POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [04.01.2018, 08:17:03] • Gmina Kamień Pomorski

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

fot. Czytelnik

Mieszkańcy mniejszych miejscowości nie mają łatwo. Problemem jest przede wszystkim komunikacja, właściwie jej brak. Z taką sytuacją zetknęła się uczennica, która musi dojeżdżać z Gostyniec do Kamienia Pomorskiego. Do redakcji ikamien.pl zwróciła się matka dziewczyny. Okazuje się, że został zlikwidowany autobus jeżdżący na trasie Gostyniec - Kamień Pomorski.

- Problem dotyczy autobusu, który został nam zabrany i córka, która uczy się w Liceum w kamieniu Pomorskim nie ma czym dojeżdżać do szkoły ani czym wracać - czytamy w liście mieszkanki Gostyniec - 06.12.2017r. kierowca autobusu powiedział córce, że autobus jest tylko do Gostynia i na żaden Gostyniec nie jedzie, pomimo zakupionego biletu miesięcznego. Stała na przystanku godzinę, ponieważ nie miał kto po nią jechać. Niestety nie posiadam na co dzień samochodu, żeby wozić ją 4km na przystanek autobusowy w następnej miejscowości jaką jest Gostyń bądź Świerzno.

Niestety, od tamtego czasu muszę prosić kogoś, żeby po nią o godzinie 16:10 wyjechał. Dzwoniliśmy kilkakrotnie w tej sprawie do kierownika PKS, nawet raz byliśmy, ale po prostu go nie zastaliśmy. Gdy była godzina 8:00 pani powiedziała, że jest na wyjeździe i żeby zadzwonić dnia następnego, raz udało nam się połączyć z kierownikiem. Powiedział, aby zadzwonić za dwie godziny, po czym po dwóch godzinach był już niedostępny. Numer , na który dzwoniliśmy to 913820552 lub Stacja PKS 913820323. Niestety do tej pory autobusu nie ma.

Uczniowie dojeżdżający z Gostyniec do szkoły w Kamieniu Pomorskim nie mają już środka lokomocji - zlikwidowano autobus

fot. Czytelnik

Czy jest to sytuacja przejściowa, czy mieszkańcy Gostyniec zostali odcięci od komunikacji autobusowej?

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Środa [10.01.2018, 20:52:49] • [IP: 83.23.184.**]

Tak. Z Gostyńca:)

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 18:29:50] • [IP: 83.8.111.*]

a chłopaki z gostyńca sobie radzą hehe

Gość • Poniedziałek [08.01.2018, 09:30:31] • [IP: 77.114.27.***]

Wszystkie autobusy w weekendy tez zostaly odwolane, ja sie pytam, , kierownika, , jak ja mam dojezdzac do pracy?? To ze pks jest od poniedzialku do piatku otwarty nie oznacza, ze inni tez tak pracuja... Emilbusy, blagam, zrobcie kursy w nasze strony to nie bede musial jezdzic tymi szrotami...

Klaudia Szczęsna • Piątek [05.01.2018, 15:01:16] • [IP: 83.23.189.***]

Chciałabym odnieść się do osoby która na tym oto portalu pisze dość głupie i żałosne komentarze w moim imieniu. Jeśli tak bardzo przeszkadzają Ci i śmieszą poważne problemy innych ludzi to może daj sobie spokój i już więcej nie odwiedzaj tej strony, bo przecież aby cokolwiek skomentować trzeba mieć chociaż minimalne pojęcie o tym co się pisze bądź" coś" w głowie, a Tobie ewidentnie tego brakuje. Więc jeśli podejmujesz decyzje o komentowaniu czegokolwiek i chcesz aby każdy czytał twoje wypociny to wypowiadaj się z sensem. Cieszę się, że masz mozliwość do korzystania z usług komunikacji autobusowej i nie musisz się codziennie martwić o to jak dojechać i wrócić ze szkoły. Przypomnę tylko, że podszywanie się za kogoś kim nie jesteś w internecie jest karalne :)

Gość • Piątek [05.01.2018, 14:30:43] • [IP: 178.235.177.***]

Co wy ludzie pierniczycie, przecież jest lepiej, jak za PRL-u ! Politycy wożą swoje dzieci furami, a wy zasuwajcie z kapcia.

Gosia • Piątek [05.01.2018, 14:27:05] • [IP: 83.23.192.**]

Problem na pewno jest tylko dlaczego nie odmieniacie nazwy wsi Gostyniec? Już w tytule artykułu powinno być" z GOSTYŃCA". Na pewno radni gminy Świerzno powinni się ruszyć i interweniować w PKS, który od dawna nie widzi problemów ludzi mieszkających na wsiach. Może prywatni właściciele samochodów się uaktywnią w ramach sąsiedzkiej pomocy? Przecież można skrzyknąć się z tymi co dojeżdżają do pracy. Tylko kto tym się zajmie? Sołtys? Radny?

