POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.01.2018, 08:17:03] • Gmina Kamień Pomorski

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

fot. Czytelnik

Mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mają łatwo. Problemem jest przede wszystkim komunikacja, właściwie jej brak. Z taką sytuacją zetknęła się uczennica, która musi dojeżdżać z Gostyniec do Kamienia Pomorskiego. Do redakcji ikamien.pl zwróciła się matka dziewczyny. Okazuje się, że został zlikwidowany autobus jeżdżący na trasie Gostyniec - Kamień Pomorski.

- Problem dotyczy autobusu, który został nam zabrany i córka, która uczy się w Liceum w kamieniu Pomorskim nie ma czym dojeżdżać do szkoły ani czym wracać - czytamy w liście mieszkanki Gostyniec - 06.12.2017r. kierowca autobusu powiedział córce, że autobus jest tylko do Gostynia i na żaden Gostyniec nie jedzie, pomimo zakupionego biletu miesięcznego. Stała na przystanku godzinę, ponieważ nie miał kto po nią jechać. Niestety nie posiadam na co dzień samochodu, żeby wozić ją 4km na przystanek autobusowy w następnej miejscowości jaką jest Gostyń bądź Świerzno.

Niestety, od tamtego czasu muszę prosić kogoś, żeby po nią o godzinie 16:10 wyjechał. Dzwoniliśmy kilkakrotnie w tej sprawie do kierownika PKS, nawet raz byliśmy, ale po prostu go nie zastaliśmy. Gdy była godzina 8:00 pani powiedziała, że jest na wyjeździe i żeby zadzwonić dnia następnego, raz udało nam się połączyć z kierownikiem. Powiedział, aby zadzwonić za dwie godziny, po czym po dwóch godzinach był już niedostępny. Numer , na który dzwoniliśmy to 913820552 lub Stacja PKS 913820323. Niestety do tej pory autobusu nie ma.

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

fot. Czytelnik

Czy jest to sytuacja przejściowa, czy mieszkańcy Gostyniec zostali odcięci od komunikacji autobusowej?

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Środa [10.01.2018, 20:52:49] • [IP: 83.23.184.**]

Tak. Z Gostyńca:)

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 18:29:50] • [IP: 83.8.111.*]

a chłopaki z gostyńca sobie radzą hehe

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 09:30:31] • [IP: 77.114.27.***]

Wszystkie autobusy w weekendy tez zostaly odwolane, ja sie pytam, , kierownika, , jak ja mam dojezdzac do pracy?? To ze pks jest od poniedzialku do piatku otwarty nie oznacza, ze inni tez tak pracuja... Emilbusy, blagam, zrobcie kursy w nasze strony to nie bede musial jezdzic tymi szrotami...

Klaudia Szczęsna • Piątek [05.01.2018, 15:01:16] • [IP: 83.23.189.***]

Chciałabym odnieść się do osoby która na tym oto portalu pisze dość głupie i żałosne komentarze w moim imieniu. Jeśli tak bardzo przeszkadzają Ci i śmieszą poważne problemy innych ludzi to może daj sobie spokój i już więcej nie odwiedzaj tej strony, bo przecież aby cokolwiek skomentować trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie o tym co się pisze bądź" coś" w głowie, a Tobie ewidentnie tego brakuje. Więc jeśli podejmujesz decyzje o komentowaniu czegokolwiek i chcesz aby każdy czytał twoje wypociny to wypowiadaj się z sensem. Cieszę się, że masz mozliwość do korzystania z usług komunikacji autobusowej i nie musisz się codziennie martwić o to jak dojechać i wrócić ze szkoły. Przypomnę tylko, że podszywanie się za kogoś kim nie jesteś w internecie jest karalne :)

Gość • Piątek [05.01.2018, 14:30:43] • [IP: 178.235.177.***]

Co wy ludzie pierniczycie, przecież jest lepiej, jak za PRL-u ! Politycy wożą swoje dzieci furami, a wy zasuwajcie z kapcia.

Gosia • Piątek [05.01.2018, 14:27:05] • [IP: 83.23.192.**]

Problem na pewno jest tylko dlaczego nie odmieniacie nazwy wsi Gostyniec? Już w tytule artykułu powinno być" z GOSTYŃCA". Na pewno radni gminy Świerzno powinni się ruszyć i interweniować w PKS, który od dawna nie widzi problemów ludzi mieszkających na wsiach. Może prywatni właściciele samochodów się uaktywnią w ramach sąsiedzkiej pomocy? Przecież można skrzyknąć się z tymi co dojeżdżają do pracy. Tylko kto tym się zajmie? Sołtys? Radny?

