POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [23.11.2017, 19:52:12] • Kamień Pomorski

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Program II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych był bardzo bogaty. Odwiedzili nas w tym dniu przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy oraz uczniowie gimnazjów. W holu znajdowały się stoiska informacyjne Szkolnego Ośrodka Kariery oraz stoisko klasy technikum hotelarstwa i klasy wielozawodowej. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia całej szkoły oraz obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

W sali gastronomicznej odbył się pokaz umiejętności kelnersko- barmańskich, w wykonaniu pracowników Hotelu Marena Wellness & Spa w Międzywodziu, Dominiki Szocik, Patryka Kopińskiego i Artura Lewandowskiego. Pan Patryk , absolwent technikum hotelarskiego dał popis tworzenia drinków, a także wtajemniczył zebranych w zasady serwowania win. Przeprowadził również krótkie warsztaty dla kilku ochotników. Było to wszystko bardzo efektowne.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

W tym dniu odbył się także finał konkursu kulinarnego, którego hasłem było "Odkrywanie smaków regionalnych", a tematem wiodącym "Potrawy z maki". Do rywalizacji przystąpiło sześcioro uczniów klas gastronomicznych. Ich zmagania oceniało jury w składzie: Janina Mańczak, wieloletnia pani dyrektor naszej szkoły i nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, Ewa Kot i Andrzej Kirowski reprezentujący obecną kadrę. Uczestników oceniała również publiczność.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

A oto decyzja jury:
I. Joanna Michelis za Kulebiak z kapustą i grzybami
II. Oliwia Frydrych za Pierogi z pstrągiem w sosie kurkowym
III. Wiktoria Frydrych za Przepyszne piecuchy z kurczakiem, pomidorami i żółtym serem
Wyróżnienia:
Martyna Młynarska za Kołduny książęce w barszczu z kiszonych buraków
Klaudia Paprotna za Mrowisko z ciasta na faworki
Kamil Kubicki za Warzywa maczane

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę kamieńskiego, burmistrza Kamienia Pomorskiego i pracodawców.
Po konkursie pracodawcy wzięli udział w debacie pod hasłem "Znaczenie edukacji dla rozwoju rodzimej przedsiębiorczości".

M. Boboryko


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Świnoujście: Jak informuje Małgorzata Kapalan, zmarły jest już po sekcji zwłok, wykryto u niego malarię. Potwierdziła również, że zmarły miał krwotok z górnych dróg oddechowych ■ Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie apeluje o ostrożne i rozważne zachowywanie się podczas majowego wypoczynku na terenach leśnych. Od kilkunastu dni występuje bardzo duże zagrożenie pożarowe w lasach oraz prognozy pogody zapowiadające kolejne upalne dni. Tylko we wtorek miało miejsc 5 pożarów lasu o łącznej powierzchni ok. 1,5 ha. Mimo to leśnicy zapraszają do lasu wszystkich tych, którzy szukają wypoczynku, przypominając jednocześnie, że w na terenach leśnych i śródleśnych zabronione jest używanie otwartego ognia, rozpalania ognisk, grilli oraz palenia tytoniu. Co może spowodować pożar? Niedopałek papierosa, niesprawny samochód czy samozapłon. Na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie od początku roku miało miejsce 112 pożarów lasu na łącznej powierzchni ponad 13 ha. Koszt odnowienia jednego hektara spalonej powierzchni leśnej przekracza 10 tys. zł. ■ W lasach naszego regionu zaznaczają swoją obecność wilki. Na terenach leśnych za rzeką Dziwną przed Wolinem, na terenach łowisk Koła Łowieckiego "Dzik" i "Orzeł" i nad Dziwną już bytują wilki. Od pewnego czasu na wspomnianych terenach znajduje się zarżniętą przez wilki zwierzynę, myśliwi też obserwują ich obecność. Pokazany na zdjęciu basior jest wagi rzędu 50-60 kg. Kamera-pułapka uchwyciła go pół roku temu w nocy, gdy przechodził obok niej. Wilki nie zawsze chodzą w stadach, ten basior był samotnikiem. Nocą mogą przemieścić się nawet 40 km. ■ W Lubinie, w gminie Międzyzdroje na prywatnej posesji lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wydarzenie miało miejsce dziś po godzinie 8.00. Jak się okazuje pomocy potrzebował mężczyzna ■