POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [23.11.2017, 19:52:12] • Kamień Pomorski

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Program II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych był bardzo bogaty. Odwiedzili nas w tym dniu przedstawiciele władz samorządowych, pracodawcy oraz uczniowie gimnazjów. W holu znajdowały się stoiska informacyjne Szkolnego Ośrodka Kariery oraz stoisko klasy technikum hotelarstwa i klasy wielozawodowej. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia całej szkoły oraz obejrzenia filmu promującego naszą placówkę.

W sali gastronomicznej odbył się pokaz umiejętności kelnersko- barmańskich, w wykonaniu pracowników Hotelu Marena Wellness & Spa w Międzywodziu, Dominiki Szocik, Patryka Kopińskiego i Artura Lewandowskiego. Pan Patryk , absolwent technikum hotelarskiego dał popis tworzenia drinków, a także wtajemniczył zebranych w zasady serwowania win. Przeprowadził również krótkie warsztaty dla kilku ochotników. Było to wszystko bardzo efektowne.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

W tym dniu odbył się także finał konkursu kulinarnego, którego hasłem było "Odkrywanie smaków regionalnych", a tematem wiodącym "Potrawy z maki". Do rywalizacji przystąpiło sześcioro uczniów klas gastronomicznych. Ich zmagania oceniało jury w składzie: Janina Mańczak, wieloletnia pani dyrektor naszej szkoły i nauczycielka przedmiotów gastronomicznych, Ewa Kot i Andrzej Kirowski reprezentujący obecną kadrę. Uczestników oceniała również publiczność.

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

A oto decyzja jury:
I. Joanna Michelis za Kulebiak z kapustą i grzybami
II. Oliwia Frydrych za Pierogi z pstrągiem w sosie kurkowym
III. Wiktoria Frydrych za Przepyszne piecuchy z kurczakiem, pomidorami i żółtym serem
Wyróżnienia:
Martyna Młynarska za Kołduny książęce w barszczu z kiszonych buraków
Klaudia Paprotna za Mrowisko z ciasta na faworki
Kamil Kubicki za Warzywa maczane

Impreza promującą szkolnictwo zawodowe

fot. Organizator

Uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez starostę kamieńskiego, burmistrza Kamienia Pomorskiego i pracodawców.
Po konkursie pracodawcy wzięli udział w debacie pod hasłem "Znaczenie edukacji dla rozwoju rodzimej przedsiębiorczości".

M. Boboryko


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■