POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [09.10.2017, 21:33:29] • Wolin

W Usedom świętowano 27. rocznicę Zjednoczenia Niemiec

W Usedom świętowano 27. rocznicę Zjednoczenia Niemiec

fot. Organizator

3 października 2017 r. delegacja naszego urzędu gościła na uroczystościach 27. Rocznicy Zjednoczenia Niemiec w zaprzyjaźnionej gminie Usedom. Do zjednoczenia Niemiec doszło niespełna rok po zburzeniu muru berlińskiego jesienią 1989 r. i demokratycznych przemianach w Europie Środkowej i Wschodniej. 3 października 1990 r. do Republiki Federalnej Niemiec przystąpiło pięć nowych krajów związkowych, które wcześniej tworzyły Niemiecką Republikę Demokratyczną.

Uroczystości jubileuszu rozpoczęła msza w Marienkirche w Usedom, a część oficjalna odbyła się w auli Szkoły Podstawowej gdzie gości przywitał tanecznym krokiem - „Taneczny Zespół Ludowy z Usedom”, który zaprezentował niemieckie tańce ludowe. Burmistrz Usedom Jochen Storrer wyraził słowa uznania i wdzięczności dla Gminy Wolin za tak długotrwałą i owocną współpracę oraz podziękował za przybycie delegacji na uroczystość. Pan Burmistrz Jasiewicz podkreślił rolę i wagę rozwijających wzajemnych stosunków obu zaprzyjaźnionych gmin, w szczególności zwrócił uwagę na licznie realizowane wspólnie imprezy w ramach Stowarzyszenia Gmin Euroregionu Pomerania, te przedsięwzięcia mają istotne znaczenie dla dzieci i młodzieży – uczestników tych spotkań. Przekazał również w imieniu mieszkańców Gminy Wolin dla wszystkich mieszkańców Gminy Usedom najserdeczniejsze życzenia, które zostały również wyrażone w formie fotograficznej panoramy Wolina.

Po części oficjalnej odbyło się uroczyste przekazanie ławek przyjaźni dla gminy Usedom przez partnerską gminę Henstedt-Ulzburg.

Agnieszka Pawełczyk


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Środa [11.10.2017, 22:12:46] • [IP: 83.11.147.*]

Ale do kufla piwa - całkiem, całkiem...Nam Polakom z trudem przychodzi zwyczajna uprzejmość, za to bezinteresowna nieżyczliwość, jakoś łatwiej. Złe nastroje i złe uczucia po prostu SZKODZĄ. Przekonajmy się o tym sami przed lustrem. Po co starzeć się przedwcześnie?

Gość • Środa [11.10.2017, 08:22:19] • [IP: 77.112.46.***]

Niech się wolmistrz przeniesie do Niemiec.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 18:33:47] • [IP: 83.11.153.***]

Niemiec Polak nie bratanki nie do szabli nie do szklanki.

Gość • Wtorek [10.10.2017, 00:56:57] • [IP: 46.59.163.***]

Jestem od kilku dni w Niemczech. Miasta tetnia życiem. Ludzie sa szczęśliwi. Posiadaja srodki do zycia. Nie posiadaja psychoz jak 95% zadżumionych polakow. Niektórzy jada 300, inni 120. Nikt nikogo nie chce za to zabic. Mysli się jak stworzyć odpowiednie drogi do tego a nie probowac podkladac nogi tym, którzy dzisiaj maja więcej sily, checi czy potrzeby do zycia. Az chce się zyc. Urzednicy w urzędach sa tak mili i pomocni ze to przechodzi ludzkie pojecie. Pomogliby wszystkim gdyby nie wykorzystywanie przez trkow ale i z tym sobie poradzą. Patrza na drugiego człowieka ze zrozumieniem i zastanawiają się jak mu pomoc, zamiast jak go zniszczyc. Przez to ze nie maja psychoz nikt nikogo nie musi klamac i namawiać do jedynie słusznej prawdy jak na komuchow przystalo. Znowu im się nie udało, ludzie się wyzwolili. Zyja jak chcą, nikomu krzywdy nie robia.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018 r. Zgodnie z terminarzem, druga tura wyborów na wójtów, burmistrzów odbędzie się 2 tygodnie później, czyli 4 listopada. Od dziś - przez 9 dni - partie polityczne, koalicje, stowarzyszenia, organizacje społeczne i sami wyborcy mogą tworzyć komitety wyborcze. 21 października będziemy głosowali na swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, a także wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Od momentu ogłoszenia aktu zarządzenia wyborów rusza też kampania wyborcza ■ 300% normy? Policjanci są na granicy wytrzymałości! ■ Drzewom w kamieńskim parku potrzebny jest fryzjer a nie drwal ■ Gmina Kamień Pomorski nasadzi tylko 41 drzew a wytnie 49. Wycinka drzew, w miejskim parku budzi wielkie emocje. Mieszkańcy podpisują się pod petycją do burmistrza, a gmina chyba trochę zbyt późno tłumacz na czym polegać ma rewitalizacja parku. 20 lipca zadaliśmy zapytanie prasowe by dowiedzieć się jak sprawa rewitalizacji parku i związaną z nią wycinką, ma się w sferze faktów. Sekretarz gminy odessała nas w tej sprawie do publikacji, która pojawiała się na stronach gminy dopiero dzisiaj 24 lipca ■ 139 polskich strażaków wyjechało do Szwecji pomóc opanować gigantyczne pożary lasów w Jämtland. Zobacz film! ■ Czy przyszły burmistrz udźwignie ciężar zadłużenia gminy Kamień Pomorski. Dochody budżetowe w 2017 roku wykonano w wysokości 55 397 500,91 złotych, a zadłużenie Gminy wynosi 32 788 825,94 złotych czyli około 60 procent dochodów Gminy. W Długoletniej Prognozie Finansowej na lata 2017–2031 na rok 2017 planowano dług w wysokości: 32 660 982,94 złote ■