POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [26.11.2017, 23:49:44] • zachodniopomorskie

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

Rada jest zespołem konsultacyjnym, który za pośrednictwem przedstawicieli NGOs może być głosem mieszkańców, w sprawach dotyczących kierunków polityki samorządu. Budowanie wizerunku, planowanie działalności, najważniejsze problemy, a także wymiana dobrych praktyk to główne działania zaplanowane na III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, które odbędzie się 27 listopada br. o godz. 12 w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W spotkaniu udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Rada stanowi formę dialogu między samorządem a organizacjami, które także wchodzą w jej skład. To właśnie organizacje pozarządowe są niezastąpionym parterem w realizowanych na poziomie lokalnym i wojewódzkim projektach społecznych, kulturalnych czy profilaktycznych. Działają oni najbliżej ludzi i najlepiej znają lokalne oraz regionalne potrzeby.

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego to kontynuacja spotkań przedstawicieli RDPP z naszego województwa zainicjowanych w 2015 r. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń pomiędzy zachodniopomorskimi Radami, wspólne podnoszenie kompetencji oraz nawiązanie bliższych relacji między nimi.

27 listopada przypada również Ogólnopolskie Święto Rad Działalności Pożytku Publicznego, więc marszałek województwa wręczy życzenia wszystkim radom funkcjonującym na Pomorzu Zachodnim.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 10 rad:
• Gminne: w Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Policach, Stargardzie, Szczecinie, Świnoujściu, Wałczu,
• Powiatowe: w Policach i Stargardzie
• Zachodniopomorska

Organizatorem forum jest Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego WZ oraz Pracownia Pozarządowa z Koszalina.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■