POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [13.01.2018, 08:56:29] • Powiat Kamieński

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Czasem remont jednej drogi przynosi niechciane skutki uboczne. Z takim przypadkiem spotkał się mieszkaniec Strzeżewa, który postanowił opisać ten problem, licząc na poprawę sytuacji. Przedstawicielka lokalnych władz po oględzinach rozjeżdżonej drogi nakazała Czytelnikowi, aby to on ją wyrównał!

- Jestem mieszkańcem Strzeżewa -małej wioski na trasie Kamień Pomorski-Pobierowo- pisze Czytelnik - Po przebudowie tejże drogi w 2006 roku bodajże wszystkie odwodnienia deszczowe z bocznych uliczek zostały praktycznie zlikwidowane, ponieważ w miejscu dawnych rowów są teraz chodniki, w związku z czym te boczne drogi są praktycznie aż zalewane wodą opadową i niektóre odcinki są niszczone przez sprzęt rolniczy, bo zalega na nich woda.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Z dalszego opisu wynika, że 5 stycznia przy posesji Czytelnika pojawiła się naczelnik wydziału nieruchomości ze Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim i zapytała "kto tę drogę tak rozjeździł".

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

- Odpowiedziałem, że wszyscy nią jeżdżą na pola oraz do dalszych posesji. Pani fotografowała całą drogę i poprosiła, bym podał jej swoje dane, które to będą niezbędne aby się ze mną kontaktować co dalej w sprawie tej rozjeżdżonej drogi będzie się działo. Dziś tj.08 stycznia otrzymałem od pani naczelnik telefon z nakazem przerównania tej drogi w związku z tym iż posiadam odpowiedni sprzęt (posiadam gosp.rolne) do tego zadania.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Kiedy odparłem iż nie ja sam tą drogą jeżdżę i zaproponowałem, aby zwołała zebranie na świetlicy naszej wioski i przedstawiła tą propozycję innym gospodarzom, odparła, że nie może się ze mną dogadać i że skontaktuje się w tej sprawie ze swoją panią mecenas, po czym odłożyła słuchawkę.Czy pani naczelnik szuka w pierwszej lepszej osobie kozła ofiarnego? Czy to wina mieszkańców, że ta woda nie ma dokąd odpłynąć, bo nie ma w nowo wybudowanej drodze odpływów a droga była odebrana przez Starostwo? Czy Pani naczelnik ma prawo zastraszać mnie prawnikiem?

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

Pytanie te skierowaliśmy właśnie do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Czekamy na odpowiedź.

Po przebudowie drogi Strzeżewo jest regularnie zalewane. Władze nakazują mieszkańcowi naprawę nawierzchni

fot. Czytelnik

źródło: www.ikamien.plźródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Wtorek [16.01.2018, 19:49:30] • [IP: 37.248.162.***]

A ja nie jestem rolnikiem, mieszkam w Strzeżewie i od remontu drogi po deszczach nie mogę wjechać na posesję bo cała woda z drogi wlewa się zjazdem w głąb posesji też narobiłem kolein żeby wjechać pod dom(SAMOCHODEM OSOBOWYM) i co mam sobie mostek wybudować...?czy auto zostawiać na drodze i w gumowcach chodzić?? Litości...

Gość • Wtorek [16.01.2018, 13:04:31] • [IP: 83.11.173.**]

zgłośćie to do uwagi!!

Gość • Niedziela [14.01.2018, 13:42:41] • [IP: 79.186.61.**]

A co sąsiedzi mają z tym wspólnego ?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:43:19] • [IP: 5.172.239.***]

Jak taki" pokrzywdzony " rolnik może patrzeć sąsiadom w oczy?

Gość • Niedziela [14.01.2018, 12:20:05] • [IP: 83.11.178.***]

Ciemny chłop musi nauczyć się dbać o drogi to nikt nie będzie do niego miał pretensji

Gość • Niedziela [14.01.2018, 10:57:30] • [IP: 78.10.208.***]

A poco władza ma robić , . ... zastraszy sie ciemnego chłopa i zrobi . ...

Gość • Niedziela [14.01.2018, 06:06:48] • [IP: 5.172.239.***]

Droga z 2006r nie ma nic wspólnego z rozjechano gruntowko przez sprzęt rolniczy. Mydlenie oczy i odwrócenie problemu.

Gość • Sobota [13.01.2018, 20:34:58] • [IP: 188.146.128.***]

działki Skarbu Państw, które są przy posesjach, powinny być dawno przejęte przez gminy, które niejednokrotnie wydają warunki zabudowy przy takich drogach. Gmina, czytaj burmistrz, wójt takich dróg nie przyjmuje z jednej prostej rzeczy: jak przejmie to budżet nie wytrzyma, bo wtedy gmina musiałaby utrzymywać takie drogi. Niestety są to zaniedbania gmin i pretensje do gminy trzeba mieć, bo w końcu podatki lokalne każdy z nas płaci.

