POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [23.11.2017, 19:52:12] • Kamień Pomorski

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Program II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych był bardzo bogaty. Odwiedzili nas w tym dniu przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy oraz uczniowie gimnazjów. W holu znajdowały się stoiska informacyjne Szkolnego Ośrodka Kariery oraz stoisko klasy technikum hotelarstwa i klasy wielozawodowej. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia całej szkoły oraz obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

W sali gastronomicznej odbył się pokaz umiejętności kelnersko- barmańskich, w wykonaniu pracowników Hotelu Marena Wellness & Spa w Międzywodziu, Dominiki Szocik, Patryka Kopińskiego i Artura Lewandowskiego. Pan Patryk , absolwent technikum hotelarskiego dał popis tworzenia drinków, a także wtajemniczył zebranych w zasady serwowania win. Przeprowadził również krótkie warsztaty dla kilku ochotników. Było to wszystko bardzo efektowne.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

W tym dniu odbył się także finał konkursu kulinarnego, którego hasłem było "Odkrywanie smaków regionalnych", a tematem wiodącym "Potrawy z maki". Do rywalizacji przystąpiło sześcioro uczniów klas gastronomicznych. Ich zmagania oceniało jury w składzie: Janina Mańczak, wieloletnia pani dyrektor naszej szkoły i nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, Ewa Kot i Andrzej Kirowski reprezentujący obecną kadrę. Uczestników oceniała również publiczność.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

A oto decyzja jury:
I. Joanna Michelis za Kulebiak z kapustą i grzybami
II. Oliwia Frydrych za Pierogi z pstrągiem w sosie kurkowym
III. Wiktoria Frydrych za Przepyszne piecuchy z kurczakiem, pomidorami i żółtym serem
Wyróżnienia:
Martyna Młynarska za Kołduny książęce w barszczu z kiszonych buraków
Klaudia Paprotna za Mrowisko z ciasta na faworki
Kamil Kubicki za Warzywa maczane

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę kamieńskiego, burmistrza Kamienia Pomorskiego i pracodawców.
Po konkursie pracodawcy wzięli udział w debacie pod hasłem "Znaczenie edukacji dla rozwoju rodzimej przedsiębiorczości".

M. Boboryko


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■