Gość • Piątek [05.01.2018, 11:19:12] • [IP: 87.205.64.**]

do Klaudia... Po co szkoła jeśli i tak nie potrafisz korzystac ze słownika ortograficznego.

Gość • Piątek [05.01.2018, 10:09:36] • [IP: 31.0.42.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [05.01.2018, 08:44:38] • [IP: 37.47.161.**]

Rower i poszła

Gość • Piątek [05.01.2018, 08:02:02] • [IP: 5.172.238.**]

W tej Polsce nic się nieopłaca a z wiosek do miasta trzeba pieszo chodzić. A do lekarzy trzeba będzie jeździć do Wrocławia albo dalej

Klaudia Szczynsna • Czwartek [04.01.2018, 22:01:53] • [IP: 89.64.16.**]

ludzie kurnia wy sie klucicie a jak ja bende jezdzila do szkoly kurnia i co tera

Gość • Czwartek [04.01.2018, 20:09:44] • [IP: 83.23.189.**]

Pks teraz ma inne zlecenia woza Amazon i Ikee tam maja lepsze pieniadze niz wieść jedna osobe za 120 z miesiecznym biletem. A jesli chodzi o kierowców

Gość • Czwartek [04.01.2018, 19:51:37] • [IP: 31.0.41.***]

Dzieci mają bilety miesięczne wykupione i co teraz? Ciesław ma jeździć o 6.00 a do szkoły na 8.00 porażka.Wstawac o 5.00 rano? Prywatni przewoźnicy może coś z tym zrobią. Na PKS nie ma co liczyć.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 19:46:08] • [IP: 80.52.170.*]

PKS Kamień na wykończeniu tam sami renciści i emeryci na czele z prezesem, cieszą się chwilą a młodych to szkoda że tam pracują bo bez przyszłości

Gość • Czwartek [04.01.2018, 18:12:17] • [IP: 83.8.134.***]

Przyczepiasz się gościu do jednego słowa które zostało niepoprawnie napisane ? To ze jestes tym kim napisałem to moge Ci powiedzieć prosto w ryj bo podszywanie się za kogoś w internecie jest bardziej karalne niż nazywanie w internecie takich ludzi jak Ty po imieniu. Żenada.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 18:09:29] • [IP: 83.8.134.***]

Ten madry co go problem nie dotyczy

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:55:34] • [IP: 83.8.134.***]

Panie Radku ratuj pan sytuację autobusów bo jeszcze troche to wszyscy rowerami będziemy musieli jezdzic

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:51:38] • [IP: 188.146.33.**]

W tej sprawie należy napisać pismo do Prezesa PKS w Szczecinie. Opisać powyższą sytuację i podejście kierownika działu przewozów do problemu Za bilet wykupiony a nie wykorzystany należy się zwrot należności.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:51:07] • [IP: 83.8.134.***]

Gdyby chodzilo o corke lub syna pana prezesa PKS z kamienia pom, to jestem przekonany ze juz dzis by jezdzil busik i nikt by kosztow nie liczyl bo na te cele to pan prezesik by kase znalazl

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:03:51] • [IP: 83.8.112.***]

Przygadał kocioł garnkowi, zobacz co i jak napisałeś lub pisałaś. tak wygląda Twój wpis skopiowany i wklejony. Pozdrawiam. Gość • Czwartek [04.01.2018, 12:07:35] • [IP: 83.8.134.***] Jakiś gamon podszywa się pod klaudie weź się gamoniu napisz pisać dopiero pisz bo to nie jest smieszne

Gość • Czwartek [04.01.2018, 16:58:11] • [IP: 188.146.40.**]

córka zbyt wiele nie straci jak odpuści sobie liceum w kamieniu nie polecam tego syfu

Gość • Czwartek [04.01.2018, 16:49:15] • [IP: 31.0.87.***]

Jezeli jest obowoazek szkolny to i jest obowiazek gminy do dowożenia do szkoły.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:56:01] • [IP: 83.23.244.**]

PKS TO KOMUNISTYCZNE PRZEDSIEBIORSTWO PRAWDĄ JEST ŻE KIEROWCY SA CHAMSCY I ŻADKO SIE ZDAZA ŻE DOSTANIESZ BILET PŁACĄC ZA NIEGO podobnie robią ukrainscy kierowcy z jednego z przewoznikówn SWINOUJŚCIE SZCZECIN, , ,

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:51:41] • [IP: 31.0.47.***]

Uwazasz ze obrazanie ludzi w internecie jest nie fair a podszywanie się pod kogoś jest w porządku ? Moze czas wydroślec i zacząć brać na poważnie takie sprawy. Bez pozdrowien.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:13:50] • [IP: 178.235.176.***]