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:40:54] • [IP: 83.11.226.***]

Niektóre osoby nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Nie ma rowów albo są częściowo dlatego woda stoi na drodze i spływa strumykiem do drogi głównej (jak widać na pierwszym i drugim zdjęciu). Zresztą widać jaka ostatnio jest pogoda- cały czas pada.Rolnicy (nie jeden rolnik!!)jeżdżący na łąki i pola rozjeżdżaja drogę ale przecież to nie ich wina, jakoś muszą się tam dostać. To właśnie dzięki rolnikom macie chleb, mleko do kaffki i wiele innych produktów. Pani ze starostwa myślała że znalazła kozła ofiarnego który wyrówna drogę a błoto zmiecie miotelką. Tylko dlaczego on ma to robić skoro wszyscy z niejkorzystają? Czy to wina rolnika że woda nie ma którędy spływać czy może winna leży z innej strony?

Gość • Sobota [13.01.2018, 19:02:30] • [IP: 46.215.177.**]

O ile pamiętam to pare lat wczesniej Strzezewo takze było zalane. Czy władze nadal z tym nic nie zrobiły ?

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:35:05] • [IP: 37.47.121.***]

drogi powiatowe gminne czy inne są po to by po nich jeździć nawet ciężkim sprzętem i droga nie powinna się ugiąć pod TIR -em jak nie spełnia takich warunków to wina wykonawcy który ją robił za nasze podatki które każdy uczestnik ruchu drogowego płaci w cenie paliwa i tyle w temacie. Przecież jej nie zaorał nie zniszczył ciągnąc jakieś materiały tylko normalnie użytkował. Q-wa nauczcie się robić dobre drogi a do gościa co pisał jak jest za granicą to pojedź tam i zobacz że nawet drogi polne są wyasfaltowane i można śmigać między polami TIR -ami

Gość • Sobota [13.01.2018, 17:14:01] • [IP: 83.11.62.**]

Ten człowiek należy do tych ludzi co niszczą i nie naprawiają i nic tego nie zmieni winni są wszyscy inni tylko nie on.

Gość • Sobota [13.01.2018, 16:56:14] • [IP: 178.235.176.***]

Pamiętam w latach 60 tuż przy drodze w Strzeżewie biegł rów odwadniający do kanału Świniec a obecnie na tym rowie ułożono chodnik, a woda powinna według uczonych wyparować chyba.

Gość ONA • Sobota [13.01.2018, 13:45:16] • [IP: 83.23.188.**]

Jak widać nie ma odpływu wody ponieważ jest to zlikwidowany rów. To woda stoi i jest błoto

Gość • Sobota [13.01.2018, 13:06:31] • [IP: 83.11.226.***]

Jak można zauważyć na dołączonych zdjeciach to woda z rowu wylewa się na tą droge bo niema ujscia z tego rowu.silą rzeczy tworzy błoto na drodze gruntowej.

Gość • Sobota [13.01.2018, 12:04:47] • [IP: 95.40.210.***]

Ale zrobienie koleiny to nie zasmiecanie. Znam identyczna sytuację. Co robić żeby sprawca naprawil szkody?

Gość • Sobota [13.01.2018, 11:03:27] • [IP: 83.11.63.***]

Kodeks wykroczeń. W artykule 91 czytamy, o zanieczyszczaniu drogi utrudnieniu w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.Zakaz zaśmiecania dróg znajdujemy także w Prawie o ruchu drogowym (art. 45, ust. 1, pkt 9).Te ogromne koleiny to zagrożenie w ruchu drogowym i rolnik powinien je naprawić.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:30:59] • [IP: 83.11.63.***]

Ta droga to na pewno jest powiatowa nie gminna.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:16:30] • [IP: 83.11.63.***]

Czytelnik jak zniszczył drogę to niech ją naprawi, a nie czeka że zrobią to inni po sobie trzeba sprzątać widocznie ma zaciężki sprzęt do nawierzchni tej drogi i robi koleiny , które powinien wyrównywać. W europie jak rolnik nawiezie na drogę śmieci, obornik, zrobi koleinę to na koniec dnia po sobie sprząta a u nas to tylko narzekanie ja zrobiłem a niech urząd naprawi.

Gość • Sobota [13.01.2018, 10:12:35] • [IP: 79.186.221.***]

Wystarczyło spytać sie czy zna ustawę o drogach publicznych (Dz.U. z 2015) oraz art 7 w/w ustawy. Jak nie to niech ją pani mecenas pouczy.

