POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [26.11.2017, 23:49:44] • zachodniopomorskie

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

Rada jest zespołem konsultacyjnym, który za pośrednictwem przedstawicieli NGOs może być głosem mieszkańców, w sprawach dotyczących kierunków polityki samorządu. Budowanie wizerunku, planowanie działalności, najważniejsze problemy, a także wymiana dobrych praktyk to główne działania zaplanowane na III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, które odbędzie się 27 listopada br. o godz. 12 w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W spotkaniu udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Rada stanowi formę dialogu między samorządem a organizacjami, które także wchodzą w jej skład. To właśnie organizacje pozarządowe są niezastąpionym parterem w realizowanych na poziomie lokalnym i wojewódzkim projektach społecznych, kulturalnych czy profilaktycznych. Działają oni najbliżej ludzi i najlepiej znają lokalne oraz regionalne potrzeby.

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego to kontynuacja spotkań przedstawicieli RDPP z naszego województwa zainicjowanych w 2015 r. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń pomiędzy zachodniopomorskimi Radami, wspólne podnoszenie kompetencji oraz nawiązanie bliższych relacji między nimi.

27 listopada przypada również Ogólnopolskie Święto Rad Działalności Pożytku Publicznego, więc marszałek województwa wręczy życzenia wszystkim radom funkcjonującym na Pomorzu Zachodnim.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 10 rad:
• Gminne: w Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Policach, Stargardzie, Szczecinie, Świnoujściu, Wałczu,
• Powiatowe: w Policach i Stargardzie
• Zachodniopomorska

Organizatorem forum jest Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego WZ oraz Pracownia Pozarządowa z Koszalina.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■