpowiednio zabezpieczony ■ Śmiertelny wypadek - 71-latka najpierw opalała się na plaży, potem szła wzdłuż torów i została potrącona przez lokomotywę ■ We wsi dożynki a w centrum Świerzna pożar domu! W dożynkową noc, około północy w płomieniach stanął opuszczony dom w centrum Świerzna (niedaleko Urzędu Gminy). Pierwsza do akcji przybyła Policja a następnie OSP Świerzno. Budynek został prawdopodobnie podpalony. Nie wiadomo czy w środku przebywali ludzie ■