Ja się nie dziwię że PKS zlikwidowano połączenie powietrze nie opłaca się wozić. kierowcy są chamscy

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Wzdłuż województw północnych w piątek od samego rana spodziewane są oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników ■ „Śledź po Międzyzdrojsku na kanale YouTube”. Czy lubicie potrawy ze śledzia? Czy chcielibyście odkryć nowe smaki, a może zaskoczyć przyjaciół na imprezie? Zapraszamy na kanał YouTube - UM Międzyzdroje, gdzie przedstawiamy przepisy na „Śledzia po Międzyzdrojsku” ■ Dnia 31.12.2018 r zaginęły klucze. Mieszkaniec zgubił je na ul. Zwycięstwa w Golczewie. Prawdopodobnie znalazła je starsza Pani, jednak sama nie jestem w stanie jej znaleźć. Proszę o pomoc Uczciwego znalazce kluczy nagrodzę kwotą 100 zł. Telefon: 605872202 lub 785257965 ■ Psy ze schroniska mogą dostać nowoczesne budy - organizatorzy akcji liczą na wsparcie ze strony Czytelników. "Na podstawie umowy o współpracy z naszym partnerem, Schroniskiem w Sosnowicach i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Psia Kość, postanowiliśmy postawić nowoczesne budy dla psów. Zamierzamy wybudować „domki" wysokiej klasy, tak aby służyły psom przez długie lata W związku z tym mamy kilka ważnych wytycznych: płaski, zdejmowany dach, okucie wejścia, styropian min. 4 cm, drewno w środku i na zewnątrz, w środku płyta impregnowana." ■ W gminie Kamień Pomorski przyznawane przez Urząd Marszałkowski granty sołeckie nie będą budzić dobrych wspomnień. We Wrzosowie trzeba było oddać 10.000 zl z odsetkami, sprawa budowy wiaty widmo w Jarszewie wylądowała w prokuraturze a koniec końców przez to wszystko radny Moskiewicz trafił do szpitala ■ Mężczyzna zasłabł podczas jazdy i uderzył w samochód dostawczy. Wypadek miał miejsce dzisiaj po godzinie 9.00 w okolicy Jarzysławia. 28-latek jechał oplem Zafirą i, jak nieoficjalnie dowiedział się nasz dziennikarz, w pewnym momencie zasłabł ■ W niedzielę 30 grudnia, na niedawno ochrzczonym placu, Placem Niepodległości Polski w Kamieniu Pomorskim (zbieg ulic Strzeleckiej i Gryfitów), w obecności władz samorządowych, wojewódzkich, a także licznych pocztów sztandarowych oraz bardzo wielu mieszkańców miasta oraz powstała na początku tego dziesięciolecia, Grupy Rekonstrukcji Historycznej (GRH) „Nałęcz” z Trzebiatowa, która zaprezentowała się w mundurach z lat dwudziestych minionego stulecia, w ramach obchodów jubileuszowej setnej rocznicy niepodległości Polski, odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, dar społeczności nie tylko Gminy Kamień Pomorski ■ Czytelnik: Dworzec w Kamieniu Pomorskim to melina i noclegownia dla bezdomnych. Konkretnie chodzi tu o poczekalnię dla podróżnych, którą objęli we władanie kloszardzi. Pomieszczenie przypomina melinę pijacką. O sprawie poinformował nas Czytelnik. "Poczekalnia ma dworcu kolejowym, wielki syf. Melina dla pijaczków i noclegowni dla bezdomnych. Z tego co wiem, to Kamień Pomorski jest miastem uzdrowiskowym. Co na to przyjeżdżający kuracjusze? Też wiem, że w Kamieniu jest straż miejska, jakie jest ich zadanie? Kto obserwuje monitoring na dworcu? Do naczelnika dworca, policji i Pana burmistrza: weźcie się do roboty! Wstydzę się za was."- pisze oburzony mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ■ Znany dziennikarz Marian Klasik poszkodowany w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut. W niedzielę po godzinie 18.00 w Przybiernowie, doszło do zderzenia czołowego małego peugeota z mercedesem. W wyniku zderzenia ciężko poszkodowany został Marian Klasik, znany dziennikarz z Kamienia Pomorskiego oraz kobieta w ciąży pasażerka jadąca w mercedesie ■ Wypadek na obwodnicy Kamienia Pomorskiego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci przetransportowano śmigłowcem LPR do Szczecina. Do tragicznego wypadku drogowego doszło przed godziną 15.00 na obwodnicy Kamienia Pomorskiego ■