Gość • Sobota [13.01.2018, 09:15:44] • [IP: 188.47.42.**]

mam nadzieję, że rozmowy wychodzące ze starostwa są rejestrowane. Jeśli czytelnik ma rację, to skandal na cały kraj będzie :D

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■ Mieszkańcy Strzeżewka w gminie Kamień Pomorski, są tak zdesperowani ciągłym brakiem wody, szczególnie w porze wieczorowej, że postanowili blokować drogę 107, jeśli sytuacja nie ulegnie radykalnej poprawie. Mieszkańcy zwrócili się w dniu 6. lipca 2018 roku pisemnie do Jacka Golusdy przewodniczącego Rady Miasta w Kamieniu Pomorskim o podjęcie działań mających na celu przywrócenie normalnego funkcjonowania sieci wodociągowej w sołectwie Strzeżewo ■ Czytalnik: Dzisiaj (w środę) jechałem przez Wrzosowo biegał pies w typie husky z czarnymi szelkami. Mail również końcówkę od smyczy. Być może się komuś zerwał lub ktoś porzucił. Pies biegał pod sklepem lewiatan i przy rondzie. Szukał właścicieli ponieważ podchodził do człowieka i wąchał po czym szedł dalej do kolejnych ludzi. Niestety nie udało mi się zdjęcia zrobić. Może znajdzie się właściciel ■ Zaginiona BARBARA ANDRZEJCZAK. Wszystkie osoby, które mogły widzieć, proszone są o kontakt z policją! ■ Alfa-PVP dotarła do Świnoujścia. Jak bronić się przed zombie którzy nie czują bólu, mają nadnaturalną siłę i są skrajnie agresywni? ■ Stanislaw Kuryllo burmistrz Kamienia Pomorskiego otrzymal absolutorium z tytulu wykonania budzetu za 2018 rok. Z obecnych na sesji 12 radnych, wszyscy glosowali za udzieleniem burmistrzowi absolutorium ■ Prezes zarządu Mariny w Kamieniu Pomorskim Marek Świderski nie otrzymał nowego kontraktu ■ Szpital św. Jerzego w Kamieniu Pomorskim, zwrócił się do Wojewody Zachodniopomorskiego o wyrażenie zgody na zawieszenie od 1 lipca działalności oddziału ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Powodem konieczności czasowego zaprzestania pracy na tych oddziałach jest brak obsady lekarskiej wymaganej przepisami NFZ. Do utrzymania pracy oddziału potrzeba minimum dwóch lekarzy specjalistów do pracy w godzinach dopołudniowych oraz lekarzy dyżurujących w dni powszednie i wolne od pracy. Z końcem czerwca z oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu odchodzi dwóch lekarzy specjalistów ■ Pręty zbrojeniowe zerwały się z dźwigu w Międzyzdrojach. Spadający ładunek niszczył wszystko na swojej drodze ■ To był wyjątkowo pracowity weekend dla strażaków z naszego regionu. W powiecie kamieńskim paliły się trawy. W sumie, do płonących traw strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie. Po raz pierwszy do palących się traw strażacy zostali wezwani w sobotę w Żółcinie, gdzie ogień zajął 100 metrów kwadratowych. Do akcji gaśniczej ruszyły 2 zastępy strażaków z Kamienia Pomorskiego. Tego samego dnia, ogień zajął trawy na nieużytkach w Gostyńcu. Tam paliło się 200 metrów kwadratowych, a ogień gasiły Ochotnicze Straże Pożarne z Gostynia i i Świerzna ■ Z okazji jubileuszu 20 - lecia Firmy Heureka Sp. z o.o. zapraszamy wszystkich mieszkańców Międzyzdrojów (z dokumentem potwierdzającym zamieszkanie) do bezpłatnego zwiedzania Gabinetu Figur Woskowych w dniu 17.06.2018 ■ Radni Powiatu Kamienskiego udzielili Zarzadowi Powiatu absolutorium z wykonania budzetu za rok 2017 ■ Kierowca białego lanosa uszkodził słupki, zgubił tablicę rejestracyjną i...uciekł z miejsca zdarzenia. We Wrzosowie około godz 18:40 kierowca białego lanosa, wchodząc w zakręt z dużą prędkością stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie prędkości wyrzuciło go na chodnik, na którym strącił 7 słupków. Prawdopodobnie nie zauważył, że odpadł mu zderzak z tablicą rejestracyjną, bo od razu uciekł z miejsca wypadku ■ Walczy o lepsze życie mieszkańców więc spalili mu samochód. Czy radny Radosław Drozdowicz poniósł cenę za to że startuje na stanowisko Wójta? ■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■