POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [26.11.2017, 23:49:44] • zachodniopomorskie

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego

Rada jest zespołem konsultacyjnym, który za pośrednictwem przedstawicieli NGOs może być głosem mieszkańców, w sprawach dotyczących kierunków polityki samorządu. Budowanie wizerunku, planowanie działalności, najważniejsze problemy, a także wymiana dobrych praktyk to główne działania zaplanowane na III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego, które odbędzie się 27 listopada br. o godz. 12 w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. W spotkaniu udział weźmie marszałek województwa Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Rada stanowi formę dialogu między samorządem a organizacjami, które także wchodzą w jej skład. To właśnie organizacje pozarządowe są niezastąpionym parterem w realizowanych na poziomie lokalnym i wojewódzkim projektach społecznych, kulturalnych czy profilaktycznych. Działają oni najbliżej ludzi i najlepiej znają lokalne oraz regionalne potrzeby.

III Zachodniopomorskie Forum Rad Działalności Pożytku Publicznego to kontynuacja spotkań przedstawicieli RDPP z naszego województwa zainicjowanych w 2015 r. Głównym celem spotkania jest wymiana doświadczeń pomiędzy zachodniopomorskimi Radami, wspólne podnoszenie kompetencji oraz nawiązanie bliższych relacji między nimi.

27 listopada przypada również Ogólnopolskie Święto Rad Działalności Pożytku Publicznego, więc marszałek województwa wręczy życzenia wszystkim radom funkcjonującym na Pomorzu Zachodnim.

Obecnie w województwie zachodniopomorskim funkcjonuje 10 rad:
• Gminne: w Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Policach, Stargardzie, Szczecinie, Świnoujściu, Wałczu,
• Powiatowe: w Policach i Stargardzie
• Zachodniopomorska

Organizatorem forum jest Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego WZ oraz Pracownia Pozarządowa z Koszalina.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■