Gość • Piątek [05.01.2018, 11:19:12] • [IP: 87.205.64.**]

do Klaudia... Po co szkoła jeśli i tak nie potrafisz korzystac ze słownika ortograficznego.

Gość • Piątek [05.01.2018, 10:09:36] • [IP: 31.0.42.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [05.01.2018, 08:44:38] • [IP: 37.47.161.**]

Rower i poszła

Gość • Piątek [05.01.2018, 08:02:02] • [IP: 5.172.238.**]

W tej Polsce nic się nieopłaca a z wiosek do miasta trzeba pieszo chodzić. A do lekarzy trzeba będzie jeździć do Wrocławia albo dalej

Klaudia Szczynsna • Czwartek [04.01.2018, 22:01:53] • [IP: 89.64.16.**]

ludzie kurnia wy sie klucicie a jak ja bende jezdzila do szkoly kurnia i co tera

Gość • Czwartek [04.01.2018, 20:09:44] • [IP: 83.23.189.**]

Pks teraz ma inne zlecenia woza Amazon i Ikee tam maja lepsze pieniadze niz wieść jedna osobe za 120 z miesiecznym biletem. A jesli chodzi o kierowców

Gość • Czwartek [04.01.2018, 19:51:37] • [IP: 31.0.41.***]

Dzieci mają bilety miesięczne wykupione i co teraz? Ciesław ma jeździć o 6.00 a do szkoły na 8.00 porażka.Wstawac o 5.00 rano? Prywatni przewoźnicy może coś z tym zrobią. Na PKS nie ma co liczyć.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 19:46:08] • [IP: 80.52.170.*]

PKS Kamień na wykończeniu tam sami renciści i emeryci na czele z prezesem, cieszą się chwilą a młodych to szkoda że tam pracują bo bez przyszłości

Gość • Czwartek [04.01.2018, 18:12:17] • [IP: 83.8.134.***]

Przyczepiasz się gościu do jednego słowa które zostało niepoprawnie napisane ? To ze jestes tym kim napisałem to moge Ci powiedzieć prosto w ryj bo podszywanie się za kogoś w internecie jest bardziej karalne niż nazywanie w internecie takich ludzi jak Ty po imieniu. Żenada.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 18:09:29] • [IP: 83.8.134.***]

Ten madry co go problem nie dotyczy

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:55:34] • [IP: 83.8.134.***]

Panie Radku ratuj pan sytuację autobusów bo jeszcze troche to wszyscy rowerami będziemy musieli jezdzic

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:51:38] • [IP: 188.146.33.**]

W tej sprawie należy napisać pismo do Prezesa PKS w Szczecinie. Opisać powyższą sytuację i podejście kierownika działu przewozów do problemu Za bilet wykupiony a nie wykorzystany należy się zwrot należności.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:51:07] • [IP: 83.8.134.***]

Gdyby chodzilo o corke lub syna pana prezesa PKS z kamienia pom, to jestem przekonany ze juz dzis by jezdzil busik i nikt by kosztow nie liczyl bo na te cele to pan prezesik by kase znalazl

Gość • Czwartek [04.01.2018, 17:03:51] • [IP: 83.8.112.***]

Przygadał kocioł garnkowi, zobacz co i jak napisałeś lub pisałaś. tak wygląda Twój wpis skopiowany i wklejony. Pozdrawiam. Gość • Czwartek [04.01.2018, 12:07:35] • [IP: 83.8.134.***] Jakiś gamon podszywa się pod klaudie weź się gamoniu napisz pisać dopiero pisz bo to nie jest smieszne

Gość • Czwartek [04.01.2018, 16:58:11] • [IP: 188.146.40.**]

córka zbyt wiele nie straci jak odpuści sobie liceum w kamieniu nie polecam tego syfu

Gość • Czwartek [04.01.2018, 16:49:15] • [IP: 31.0.87.***]

Jezeli jest obowoazek szkolny to i jest obowiazek gminy do dowożenia do szkoły.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:56:01] • [IP: 83.23.244.**]

PKS TO KOMUNISTYCZNE PRZEDSIEBIORSTWO PRAWDĄ JEST ŻE KIEROWCY SA CHAMSCY I ŻADKO SIE ZDAZA ŻE DOSTANIESZ BILET PŁACĄC ZA NIEGO podobnie robią ukrainscy kierowcy z jednego z przewoznikówn SWINOUJŚCIE SZCZECIN, , ,

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:51:41] • [IP: 31.0.47.***]

Uwazasz ze obrazanie ludzi w internecie jest nie fair a podszywanie się pod kogoś jest w porządku ? Moze czas wydroślec i zacząć brać na poważnie takie sprawy. Bez pozdrowien.

Gość • Czwartek [04.01.2018, 15:13:50] • [IP: 178.235.176.***]

Ja się nie dziwię że PKS zlikwidowano połączenie powietrze nie opłaca się wozić. kierowcy są chamscy

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■