POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [04.10.2017, 19:38:57] • Szczecin

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów

Przesłuchania, koncerty w Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz w kościele św. Jana w Stargardzie, a także wielki finał w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie to tylko przykłady październikowych pojedynków na głosy organizowanych w ramach „Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów”. Festiwal odbędzie się na terenie województwa zachodniopomorskiego w dniach 7-8 października 2017 r.

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów to coroczny 2-dniowy festiwal o randze konkursu. W wydarzeniu biorą udział chóry i zespoły wokalne działające m.in. przy Domach Kultury, Uniwersytetach Trzeciego wieku, składające się z osób, które ukończyły 50 rok życia. W tym roku odbędzie się 3 edycja konkursu, podczas dwóch poprzednich w senioralnych zmaganiach udział wzięło 700 chórzystów z Polski, Niemiec oraz Białorusi.

Tegoroczny pierwszy dzień festiwalu obejmuje przesłuchania konkursowe w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, koncerty m.in. w Muzeum Narodowym w Szczecinie i Uniwersytecie Szczecińskim. Drugi dzień to popisy wokalne w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach oraz koncert finałowy, również w szczecińskim Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Staromłyńskiej, podczas którego zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów to nie tylko występy artystyczne, rywalizacja o nagrody, ale przede wszystkim integracja, wymiana doświadczeń i wspólna zabawa. Festiwal aktywizuje osoby starsze i przełamuje stereotyp seniora jako osoby aspołecznej, odosobnionej i nieaktywnej.

Organizatorem imprezy jest szczecińska fundacja Morze Kultury. Wydarzenie wspiera Urząd Marszałkowski, który na ten cel przeznaczy z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Programu Region dla Rodziny 10 tys. zł.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■ Na północnym i zachodnim wybrzeżu Bałtyku prognozowany jest silny wiatr w porywach dochodzących do 75 km/h ■ Kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza na seanse. Od 8 grudnia w kinie możemy zobaczyć takie filmy jak: Pierwsza Gwiazda czy Na karuzeli życia. ■ Kordian Skrzyński w 18 - ste swoje urodziny zdobywcą Pucharu Polski Juniorów w zapasach ■ W „Andrzejki” nie tylko „Andrzejki”. 30 listopada dużo działo się w naszej szkole. Oczywiście nie mogło obyć się bez wróżb andrzejkowych, które przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dziwnowie, a konkretnie Emilka Bieć, Wiki Szternal, Wiki Ciszewska oraz dwaj panowie: Łukasz Dymerski i Olek Nowakowski. Oprócz tego miała miejsce także bardzo ciekawa inicjatywa uczennic klas IV-VII, które w ramach etyki prowadzonej przez panią Małgorzatę Szumną, przygotowały „szlachetny bufet”■